X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 8 września 2016, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiula przykro mi :-( moze to co gin widzial na usg to jakas torbiel? I przez to @ sie spoznia

    age.png
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 8 września 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiula - ja mam pracę ale na pół etatu plus 2h na zlecenie.
    Przykro mi kochana

    Lipa = ja dziś wyszłam od lekarza ze skierowaniem na laparoskopie. i będę ją mieć w profamili 3 października. Dała mi lekarka wytyczne, ale nie powiedziła czy mam zabrać sobie piżamę itp.
    Może któraś powiedzieć jak to wygląda w profamilii?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 8 września 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa to dzwon i sie umawiaj na termin bo mnie kazali w dniu dostania okresu. No powiem ci ze się dziwie ze przygotowywali cie do iui i inv a nie miałaś histeroskopii ale jak sama widzisz i wszystko trzeba sie upominać tym bardziej jest to śmieszne ze my lekarzami nie jestesmy a znamy sie na tych wszystkich badaniach. Mnie M dal sam skierowanie wiec jest ok. Kochana trzymam kciuki żeby u ciebie ok bylo i nic nie wyszlo
    Dbasiula Lipa może miec racje może jakas torbiel jest i właśnie ja widział na usg. Do kogo ty chodzisz?
    Bezchmurna tak zabierz piżamę najlepiej jakby byla jednoczesciowa. Przychodzisz na czczo robia ci badania potem zabieg i wychodzisz następnego dnia albo za dwa dni. Zalezy czy cos znajda czy nie.

    lipa lubi tę wiadomość

  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 8 września 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh... same problemy, teraz bedziemy robic badanie nasienia i czekamy na @ az przyjdzie.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 8 września 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa a kiedy miałaś laparoskopię? Miałaś cewnik? lewatywę? golą czy sama mam się ogolić?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 8 września 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiula przykro mi :(

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Eva82 Autorytet
    Postów: 772 547

    Wysłany: 8 września 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Pro-Familii na laparo trzeba wziąć kapcie, najlepiej koszulę nocną, szlafrok, ręcznik, przybory kosmetyczne i wodę. Cewnik mi zakładali już na sali operacyjnej po uśpieniu.
    Ja przychodziłam w dniu laparo na czczo, z własnymi badaniami i wychodziłam następnego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2016, 21:47

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 8 września 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurna ja goliłam sie w domu i dzień przed laparoskopią robiłam lewatywę enea tak mi kazał gin

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 8 września 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Basiula - ja mam pracę ale na pół etatu plus 2h na zlecenie.
    Przykro mi kochana

    Lipa = ja dziś wyszłam od lekarza ze skierowaniem na laparoskopie. i będę ją mieć w profamili 3 października. Dała mi lekarka wytyczne, ale nie powiedziła czy mam zabrać sobie piżamę itp.
    Może któraś powiedzieć jak to wygląda w profamilii?

    A dlaczego dopiero 3 pazdziernika? Dzwonilas sie umowic? Czy podczas wizyty juz lekarz ci tak ustalil?

    age.png
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 września 2016, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva82 wrote:
    Do Pro-Familii na laparo trzeba wziąć kapcie, najlepiej koszulę nocną, szlafrok, ręcznik, przybory kosmetyczne i wodę. Cewnik mi zakładali już na sali operacyjnej po uśpieniu.
    Ja przychodziłam w dniu laparo na czczo, z własnymi badaniami i wychodziłam następnego dnia.

    Czyli tylko dobę sięleży? Ja mam się zgłosić z badaniami o 7 rano. I zrobią mi w tym samym dniu laparoskopię? Cewnik kiedy zakładają? a możesz napisać jak wygląda sala operacyjna? jak stół itp. Bo to będą cięcia w brzuchu więc trzeba mieć majtki?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 września 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa - tak lekarka mnie umówiła. Przeliczyła że to będzie ok 10dc i mówiła że chce zobaczyć roznący pęcherzyk. I po wyjściu że szpitala mamy się od razu starać. Ja pewnie dzis po pracy pojadę po koszulę i kapcie. Bo później nie wiem czy będę miała kiedy. A kochane powiedzcie czy w soczewkach można być na sali operacyjnej?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 września 2016, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurna rano przyjdziesz na izbę wypełnisz ankiety potem zrobia ci ekg założą kartę. Wyjdziesz z nimi na oddział i będziesz czekać bo zalezy ktora będziesz w kolejce. Potem na sale pójdziesz z pielęgniarka położysz sie i odlecisz nawet nie będziesz wiedzieć kiedy. Najlepiej tak jak ci pisałam miwc piżamę jednoczęściową. Ściągasz wszystko tylko masz koszule i na to szlafrok. Po zabiegu będziesz leżeć. Ja nie miałam cewnika wiec nie pomogę w tym temacie. Jesli chodzi o soczewki to ja tez nosze i mówili żeby ściągnąć ale ja nie ściągałam bo po przebudzeniu chciałam dobrze widzieć :)
    Kochana ja tez panikowałam bo wiesz szpital po raz pierwszy itp a bylo szybko i bezboleśnie. Tak samo będzie u ciebie :) Glowa do góry:)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 września 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa dzwonilas sie zapisać?
    Czekam na iui :)

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 9 września 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mogę się dodzownić

    age.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 września 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem już po IUI i powiem wam ze trochę się podlamalam. Oto wyniki nasienia podanego do IUI:
    Koncentracja: 5,0 x10*6
    Ruchliwość: 60%
    Ilość a+b: 1,5 x10
    Ostatnio bylo
    Koncentracja: 16,0x10*6
    Ruchliwość: 51%
    Ilość a+b: 4,1 x10
    Więc sądze ze teraz pewnie znow się nie uda. A wy co o tym sadzicie?

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 września 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Bezchmurna rano przyjdziesz na izbę wypełnisz ankiety potem zrobia ci ekg założą kartę. Wyjdziesz z nimi na oddział i będziesz czekać bo zalezy ktora będziesz w kolejce. Potem na sale pójdziesz z pielęgniarka położysz sie i odlecisz nawet nie będziesz wiedzieć kiedy. Najlepiej tak jak ci pisałam miwc piżamę jednoczęściową. Ściągasz wszystko tylko masz koszule i na to szlafrok. Po zabiegu będziesz leżeć. Ja nie miałam cewnika wiec nie pomogę w tym temacie. Jesli chodzi o soczewki to ja tez nosze i mówili żeby ściągnąć ale ja nie ściągałam bo po przebudzeniu chciałam dobrze widzieć :)
    Kochana ja tez panikowałam bo wiesz szpital po raz pierwszy itp a bylo szybko i bezboleśnie. Tak samo będzie u ciebie :) Glowa do góry:)

    Kochana a kiedy miałaś laparoskopię? Wiedzieli że masz soczewki? Kurcze ja mam dużą wadę wzroku, więc bez soczewek kiepsko bym widziała :/Czyli cewnika nie miałaś? Nic lekarka na ten temat nie mówiła, więc mam nadzieję że go nie będę mieć. A powiedź jak jest z lewatywą? Mnie dała tylko jakies saszetki na przeczyszczenie :/ Dziś właśnie zakupiłam piżamę i szlafrok, zostały mi tylko kapcie kupić. A co do ubioru to jest to normalny stół, czy cos takiego jak fotel ginekologiczny? Będę nago leżała?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Eva82 Autorytet
    Postów: 772 547

    Wysłany: 9 września 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam dużą wadę wzroku, ale pod poduszkę wzięłam sobie okulary i zdjęłam soczewki. Twoje łóżko jedzie z rzeczami na salę pooperacyjną i tam masz wszystko co sobie wzięłaś. Ja miałam telefon, wodę, okulary, kapcie i szlafrok.
    Cewnik mi zdjęli w tym samym dnu wieczorem. Tyle, że ja musiałam mieć założony bo miałam usuwane zmiany na pęcherzu ;)
    Co do przygotowania w domu to miałam wytyczne od mojego lekarza. Jak będziesz zainteresowana to mogę Ci na priv podesłać :)
    Na stół (dość wąski) kładziesz się w takim przedsionku, gdzie zdejmujesz szlafrok i kapcie i wjeżdżasz na nim na salę operacyjną. A do operacji dostajesz tylko taką koszulkę i tylko w nią masz być ubrana. Dlatego przydaje się szlafrok, żeby na sale operacyjną nie paradować w takiej koszulinie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2016, 16:47

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 września 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eva82 wrote:
    Ja też mam dużą wadę wzroku, ale pod poduszkę wzięłam sobie okulary i zdjęłam soczewki. Twoje łóżko jedzie z rzeczami na salę pooperacyjną i tam masz wszystko co sobie wzięłaś. Ja miałam telefon, wodę, okulary, kapcie i szlafrok.
    Cewnik mi zdjęli w tym samym dnu wieczorem. Tyle, że ja musiałam mieć założony bo miałam usuwane zmiany na pęcherzu ;)
    Co do przygotowania w domu to miałam wytyczne od mojego lekarza. Jak będziesz zainteresowana to mogę Ci na priv podesłać :)
    Na stół (dość wąski) kładziesz się w takim przedsionku, gdzie zdejmujesz szlafrok i kapcie i wjeżdżasz na nim na salę operacyjną. A do operacji dostajesz tylko taką koszulkę i tylko w nią masz być ubrana. Dlatego przydaje się szlafrok, żeby na sale operacyjną nie paradować w takiej koszulinie ;)

    Eva napisz mi na priv. Kto był Twoim lekarzem, kiedy miałaś robiona laparo i ile bylas w szpitalu. No i jakim

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 września 2016, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezchmurna mówiłam ze mam soczewki ale zapomniałam na nie opakowania do przechowywania wiec pani anestezjolog mowila ze to nic się nie stało ale powinno sie ściągnąć. Za to po wybudzeniu od razu wszystko widziałam wyraziście. A ty duza masz wadę? Bo ja nosze soczewki miesięczne -2.

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 11 września 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duza mam wadę Ciekawa. Bo mam -4 i -5 do tego astygmatyzm :) a soczewki mam 2 tyg, ale chodze w nich miesiac :) droge jak cholera sa :) Pewnie tez tak zrobię, bo serio ja bez okularow czy soczewek nic nie widze :/

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ