Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Malinka2021 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emaa12 wrote:
    Potrzebuje Waszej pomocy. Byłam dziś na obserwacji, w 24 dniu cyklu. Pani doktor powiedziała tylko że jest ciałko żółte w jajniku i pogrubione endometrium. Nic poza tym.. nie sprawiała wrażenia osoby, która widzi, że się udało.. a podczas rozmowy i prośby o szczera opinie, czy jest możliwość, że się udało nie odpowiedziała nic. Pomóżcie 😔 bo czytam już wszystko co jest na necie i nadal nic nie rozumiem..

Jest ciałko żółte to owu była czyli szansa jest!! Testuj za kilka dni to będzie wiadomo 🙂
    Nie rozumiem Twojego lekarza, jakąś opinie mogła wydać.

Emaa12 lubi tę wiadomość

PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    oar8dqk3d57p5nyt.png
    Termin: 17.05.22 👶💙
  • Agusia94 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emaa12 wrote:
    Potrzebuje Waszej pomocy. Byłam dziś na obserwacji, w 24 dniu cyklu. Pani doktor powiedziała tylko że jest ciałko żółte w jajniku i pogrubione endometrium. Nic poza tym.. nie sprawiała wrażenia osoby, która widzi, że się udało.. a podczas rozmowy i prośby o szczera opinie, czy jest możliwość, że się udało nie odpowiedziała nic. Pomóżcie 😔 bo czytam już wszystko co jest na necie i nadal nic nie rozumiem..

Gdy pojawia się ciałko żółte to zawsze jest szansa na ciążę jest pogrubione endometrium więc szansa jest jeszcze większa. Gdy dochodzi do owulacji zawsze jest szansa na ciążę. Myślę że lekarka nie chciała Co zrobić nadziei. Bo wszystko pięknie wygląda a ciąży może nie być więc i miałabyś większe rozczarowanie. Testuj za kilka dni . Trzymamy kciuki 🥰 tutaj na forum gdzie na kontrolnej wizycie lekarz widział ciałko żółte I pogrubione endometrium to za kilka dni był pozytywny test także czekamy 🥰

Emaa12 lubi tę wiadomość

iv09upjyeup0f4la.png
  • gonia729 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy najlepiej zrobić test przy cyklach 25 dniowych, w którym dc ?

p19u43r8ypnkeqih.png
    35 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39
  • Ewela2 Przyjaciółka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma tak jak pisza dziewczyny ciałko żółte i grube endo to wyglada obiecujaco :) wirm jestem tego przykladem :) doktor powiedzial ze wszytsko pieknie jest ma nadzieje mnie juz nie zobaczyc ale na wszelki wypadek dal tez mase badan gdyby jednak nie wyszlo. Dziewczyny maja racje! Wszystko moze byc pieknie al ciazy moze nie byc... Wiec kochana nie nastawiaj sie, ale nadzieja zawsze jest! Ja wiem po sobie ze mi lepiej bylo zyc z tym ze pewnie sie nie udalo niz nakrecac sie na pozytywny test :) a teraz mam w sobie maly cud! I tobie tego zycze!

Emaa12 lubi tę wiadomość

• Agusia94 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Dziewczyny kiedy najlepiej zrobić test przy cyklach 25 dniowych, w którym dc ?

Test zawsze najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki 🥰

iv09upjyeup0f4la.png
  • MagdaFrrr Koleżanka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Nigdy tak nie miałam. Miesiączka raczej bez zmian byla po stymulacji. Nie wiem skąd u Ciebie taka sytuacja. Ale może Twój lekarz się z tym spotkał i wie co robić. Ewentualnie może konsultacja u innego?

Jestem właśnie po wizycie.. Po lekach pojawił się torbiel na prawym jajniku, narazie ma troche ponad 3 cm, dostałam Exacyl i Cyklonamine na wstrzymanie krwawienia, jesli nie pomoze to hormony a jesli i one nie zatrzymaja krwawienia to łyżeczkowanie.. masakra.. no i oczywiscie przerwa w Lameccie na przynajmniej 2 mc... a jeśli chodzi o ciałko żółte i mało pokrzepiającą ginekolog to no coz.. przeszlam przez to.. byla wielka radosc i ogloszenie najblizszej rodzinie ciazy chociaz lekarz byl sceptyczny.. no i niestety po 2 latach leczenia okazalo się że to puste jajeczko płodowe... skonczylo się łyżeczkowaniem.. życze szczescia mimo to a dla najwiekszej pewnosci i spokoju mozna zrobic testy BHCG z krwi ktore pokaze czy ciaza sie prawidlowo rozwija. pozdrawiam

• Emaa12 Koleżanka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo! 🥰 Podniosłyscie mnie na duchu, a już traciłam nadzieję.

Loko lubi tę wiadomość

• Anika89 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Jestem właśnie po wizycie.. Po lekach pojawił się torbiel na prawym jajniku, narazie ma troche ponad 3 cm, dostałam Exacyl i Cyklonamine na wstrzymanie krwawienia, jesli nie pomoze to hormony a jesli i one nie zatrzymaja krwawienia to łyżeczkowanie.. masakra.. no i oczywiscie przerwa w Lameccie na przynajmniej 2 mc... a jeśli chodzi o ciałko żółte i mało pokrzepiającą ginekolog to no coz.. przeszlam przez to.. byla wielka radosc i ogloszenie najblizszej rodzinie ciazy chociaz lekarz byl sceptyczny.. no i niestety po 2 latach leczenia okazalo się że to puste jajeczko płodowe... skonczylo się łyżeczkowaniem.. życze szczescia mimo to a dla najwiekszej pewnosci i spokoju mozna zrobic testy BHCG z krwi ktore pokaze czy ciaza sie prawidlowo rozwija. pozdrawiam
    Kochana wszystkiego dobrego i najpiękniejszego Ci życzę. Widzę, że dużo przeszłaś. Też miałam torbiele po stymulacji, dostałam luteine ale nie pomogła. Za miesiąc już tabletki antykoncepcyjne, które już były skuteczne. Oczywiście to jest cios, że trzeba kolejne cykle stracić na czekanie, ale najważniejsze, aby torbiel się wchłonęła bez zabiegu i tak na pewno będzie.
    Jak to możliwe, ze nie miałaś monitoringu na początku cyklu?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2021, 19:26

• MagdaFrrr Koleżanka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam monitorung tylko po 1 mc brania lametty, potem lekarz stwierdził że wszystko jest ok, reaguje prawidłowo więc mam brać 2 tabletki przez kolejne 2 cykle już bez monitringu i jeśli w tym czasie nie zajdę w ciąże to widzimy się na kolejnej wizycie.. Masz rację, to poczucie ulatującego czasu...

• MagdaFrrr Koleżanka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Kochana wszystkiego dobrego i najpiękniejszego Ci życzę. Widzę, że dużo przeszłaś. Też miałam torbiele po stymulacji, dostałam luteine ale nie pomogła. Za miesiąc już tabletki antykoncepcyjne, które już były skuteczne. Oczywiście to jest cios, że trzeba kolejne cykle stracić na czekanie, ale najważniejsze, aby torbiel się wchłonęła bez zabiegu i tak na pewno będzie.
    Jak to możliwe, ze nie miałaś monitoringu na początku cyklu?

problemy z krwawienie też miałaś czy tylko torbiele?

• Malinka2021 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia729, ja przy 30dniowych cyklach testowałam w 27 dc, 12 dni po zastrzyku ovirtelle i było już widać II. Ale chyba najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki 🙂

Emaa12 to teraz czekamy na wyniki testowania 🤞🤞 może będzie prezent na mikołajki 🥰

MagdaFrrr a chodzisz do kliniki niepłodności czy to zwykły gin? Może warto pomyśleć o innym lekarzu, bo mało odpowiedzialne ma podejscie z tego co piszesz. Daj znać, czy leki pomogły i krwawienie ustało. Szybkiego wchłonięcia torbieli 🤞

oar8dqk3d57p5nyt.png
  • MagdaFrrr Koleżanka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy 1 próbie zajścia w ciążę chodziłam do kliniki (po nieszczęsnym pustym jajeczku udało mi się urodzić 2 córeczki aczkolwiek wymagało to leczenie przed jak i w trakcie ciąży.. dużo by opowiadać) teraz chodzę do gina który mi prowadził wszystkie ciąże i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona..

• Blossom Przyjaciółka

Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    przy 1 próbie zajścia w ciążę chodziłam do kliniki (po nieszczęsnym pustym jajeczku udało mi się urodzić 2 córeczki aczkolwiek wymagało to leczenie przed jak i w trakcie ciąży.. dużo by opowiadać) teraz chodzę do gina który mi prowadził wszystkie ciąże i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona..
    MagdaFrrr jeśli masz wątpliwości co do obecnego lekarza to może warto poszukać innego? Domyślam się, że ufasz mu z uwagi na dwie poprzednie ciąże, ale jeśli teraz zachowuje się nie odpowiedzialnie lub nie angażuje się w 100% to szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

• Anika89 Autorytet

Wysłany: 1 grudnia 2021, 21:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Miałam monitorung tylko po 1 mc brania lametty, potem lekarz stwierdził że wszystko jest ok, reaguje prawidłowo więc mam brać 2 tabletki przez kolejne 2 cykle już bez monitringu i jeśli w tym czasie nie zajdę w ciąże to widzimy się na kolejnej wizycie.. Masz rację, to poczucie ulatującego czasu...
    Jak widać, każdy cykl jest inny i nie można mieć takiego podejścia jak Twój lekarz. Torbiele mogą się zrobić w każdym cyklu i tutaj nie ma reguły. Monitoring musi być, przynajmniej na początku cyklu przed kolejną stymulacją.
    Miałam ogromne krwawienie przy torbielach i skrzepy i ból niesamowity brzucha, gdy tylko pojawiła się miesiączka. Pierwsze dwa, trzy dni tragedia, cały czas w łazience praktycznie. Raz nawet mnie zimne poty oblały i bardzo źle się poczułam, ale mój ginekolog zawsze robił monitoring na początku cyklu przed kolejną stymulacją aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości. Tak więc wiedziałam w 3 dc o nich. Lekarz nigdy nie wypisał mi tabletek do stymulacji bez kontroli czy wszystko pękło.
    Życzę Ci abyś szybko uporala sie z tą torbielą. Hormony zwykle są bardzo skuteczne i wszystko wraca do normy.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2021, 21:18

• Malinka2021 Autorytet

Wysłany: 2 grudnia 2021, 08:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:

Może jest świetnym położnikiem, ale jeżeli chodzi o stymulację to może po prostu nie ma doświadczenia/wiedzy i marnujesz czas u niego. Musle, że warto się zastanowić nad kliniką niepłodności 🙂

oar8dqk3d57p5nyt.png
  • Trzcina Przyjaciółka

Wysłany: 2 grudnia 2021, 13:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, byłam wczoraj na monitoringu i w 11dc miałam dwa pęcherzyki w dwóch jajnikach, przy czym jeden 18mm (ten ma być naszym "wiodącym") i jeden 23mm. Endo ma 9mm (ponoć "nieźle"). Czy letrozol mógł mi jakoś pzestymulować to jedno jajo? Ponoć jest na straty, więc mam nadzieję, że chociaż samo pęknie... Kolejną wizytę mam za tydzień, żeby zobaczyć czy same pękają czy trzeba im pomóc w przyszłości. U mnie stymulacja jest po to, żeby podrasować owulkę, bo na ogół nie mam z nią problemów. Jednak z innych, nieznanych przyczyn prawie 7lat nie udało mi się nawet zajść w ciążę...

Malinka2021 lubi tę wiadomość

• Agusia94 Autorytet

Wysłany: 2 grudnia 2021, 14:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Hej dziewczyny, byłam wczoraj na monitoringu i w 11dc miałam dwa pęcherzyki w dwóch jajnikach, przy czym jeden 18mm (ten ma być naszym "wiodącym") i jeden 23mm. Endo ma 9mm (ponoć "nieźle"). Czy letrozol mógł mi jakoś pzestymulować to jedno jajo? Ponoć jest na straty, więc mam nadzieję, że chociaż samo pęknie... Kolejną wizytę mam za tydzień, żeby zobaczyć czy same pękają czy trzeba im pomóc w przyszłości. U mnie stymulacja jest po to, żeby podrasować owulkę, bo na ogół nie mam z nią problemów. Jednak z innych, nieznanych przyczyn prawie 7lat nie udało mi się nawet zajść w ciążę...

7 lat sporo czasu. Praktycznie tyle co u mnie z tym że ja znam przyczynę. Mi lekarz powiedział że przy swoich owualcjach głupotą jest się dodatkowo faszerowac hormonami bo to tylko osłabia organizm i nic poza tym. Jakie miałaś robione dotąd badania? Partner przebadany?

iv09upjyeup0f4la.png
  • Trzcina Przyjaciółka

Wysłany: 2 grudnia 2021, 15:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    7 lat sporo czasu. Praktycznie tyle co u mnie z tym że ja znam przyczynę. Mi lekarz powiedział że przy swoich owualcjach głupotą jest się dodatkowo faszerowac hormonami bo to tylko osłabia organizm i nic poza tym. Jakie miałaś robione dotąd badania? Partner przebadany?

Też mi się wydaje to niepotrzebne, ale komuś kiedyś muszę zaufać... Szybko zleciało te 7 lat, nawet nie wiem kiedy. Przez ten czas miałam takie zrywy, że coś robiłam i odpuszczałam. Mam dziecko swoje i w rodzinie zastępczej, zdążyłam zrobić w tym czasie studia i dostać się na doktorat, rozwinąć zawodowo... Ale to pragnienie nie daje za wygraną... Miałam badany profil hormonalny (ok) i drożność jajowodów (ok). Mąż też ok (morfologia nisko, ale w normie, za to duża ilość). Ten lekarz postawił sprawę uczciwie, że jak przez 4 cykle się nie uda, to nie będzie mi zabierał czasu ani pieniędzy. Mówił, że mogę też zrobić badania genetyczne i wydać krocie, a leczenie to i tak heparyna, acard i progesteron, ew. Witaminy metylowane. Uważa, że byłam już w ciąży, więc szlak już jest przetarty, a dawki które mam są profilaktyczne... Wydaje mi się to spójne i uczciwe, więc już na tę stymulację przymknęłam oko...

• Katte Przyjaciółka

Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpoczęłam 4 cykl letrozolem i ovitrelle dzisiaj. Ale ciągle z tyłu głowy mam zeby zapisać się na laparoskopie, bo może to pomoże....

• MagdaFrrr Koleżanka

Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Po lekach które biorę od wczoraj krwawień chyba powoli ustaje. Czytam o waszych stymulacjach i wspomnę ze pola lametta biorę olej z wiesiolka, piję ziola ojca sroki no i oczywiście kwas foliowy.. z każdej strony szuka się pomocy ;)

Malinka2021, Loko lubią tę wiadomość

‹‹ 1066 1067 1068 1069 1070 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ