X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 14 stycznia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elamela wrote:
    Mi się nigdy nie zdarzyło, żeby lekarz był niedelikatny w słowach. Robi na pewno dokładną diagnostykę i zleca bardzo dużo badań do wykonania.
    Ile osób tyle opinii 🙂

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elamela wrote:
    Mi się nigdy nie zdarzyło, żeby lekarz był niedelikatny w słowach. Robi na pewno dokładną diagnostykę i zleca bardzo dużo badań do wykonania.

    Elemela, ja 3mam za Ciebie kciuki i wierze ze Przybycień Ci pomoże.
    Sama jak będę sie starać o 2 dziecko na pewno się do niego udam 😉
    Mieszkałam bardzo długo w Tarnowie, do dr przyjeżdzały pary z całej Polski, mam kilkoro znajmomych ktorym pomógł lub przynajmniej bardzo dobrze zdiagnozował...a to że jest bezpośredni, czy nawet specyficzny, jest naprawde najmniejszym problemem 😉

    elamela, KatWomanDo lubią tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • rosamare Koleżanka
    Postów: 60 14

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów przychodzę do Was z pytaniem :)

    Umówiłam się na pierwszą wizytę do dr U, zapytałam czy mam zrobić przed tą wizytą jakieś badania ale Pan doktor powiedział, że nie trzeba i że ma zniżkę do laboratorium dla swoich pacjentów (chyba do ALABu)
    Ja akurat jestem na początku cyklu więc mam ochotę powtórzyć te podstawowe badania: LH, FSH, estradiol, testosteron, prolaktynę, panel tarczycowy itd. ... Wybierałam się na Warzywną.

    Czy faktycznie Pan doktor zapewnia badania w znacznie niższej cenie, niż gdybym chciała robić je na własną rękę na Warzywnej? :)

    👰🔹Brak owulacji🔹Hiperprolaktynemia
    🤵 ✔️
    VpdKp1.png

    03.2022 11 tc nasz Aniołek Marysia 👼💔
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Znów przychodzę do Was z pytaniem :)

    Umówiłam się na pierwszą wizytę do dr U, zapytałam czy mam zrobić przed tą wizytą jakieś badania ale Pan doktor powiedział, że nie trzeba i że ma zniżkę do laboratorium dla swoich pacjentów (chyba do ALABu)
    Ja akurat jestem na początku cyklu więc mam ochotę powtórzyć te podstawowe badania: LH, FSH, estradiol, testosteron, prolaktynę, panel tarczycowy itd. ... Wybierałam się na Warzywną.

    Czy faktycznie Pan doktor zapewnia badania w znacznie niższej cenie, niż gdybym chciała robić je na własną rękę na Warzywnej? :)
    Z tego co dziewczyny pisały, to nawet ze zniżką w alabie jest drożej niż bez zniżki na warzywnej. Ja na twoim miejscu zrobiła bym te badania, zawsze to szybciej, nie będziesz musiała czekać na następny cykl, a doktor i tak na pewno zleci jeszcze jakieś inne

    rosamare lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ma zniżki ale ja i tak robiłam na warzywnej, w ciąży już robię w diag, robiłam w alab ale po ich pomylce już raczej nigdy się nie wybiorę do alabu.

  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Gdzie w Rzeszowie zrobię usg piersi ??? Muszę wyrobić się z badaniem do końca marca, a terminy w niektórych placówkach dopiero na wrzesień.

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • Miska _a Autorytet
    Postów: 343 341

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakiego polecacie ginekologa położnika do prowadzenia ciąży?

    Wrzesień 2018-ciąża biochemiczna,
    niedoczynność tarczycy-Letrox50
    hiperprolaktynemia(dostinex) wyrownana-tsh-1,2,prolaktyna-11,
    -badanie nasienia uległo poprawie(profertil)
    -Hyfosy - 27grudnia 2019 drozne!
    -Ureaplasma... - pokonana!!!!! :)
    15.01.20-betahcg 247,56 🐻progesteron 39,70
    17.01.20-beta 626,7
    29.01.20-❣️😘

    Walczę o cud:)
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rosamare wrote:
    Znów przychodzę do Was z pytaniem :)

    Umówiłam się na pierwszą wizytę do dr U, zapytałam czy mam zrobić przed tą wizytą jakieś badania ale Pan doktor powiedział, że nie trzeba i że ma zniżkę do laboratorium dla swoich pacjentów (chyba do ALABu)
    Ja akurat jestem na początku cyklu więc mam ochotę powtórzyć te podstawowe badania: LH, FSH, estradiol, testosteron, prolaktynę, panel tarczycowy itd. ... Wybierałam się na Warzywną.

    Czy faktycznie Pan doktor zapewnia badania w znacznie niższej cenie, niż gdybym chciała robić je na własną rękę na Warzywnej? :)

    Zdecydowanie w alabie jest dużo drożej. Podstawowe badania zawsze możesz zrobić, bo dr i tak je zleci. A najtaniej, tak jak dziewczyny pisaly, jest na warzywnej. Jak cofniesz się do moich wiadomości sprzed miesiąca pewnie w tym wątku to tam podawałam jakie badania ja dostałam na pierwszej wizycie od dr U.

    rosamare lubi tę wiadomość

  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Histetoskopię dr U robi w profamilii? Orientujesz się może czy dr wykonuje drożność w szpitalu? Ja dopiero zaczynam się leczyć u dr i zastanawiam się jak to wygląda

    Tak w Profamilii , z tego co wiem to robi laparoskopię i histeroskopie ale o samej drożności nie słyszałam ..

    ma.rysia lubi tę wiadomość

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • Betka_Rz Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. Ja też niby wskazań konkretnych nie mialam ale doktor zlecił mi laparoskopię diagnostyczna z histeroskopią w tamtym roku w maju.. okazało sie ze mam początki endometriozy ale jajowody drożne i wszystko ogólnie w porządku i w sumie to wcześniej juz wiedziałam ze mam niewielką przegrodę macicy wiec w trakcie tej histeroskopii usuną mi jej część, ale podobno jeszcze troche jej zostało wiec teraz histeroskopowo doktor chce mi usunąć resztę przegrody.. z tym że przegroda nie jest w sumie powodem niezachodzenia w ciążę a jedynie może powodować ewentualne poronienia więc lepiej się jej w sumie pozbyć ..

    38 lat - starania od 01.2013 ..
    05.2015 hsg - jajowody drożne
    05.2016 poronienie samoistne 6t
    05.2017 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna
    05.2019 laparoskopia i histeroskopia diagnostyczna (początki endometriozy)
    01.2020 histeroskopia (usunięcie częściowej przegrody)
    Hiperprolaktynemia, AMH 2,63 (08.2018); 1,33 (07.2020)
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem.
    Ciężkie to wszystko.
    Dziewczyny a robiłam test obciążenia glukozą i jak to w moim przypadku bywa...znowu wynik śmieszny.
    Glukoza w jednostkach 99-93-99. Mam powtórzyć badanie z sprawdzeniem insuliny.
    Któraś z Was miała podobny przypadek?

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Gdzie w Rzeszowie zrobię usg piersi ??? Muszę wyrobić się z badaniem do końca marca, a terminy w niektórych placówkach dopiero na wrzesień.

    Ja usg piersi robiłam w luxmedzie na Jabłońskiego. 2 tyg czekałam na wizytę.

    annana88 lubi tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Ja27staraczka Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam jestem tutaj pierwszy raz czytając forum postanowilam się zarejestrować i do Was dołączyć. Staram się z mężem i dziecko, w 2018 roku miałam ciążę pozamaciczna usunięty prawy jajowod, lewy drozny. Staram się z mężem naturalnie niestety mija rok... Potrzebuję pomocy specjalisty. Dziś kolejny okres i załamanie... Czy zna ktoś klinikę lekarza który jest wart polecenia w Rzeszowie? Pozdrawiam

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    Gdzie w Rzeszowie zrobię usg piersi ??? Muszę wyrobić się z badaniem do końca marca, a terminy w niektórych placówkach dopiero na wrzesień.
    W profamilii w rok temu czekałam na termin parę dni, dobrze że mi przypomniałaś, bo też muszę się już wybrać ;)

    annana88 lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiecie od której jest rejestracja w Tarnowie?

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja27staraczka wrote:
    Witam jestem tutaj pierwszy raz czytając forum postanowilam się zarejestrować i do Was dołączyć. Staram się z mężem i dziecko, w 2018 roku miałam ciążę pozamaciczna usunięty prawy jajowod, lewy drozny. Staram się z mężem naturalnie niestety mija rok... Potrzebuję pomocy specjalisty. Dziś kolejny okres i załamanie... Czy zna ktoś klinikę lekarza który jest wart polecenia w Rzeszowie? Pozdrawiam

    W Parensie w Rzeszowie często przewija się nazwisko dr Magonia i dr Homy.
    Dr Ulman nie pracuje w klinice leczenia niepłodności aczkolwiek się zajmuje niepłodnością + jest naprotechnologiem.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kojarzycie dziewczyny ginekologa Anna Zymroz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2020, 21:02

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja27staraczka wrote:
    Witam jestem tutaj pierwszy raz czytając forum postanowilam się zarejestrować i do Was dołączyć. Staram się z mężem i dziecko, w 2018 roku miałam ciążę pozamaciczna usunięty prawy jajowod, lewy drozny. Staram się z mężem naturalnie niestety mija rok... Potrzebuję pomocy specjalisty. Dziś kolejny okres i załamanie... Czy zna ktoś klinikę lekarza który jest wart polecenia w Rzeszowie? Pozdrawiam
    Polecam dr Ulmana, parens odradzam, ja po Ulmanie chciałam uderzać na Kraków ale się udało.

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miska _a wrote:
    Dziewczyny jakiego polecacie ginekologa położnika do prowadzenia ciąży?
    Zależy jaki szpital Cię interesuje, ja chodzę do U że Względu na to że pomógł mi zajsc już zostałam, ale gdybym miała decydować to tetaz poszłabym do dr Galuszki, Soji, do tej z pf Pani dr z podwójnym nazwiskiem hmmm dr Góra jest bardzo polecany na fb. Ogólnie raczej kogoś z tych.
    Gratuluję na tym wątku równiez😘

    Miska _a, KatWomanDo lubią tę wiadomość

  • elamela Przyjaciółka
    Postów: 141 39

    Wysłany: 15 stycznia 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Elemela, ja 3mam za Ciebie kciuki i wierze ze Przybycień Ci pomoże.
    Sama jak będę sie starać o 2 dziecko na pewno się do niego udam 😉
    Mieszkałam bardzo długo w Tarnowie, do dr przyjeżdzały pary z całej Polski, mam kilkoro znajmomych ktorym pomógł lub przynajmniej bardzo dobrze zdiagnozował...a to że jest bezpośredni, czy nawet specyficzny, jest naprawde najmniejszym problemem 😉

    Dziękuje Ci bardzo za miłe słowa :)) idę za dwa tygodnie na laparoskopię i mam nadzieję, że wynik będzie nowym krokiem w dalszym leczeniu :)

    sucharek85, KatWomanDo lubią tę wiadomość

    Starania od 2017. Z pomocą lekarzy od 2018.

    11.2018 - HSG z kontrastem, histeroskopia - niedrożność lewego jajowodu.
    04.2019 - AMH 4,52
    05.2019 - 1 IUI X :(
    07.2019 - 2 IUI X :(
    09.2019 - zmiana lekarza
    09.2019 - Mutacja genu MTHFR C677T - w układzie heterozygotycznym.
    01.2020 - laparoskopia - ogniska endometriozy w więzadłach krzyżowych i lewym jajniku - 1 st. endometriozy, oba jajowody drożne :O
    03.2020 - pierwszy cykl po laparoskopii z pozytywną betą - niestety ciąża biochemiczna
‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ