X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 12 października 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Nie proponowal, poza tym bym nie chciała, bo to strata cyklu jednak. A jestem po drożności więc może coś zaskoczy jednak.
    Na usg przed hsg lekarz podejrzewal polipa, więc jeśli się potwierdzi to podczas histero go usuną.
    Tylko kwestia tego ze do szpitala mam iść w niedzielę, a wg kalendarzyka to ostatni dzień okresu i w pon.-wt.jest mój dr i miała bym mieć zabieg.
    Ale wiadomo to się może przesunąć i podczas krwawienia mi nie zrobią, dlatego zastanawiam się czy nie przesunąć na kolejną niedzielę przyjęcia do szpitala, ale to już będzie jakiś 11dc a zabieg 12-13dc czyli w moja owulacje.
    Nie wiem co zrobić..

    Jak bedziesz miec usuwane cos z macicy to i tak marne szanse na zajacie w ciaze ale oczywiscie Cie rozumiem bo tez sie broniam przed anty 😉☺️

    Moze wez w drugiej fazie cyklu jakis progesteron i on przesunie Ci miesiaczke o pare dni do przodu ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2021, 22:29

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 października 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Jak bedziesz miec usuwane cos z macicy to i tak marne szanse na zajacie w ciaze ale oczywiscie Cie rozumiem bo tez sie broniam przed anty 😉☺️

    Moze wez w drugiej fazie cyklu jakis progesteron i on przesunie Ci miesiaczke o pare dni do przodu ??
    Nie wiadomo czy będę miała usuwane, bo lekarz nie stwierdził jednoznacznie czy to jest polip i czy do usunięcia. Poza tym musiałabym wziąć w listopadzie anty wiec ten cykl i kolejny stracony.
    Do przodu to nie, raczej wolałabym żeby była wcześniej, bo mam ostatni dzień miesiączki wtedy w dzien przyjęcia do szpitala. Dlatego pytałam czy nie lepiej tydzień później póki mam szansę na przepisanie, bo to nfz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2021, 22:42

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 12 października 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Nie wiadomo czy będę miała usuwane, bo lekarz nie stwierdził jednoznacznie czy to jest polip i czy do usunięcia. oza tym musiałabym wziąć w listopadzie anty wiec ten cykl i kolejny stracony.
    Do przodu to nie, raczej wolałabym żeby była wcześniej, bo mam ostatni dzień miesiączki wtedy w dzien przyjęcia do szpitala. Dlatego pytałam czy nie lepiej tydzień później póki mam szansę na przepisanie, bo to nfz

    Aha rozumiem.

    Nigdy nie wiadomo jak z tym okresem niestety.
    Jak bedziesz miec w polowie cyklu i bedzie cos do usuniecia to i tak cykl w plecy.

    Lepiej przesunac i zrobic histero albo czekac kolejny miesiac a nie tracic cyklu
    Trudno Ci doradzic tutaj 😉

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 października 2021, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Aha rozumiem.

    Nigdy nie wiadomo jak z tym okresem niestety.
    Jak bedziesz miec w polowie cyklu i bedzie cos do usuniecia to i tak cykl w plecy.

    Lepiej przesunac i zrobic histero albo czekac kolejny miesiac a nie tracic cyklu
    Trudno Ci doradzic tutaj 😉
    Ten grudniowy jak stracę to trudno, ale tabletek nie będę brała bo i listopadowy do tyłu.
    Może uda mi się podpytać lekarza jak on to widzi.
    Dziękuję za odpowiedzi kochane 😘

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 13 października 2021, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam sobie wydłużyłam cykl tabletkami (bo jak się zapisywałam w grudniu to na luty) - inaczej bym miała właśnie w okolicy owulki. Po prostu brałam tabletki 32 dni, potem czekałam na krwawienie z odstawienia i leciał zwykły cykl.
    Tyle, że stresu się najadłam, bo krwawienie z odstawienia poszło później i przestałam plamić w pon, a we wt histero.

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 13 października 2021, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    A histeroskopię może być wykonywana podczas owulacji? 12-13 dc to akurat u mnie owulka
    Ja miałam robioną bodajże dzień przed owulacją, w 14 dc. Wolałam już tak stracić cykl, niż jeszcze czekać. Generalnie nie chcieli zapisywać na termin późniejszy niż 10 dc, ale nagle okazało się, że się da później. Z tego co pamiętam to dzień po zabiegu miałam owulację. W dzień zabiegu lekko palnikami i tyle, więc cykl wykorzystałam. Tylko jak teraz pomyślę to raczej wydaje się niemożliwe, aby coś w poranionym dopiero co endometrium coś się zagnieździło (miałam usuwane polipy).
    Odnośnie terminu to najlepiej porozmawiać z lekarzem o swoich obawach i poradzić się go co do terminu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 07:15

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 13 października 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    A Wy dziewczyny robiłyście biopsje pod koniec drugiej fazy ??
    Bo w pierwszej fazie badania wyszło u mnie ok. Gdyby nie ta druga biopsja nawet bym nie wiedziała o takim problemie.
    Na trzy moje histeroskopie tylko dwie były z badaniem stanu zapalnego. Oba badania w pierwszej fazie cyklu. Myślałam o biopsji w drugiej fazie cyklu (chciałam zbadać nk maciczne), ale boję się tak częstego rozszerzania szyjki, a samych zabiegów tego typu staram się unikać jak ognia, bo powodują u mnie ogromny stres na samą myśl.

    Izabell2016 lubi tę wiadomość

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 15 października 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    W srode za tydzien tak ??
    No ale cos sie dzieje caly czas :) teraz w piatek 🤗 pozniej sroda 😁



    Udało się, oddanie nasienia mamy za sobą, ale wyszły tylko dwie słomki. Mimo tego i tak cieszę się z tego.
    Wyszły takie wyniki: koncentracja 50mln/ml, ruch postępowy 59%, Ruch całkowity 67%, brak ruchu 33%, kom okrągłe 3 mln/ml, test pox 1,5 mln (a norma jest do 1 mln - zobaczymy co lekarka w środę powie…..)

    Okazuje się że jednak mąż również telefoniczne będzie musiał potwierdzić zgodę na transfer 🤯 i tu dochodzi kolejny stres bo on myśli ze to będzie ane vivo. Więc będę musiała porozmawiać z lekarką aby nie używała sformułowania in vitro 🥵


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 15:04

    Mika
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 15 października 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    aassiiaa wrote:
    W srode za tydzien tak ??
    No ale cos sie dzieje caly czas :) teraz w piatek 🤗 pozniej sroda 😁



    Udało się, oddanie nasienia mamy za sobą, ale wyszły tylko dwie słomki. Mimo tego i tak cieszę się z tego.
    Wyszły takie wyniki: koncentracja 50mln/ml, ruch postępowy 59%, Ruch całkowity 67%, brak ruchu 33%, kom okrągłe 3 mln/ml, test pox 1,5 mln (a norma jest do 1 mln - zobaczymy co lekarka w środę powie…..)

    Okazuje się że jednak mąż również telefoniczne będzie musiał potwierdzić zgodę na transfer 🤯 i tu dochodzi kolejny stres bo on myśli ze to będzie ane vivo. Więc będę musiała porozmawiać z lekarką aby nie używała sformułowania in vitro 🥵

    2 słomki to też ok, to 2 szanse, wydaje mi się że wyniki nadzienia są całkiem spoczko... 🙂

    Ale to przeniesienie kapsuły to też jakby transfer, więc jak się pomyli lekarka to jakby się nie pomyliła, poza tym z przyzwyczajenia lekarce może łatwo się pomylić ane VIVO z ivf, to jak coś to zwal na to, toż to i Terminologia zbliżona poniekąd fonetycznie... Będzie dobrze!!👍👍👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 21:52

    Izabell2016 lubi tę wiadomość

  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 16 października 2021, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    2 słomki to też ok, to 2 szanse, wydaje mi się że wyniki nadzienia są całkiem spoczko... 🙂

    Ale to przeniesienie kapsuły to też jakby transfer, więc jak się pomyli lekarka to jakby się nie pomyliła, poza tym z przyzwyczajenia lekarce może łatwo się pomylić ane VIVO z ivf, to jak coś to zwal na to, toż to i Terminologia zbliżona poniekąd fonetycznie... Będzie dobrze!!👍👍👍

    Dzięki kochana 🥰 Jednak czym bliżej tym większy stres i więcej obaw. Miałam nadzieję chociaż na 3 słomki, żeby podejść do procedury 2+1. Bo mój mąż na tym oddaniu skończył karierę 🙃
    A Ty jak się czujesz ?? Puściło Cie coś to zaziębienie ??

    arzu lubi tę wiadomość

    Mika
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 16 października 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:

    Udało się, oddanie nasienia mamy za sobą, ale wyszły tylko dwie słomki. Mimo tego i tak cieszę się z tego.
    Wyszły takie wyniki: koncentracja 50mln/ml, ruch postępowy 59%, Ruch całkowity 67%, brak ruchu 33%, kom okrągłe 3 mln/ml, test pox 1,5 mln (a norma jest do 1 mln - zobaczymy co lekarka w środę powie…..)

    Okazuje się że jednak mąż również telefoniczne będzie musiał potwierdzić zgodę na transfer 🤯 i tu dochodzi kolejny stres bo on myśli ze to będzie ane vivo. Więc będę musiała porozmawiać z lekarką aby nie używała sformułowania in vitro 🥵

    Parametry macie całkiem spoko i dużo plemńikow na ml to dlaczego wyszły dwie słomki ? Ile ml nasienia wyszło ?
    Może w gyncentrym odrazu oczyszczaja nasienie przed mrożeniem ??

    U nas było nie całe 2ml chyba i 25ml na/ml i wyszło 6 słomek po 0.33 ml

    Co to jest test po pox ?

    Pogadaj z lekarzem na temat tego nasienia czy mogli by coś zamrozić jeszcze po użyciu; przecież to trzeba pare plemników tylko.

    Dlaczego Twój się zgodził tylko na ane vivo ?
    Moj tez na poczatku slabo widzial wciskanie na sile plemnika do kom jajowej . To Takie nie naturalne heh

    A Teraz postep taki zrobil; ale faktycznie oddawanie towaru to zadna przyjemnosc ale to rozumiem .

    Ps moj jak bym mu nie gadala to nie widzial by co to transfer… wiec moze Twoj nie bedzie wiedzial o co chodzi . Zreszta jak powiesz ze zamrozili zarodki to chyba juz przyjmie ta info.
    On wie ze bedzie wiecej podejsc jesli bedsie to potrzebne .?
    Moze zmieni podejscie do tematu

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 16 października 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Parametry macie całkiem spoko i dużo plemńikow na ml to dlaczego wyszły dwie słomki ? Ile ml nasienia wyszło ?
    Może w gyncentrym odrazu oczyszczaja nasienie przed mrożeniem ??

    U nas było nie całe 2ml chyba i 25ml na/ml i wyszło 6 słomek po 0.33 ml

    Co to jest test po pox ?

    Pogadaj z lekarzem na temat tego nasienia czy mogli by coś zamrozić jeszcze po użyciu; przecież to trzeba pare plemników tylko.

    Dlaczego Twój się zgodził tylko na ane vivo ?
    Moj tez na poczatku slabo widzial wciskanie na sile plemnika do kom jajowej . To Takie nie naturalne heh

    A Teraz postep taki zrobil; ale faktycznie oddawanie towaru to zadna przyjemnosc ale to rozumiem .

    Ps moj jak bym mu nie gadala to nie widzial by co to transfer… wiec moze Twoj nie bedzie wiedzial o co chodzi . Zreszta jak powiesz ze zamrozili zarodki to chyba juz przyjmie ta info.
    On wie ze bedzie wiecej podejsc jesli bedsie to potrzebne .?
    Moze zmieni podejscie do tematu

    Asiu na karcie widnieją tylko te informacje które napisałam. Teraz mnie zaskoczyłaś że to dużo. Miałam nadzieje na więcej słomek. Materiału raczej nie oczyszczono, bo napisali że nie odwirowano. Ale i tak się cieszę, bo ostatnio mąż miał badane nasienie 3 lata temu, i bałam się że może będzie coś nie tak. Między innymi dlatego tez zdecydowałam się na mrożenie. Bo jakby miał oddać nagle na świeżo i by było coś nie tak….. Nawet mu się niektóre parametry poprawiły wcześniej miał ruch postępowy 40% a teraz 59%, ruch całkowity miał 42% a teraz 67% Jedynie właśnie ten test Pox to badanie aktywnych leukocytów czy coś takiego 🤪 ale wierze ze wyselekcjonują te właściwe plemniczki.

    Nie chcę już mężowi nic mówić o tej procedurze, bo boję się że niepotrzebnie mu tylko namieszam i jeszcze mi nie wyrazi zgody. Niestety z nim tak mam, czym mniej tym lepiej 😵‍💫. Wszelkie sformułowania typu zapłodnienie po za ustrojowe, transfer zarodka będzie ok. Tylko nie słowo in vitro. Przekonałam go tylko ze względu na to że to naturalna metoda i do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety a nie na szkiełku 🙃 Więc nie chce już mu mieszać …. Wiem masakra
    On tak jakby wypiera te myśli i chyba nie chce moc wiedzieć a ja mu nic nie tłumaczę. On w ogóle nie wierzy w powodzenie i myśli że to naciąganie na kasę 🤯

    Lisiunia, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Mika
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 18 października 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewuszki. W końcu doczekałam się swoich wyników i nie zgadniecie... Przypominam moją historię, że przed wakacjami i po leczeniu miałam 22CD. Nie dostałam na to nic, tylko zalecenie by zrobić histero po wakacjach. Dzisiaj czytam, że CD nie ma... Cudowne ozdrowienie?! Cieszyłabym się gdyby nie fakt, że pobrano tylko 3,5 mm2 materiału i jest napisane, że materiał jest o znacznie ograniczonej powierzchni diagnostycznej... Nie mam pojęcia co teraz...

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 18 października 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Asiu na karcie widnieją tylko te informacje które napisałam. Teraz mnie zaskoczyłaś że to dużo. Miałam nadzieje na więcej słomek. Materiału raczej nie oczyszczono, bo napisali że nie odwirowano. Ale i tak się cieszę, bo ostatnio mąż miał badane nasienie 3 lata temu, i bałam się że może będzie coś nie tak. Między innymi dlatego tez zdecydowałam się na mrożenie. Bo jakby miał oddać nagle na świeżo i by było coś nie tak….. Nawet mu się niektóre parametry poprawiły wcześniej miał ruch postępowy 40% a teraz 59%, ruch całkowity miał 42% a teraz 67% Jedynie właśnie ten test Pox to badanie aktywnych leukocytów czy coś takiego 🤪 ale wierze ze wyselekcjonują te właściwe plemniczki.

    Nie chcę już mężowi nic mówić o tej procedurze, bo boję się że niepotrzebnie mu tylko namieszam i jeszcze mi nie wyrazi zgody. Niestety z nim tak mam, czym mniej tym lepiej 😵‍💫. Wszelkie sformułowania typu zapłodnienie po za ustrojowe, transfer zarodka będzie ok. Tylko nie słowo in vitro. Przekonałam go tylko ze względu na to że to naturalna metoda i do zapłodnienia dochodzi w ciele kobiety a nie na szkiełku 🙃 Więc nie chce już mu mieszać …. Wiem masakra
    On tak jakby wypiera te myśli i chyba nie chce moc wiedzieć a ja mu nic nie tłumaczę. On w ogóle nie wierzy w powodzenie i myśli że to naciąganie na kasę 🤯

    Myle ze on moze pozniej zmienic zdanie na ten temat. A to ze sie nie interesuje to lepiej dla Ciebie.

    Pamietaj ze moj tez sie zgodzil na takie zaplodnienie a pozniej lekarz mu wytlumaczyl ze w leczeniu chodzi o efekt koncowy… a to zaplodnienie w kapsule to mniejsze szanse 😉

    Pogadaj ze swoja doktor i daj znac co powiedziala

    Wizyta w srode tak ?

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 18 października 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiunia wrote:
    Witajcie Dziewuszki. W końcu doczekałam się swoich wyników i nie zgadniecie... Przypominam moją historię, że przed wakacjami i po leczeniu miałam 22CD. Nie dostałam na to nic, tylko zalecenie by zrobić histero po wakacjach. Dzisiaj czytam, że CD nie ma... Cudowne ozdrowienie?! Cieszyłabym się gdyby nie fakt, że pobrano tylko 3,5 mm2 materiału i jest napisane, że materiał jest o znacznie ograniczonej powierzchni diagnostycznej... Nie mam pojęcia co teraz...

    Oo ciekawe :)

    Super ze wyniki negatywny a Ty juz wychodzisz z menopauzy teraz tak ??
    Kiedy wizyta ??

    3,5 mm2 to wydawalo by mi sie duzo; skad takie oznaczenie ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 18 października 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Oo ciekawe :)

    Super ze wyniki negatywny a Ty juz wychodzisz z menopauzy teraz tak ??
    Kiedy wizyta ??

    3,5 mm2 to wydawalo by mi sie duzo; skad takie oznaczenie ??

    Asiu zazwyczaj się podaje cd na 10mm, ja miałam nawet raz podane na 15mm a tu tylko 3,5mm się uzbierało przez to cienkie od menopauzy endometrium.
    Właśnie wysłałam lekarzom te wyniki, zobaczymy co zalecą, czy to już będzie szykowanie do transferu. Na razie jeszcze nie dostałam okresu po tej menopauzie, pewnie będzie konieczne wybudzanie estrofemem.
    A co u Ciebie?

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 18 października 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiunia wrote:
    Asiu zazwyczaj się podaje cd na 10mm, ja miałam nawet raz podane na 15mm a tu tylko 3,5mm się uzbierało przez to cienkie od menopauzy endometrium.
    Właśnie wysłałam lekarzom te wyniki, zobaczymy co zalecą, czy to już będzie szykowanie do transferu. Na razie jeszcze nie dostałam okresu po tej menopauzie, pewnie będzie konieczne wybudzanie estrofemem.
    A co u Ciebie?

    Zeby tym razem dr szybiej odpisala🙃 bo ostatnio dlugo czekalas.

    Ja jestem na dlugim protokole wiec anty i co drugi dzien zastrzyk z gonapeptyl; niby mam zaczac wlasciwa stymulacje za tydzien…

    Lisiunia lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 18 października 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Dzięki kochana 🥰 Jednak czym bliżej tym większy stres i więcej obaw. Miałam nadzieję chociaż na 3 słomki, żeby podejść do procedury 2+1. Bo mój mąż na tym oddaniu skończył karierę 🙃
    A Ty jak się czujesz ?? Puściło Cie coś to zaziębienie ??

    Będzie dobrze, kropla drąży skałę... więc może i mąż skruszeje z czasem. Wiesz, jeszcze nadzieja w jajkach, może akurat będzie więcej komórek i zarodków... Jest to stres to prawda, wydaje się, że człowiek jak podejdzie więcej razy to mu to jakoś zobojętnieją te procedury, zastrzyki, medyczne aspekty, ale gdzie tam... zawsze jest jak za pierwszym razem... wielki strach... przynajmniej u mnie tak było i nie potrafiłam tego wyłączyć...
    Trzymam kciuki!!
    Przeziębienie puszcza powoli, dziękuję, na wymaz się umówiłam na 25.10, to pod koniec tygodnia kolejnego powinien być wynik..

    aassiiaa, Izabell2016 lubią tę wiadomość

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 19 października 2021, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie za którymś razem te procedury zobojętniały. Ale to był transfer na który nie miałam siły, robiłam bardziej dla męża i z męża siły korzystałam :-D.
    Najgorsze, że teraz wychodzi na to, że oprócz jednego miesiąca, będę się kłuła heparyną całą ciążę. Dobrze, że chociaż clexane tym razem dostałam :-).

    Lisiunia - czekamy na odpowiedź lekarzy.
    Mam nadzieje, że to wróży dobrze, a nie każą ci robić kolejną histeroskopię (w sumie, możesz tym razem poprosić tylko o biopsję - będzie mniej inwazyjna, a pewnie dużo tam się w ciągu kilku tygodni nie zmieni).

  • Ewelka02 Autorytet
    Postów: 936 985

    Wysłany: 19 października 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    W ktorym dniu cyklu mialyscie scraching endometrium? Powinno to byc po owulacji?

    vMxzp1.png

    I IVF: Maj 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    1 - transfer 2 zarodkow; beta <0.1😢

    II IVF: Sierpien 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    2 - 16.08.2018 - transfer 1 zarodka (blastocyst); beta<0.1😢
    3 - 9.11.2018 -transfer mrozaczka na naturalnym cyklu - beta <0.1😢

    III IVF: Sierpień 2019 ICSI (3 blaskocysty):
    4 - 25.09.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    5 - 03.12.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    6 - 14.12.2020 crio transfer <0.1 😭😭😭

    IV IVF: Maj 2021 IMSI (3 blaskocysty po PGT-A)
    7 - 13.07.2021 crio transfer <0.1😭
    8 - 03.12.2021 crio transfer na cyklu naturalnym:
    5dpt ⏸️ kreski
    7dpt beta 63.4🥰🥰🥰
    10dpt beta 282. 9🥰🥰🥰
    14dpt beta 1,292🥰🥰🥰
    20 dpt beta 12 882🥰🥰🥰
    24 dpt - CRL 0.43 cm, mamy ❤️
    7w1d - CRL 1.07 cm💞💞💞
    11/08/2022 - 2622g największego szczęścia ❤❤❤
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ