X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia4 wrote:
    Beta 1051,0

    O matko wysoko. Gratulacje. Gdzie robiłaś? Ja chyba jutro pójdę

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Magnolia4 Przyjaciółka
    Postów: 92 52

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u mnie nie w Rzeszowie. Byłam już u lekarza w poniedziałek idę jeszcze raz potwierdzić na 100%

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia4 wrote:
    Beta 1051,0
    Cudownie !!! :)

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia4 wrote:
    Ja u mnie nie w Rzeszowie. Byłam już u lekarza w poniedziałek idę jeszcze raz potwierdzić na 100%

    OK tylko w jakim laboratorium?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Magnolia4 Przyjaciółka
    Postów: 92 52

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Medyk

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia4 wrote:
    Beta 1051,0
    Gratulacje :)

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) jeśli któraś zna namiary na jakiegoś dobrego endo z Rzeszowa proszę o informację ;) pozdrawiam

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari wrote:
    Cześć dziewczyny ;) jeśli któraś zna namiary na jakiegoś dobrego endo z Rzeszowa proszę o informację ;) pozdrawiam
    Ja chodzę do Krystyny goralczyk i sobie chwalę. :)

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia również gratuluję :)

    Dziewczyny mój organizm w tym miesiącu zwariował. Cykl trwa już prawie 40 dni- najdłuższy w całym moim życiu (beta negatywna więc w ciąży nie jestem).Jest to pierwszy cykl stymulowany CLO. W najbliższym miesiącu mam podchodzić do IUI jeśli wszystko się unormuje. I teraz pytanie. Nie dogadałyśmy się z p. ginekolog czy w tym cyklu mam brać również CLO. Niestety teraz jest na urlopie i nie mam jak jej podpytać :/. CO zrobiłybyście na moim miejscu? Brać czy nie brać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2017, 07:36

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcemy przesuwać IUI bo kończy się ważność części badań i to ostatnia szansa by nie płacić ponownie za posiewy itd. Może faktycznie wybiorę się do innego gina o ile uda mi się umówić przed @. Powinna być dziś lub jutro.


    Czemu uważasz, że lepiej podejść na cyklu niestymulowanym?

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daktylek dziękuję bardzo za odpowiedź ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Nie wiem czy lepiej czy nie. Ja miałam taką samą sytuację. Przed wynikami 1 IUI dr na urlopie a 2 IUI miało być w kolejnym cyklu. Uznałam, że skoro CLO nie powoduje u mnie wzrostu większej ilości jajeczek to po co mam brać chemię jak i tak i tak będę miała tylko 1 jajeczko.
    Ogólnie to nie podoba mi się podejście do IUI. Tutaj na forum polecam wątek o IUI. Dziewczyny z innych klinik opisują ich procedury. Często wychodzi się z założenia, że jeśli owulacja jest naturalna to początkowo nie bierze się żadnej chemii. Dopiero po którymś nieudanym podejściu dodaje się stymulację żeby jajeczek było więcej i jak jest dużo to dokłada do tego Ovitrelle żeby wszystko pękło. Ale nie, u nas musi być schematem. Nie ważne czy owulacja jest naturalna czy nie zawsze CLO. Aromek to już jak sie pacjentka wykłuca i to tylko razem z CLO. O gonatropinach nie ma mowy bo one są tylko do IVF. Po IUI też nikt nie robi monitoringu a to jest mega istotne bo trzeba mieć pewność że owulacja była w odpowiednim momencie a nie za późno. Ale nie, u nas wychodzą z założenia że jak było Ovitrelle to na pewno wszystko popękało.

    Osobiście uważam, ale nie jestem lekarzem i nie jest to moja rada dla którejkolwiek z Was, że jeśli problemem są tylko i wyłącznie plemniki (lub wrogi śluz ale u nas się tego nie bada), to stymulacja nie ma żadnego sensu. Jeśli kobieta naturalnie jajeczkuje i naturalnie wszystko pęka to stymulacja nie dość że zmniejsza endometrium to jeszcze jest niebezpieczna dla zdrowia. Po co wprowadzać do organizmu hormony jeśli są w normie? Nadmiar hormonów powoduje np raka!
    Do tego ostatnio znalazłam u siebie guza w piersi. USG mam dopiero za tydzień. Nie wiem skąd on się wziął i nie wiem czy to jest guz czy cysta. USG/biopsja rozwieje wątpliwości. I właśnie teraz zaczynam się zastanawiać czy te wszystkie hormony które mi nigdy nie były potrzebne, nie dają już skutków ubocznych.
    Ja nie chcę nikogo straszyć i buntować, bo nie wiem co w sobie noszę. Napisałam tylko co myślę na temat stymulacji zdrowej kobiety.

    Masz racje Janess niestety hormony to swietna pozywka dla guzkow i nowotworow, tez sie tego obawiam. Stymulacja do IUI to i tak nic w porowaniu z ta dawka jaka sie dostaje przed IVF i to mnie wrecz przeraża. Mam nadzieje, ze u Ciebie to bedzie jakis zwykly wlokniak, ktory sie wchłonie.

    Janess Ty robilas IUI w Rzeszowie u Homy?
    U mnie dzis zaczyna sie @, parszywy dzien, druga IUI w plecy. W sierpniu klinika zamknieta wiec robie przerwe, ale juz slysze ze dziewczyny rozpisuja do innch lekarzy z tego powodu ze przez mies nie bedzie Ch. I juz mnie to zaczyna niepokoić bo nie po to taki kawal dojezdzam zeby chodzic na monitoringi do innych lekarzy. Rownie dobrze mglabym zrobic to IUI gdzie indziej skoro i tak mam trafiac do przypadkowych lekarzy. Nie wiem, nie wiem...

    Janess lubi tę wiadomość

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Masz racje Janess niestety hormony to swietna pozywka dla guzkow i nowotworow, tez sie tego obawiam. Stymulacja do IUI to i tak nic w porowaniu z ta dawka jaka sie dostaje przed IVF i to mnie wrecz przeraża. Mam nadzieje, ze u Ciebie to bedzie jakis zwykly wlokniak, ktory sie wchłonie.

    Janess Ty robilas IUI w Rzeszowie u Homy?
    U mnie dzis zaczyna sie @, parszywy dzien, druga IUI w plecy. W sierpniu klinika zamknieta wiec robie przerwe, ale juz slysze ze dziewczyny rozpisuja do innch lekarzy z tego powodu ze przez mies nie bedzie Ch. I juz mnie to zaczyna niepokoić bo nie po to taki kawal dojezdzam zeby chodzic na monitoringi do innych lekarzy. Rownie dobrze mglabym zrobic to IUI gdzie indziej skoro i tak mam trafiac do przypadkowych lekarzy. Nie wiem, nie wiem...

    Niestety u mnie też pierwszy dzień @

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Niestety u mnie też pierwszy dzień @

    Nie lubie tego :/ jakie teraz dzialania?

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Nie lubie tego :/ jakie teraz dzialania?

    Juz po ptakach ale boję się że mogłam mieć biochemiczna. Temperatura dopiero wczoraj spadła a @ spóźnila się 9 dni. Dziś dla pewności wykonam test ciążowy. ( 2 dni temu na teście była blada 2 kreska)

    A plan jest taki ze ten cykl biore antyki a następny podchodzę do ivf

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Juz po ptakach ale boję się że mogłam mieć biochemiczna. Temperatura dopiero wczoraj spadła a @ spóźnila się 9 dni. Dziś dla pewności wykonam test ciążowy. ( 2 dni temu na teście była blada 2 kreska)

    A plan jest taki ze ten cykl biore antyki a następny podchodzę do ivf

    To faktycznie moglo byc cos na rzeczy. Bete jakbys sprawdzila to na pewno jeszcze calkiem nie spadla.
    Trzymam kciuki za przygotowania do IVF. Dobrze, ze jest decyzja to juz wazny krok do przodu. Podchodzicie w Rzeszowie prawda?

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    To faktycznie moglo byc cos na rzeczy. Bete jakbys sprawdzila to na pewno jeszcze calkiem nie spadla.
    Trzymam kciuki za przygotowania do IVF. Dobrze, ze jest decyzja to juz wazny krok do przodu. Podchodzicie w Rzeszowie prawda?

    Nie chce się stresować beta. Wole nie wiedzieć

    Tak w Rzeszowie. Ale tylko jedna procedura i ewentualne transfery.
    A Ty na jakim etapie jesteś? Dużo tu dziewczyn i ciężko mi zapamietac

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Nie chce się stresować beta. Wole nie wiedzieć

    Tak w Rzeszowie. Ale tylko jedna procedura i ewentualne transfery.
    A Ty na jakim etapie jesteś? Dużo tu dziewczyn i ciężko mi zapamietac

    Ja jestem lecze sie u dr Ch w Krakowie jak czesc dziewczyn z tego watku. Jestem po drugiej IUI i we wrzesniu bede podchodzic do 3. W planie jest 3-4 IUI. Z tym, ze pierwszej chyba nie bedziemy liczyc bo byla na peknietym pecherzyku wiec ciezko oceniac jej skutecznosc. Ciezko troche z dojazdami do Krk, a w Res dr M z naszej kliniki nie chcial robic IUI bez laparo a z kolei ja nie bardzo chcialam isc na laparo bo poki co nie mam ku temu jakichś szczegolnych przeslanek. A Ty leczysz sie u dr H tak?

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vaola86 wrote:
    Ja jestem lecze sie u dr Ch w Krakowie jak czesc dziewczyn z tego watku. Jestem po drugiej IUI i we wrzesniu bede podchodzic do 3. W planie jest 3-4 IUI. Z tym, ze pierwszej chyba nie bedziemy liczyc bo byla na peknietym pecherzyku wiec ciezko oceniac jej skutecznosc. Ciezko troche z dojazdami do Krk, a w Res dr M z naszej kliniki nie chcial robic IUI bez laparo a z kolei ja nie bardzo chcialam isc na laparo bo poki co nie mam ku temu jakichś szczegolnych przeslanek. A Ty leczysz sie u dr H tak?

    Tak u dr H. Tyle, że ja od razu jak trafilam do niej to mowilam ze zalezy mi na laparo bo podejrzewalam u siebie zrosty ktore niestety wyszly przy laparo. Potem H mnie umowila na histerokopie i Hsg, gdzie na szczescie jeden jajowod jest czynny i brak zrostow na macicy.
    Dalam szanse H, jesli sie nie uda to za rok lub dwa podejde kolejny raz do ivf ale juz w warszawie, bo jakos do krakowa tez nie jestem przekonana.
    A do Ch to chyba Ty chodzisz janness i ktos jeszcze?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Tak u dr H. Tyle, że ja od razu jak trafilam do niej to mowilam ze zalezy mi na laparo bo podejrzewalam u siebie zrosty ktore niestety wyszly przy laparo. Potem H mnie umowila na histerokopie i Hsg, gdzie na szczescie jeden jajowod jest czynny i brak zrostow na macicy.
    Dalam szanse H, jesli sie nie uda to za rok lub dwa podejde kolejny raz do ivf ale juz w warszawie, bo jakos do krakowa tez nie jestem przekonana.
    A do Ch to chyba Ty chodzisz janness i ktos jeszcze?

    Tak Jannes, daktylek i Bardolka jeszcze. A jak sobie radzisz z tym, ze ona przyjmuje tylko dwa dni w tygodniu? Podchodzilas u niej do IUI?

‹‹ 155 156 157 158 159 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ