X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1865 1794

    Wysłany: 19 grudnia 2021, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tycia88 wrote:
    Hej mam pytanie mam zaczac brac letrozol od 3 dc przez 5 dni i monitoring dopiero moge miec 3 stycznia tylko to juz bedzie 17 dc i moje pytanie jest takie czy letrozol hamuje owulacje czy doniej dazy bo nie wiem czy nie bedzie za pozno w 17 dc wziasc zastrzyk moja gin ma wolne teraz bo swieta i dopiero so niej moge isc 3 czy ktos moze mi pomuc co mam robic z gory dziekuje za odp hej.
    Letrozol nie hamuje owulacji tylko pobudza pecherzyki do wzrostu. Nie wiem kiedy normalnie masz owulacje ale 17 dc to trochę późno. Ja w tym cyklu poszłam 14 dc to okazało się ze pecherzyki już same pękły i nie było potrzeby dawać zastrzyku.

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • Tycia88 Koleżanka
    Postów: 75 18

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tez tak mysle no ale nic nie poradze zobaczymy co wyjdzie z tego cyklu hej pozdrawiam

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Troszke mnie nie było ale młodsza ma od tygodnia jelitowke a mnie wczoraj tez dopadła i to z całą siłą wiec ledwo się w domu ruszamy. Niestety nadal plamie ale w czwartek USG i mam nadzieję że okaże się co i jak z krwiakiem torbielami i że oczywiście z dzidzia ok bo chciałabym powiedzieć juz córkom. A jak Wasze samopoczucia? Ferwor świat w pełni? Ja nawet najpotrzebniejszych zakupów nie mam jeszcze a to tylko kilka dni. Jakos przez to nasze samopoczucie nikt specjalnie nie myśli o świętach a ja i tak jestem w stanie przeklnąć tylko chleb z serem :)

  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1865 1794

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Hej. Troszke mnie nie było ale młodsza ma od tygodnia jelitowke a mnie wczoraj tez dopadła i to z całą siłą wiec ledwo się w domu ruszamy. Niestety nadal plamie ale w czwartek USG i mam nadzieję że okaże się co i jak z krwiakiem torbielami i że oczywiście z dzidzia ok bo chciałabym powiedzieć juz córkom. A jak Wasze samopoczucia? Ferwor świat w pełni? Ja nawet najpotrzebniejszych zakupów nie mam jeszcze a to tylko kilka dni. Jakos przez to nasze samopoczucie nikt specjalnie nie myśli o świętach a ja i tak jestem w stanie przeklnąć tylko chleb z serem :)
    U nas na spokojnie, prezenty kupione i tyle. Jak co roku jeździmy do rodziców na święta wiec gotowanie odpada 🙂 Daj koniecznie znać jak po wizycie, jak dzidzia rośnie 🥰
    Ja jestem 3 dpo, potwierdzona 2 pecherzyki pękły i dziś 3 dpo strasznie boli mnie podbrzusze tak jak przy owulce. Wzięłam już dwie nospy nie wiem o co chodzi, na implantację za wcześnie 🤷‍♀️

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 20 grudnia 2021, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmykam z polski wrote:
    Bardziej chodzi mi o to czy możliwa jest owulacja zaraz po lamecie. W sensie tak w 8-9 dc ? To chyba mocno za wczesnie

    Ja miałam owulację w 9 dc. Jak poszłam na monitoring w 7dc były 2 pęcherzyki po 18mm. W tym samym dniu podwójny ovitrelle i cykl szczęśliwy 😁

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tycia88 wrote:
    No tez tak mysle no ale nic nie poradze zobaczymy co wyjdzie z tego cyklu hej pozdrawiam

    Ja bym poszła na minitoring w inne miejsce. Czy masz taką możliwość? W większych miastach nie ma z tym problemu. Ja do swojego lekarza muszę jeździć dość daleko dlatego na monitoringi często chodzę w inne miejsca. Mój lekarz nie ma z tym problemu.

  • Mika Bella Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Czy komus po letrozolu (bralam przez 6 miesiecy) , podskoczylo w gore FSH i prolaktyna, a takze cukier?

    Pozdrawiam

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Bylam dzis u położnej założyć kartę ciąży I jak uslyszala ze nadal plamie wysłała mnie prosto do gabinetu lekarza. Zrobil USG i z dzidzia wszystko ok, plamienie jest nadal przez krwiaka który się jakoś nigdzie nie wybiera niestety. Torbiele także są, nie zmniejszają się ale dobrze chociaż ze ich nie przybyło :)

    Mujer, Ewayak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Krótka historia o mnie ;)
    AMH 1.57 FSH około 11. Lat 30.
    Niska rezerwa jajnikowa jak widać :(.
    Morfologia plemnika 0%.

    Zaczynam 2 cykl z Lamette. Pierwszy był monitorowany, pęcherzyki rosną, pękają same. Git 💪
    Martwi mnie tak na prawdę morfologia męża.

    Czy może jest tu jakaś kobitka, co mimo takiej morfologii (lekarz nazywa to łagodny czynnik męski) i dodatkowej stymulacji letrazolem zobaczyła 2 kreski? ;)

    Próbuje nie być sceptycznie nastawiona ale czy to ma sens... ? 0% to 0%?

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terenia u nas nie było problemów po stronie męża ale kiedy przez kilka mc nie moglam zajść w ciążę kupiłam mu w aptece wspomagacze. Jakis zestaw suplementów itp typowo pod kątem staran o dziecko. Chyba nawet nazywało sie to baby start czy jakoś tak,moze warto zeby też coś brał o ile jeszcze tego nie robi

    Domma lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierze, rok czasu brał Androvit po wizycie u androloga. Teraz Fertilman Plus. Również wykonał USG jąder i wynik był ok. Tak na prawde nikt nie szuka przyczyny czemu tak. Wszystkie parametry są jak najbardziej ok, oprócz morfologii.
    Próbuje zaufać lekarzowi, że wie co robi.
    Ufam ale sprawdzam i pytam po forum. :p
    Może ktoś miał podobnie ;)

    Magda czytając wyżej rozumiem, że Wam się udało po letrazolu? Co dokładnie brałaś? Długo?

    Nie cofam się wstecz bo troszku tego jest. :p

    GRATULACJE! :*

  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 75 69

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla miałaś? Prenatalne ? Jak twoje bąbelki?

  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela dziękuję za pamięć :) już się odzywam po I prenatalnych dzisiaj w 11t+6. Trochę odetchnęłam z ulgą że jest wszystko super i przeziernosc i przeplywy i seruszka itp bez zadnych nieprawidlowosci :) pierwszy raz slyszalam serduszka :D termin wstepny z miesiaczki byl na 6.07. ale moj lekarz ciaze mnogie wywoluje wczesniej chyba ze same sie rozwiaza ale tak na pierwsza polowe czerwca mamy sie nastawic. Dzieci maja juz 6 i 6,2 cm 😍

    Malinka2021, Emaa12, Trzcina, Domma lubią tę wiadomość

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 75 69

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh super wiadomości!! Trzymajcie się ciepło dbajcie o siebie ! A ja mam 5.01 prenatalne i tak jak ty będzie to 11+6 , w poprzednich dwóch ciążach byłam zawsze w 12 tygodni plus parę dni i zazylwyczaj lekarz strzelał z płcią 🤭🤣chociaż trafiał🤣ale teraz to sobie poczekam pewnie do tych w okolicy 16 tygodnia co tam siedzi w środku...no mówisz twoje dzidzki mają 6cm no giganty!!!:)dla mnie to zawsze bylo jakieś abstrakcyjne :) termin mam na 22lipca :) ale ,że to CC czyli pewnie będzie jakoś tydzień szybciej :)

    WESOLYCH ŚWIĄT KOBIETKI , ŻEBY WSZYSTKIE MARZENIA SPELNILY SIE W NADCHODZACYM ROKU! 3mam mocno kciuki za te , które walczą ,a tym które tak jak ja czy Ola czekają z niecierpliwością na ten 2022 to życzę spokoju, szczęścia ,cierpliwości i mnóstwo miłości!:*

    Emaa12, Helcia, Trzcina lubią tę wiadomość

  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terenie mi się udało tak naprawdę po 1 dawce od razu lametty z tym że wywołała ona powstanie torbieli ma obu jajnikach,krwiaka na macicy i przez to krwawiłam przez w sumie 18 dni aż niespodziewanie na jednej z wizyt gdzie spodziewaliśmy się z mężem usłyszeć ze jeszcze przed świętami konieczne będzie łyżeczkowanie torbieli dowiedzieliśmy się że jestem w 6 tyg ciąży z bijącym już ślicznie serduszkiem wiec to była jakaś totalna abstrakcja i mega zaskoczenie dla nas i lekarza. Teraz jest 8 tc, czuje się w miarę ok, dzidzi a ok a krwiak blisko zarodka nadal jest, torbiele także bez zmian wiec pozostaje czekać i się cieszyć. Przez kilka dni dochodziło do nas co się stało ;))

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terenia wrote:
    Hej

    Krótka historia o mnie ;)
    AMH 1.57 FSH około 11. Lat 30.
    Niska rezerwa jajnikowa jak widać :(.
    Morfologia plemnika 0%.

    Zaczynam 2 cykl z Lamette. Pierwszy był monitorowany, pęcherzyki rosną, pękają same. Git 💪
    Martwi mnie tak na prawdę morfologia męża.

    Czy może jest tu jakaś kobitka, co mimo takiej morfologii (lekarz nazywa to łagodny czynnik męski) i dodatkowej stymulacji letrazolem zobaczyła 2 kreski? ;)

    Próbuje nie być sceptycznie nastawiona ale czy to ma sens... ? 0% to 0%?

    Może inseminacja? W takich wypadach pomaga, sprawdzają czy są zdolne pleminiki jeżeli się okaże że nie ma inseminacja się nie odbywa ( więc nie tracicie kasy)

    Czy mąż miał badana Prolaktynę? U nas obniżona morfologia była skutkiem podwyższonej Prolaktyny, po kuracji na Prolaktynę parametry nam się bardzo poprawiły :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2021, 07:18

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam już wyniki z pakietu na trombofilie - taki "prezent" na gwiazdkę. Wyszedł mi nieprawidłowy gen MTHFR C677T. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Pod koniec roku mam wizytę u swojego lekarza ale zastanawiam się czy nie powinnam umówić też wizyty u genetyka. Z góry dziękuję za wszystkie rady!

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Może inseminacja? W takich wypadach pomaga, sprawdzają czy są zdolne pleminiki jeżeli się okaże że nie ma inseminacja się nie odbywa ( więc nie tracicie kasy)

    Czy mąż miał badana Prolaktynę? U nas obniżona morfologia była skutkiem podwyższonej Prolaktyny, po kuracji na Prolaktynę parametry nam się bardzo poprawiły :)



    Mamy próbować lamettą, jak się nie uda to będziemy myśleć dalej. Inseminacja nie wiem, w zasadzie nawet nie pytałam o to bo przez moje FSH i AMH na początku nawet nie myśleliśmy o próbuje z lekami, raczej odrazu o in vitro. AFC na początku też było słabe - mało. Po lekach (witaminkach) poszło w dobrą strone dlatego LAMETTE. Zobaczymy po 3 miesiącach prób, jak nie wyjdzie. Na pewno pomyślimy i zagadamy naprzód o inseminacje.

    Prolaktyne mąż ma podwyższoną, zbijamy ją. To prawda. Chociaż lekarz stwierdził, że to nie ma wpływa na morfologie przy tak podniesionym poziomie. Mieliśmy prolaltyne na poziomie 25. Ale pół roku bujaliśmy się troszke bo próboealiśmy odrzucać albo zmniejszać dawki by zobaczyć jak będzie i wracamy do punktu wyjścia. Od 2 miesięcy dopiero utrzymujemy tabletki nie kombinując. I narazie jest na stałym, dobrym poziomie ;)

    Podbudowało mnie to, że i jego nasienie może wróci do normy 💪

  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1865 1794

    Wysłany: 23 grudnia 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Dziewczyny, mam już wyniki z pakietu na trombofilie - taki "prezent" na gwiazdkę. Wyszedł mi nieprawidłowy gen MTHFR C677T. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Pod koniec roku mam wizytę u swojego lekarza ale zastanawiam się czy nie powinnam umówić też wizyty u genetyka. Z góry dziękuję za wszystkie rady!
    Tez to mam. Trzeba brać kwas foliowy metylowany

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 25 grudnia 2021, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Dziewczyny, mam już wyniki z pakietu na trombofilie - taki "prezent" na gwiazdkę. Wyszedł mi nieprawidłowy gen MTHFR C677T. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie? Pod koniec roku mam wizytę u swojego lekarza ale zastanawiam się czy nie powinnam umówić też wizyty u genetyka. Z góry dziękuję za wszystkie rady!

    Nie jest tak źle jak myślisz :) zbadaj ilość kwasu foliowego, przy suplementacji zwykłego (niemetylowanego) może być go za dużo, czyli nie będzie przyswajany przez organizm :).
    Trzeba przyjmować witaminy z grupy B wszystkie w formie metylowanej :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
‹‹ 1077 1078 1079 1080 1081 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ