X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 3 maja 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam dr Chr. Ma ogromna wiedzę i doświadczenie . Ja po przejściach z wieloma lekarzami, nie zaufałabym nikomu innemu. Tylko to raczej lekarz od ivf a nie od diagnostyki.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • enia80 Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 3 maja 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga wrote:
    Enia ja też biorę naltrexon, już od 8 miesięcy, generalnie nie mogę nic na minus powiedzieć o tym leku ale na plus też nie bo ciąży jak nie było tak nie ma.

    Jeżeli leczysz się u dr Obrzuta to takie tempo leczenia jest u niego normalne. Ja się lecze u niego już 2 lata, półtora roku po laparoskopii, wizyta co 3 miesiące, generalnie zamysł jest taki że wprowadza jakąś zmianę i obserwujemy 3 miechy jak zadziała.

    Bardzo go szanuję jako lekarza, bardzo trzymam kciuki żeby Ci pomógł ale ja straciłam już cierpliwość, obecnie mam przez 3 miesiące robić monitoringi chociaż wiadomo po wykresach i wynikach proga że owu jest, zawsze miałam owulację i regularne cykle wiec jak dla mnie szukanie dziury w całym. Miarka się przebrała, zmieniam lekarza.


    Wilga, dziękuję za odpowiedź. Tak, leczę się u dr O. Wizyty tak faktycznie wyglądają, ze co 3 m-ce spotkanie. Teraz to dopiero aż na wrzesień. Poczekam do czerwca, zrobię badania tsh i dhaes i zapiszę się na monitoringi u lekarza u mnie na miejscu (sprawdzę czy nie tworzą się dalej torbiele), też prowadzę wykresy z modelu creighton, nie wiem może po laparo coś ruszy. Dopiero mam pierwszy cykl po operacji, nie chcę się nastawiać negatywnie i niepotrzebnie nakręcać, leki tez nie działają tak od razu, czasami trzeba troszkę dać czasu organizmowi na przestawienie się. Mam nadzieję, ze coś zaskoczy.
    Życzę Ci powodzenia i wszystkiego najlepszego, oby się udało osiągnąć zamierzony cel.

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    enia80 wrote:
    Wilga, dziękuję za odpowiedź. Tak, leczę się u dr O. Wizyty tak faktycznie wyglądają, ze co 3 m-ce spotkanie. Teraz to dopiero aż na wrzesień. Poczekam do czerwca, zrobię badania tsh i dhaes i zapiszę się na monitoringi u lekarza u mnie na miejscu (sprawdzę czy nie tworzą się dalej torbiele), też prowadzę wykresy z modelu creighton, nie wiem może po laparo coś ruszy. Dopiero mam pierwszy cykl po operacji, nie chcę się nastawiać negatywnie i niepotrzebnie nakręcać, leki tez nie działają tak od razu, czasami trzeba troszkę dać czasu organizmowi na przestawienie się. Mam nadzieję, ze coś zaskoczy.
    Życzę Ci powodzenia i wszystkiego najlepszego, oby się udało osiągnąć zamierzony cel.

    Trzymam kciuki za Ciebie. Napro wymaga cierpliwości, nie ma co ukrywać, bardzo wielu dziewczynom się udało więc trzeba mieć nadzieję! Nie mam żadnych zarzutów co do sposobu leczenia dr Obrzuta, bardzo go szanuję, po prostu myślę że napro u mnie nie wystarczy żebym mogła zajść w ciążę, straciłam nadzieję na naturalne poczęcie u mnie, nie mam się co oszukiwać - 3,5 roku starań i ani jeden dzień spoznionego okresu, natomiast cykl i owu książkowe - to już za długo dla mnie i nie mam już cierpliwości :(

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 4 maja 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    laparoskopia juz za mną, teraz dochodzę do siebie w domu.
    Do szpitala stawiłam się dzień przed laparo, a ze szpitala wyszłam dzień po zabiegu.
    Zabieg odbył sie planowo, dr U przed laparo poinformował co mniej więcej zamierza robić ale tak naprawdę miał trochę zabiegów i nie miał juz czasu później dokładnie rozmawiać o przebiegu laparoskopii, pokrótce zostałam poinformowana co zostało wykonane. Jestem umówiona na wizytę na środę i wtedy dokładniej dowiem się co i jak .. co dalej ..

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka_Rz wrote:
    Witam,
    laparoskopia juz za mną, teraz dochodzę do siebie w domu.
    Do szpitala stawiłam się dzień przed laparo, a ze szpitala wyszłam dzień po zabiegu.
    Zabieg odbył sie planowo, dr U przed laparo poinformował co mniej więcej zamierza robić ale tak naprawdę miał trochę zabiegów i nie miał juz czasu później dokładnie rozmawiać o przebiegu laparoskopii, pokrótce zostałam poinformowana co zostało wykonane. Jestem umówiona na wizytę na środę i wtedy dokładniej dowiem się co i jak .. co dalej ..
    A jak się czujesz ogólnie? Ja to się najbardziej boję wypicia 3litryu płynu przed operacja 😂

    Ile dostałaś zwolnienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 13:33

  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się całkiem dobrze, troche odczuwam jeszcze lekkie bóle przy szwach ale ogólnie jest ok (odkąd wyszłam ze szpitala nie musiałam nawet zażywać nic przeciwbólowego)

    Przyznam że wypicie tego płynu było wyzwaniem :D ale do przejścia ;) a zwolnienie dostałam na 2 tyg

    syllwia91, Lucy2323 lubią tę wiadomość

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betka_Rz wrote:
    Czuję się całkiem dobrze, troche odczuwam jeszcze lekkie bóle przy szwach ale ogólnie jest ok (odkąd wyszłam ze szpitala nie musiałam nawet zażywać nic przeciwbólowego)

    Przyznam że wypicie tego płynu było wyzwaniem :D ale do przejścia ;) a zwolnienie dostałam na 2 tyg
    Ja chyba poproszę o 3x lewatywe byleby nie pić 😵

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 6 maja 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo czekałaś na wizytę ? Mam laparoskopie zaplanowana w innym szpitalu na 14 maja, jednak zmieniłam na lekarza na Ulmana u stwierdził ze tam mogą mi źle zrobić 😏 i ze do pro familii może mi dać skierowanie ale terminy na lipiec 😏 i nie wiem co robić czy wierzyć jemu i czekać czy iść teraz do innego 😏😏😏.
    Lucy2323 wrote:
    Skierowanie miałam od niego bo do niego tylko chodzę i on też mi wykonywał zabieg. On jest tylko w szpitalu Pro Familia

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 6 maja 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie przyjmuje dr Obrzut? Zaczęłam teraz chodzić do dr Ulmana i zaproponował laparoskopie na lipiec. W którym szpitalu operuje dr Obrzut? Jaki czas czekania na operacje ??
    katson wrote:
    Tak w październiku miałam druga laparo a w litym zaszłam w ciąże, naturalnie :)

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 6 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długo czekałaś na zabieg ?
    Betka_Rz wrote:
    Witam,
    laparoskopia juz za mną, teraz dochodzę do siebie w domu.
    Do szpitala stawiłam się dzień przed laparo, a ze szpitala wyszłam dzień po zabiegu.
    Zabieg odbył sie planowo, dr U przed laparo poinformował co mniej więcej zamierza robić ale tak naprawdę miał trochę zabiegów i nie miał juz czasu później dokładnie rozmawiać o przebiegu laparoskopii, pokrótce zostałam poinformowana co zostało wykonane. Jestem umówiona na wizytę na środę i wtedy dokładniej dowiem się co i jak .. co dalej ..

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 6 maja 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiesz mi coś więcej o swojej torbieli ? Ostatnio zmieniłam lekarz właśnie na dr Ulmana przy usg stwierdził ze mam cystę endometrialna na lewym jajniku co nigdy nie stwierdził żadny lekarz donktorych chodziłam (a często chodziłam na monitoringi) 😏 trochę się załamałam bo tyle się słyszy ze ta endometrioza powoduje niepłodność 😌 długo czekałaś na zabieg ? U mnie powiedział ze terminy na lipiec 😢
    Izape_91 wrote:
    Cześć dziewczyny :) dołączam do grona staraczek, ale z okolic Rzeszowa. Od ponad roku jestem u dr U. Aktualnie to mój pierwszy cykl po laparoskopi. Staramy się prawie 3 lata. Za sobą mam 2 biochemy. Ostatni w miesiącu z laparoskopia, więc może jest nadzieja ze w końcu się uda niedługo. Dr u usuwal mi cyste z jajnika i endomende 1 stopnia. Ja jakoś dopatruje się problemu w moim przewodzie pokarmowym i chciałabym skonsultować to z klinika napro w Białymstoku, która się w tym specjalizuje. Ogólnie doktor U jest ok, ale czegoś mi jednak brakuje i czuję że to co robi nie rozwiąże problemu.

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 6 maja 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dr Obrzut przyjmuje prywatnie w gabinecie na Litewskiej a zabiegi wykonuje w szpitalu na lwowskiej. Jest uważany za jednego z najlepszych operatorów i myślę że to nie jest opinia na wyrost. Ja czekałam na laparoskopię dość długo - najpierw 2 msce na wizytę u dra, wizyta była w czerwcu, termin laparoskopii dostałam na październik ale niestety przyplątała mi się infekcja i finalnie miałam w grudniu. A Ty u kogo masz ten majowy termin? W jakim szpitalu?

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 6 maja 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Długo czekałaś na zabieg ?

    około 2-3 miesiące

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 14:59

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem z innego wątku ale szukam laboratorium w Rzeszowie gdzie od ręki mogłabym zrobić estriadol i progesteron i za ok 3 H mieć wyniki

  • Cichaa Autorytet
    Postów: 711 466

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta25 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem z innego wątku ale szukam laboratorium w Rzeszowie gdzie od ręki mogłabym zrobić estriadol i progesteron i za ok 3 H mieć wyniki
    Napewno diagnostyka na Krakowskiej

    Starania od 05.2014
    1 procedura - 4 transfery 😔
    2 procedura - 3 ❄️: 1😔
    JA: mięśniaki, skopane cytokiny, kir Bx, AMH 2,92,

    ....i nie wiem co dalej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichaa wrote:
    Napewno diagnostyka na Krakowskiej
    Właśnie tam na progesteron czeka się 4 dni robocze.

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta25 wrote:
    Właśnie tam na progesteron czeka się 4 dni robocze.

    Szczerze Ci powiem że nigdy tyle nie czekałam, zwykle wyniki były już tego samego dnia. Pewnie sobie zastrzegają 4 dni bo to oznaczenie immunochemiczne i wysyłają materiał do Krakowa. A pytałaś na Warzywnej? Tam jest duży lab i może robią to na miejscu i można poprosić o zrobienie na cito?

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na warzynej nie pytałam. W obecnej klinice czeka się 2 h bo tyle potrzebują czasu. Ja chcę być już z gotowymi wynikami bo to i tak wyprawa. Dzięki dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 22:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta25 wrote:
    Właśnie tam na progesteron czeka się 4 dni robocze.
    Robiłam w sobotę i miałam o 13 wynik. Po pracy robię badania o 18 i ok 20 też mam. Zawsze

    Marta25 lubi tę wiadomość

  • Magda814 Ekspertka
    Postów: 204 54

    Wysłany: 6 maja 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U dr Szklarczyka na rycerskiej. I nie wiem czy rezygnować i czekać na dr Ulmana w Profamilii 😔 a jak coś ta torbiel mi zrobi gorszego do tego czasu ? Pęknie czy coś ?
    Wilga wrote:
    Magda dr Obrzut przyjmuje prywatnie w gabinecie na Litewskiej a zabiegi wykonuje w szpitalu na lwowskiej. Jest uważany za jednego z najlepszych operatorów i myślę że to nie jest opinia na wyrost. Ja czekałam na laparoskopię dość długo - najpierw 2 msce na wizytę u dra, wizyta była w czerwcu, termin laparoskopii dostałam na październik ale niestety przyplątała mi się infekcja i finalnie miałam w grudniu. A Ty u kogo masz ten majowy termin? W jakim szpitalu?

‹‹ 374 375 376 377 378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ