X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 14 września 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra, szczerzę idę do niego z ciekawości. Nie jestem w takiej panice jak na razie i nie szukam też lekarza od niepłodności żeby mnie prowadził, bo staram się tak na prawdę bardzo krótko i mam tego świadomość. Nie wmawiam sobie też, że na 100% coś ze mną nie tak ;) mam bratową, która prowadziła u niego 2 ciąże wysokiego ryzyka i jest zadowolona. Wcześniej miała problemy z zaburzeniami miesiączki i dużo czasu straciła z kolei na Wajdę. Ze względu na mieszane opinie nie poszłam do niego na samym początku, natomiast teraz chcę po prostu go sprawdzić na sobie, może też niejako porównać z Guzkiem (do niego chodzę obecnie) :) Jeśli nie będę zadowolona to po prostu tam już nie wrócę :P

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 14 września 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra33 wrote:
    https://10kg.pl/dieta-montignaca-zasady-i-co-jesc-zeby-schudnac/

    Dziękuję

    Ajsza11 lubi tę wiadomość

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Makabra33 Koleżanka
    Postów: 49 16

    Wysłany: 14 września 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka daj znać po wizycie jak wrażenia.

  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 14 września 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na tym watku jestem nowa. Powiedzcie mi co sadzicie o dr Magoniu ?

  • lovciara Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 14 września 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardolka wrote:
    mutacje to ma 50% społeczeństwa i wszyscy mają się dobrze i większość rodzi dzieci bez nawykowych poronień. badanie mutacji, homocysteiny i poziomu kwasu foliowego to czysta strata pieniędzy. Ja się tyl folianów ojadłam przed 1 ciążą, że głowa mała, a w drugą ciążę zaszłam nie suplementując w danej chwili KF wcale. Więc sobie nie nabieraj do głowy, że to jakiś przełom. Zresztą znasz moje zdanie, ogólnie to wywalasz pieniądze w błoto, a już idąc do Węklara to całkiem. Ale no, nie mój hajs :P

    Wszamanka jak tam? Już po becie??

    Lovciara - duphaston nie leczy. On nie przywraca cyklu. Duphaston powoduje krwawienie z odstawienia, dokładnie tak jak antykoncepcja. Tobie po nich cykl nie wróci, a wręcz przeciwnie. Moim zdaniem dobrze dobrana metrfomina, do tego mio inoztol, np Inofolic, inofem, mio ovarian - prędzej pomoże Ci w powrocie do cykli. Przy większej dawce mety powinnaś odczuwać większe pragnienie, więc warto popracować nad nawykiem picia wody. I nad sensowniejszym jedzeniem, u mnie to serio był początek przełomu... Więc jak nikt Ci nie chce pomóc, to zacznij od pomocy sobie samej. Z metforminą jeśli wdrożysz dietę, to zwyczajnie nie wierzę, żebyś nie schudla. Ja z metą schudłam 12 kg odstawiając jedynie słodycze, zamieniając cukier na ksylitol i jedząc o mniej więcej stałych porach. Picie wody niejako wymusiła metformina. Sama nie wiedziałam kiedy to miało miejsce. Więc przemyśl ten duphaston i dietę :)

    Dostałam teraz Glucophage XR bo po tym zwykłym źle się czułam w dawce 1000, jem sobie suplement diety owarin, o to chodzi? mi się wydaje, że po tych tabletkach to nic nie czuję w sumie, ani pragnienia, słodycze też już elimnuje i wdrążam basen. :) ja okresu wgl nie mam, raz w roku, a owulacji mówiła, że tym bardziej nie więc nie ma sensu ten duphaston? ona mówi, żebym go jadła i zobaczyła czy okres wróci, a później zacznie martwić się owulacja ...

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 15 września 2020, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    Dziewczyny na tym watku jestem nowa. Powiedzcie mi co sadzicie o dr Magoniu ?
    Wiele dziewczyn do niego chodziło i chyba większość zmieniło kliniki. Poczytaj wątek 🙂

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 16 września 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka1990 wrote:
    Dziewczyny na tym watku jestem nowa. Powiedzcie mi co sadzicie o dr Magoniu ?

    Magoń pracuje głównie w Parens, a my o tej klinice nie e mamy raczej dobrego zdania.
    Były jakieś pojedyncze osoby, który się udało...ale dużo więcej znam tych bez większych sukcesów.
    Na pewno nie można oczekiwać od nich jakiejs głębokiej diagnostyki...podstawowe badania, parę cykli stymulowanych, iui a jak nie wyjdzie to zaproponują ivf.

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 września 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 ja Cię dokładnie rozumiem. Ja też nie potrafiłam "robić nic". każde badanie wprowadzało we mnie poczucie, ze jestem o krok bliżej :) jeśli chodzi o mutacje, to uważam, że jest to wiedza nie tylko typowo pod ciążę, ale na przyszłość, żeby mieć świadomość jakie ryzyka chorób zatorowo-zakrzepowych u nas występuja i popieram. Co do MTHFR to traktuję je z przymrużeniem oka, ale metyle jeszcze nikomu nie zaszkodziły więc na zdrowie :) Według mnie homocysteina powinna być jednym z podstawowych badań obok morfologii biorąc pod uwagę ilość chorób sercowo-naczyniowych w naszym społeczeństwie....
    jesli chodzi o suplementację, to oprócz metforminy bardzo polecany jest NAC (n-acetylocysteina) w dawce minimum 1500mg do owulacji, dla chłopa 500-600mg codziennie na stałe. Również reguluje cukry, dodatkowo poprawia śluz i pobudza jajniki do owulacji. Mioinozytol to standard, polecam kupić proszek swansona inozytol (jest to mioinozytol, info od producenta) i zażerać się tym do owulacji minimum 3-4g proszku dziennie, bo proszek ma gorsza przyswajalność niż tabsy. Ja dodatkowo brałam l-karnitynę 1000mg i argininę 1000mg. Przy braku owulacji osobiście uważam, że pseudo regulacja duphastonem nie wniesie nic, bo nie jest forma leczenia tylko oszukiwania organizmu, ja uważam, że podstawą są suplementy o których pisałach+stymulacja, aczkolwiek stymulacja najlepiej po zbadaniu drożności jajowodów, żeby nie marnować cykli stymulowanych w przypadku ewentualnej niedrożności :)
    Co do endomendy nie mam wiedzy żadnej więc nic nie doradzę.
    Powodzenia dziewczyny <3

    Natka95 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • katson Autorytet
    Postów: 486 294

    Wysłany: 16 września 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co na śluz brać ? Przed pierwsza ciąża miałam acc i któraś z witamin B ale to już tak dawno było, ze nie pamietam nawet jak miałam to zażywać ( ile tabletek, od którego dc). Widzę ze wy jesteście ogarnięte w tych wszystkich suplementach i podpowiecie czym sobie można pomoc :)

    mhsv9vvjik6eumb7.png

    endometrioza, plamienia, AHM 0,5, FSH 29
    Laparoskopia 02/2015
    Laparoskopia 10/2017, usunięcie ognisk endo, udrożnienie jajowodów
  • Makabra33 Koleżanka
    Postów: 49 16

    Wysłany: 16 września 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katson mi dr U zalecił raz dziennie ACC i chyba 9 tabletek wit b12 3 razy dziennie. Natomiast ja do tych zaleceń się wogole nie stosowalam bo po ACC miałam duszności, wit b12 w takich ilościach może aktywować komórki nowotworowe. Ja piłam wiesiolka i śluz był ok.
    Tak z innej beczki, czy któraś z Was miała cukrzycę ciążowa ? Do diabetologa zapisałam się na 1 października bo moja krzywa wyszła następująco
    Na czczo 101
    Po 1h 130
    Po 2h 101
    I wyobraźcie sobie ze zanim mi pobrana krew na badanie, pielegniarka sprawdziła glukometrem i było 75. Rozbieżność duża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2020, 13:30

  • lovciara Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 16 września 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Natka95 ja Cię dokładnie rozumiem. Ja też nie potrafiłam "robić nic". każde badanie wprowadzało we mnie poczucie, ze jestem o krok bliżej :) jeśli chodzi o mutacje, to uważam, że jest to wiedza nie tylko typowo pod ciążę, ale na przyszłość, żeby mieć świadomość jakie ryzyka chorób zatorowo-zakrzepowych u nas występuja i popieram. Co do MTHFR to traktuję je z przymrużeniem oka, ale metyle jeszcze nikomu nie zaszkodziły więc na zdrowie :) Według mnie homocysteina powinna być jednym z podstawowych badań obok morfologii biorąc pod uwagę ilość chorób sercowo-naczyniowych w naszym społeczeństwie....
    jesli chodzi o suplementację, to oprócz metforminy bardzo polecany jest NAC (n-acetylocysteina) w dawce minimum 1500mg do owulacji, dla chłopa 500-600mg codziennie na stałe. Również reguluje cukry, dodatkowo poprawia śluz i pobudza jajniki do owulacji. Mioinozytol to standard, polecam kupić proszek swansona inozytol (jest to mioinozytol, info od producenta) i zażerać się tym do owulacji minimum 3-4g proszku dziennie, bo proszek ma gorsza przyswajalność niż tabsy. Ja dodatkowo brałam l-karnitynę 1000mg i argininę 1000mg. Przy braku owulacji osobiście uważam, że pseudo regulacja duphastonem nie wniesie nic, bo nie jest forma leczenia tylko oszukiwania organizmu, ja uważam, że podstawą są suplementy o których pisałach+stymulacja, aczkolwiek stymulacja najlepiej po zbadaniu drożności jajowodów, żeby nie marnować cykli stymulowanych w przypadku ewentualnej niedrożności :)
    Co do endomendy nie mam wiedzy żadnej więc nic nie doradzę.
    Powodzenia dziewczyny <3



    Czy w takim razie mogłabyś mi napisac konkretne nazwy suplementów i dawki jakie kupić? w moim wypadku braku okresu i owulacji ? :)

  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 16 września 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katson wrote:
    Dziewczyny a co na śluz brać ? Przed pierwsza ciąża miałam acc i któraś z witamin B ale to już tak dawno było, ze nie pamietam nawet jak miałam to zażywać ( ile tabletek, od którego dc). Widzę ze wy jesteście ogarnięte w tych wszystkich suplementach i podpowiecie czym sobie można pomoc :)
    Wiesiołek do owulacji, i można pić "glutka" z siemienia lnianego. Kiedyś pół Internetu przeczytałam żeby się dowiedzieć co na śluz, ale chyba mam już sklerozę starczą 😅 Jeszcze chyba polecali migdały jeść.

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 16 września 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wszamanka wrote:
    Wiesiołek do owulacji, i można pić "glutka" z siemienia lnianego. Kiedyś pół Internetu przeczytałam żeby się dowiedzieć co na śluz, ale chyba mam już sklerozę starczą 😅 Jeszcze chyba polecali migdały jeść.
    Migdały i orzechy brazylijskie na endometrium 🙂

    wszamanka lubi tę wiadomość

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 16 września 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makabra33 wrote:
    Katson mi dr U zalecił raz dziennie ACC i chyba 9 tabletek wit b12 3 razy dziennie. Natomiast ja do tych zaleceń się wogole nie stosowalam bo po ACC miałam duszności, wit b12 w takich ilościach może aktywować komórki nowotworowe. Ja piłam wiesiolka i śluz był ok.
    Tak z innej beczki, czy któraś z Was miała cukrzycę ciążowa ? Do diabetologa zapisałam się na 1 października bo moja krzywa wyszła następująco
    Na czczo 101
    Po 1h 130
    Po 2h 101
    I wyobraźcie sobie ze zanim mi pobrana krew na badanie, pielegniarka sprawdziła glukometrem i było 75. Rozbieżność duża

    Ja miałam cukrzyce ciążowa jak coś to pisz. 😉
    Ale z tą krzywa to czasami taka loteria raz mierze cukier rano i jest ok a następnego dnia jem to samo na kolację i rano wybija cukier w kosmos.
    Ogólnie regularne posiłki w małych porcjach dość często, dużo wody i na początku powinno pomóc.

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • MalaGosia Ekspertka
    Postów: 130 67

    Wysłany: 16 września 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katson wrote:
    Dziewczyny a co na śluz brać ? Przed pierwsza ciąża miałam acc i któraś z witamin B ale to już tak dawno było, ze nie pamietam nawet jak miałam to zażywać ( ile tabletek, od którego dc). Widzę ze wy jesteście ogarnięte w tych wszystkich suplementach i podpowiecie czym sobie można pomoc :)
    Ja na śluz biorę olej z wiesiołka w kapsułkach 3x2. Plus Acc i dużo wody. To do owulacji. Sprawdza się u mnie dobrze. Dr U zalecał jeszcze wit B9 9 tabletek na dzień ale do tego się nie stosuje.

    Starania od 10.2018, lat 32
    AMH-2.68
    ANA-ujemna
    Nasienie-morfologia 3%
    1) 2019.12-Histeroskopia
    2)2020.09-Laparoskopia(jajowody drożne, ognisko endo i cysta wycięta)
    14.11 1 IUI 🍷😒
    14.12 2 IUI 🍷😒
    .
    .
    .
    Naturalna
    01.02 beta 1052
    03.02 beta 2085 prog 26
    Chwilo trwaj 🙏


    *Niedoczynność
    *Hiperprolaktynemia
    *bakteria Chlamydia-wyleczona
  • Kasiulka1990 Przyjaciółka
    Postów: 106 82

    Wysłany: 16 września 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola84 wrote:
    Wiele dziewczyn do niego chodziło i chyba większość zmieniło kliniki. Poczytaj wątek 🙂
    No nie moge wlasnie tego pojac skoro ma tak zle opinie to skad te kolejki do niego ? A moze jego taktyka i podejscie jest dobre... uwazam ze nie ma sensu tracic czasu i pieniedzy na rzeczy ktore nic nie wniosa do naszego problemu jakim jest bezplodnosc i warto od razu przejsc do konketnego dzialania - to jest oczywiscie moje zdanie. Ja akurat bardzo duzo mu zawdzieczam a chcialam poznac opinie innych dziewczyn z mojej okolicy...

  • Makabra33 Koleżanka
    Postów: 49 16

    Wysłany: 17 września 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sucharek dzięki. Na pewno nie raz będę Cię o radę prosić.
    Kasiulka powiem Ci na swoim przykładzie. Jak ja zaczynałam swoją walkę to od Weklara. Mimo, ze opini nie miał najlepszej. Później był Ulman. Na koniec, gdy już wszystko miało zawieść zostawiłam sobie klinikę w Krakowie. I chyba każda z nas musiała dojrzeć do pewnych decyzji i przejść swoją drogę. Podejrzewam, ze dlatego Magoń ma aż tyle pacjentek. Jednym pomoże, A inne będą powoli tracić nadzieję i szukać pomocy u lepszych specjalistów.

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 18 września 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka, bo biorąc pod uwagę to co oferuje Rzeszów to Magoń i Ulman i tak są najlepsi. Jak kobieta ma mniejsze problemy typu zaburzenia miesiączkowania, owulacji, problemy hormonalne czy kwestia drożności to Ci dwaj lekarze na pewno pomogą.
    Ja mówię z perspektywy osoby, która obeszła kilku rzeszowskich specjalistów...a później wylądowała w klinice w Krakowie. I widziałam ogromną różnicę...

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Pola_31 Przyjaciółka
    Postów: 71 37

    Wysłany: 18 września 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zmarnowałam pół roku na leczenie w parens u doktora Magonia i tylko stymulacja i monitoringi. Nie zlecal żadnych badań nawet po owulacji głupiego progesteronu i zrezygnowalam. Później trafiłam do Ulmana no i tu dopiero zrobiłam dużo badań i wyszły różne problemy.
    Dziewczyny a mogłabyscie napisać jakie kliniki w Krakowie polecacie i jakich lekarzy bo chce się wybrać ale nie wiem do kogo. Dzwoniłam do Macierzyństwa i takie najblizsze terminy ma doktor Mirocki.

    oar8vfxmmg97ako2.png
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 18 września 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wyborze kliniki poza Rzeszowem polecam szukać nie tylko pod kątem ginekologa prowadzącego, ale rozeznać się jakie opinie i doświadczenie mają embriolodzy i na jakim poziomie jest całe zaplecze techniczne, doświadczenie i wiedza całego zespołu.

    sucharek85 lubi tę wiadomość

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
‹‹ 554 555 556 557 558 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ