X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Emaa12 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boli mnie to głównie dlatego, że mąż dostał pracę w innym mieście i się przeprowadzamy, przez co zwyczajnie musimy odpuścić.. 😔

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Dziewczyny zrobiłam dziś rano test (11 dni po ovitrelle), po odczekanej 1 minucie nic nie zauważyłam. Coś mnie jednak tknęło i zerknęłam 2h później a tam widoczna bladziutka kreska. Nie chcę się oczywiście niepotrzebnie nakręcać, ale czy jest jakaś szansa na pozytywny wynik czy po prostu może to być przeklamanie testu po takim czasie? Test pewnie powtórzę za 2-3 dni.

    Niby później niż po 5 min nie powinno się odczytywać testu, ALE mi w nieudanych cyklach nigdy druga kreska się nie dorobiła po kilku godzinach, a gdzieś po różnych forach jak czytałam, w takiej sytuacji jak Twoja czasami jednak okazywało się że to ciąża!!
    Nie chce Ci robić zbędnej nadziei, ale trzymam mocno kciuki 🤞 Najlepiej idź jutro na betę 😊 ja 12 dni po ovitrelle miałam betę coś koło 38 i było widać bledziocha na teście 🙂

    Blossom lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emaa12 wrote:
    Boli mnie to głównie dlatego, że mąż dostał pracę w innym mieście i się przeprowadzamy, przez co zwyczajnie musimy odpuścić.. 😔

    U nas udalo się przy 4 stymulacji, w końcu uda się i u Was!! 😘
    Też mam PCOS, też nasienie nie było najlepsze na początku.
    Nie łam się, 3 stymulacje to niewiele. Jeżeli jest szansa na to, żeby nie odpuszczać to działajcie dalej. Teraz macie aktualne badania, faszerowaliście się suplementami, potem pewnie wszystko od nowa trzeba będzie zaczynać.
    Powodzenia!! 😊

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Emaa12 Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    U nas udalo się przy 4 stymulacji, w końcu uda się i u Was!! 😘
    Też mam PCOS, też nasienie nie było najlepsze na początku.
    Nie łam się, 3 stymulacje to niewiele. Jeżeli jest szansa na to, żeby nie odpuszczać to działajcie dalej. Teraz macie aktualne badania, faszerowaliście się suplementami, potem pewnie wszystko od nowa trzeba będzie zaczynać.
    Powodzenia!! 😊
    Obawiam się, że nie mamy wyjścia, przypuszczalnie w czasie owulacji męża i tak nie będzie w domu.. choć owulacja zaczęła wyglądać coraz lepiej.. oj smuteczek

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Niby później niż po 5 min nie powinno się odczytywać testu, ALE mi w nieudanych cyklach nigdy druga kreska się nie dorobiła po kilku godzinach, a gdzieś po różnych forach jak czytałam, w takiej sytuacji jak Twoja czasami jednak okazywało się że to ciąża!!
    Nie chce Ci robić zbędnej nadziei, ale trzymam mocno kciuki 🤞 Najlepiej idź jutro na betę 😊 ja 12 dni po ovitrelle miałam betę coś koło 38 i było widać bledziocha na teście 🙂
    Dzięki Malinka! Chyba sprawdzenie bety będzie najlepszym rozwiązaniem 🙂 zrobię jutro z rana test a po południu zbadam krew.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a w ogóle jak długo można być stymulowaną letrozolem? Ile cykli max?

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduję @
    Chciałam wam powiedzieć, że w ten wtorek mój mąż jest umówiony na badanie nasienia - w końcu! Jedziemy razem, bo mnie o to poprosił. Za kilka dni musze umówić się do ginekologa, zobaczymy jak to będzie.

    Trzcina, Malinka2021, Mujer, Szpacza223 lubią tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma moze jest jakis sposob zeby nie odpuszczac np. Urlop i wyjechac z mezem jak to mozliwe

    Blossom trzymam kciuki i czekam na wyniki bety. Bylby najpiekniejszy mikolaj. Z tymi testami to jednak dziwnie czasami zdarzaja sie historie...🍀

    Helcia mam nadzieje ze badanie nasienia cos Wam podpowie. Jak bedzie ok to jaki masz dalszy plan?

    Ja jutro ide sprawdzic czy po ovi wszystko popekalo i czekam dalej na rozwoj wydarzen😊

    Blossom, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    Loko
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko mój ginekolog już zapowiedział mi drożność, więc to będzie kolejny krok. Chcemy uwinąć się z tym wszystkim jak najszybciej.

    Loko lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIS wrote:
    Dziewczyny, a w ogóle jak długo można być stymulowaną letrozolem? Ile cykli max?

    Nie wiem czy są jakieś ograniczenia, ale mi dr wspominała o 6 cyklach (przy 4 się udało) a potem ewentualnie IUI, do którego też byłaby stymulacja, a jak to by nie pomogło to in vitro, do którego również byłby stymulacja.

    AnnaIS lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIS wrote:
    Dziewczyny, a w ogóle jak długo można być stymulowaną letrozolem? Ile cykli max?
    Mi dr powiedział, że do skutku, skoro nie mam naturalnej owulacji, to jak mam zajść w ciążę inaczej. Oczywiście, jeśli nie wychodzi długo, to należy pogłębić diagnostykę.

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia wrote:
    Ja melduję @
    Chciałam wam powiedzieć, że w ten wtorek mój mąż jest umówiony na badanie nasienia - w końcu! Jedziemy razem, bo mnie o to poprosił. Za kilka dni musze umówić się do ginekologa, zobaczymy jak to będzie.

    To fajnie że w końcu się zdecydował, to może być dla Was odpowiedź i w końcu ruszycie dalej. Trzymam mocno kciuki żeby wkrótce się udało 😘

    Helcia lubi tę wiadomość

  • Caro93 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! 🥰

    Trafiłam na ten wątek i Wasze rady są na prawdę bardzo pomocne! Fajnie, ze jest taka społeczność wspierających kobiet :)

    my staramy się drugi miesiąc i jestem właśnie na drugiej stymulacji. ogolnie stwierdzony PCOS i brak owulacji. Już podczas pierwszej wizyty lekarz zlecił takie kroki na podstawie przygotowanych badań. Pierwszy, który poważnie potraktował moje nieprawidłowe wyniki hormonów- wszyscy wcześniej wyśmiewali moje podejrzenie PCOS.

    1 miesiąc- lametta 1tab dziennie. Pecherzyki urosły do 4mm.. endo 4,3.. trochę się załamałam. Po usg lekarz kazał przyjmować duphaston na wywołanie miesiączki.

    2 miesiąc (obecny)- miesiączka przyszła wcześniej. Od 2 do 7 dn cyklu brałam 3 tabletki lametty dziennie. Do tego suplementy. Idąc na wizytę kontrolną byłam przekonana, że nic się nie ruszyło, ponieważ nie miałam żadnych dolegliwości. Po lekach się czułam super, żadnych skutków ubocznych. Wczoraj na usg jeden pęcherzyk w prawym jajniku urósł do 30mm.. endo 8. dzisiaj przyjęłam ovitrelle. Jestem bardzo senna i kłuje mnie ten prawy jajnik.

    Trochę jestem zaskoczona, ze tak szybko urósł mi tak duży pęcherzyk. Lekarz każe być dobrej myśli. Mówi, ze jego znajoma lekarka przy pęcherzyku 38 mm zaszła w ciąże wiec nie ma co się stresować. We wtorek mam usg kontrolne czy pęcherzyk pękł.

    Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Uważacie, że swojwgo daowadczenia, że tak powinno być? Ściskam! ❤️

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro93 wrote:
    Cześć! 🥰

    Trafiłam na ten wątek i Wasze rady są na prawdę bardzo pomocne! Fajnie, ze jest taka społeczność wspierających kobiet :)

    my staramy się drugi miesiąc i jestem właśnie na drugiej stymulacji. ogolnie stwierdzony PCOS i brak owulacji. Już podczas pierwszej wizyty lekarz zlecił takie kroki na podstawie przygotowanych badań. Pierwszy, który poważnie potraktował moje nieprawidłowe wyniki hormonów- wszyscy wcześniej wyśmiewali moje podejrzenie PCOS.

    1 miesiąc- lametta 1tab dziennie. Pecherzyki urosły do 4mm.. endo 4,3.. trochę się załamałam. Po usg lekarz kazał przyjmować duphaston na wywołanie miesiączki.

    2 miesiąc (obecny)- miesiączka przyszła wcześniej. Od 2 do 7 dn cyklu brałam 3 tabletki lametty dziennie. Do tego suplementy. Idąc na wizytę kontrolną byłam przekonana, że nic się nie ruszyło, ponieważ nie miałam żadnych dolegliwości. Po lekach się czułam super, żadnych skutków ubocznych. Wczoraj na usg jeden pęcherzyk w prawym jajniku urósł do 30mm.. endo 8. dzisiaj przyjęłam ovitrelle. Jestem bardzo senna i kłuje mnie ten prawy jajnik.

    Trochę jestem zaskoczona, ze tak szybko urósł mi tak duży pęcherzyk. Lekarz każe być dobrej myśli. Mówi, ze jego znajoma lekarka przy pęcherzyku 38 mm zaszła w ciąże wiec nie ma co się stresować. We wtorek mam usg kontrolne czy pęcherzyk pękł.

    Czy któraś z Was miała taką sytuacje? Uważacie, że swojwgo daowadczenia, że tak powinno być? Ściskam! ❤️

    Cześć 😊 u mnie dr zawsze ovitrelle dawała jak pęcherzyk mial koło 20mm. Trzymam kciuki żeby Twój pękł🤞 i pod choinkę II ❤
    A jeżeli się nie uda, to w kolejnym cyklu wcześniej pójść na monitoring. W którym dniu cyklu byłaś teraz?
    Coś brałaś na endo, że lepiej urosło?

    Caro93 lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom czekamy na wynik bety 🤞🤞

    Loko daj znać czy pęcherzyki pękły 😊🤞🤞

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Caro93 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Cześć 😊 u mnie dr zawsze ovitrelle dawała jak pęcherzyk mial koło 20mm. Trzymam kciuki żeby Twój pękł🤞 i pod choinkę II ❤
    A jeżeli się nie uda, to w kolejnym cyklu wcześniej pójść na monitoring. W którym dniu cyklu byłaś teraz?
    Coś brałaś na endo, że lepiej urosło?


    Dziękuje kochana za odpowiedz! ❤️ Dzisiaj 14 dzień cyklu. Czyli w 12 dc miałam już pęcherzyk 30mm. I tak od wczoraj siedzę i myśle czy to jest normalne. Ale lekarz przy usg był zachwycony, że przy drugiej próbie stymulacji tak to wygląda. Trochę mnie uspokoił.
    Ja przyjmowałam przez ten miesiąc duphaston, kwas foliowy, omega 3, olej z wiesiołka, witamina D3 i inozytol 😊

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro93 wrote:
    Dziękuje kochana za odpowiedz! ❤️ Dzisiaj 14 dzień cyklu. Czyli w 12 dc miałam już pęcherzyk 30mm. I tak od wczoraj siedzę i myśle czy to jest normalne. Ale lekarz przy usg był zachwycony, że przy drugiej próbie stymulacji tak to wygląda. Trochę mnie uspokoił.
    Ja przyjmowałam przez ten miesiąc duphaston, kwas foliowy, omega 3, olej z wiesiołka, witamina D3 i inozytol 😊
    Te pierwsze cykle często są sprawdzające, jak reagujemy na stymulację. Może 2x1 by wystarczyło, ale dr pewnie wie, co robi, skoro po jednej tabletce nie uroslo zbyt wiele. Oby to 30 mm już nie rosło tylko pękło jak najszybciej 🙂. Przeważnie, gdy pęcherzyki są wielkości około 20-22 mm, podaje się zastrzyk, ale każdy lekarz inaczej traktuje te wielkości. Najważniejsze, że zareagowałas na leczenie pozytywnie i to już jest duże odciążenie dla psychiki. Wszystkieego dobrego!

    Wszystko jest naprawdę możliwe. Ja raz miałam zero reakcji po 2x1, w tym samym cyklu drugi raz przyjmowałam 2x1 i potem wyszła z tego ciąża, choć zapowiadało się beznadziejnie. Także niemożliwe nie istnieje!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2021, 12:22

    Caro93 lubi tę wiadomość

  • Caro93 Znajoma
    Postów: 23 17

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Te pierwsze cykle często są sprawdzające, jak reagujemy na stymulację. Może 2x1 by wystarczyło, ale dr pewnie wie, co robi, skoro po jednej tabletce nie uroslo zbyt wiele. Oby to 30 mm już nie rosło tylko pękło jak najszybciej 🙂. Przeważnie, gdy pęcherzyki są wielkości około 20-22 mm, podaje się zastrzyk, ale każdy lekarz inaczej traktuje te wielkości. Najważniejsze, że zareagowałas na leczenie pozytywnie i to już jest duże odciążenie dla psychiki. Wszystkieego dobrego!

    Wszystko jest naprawdę możliwe. Ja raz miałam zero reakcji po 2x1, w tym samym cyklu drugi raz przyjmowałam 2x1 i potem wyszła z tego ciąża, choć zapowiadało się beznadziejnie. Także niemożliwe nie istnieje!


    Oby tak było i w moim przypadku! Nie nastawiam się negatywnie, bo idąc na usg myślałam, ze nic nie urosło ze względu na brak dolegliwości i odczuć a tu niespodzianka. Martwiło mnie tez endo 4 a pięknie urosło do 8. Wiec mam nadzieje, ze pęcherzyk pęknie i się uda 🥰

    Anika89, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro93 wrote:
    Oby tak było i w moim przypadku! Nie nastawiam się negatywnie, bo idąc na usg myślałam, ze nic nie urosło ze względu na brak dolegliwości i odczuć a tu niespodzianka. Martwiło mnie tez endo 4 a pięknie urosło do 8. Wiec mam nadzieje, ze pęcherzyk pęknie i się uda 🥰
    Też miałam taką niespodziankę po pierwszej stymulacji 3x1 , na jednej też nic nie rosło ale był mniejszy i ładnie pękł po ovitrelle. Też mam pcos.

    Ja właśnie mam wielki dylemat.. jestem zapisana na czwartek do kliniki niepłodności i nie wiem czy isc bo wizyta 280 plus USG wiec wyjdzie około 450 zł... A Endo gin z luxmedu zaleciła mi w tamtym miesiącu badania estradiolu progesteronu glukozy na czczo , prolaktyny, plus obciążenie prolaktyną i T4 wolne w 10 dniu cyklu... Wiec tak trochę dziwnie. Trochę ja rozumiem bo mam wrażenie że chciała zobaczyć czy coś tam się dzieje w dalszym momencie cyklu bo przecież walczymy o owu. Także nie mam zrobionego TSH i testosteronu który i mnie zawsze b wysoki a na TSH biorę tabletki ale w kratkę i też jestem ciekawa poziomu ale teraz mam 20 DC wiec średnio jest dobry na to moment i średnio kiedy mam zrobić badania.
    Do sedna boje się że zapłacę krocie za wizytę i dowiem się że mam wywołać.miesiaczke i od nowa.zrobic wszystkie badania.. dlatego myślałam żeby może to przełożyć na.styfzen i w nowym cyklu na własną rękę dorobić brakujące badania w 3-5... Z drugiej strony po tej merforminie czuję że coś się dzieje w jajnikach i w sumie jestem tak ciekawa że nie wiem... Trochę też się boje jakiegoś rozczarowania na same święta albo że znów się zbiegna swieta ze staraniami jakbym miała stymulację w następnym cyklu a wiadomo jak to na świętach spanie u rodziny itp...

    Caro93 lubi tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś nie zdążyłam zrobić bety, dość szalony dzień w pracy a potem miałam jeszcze mikołajkowe odwiedziny dzieciaczków w rodzinie. Rano robiłam jedynie test z moczu i sytuacja podobna do wczorajszej, z tym że kreska dużo bladsza i pojawiła się jakieś 30 min po czasie. Pewnie nic z tego i w tym tygodniu przyjdzie @, dla pewności zrobię test w czwartek/piątek

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
‹‹ 1068 1069 1070 1071 1072 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ