X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emaa12 wrote:
    Potrzebuje Waszej pomocy. Byłam dziś na obserwacji, w 24 dniu cyklu. Pani doktor powiedziała tylko że jest ciałko żółte w jajniku i pogrubione endometrium. Nic poza tym.. nie sprawiała wrażenia osoby, która widzi, że się udało.. a podczas rozmowy i prośby o szczera opinie, czy jest możliwość, że się udało nie odpowiedziała nic. Pomóżcie 😔 bo czytam już wszystko co jest na necie i nadal nic nie rozumiem..




    Gdy pojawia się ciałko żółte to zawsze jest szansa na ciążę jest pogrubione endometrium więc szansa jest jeszcze większa. Gdy dochodzi do owulacji zawsze jest szansa na ciążę. Myślę że lekarka nie chciała Co zrobić nadziei. Bo wszystko pięknie wygląda a ciąży może nie być więc i miałabyś większe rozczarowanie. Testuj za kilka dni . Trzymamy kciuki 🥰 tutaj na forum gdzie na kontrolnej wizycie lekarz widział ciałko żółte I pogrubione endometrium to za kilka dni był pozytywny test także czekamy 🥰

    Emaa12 lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1844 1772

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy najlepiej zrobić test przy cyklach 25 dniowych, w którym dc ?

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma tak jak pisza dziewczyny ciałko żółte i grube endo to wyglada obiecujaco :) wirm jestem tego przykladem :) doktor powiedzial ze wszytsko pieknie jest ma nadzieje mnie juz nie zobaczyc ale na wszelki wypadek dal tez mase badan gdyby jednak nie wyszlo. Dziewczyny maja racje! Wszystko moze byc pieknie al ciazy moze nie byc... Wiec kochana nie nastawiaj sie, ale nadzieja zawsze jest! Ja wiem po sobie ze mi lepiej bylo zyc z tym ze pewnie sie nie udalo niz nakrecac sie na pozytywny test :) a teraz mam w sobie maly cud! I tobie tego zycze!

    Emaa12 lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gonia729 wrote:
    Dziewczyny kiedy najlepiej zrobić test przy cyklach 25 dniowych, w którym dc ?




    Test zawsze najlepiej zrobić w dniu spodziewanej miesiączki 🥰

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Nigdy tak nie miałam. Miesiączka raczej bez zmian byla po stymulacji. Nie wiem skąd u Ciebie taka sytuacja. Ale może Twój lekarz się z tym spotkał i wie co robić. Ewentualnie może konsultacja u innego?


    Jestem właśnie po wizycie.. Po lekach pojawił się torbiel na prawym jajniku, narazie ma troche ponad 3 cm, dostałam Exacyl i Cyklonamine na wstrzymanie krwawienia, jesli nie pomoze to hormony a jesli i one nie zatrzymaja krwawienia to łyżeczkowanie.. masakra.. no i oczywiscie przerwa w Lameccie na przynajmniej 2 mc... a jeśli chodzi o ciałko żółte i mało pokrzepiającą ginekolog to no coz.. przeszlam przez to.. byla wielka radosc i ogloszenie najblizszej rodzinie ciazy chociaz lekarz byl sceptyczny.. no i niestety po 2 latach leczenia okazalo się że to puste jajeczko płodowe... skonczylo się łyżeczkowaniem.. życze szczescia mimo to a dla najwiekszej pewnosci i spokoju mozna zrobic testy BHCG z krwi ktore pokaze czy ciaza sie prawidlowo rozwija. pozdrawiam

  • Emaa12 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo! 🥰 Podniosłyscie mnie na duchu, a już traciłam nadzieję.

    Loko lubi tę wiadomość

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Jestem właśnie po wizycie.. Po lekach pojawił się torbiel na prawym jajniku, narazie ma troche ponad 3 cm, dostałam Exacyl i Cyklonamine na wstrzymanie krwawienia, jesli nie pomoze to hormony a jesli i one nie zatrzymaja krwawienia to łyżeczkowanie.. masakra.. no i oczywiscie przerwa w Lameccie na przynajmniej 2 mc... a jeśli chodzi o ciałko żółte i mało pokrzepiającą ginekolog to no coz.. przeszlam przez to.. byla wielka radosc i ogloszenie najblizszej rodzinie ciazy chociaz lekarz byl sceptyczny.. no i niestety po 2 latach leczenia okazalo się że to puste jajeczko płodowe... skonczylo się łyżeczkowaniem.. życze szczescia mimo to a dla najwiekszej pewnosci i spokoju mozna zrobic testy BHCG z krwi ktore pokaze czy ciaza sie prawidlowo rozwija. pozdrawiam
    Kochana wszystkiego dobrego i najpiękniejszego Ci życzę. Widzę, że dużo przeszłaś. Też miałam torbiele po stymulacji, dostałam luteine ale nie pomogła. Za miesiąc już tabletki antykoncepcyjne, które już były skuteczne. Oczywiście to jest cios, że trzeba kolejne cykle stracić na czekanie, ale najważniejsze, aby torbiel się wchłonęła bez zabiegu i tak na pewno będzie.
    Jak to możliwe, ze nie miałaś monitoringu na początku cyklu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2021, 19:26

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam monitorung tylko po 1 mc brania lametty, potem lekarz stwierdził że wszystko jest ok, reaguje prawidłowo więc mam brać 2 tabletki przez kolejne 2 cykle już bez monitringu i jeśli w tym czasie nie zajdę w ciąże to widzimy się na kolejnej wizycie.. Masz rację, to poczucie ulatującego czasu...

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Kochana wszystkiego dobrego i najpiękniejszego Ci życzę. Widzę, że dużo przeszłaś. Też miałam torbiele po stymulacji, dostałam luteine ale nie pomogła. Za miesiąc już tabletki antykoncepcyjne, które już były skuteczne. Oczywiście to jest cios, że trzeba kolejne cykle stracić na czekanie, ale najważniejsze, aby torbiel się wchłonęła bez zabiegu i tak na pewno będzie.
    Jak to możliwe, ze nie miałaś monitoringu na początku cyklu?


    problemy z krwawienie też miałaś czy tylko torbiele?

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gonia729, ja przy 30dniowych cyklach testowałam w 27 dc, 12 dni po zastrzyku ovirtelle i było już widać II. Ale chyba najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki 🙂

    Emaa12 to teraz czekamy na wyniki testowania 🤞🤞 może będzie prezent na mikołajki 🥰

    MagdaFrrr a chodzisz do kliniki niepłodności czy to zwykły gin? Może warto pomyśleć o innym lekarzu, bo mało odpowiedzialne ma podejscie z tego co piszesz. Daj znać, czy leki pomogły i krwawienie ustało. Szybkiego wchłonięcia torbieli 🤞

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy 1 próbie zajścia w ciążę chodziłam do kliniki (po nieszczęsnym pustym jajeczku udało mi się urodzić 2 córeczki aczkolwiek wymagało to leczenie przed jak i w trakcie ciąży.. dużo by opowiadać) teraz chodzę do gina który mi prowadził wszystkie ciąże i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona..

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    przy 1 próbie zajścia w ciążę chodziłam do kliniki (po nieszczęsnym pustym jajeczku udało mi się urodzić 2 córeczki aczkolwiek wymagało to leczenie przed jak i w trakcie ciąży.. dużo by opowiadać) teraz chodzę do gina który mi prowadził wszystkie ciąże i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona..
    MagdaFrrr jeśli masz wątpliwości co do obecnego lekarza to może warto poszukać innego? Domyślam się, że ufasz mu z uwagi na dwie poprzednie ciąże, ale jeśli teraz zachowuje się nie odpowiedzialnie lub nie angażuje się w 100% to szkoda Twojego czasu i pieniędzy.

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Miałam monitorung tylko po 1 mc brania lametty, potem lekarz stwierdził że wszystko jest ok, reaguje prawidłowo więc mam brać 2 tabletki przez kolejne 2 cykle już bez monitringu i jeśli w tym czasie nie zajdę w ciąże to widzimy się na kolejnej wizycie.. Masz rację, to poczucie ulatującego czasu...
    Jak widać, każdy cykl jest inny i nie można mieć takiego podejścia jak Twój lekarz. Torbiele mogą się zrobić w każdym cyklu i tutaj nie ma reguły. Monitoring musi być, przynajmniej na początku cyklu przed kolejną stymulacją.
    Miałam ogromne krwawienie przy torbielach i skrzepy i ból niesamowity brzucha, gdy tylko pojawiła się miesiączka. Pierwsze dwa, trzy dni tragedia, cały czas w łazience praktycznie. Raz nawet mnie zimne poty oblały i bardzo źle się poczułam, ale mój ginekolog zawsze robił monitoring na początku cyklu przed kolejną stymulacją aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości. Tak więc wiedziałam w 3 dc o nich. Lekarz nigdy nie wypisał mi tabletek do stymulacji bez kontroli czy wszystko pękło.
    Życzę Ci abyś szybko uporala sie z tą torbielą. Hormony zwykle są bardzo skuteczne i wszystko wraca do normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2021, 21:18

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    przy 1 próbie zajścia w ciążę chodziłam do kliniki (po nieszczęsnym pustym jajeczku udało mi się urodzić 2 córeczki aczkolwiek wymagało to leczenie przed jak i w trakcie ciąży.. dużo by opowiadać) teraz chodzę do gina który mi prowadził wszystkie ciąże i zawsze byłam z niego bardzo zadowolona..

    Może jest świetnym położnikiem, ale jeżeli chodzi o stymulację to może po prostu nie ma doświadczenia/wiedzy i marnujesz czas u niego. Musle, że warto się zastanowić nad kliniką niepłodności 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:33

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzcina wrote:
    Hej dziewczyny, byłam wczoraj na monitoringu i w 11dc miałam dwa pęcherzyki w dwóch jajnikach, przy czym jeden 18mm (ten ma być naszym "wiodącym") i jeden 23mm. Endo ma 9mm (ponoć "nieźle"). Czy letrozol mógł mi jakoś pzestymulować to jedno jajo? Ponoć jest na straty, więc mam nadzieję, że chociaż samo pęknie... Kolejną wizytę mam za tydzień, żeby zobaczyć czy same pękają czy trzeba im pomóc w przyszłości. U mnie stymulacja jest po to, żeby podrasować owulkę, bo na ogół nie mam z nią problemów. Jednak z innych, nieznanych przyczyn prawie 7lat nie udało mi się nawet zajść w ciążę...





    7 lat sporo czasu. Praktycznie tyle co u mnie z tym że ja znam przyczynę. Mi lekarz powiedział że przy swoich owualcjach głupotą jest się dodatkowo faszerowac hormonami bo to tylko osłabia organizm i nic poza tym. Jakie miałaś robione dotąd badania? Partner przebadany?

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Trzcina Autorytet
    Postów: 258 273

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2022, 08:33

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Katte Przyjaciółka
    Postów: 73 23

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpoczęłam 4 cykl letrozolem i ovitrelle dzisiaj. Ale ciągle z tyłu głowy mam zeby zapisać się na laparoskopie, bo może to pomoże....

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 2 grudnia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Po lekach które biorę od wczoraj krwawień chyba powoli ustaje. Czytam o waszych stymulacjach i wspomnę ze pola lametta biorę olej z wiesiolka, piję ziola ojca sroki no i oczywiście kwas foliowy.. z każdej strony szuka się pomocy ;)

    Malinka2021, Loko lubią tę wiadomość

  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katte wrote:
    Rozpoczęłam 4 cykl letrozolem i ovitrelle dzisiaj. Ale ciągle z tyłu głowy mam zeby zapisać się na laparoskopie, bo może to pomoże....

    Hej a mialas robione HSG albo sonoHSG. Bo laparoskopia to chyba z grubej rury od razu badanie. Czy masz wskazania od lekarza od razu na laparoskopie?

    Loko
‹‹ 1066 1067 1068 1069 1070 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ