X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje wszystkiego co najlepsze i szybkiego wyjscia do domku💕

    Loko
  • Annbra Znajoma
    Postów: 22 12

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o poradę, lekarz zalecił mi stymulację letrozolem (brak dominującego pęcherzyka), ok 11-12 dc mam pojawić się na monitoringu ponownie. Czytałam, że w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka podawany jest zastrzyk, ale czy zawsze jest konieczny? czy czasem lekarz czeka na samoistne pęknięcie? jak było u Was?

  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annbra wrote:
    Dziewczyny proszę o poradę, lekarz zalecił mi stymulację letrozolem (brak dominującego pęcherzyka), ok 11-12 dc mam pojawić się na monitoringu ponownie. Czytałam, że w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka podawany jest zastrzyk, ale czy zawsze jest konieczny? czy czasem lekarz czeka na samoistne pęknięcie? jak było u Was?
    Wszystko zalezy od sytuacji. Nie dostalas zastrzyku bo pewnie lekarz liczy ze cos jeszcze podrosnie. Mozesz dostac na kolejnym monitoringu jak ktorys pecherzyk podrosnie lub jak bedzie duzo podobnej wielkosci pecherzykow z racji obawy przed ciaza mnoga najczesciej lekarz nie daje zastrzyku. Jak mialam stymulacje bez dominujacego pecherzyka to tez nie dostawalam zastrzyku bo nie bylo sensu.
    Jak jest pecherzyk to dostaje zawsze zastrzyk zeby zwiekszyc szanse na ciaze z racji pewnie wieku i czasu jaki juz sie staramy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2022, 17:17

    Loko
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje szybkiego rozwiązania! Aż zazdroszczę! Ja 1 córkę rodziłam 8 godzin a kolejną 12 🤣 wydłużyła się przez to że poród był w 35 SC i najpierw lekarz podał mi leki I kroplówki na zatrzymanie porodu mimo że mialam już skurcze i szybka była gotowa. Razem z mężem zarzadalismy przewiezienia do innego szpitala który ma oddział dla wczesniakow i tam jak usłyszeli że próbowano wstrzymać poród rzucali mięsem na prawo i lewo.. trwało to dłużej ale tak czy siak w tym 35 tyg przyszła juz na świat 2 dziecina. Do dziś jest niecierpliwa 😂

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annbra wrote:
    Dziewczyny proszę o poradę, lekarz zalecił mi stymulację letrozolem (brak dominującego pęcherzyka), ok 11-12 dc mam pojawić się na monitoringu ponownie. Czytałam, że w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka podawany jest zastrzyk, ale czy zawsze jest konieczny? czy czasem lekarz czeka na samoistne pęknięcie? jak było u Was?

    Ja prosiłam o zastrzyk na pekniecie, bo chciałam mieć większe szanse, że pęknie. Można też na początku sprawdzić, czy same pękają, żeby na darmo pieniędzy nie wydawać. Jak już będziesz miała dominujący pęcherzyk, to zapytaj lekarza co poleca 🙂 często jak jest więcej jak 1 dominujący to lekarz nie zaleca zastrzyku, żeby czy mnogiej nie było.

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 30 stycznia 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annbra wrote:
    Dziewczyny proszę o poradę, lekarz zalecił mi stymulację letrozolem (brak dominującego pęcherzyka), ok 11-12 dc mam pojawić się na monitoringu ponownie. Czytałam, że w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka podawany jest zastrzyk, ale czy zawsze jest konieczny? czy czasem lekarz czeka na samoistne pęknięcie? jak było u Was?
    Hej,
    Ja też dostawałam w każdym cyklu zastrzyk z Ovitrelle, ale u mnie to było tak, że raz pęcherzyki pękły, raz nie. Myślę, że nie zaszkodzi zastosować. Koszt mały niestety nie jest, ale szkoda tracić cyklu.
    Każdy cykl zresztą jest inny i to, że w jednym pękły, nie jest gwarancją, że tak samo będzie w kolejnych.

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma- gratuluję !

    Ja zastrzyk miałam 2x, ale u mnie pęcherzyki pękają same. Podobno zastrzyk nawet przy naturalnej owulacji potęguje tę owulację (tak mówi mój gin)

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Helcia a jak u Ciebie jaki etap cyklu masz teraz? Udalo Ci sie zalatwic hsg ?

    Loko
  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annbra wrote:
    Dziewczyny proszę o poradę, lekarz zalecił mi stymulację letrozolem (brak dominującego pęcherzyka), ok 11-12 dc mam pojawić się na monitoringu ponownie. Czytałam, że w celu wywołania pęknięcia pęcherzyka podawany jest zastrzyk, ale czy zawsze jest konieczny? czy czasem lekarz czeka na samoistne pęknięcie? jak było u Was?
    Przez 5 ostatnich stymulacji mialam w czterech ovitrelle ppus jakies czopki wspomagajace jajniki... w piatym mialam owulacje z prawego jajnika ktory sobie lepiej radzi, z lewego jak nie peklo i roslo cos to mialam torbiele... ostatnianstymulacja w pazdzierniku pekla sama w 13dc bylam chwile po owu i z tej owulacji aktualnie konczę 18 tydzien ciazy ;) takze nie trzeba zatrzykow moze beda Ci same pekac a lekarz chce to pewnie zobaczyc jak wyglada u Ciebie i moze umowi sie z Tobą jeszcze na jedno usg sprawdzające.
    U mnie stymulacja dała 2 pęcherzyki i oba same sobie pękły, w 13dc bylam na wizycie juz po owu wiec nie wiedzielismy ze dzialamy na 2 szansach ;) a że starania były zawsze jak tylko kończyła się miesiączka to wyszla z tego ciaza mnoga bez wiedzy ze taka moze byc;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 10:03

    Joke lubi tę wiadomość

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Jesteśmy! Wczoraj o 17:20 po 4 godzinach na sali porodowej urodził się Pawełek 3250g i 51 cm ❤️❤️❤️❤️❤️
    Odzyskujemy siły! Myślę że jutro uda mi się nadrobić wasze wszystkie wiadomości!
    3majcie się cieplutko 🥰🥰🥰




    Domma gratulacje. Dużo cierpliwości i jak najwięcej odpoczynku w wolnej chwili oczywiście wolne chwile są jak dziecko śpi 😘 trzymajcie się cieplutko i szybkiego powrotu do domu wam życzę.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Ewela2 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma gratulacje !! chłopaku witaj na świecie!!!

    My jutro idziemy podejrzeć dzidzię ,16tydzien więc może dowiemy się co tam się kryje 🤣


    A z tym zastrzykiem .... Ja bym sprawdziła najpierw czy pękają same ... Choć wiadomo z drugiej strony gdy nie pekna same szkoda cyklu. .. zastrzyk to jednak zastrzyk jakaś pewność jest dzięki niemu ... Słuchaj lekarza on cię zna wybierze wam najlepsza drogę :)

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo zastrzyku to ja się ostatnio coś naczytałam.ze najczęściej ovitrelle podawany jest w złym momencie cyklu przez co robią się torbiele. Trochę mnie to zasmuciło bo faktyxznie dostrzegłam analogie jak miałam pęcherzyk około 22 mm.i dostałam zastrzyk to owulka była bardzo ładna nic nie bolało wszystko okej a jak dostawałam przy 18 dwa razy to właśnie raz 3 a raz 5 dni po spodziewanej owu miałam ogromne bóle jakby pękł już taki zbyt duży pęcherzyk. W tym cyklu sama nie wiem na pewno było dużo śluzu wiec chyba wszystko dobrze się skończyło i mam bardzo wrażliwe sutki od wczoraj wieczora jak nigdy wiec chyba już jest okej i już po owu bo jajnik dosłownie czuję lekko a przed owu sprawiało to aż dyskimfort. No nic zobaczymy co będzie dalej dzisiaj już zaczęłam duphaston pozostaje czekać :)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza bardzo bardzo mocno trzymam kciuki!!!

    Szpacza223 lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko wrote:
    Helcia a jak u Ciebie jaki etap cyklu masz teraz? Udalo Ci sie zalatwic hsg ?
    Jestem w 8dc, właśnie czekam u ginekologa, bo chodzę co miesiąc, tym bardziej, że biorę stymulanty... hsg będę próbowała zrobić w lutym, bo teraz jak zadzwoniłam drugi raz to już miejsca nie było 😞
    Będziemy starać się dalej. Ale jak po drożności nie zajdę w ciążę do maja- czerwca to zapiszę się do kliniki. Już postanowione.

    Szpacza223 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpaczka trzymam mocno kciuki. Mialas w tym cyklu zastrzyk czy na naturalne pekniecie stawiasz teraz? 🍀🍀🍀
    Ja dzis tez po monitoringu 14dc endo bardzo ladne pecherzyk jeden w prawym jajniku 19 mm dzis wieczorem mam robic zastrzyk i do boju. W przyszla srode kolejny monit. Dodatkowo dostalam metformine bo lewy jajnik caly w pecherzykach dopiero drugi miesiac pcos daje znaki na usg. Mysle ze inozytol to sprawil wiec zobaczymy co bedzie.
    Helcia trzymam tez kciuki zeby na monitoringu pojawilo sie jajeczko.🍀🍀🍀
    Ewella jak test ciemnieje robilas bete?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 18:50

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Loko
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam w piątek zastrzyk i bardzo bolał mnie cały brzuch po nim chyba jak nigdy , w sobotę rano już okej. Martwi mnie tylko współżycie w sensie wspolzylismh środa czwartek w piątek zastrzyk i pani doktor powiedziała że nie musimy w piątek już się starać ale sobotę koniecznie wiec w sobotę się udało tak 24 h po zastrzyku dokładnie i jakimś cudem było MEGA pewnie dlatego że hotel nowe miejsce itp ale na tym się zakończyło w niedzielę już nie powtórzyliśmy nic z różnych przyczyn i teraz znów mam coś takiego że na własne życzenie wszystko zepsulismy... Że za mało się staramy dosłownie. Ale no nic czasu nie cofnę

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko wrote:
    Szpaczka trzymam mocno kciuki. Mialas w tym cyklu zastrzyk czy na naturalne pekniecie stawiasz teraz? 🍀🍀🍀
    Ja dzis tez po monitoringu 14dc endo bardzo ladne pecherzyk jeden w prawym jajniku 19 mm dzis wieczorem mam robic zastrzyk i do boju. W przyszla srode kolejny monit. Dodatkowo dostalam metformine bo lewy jajnik caly w pecherzykach dopiero drugi miesiac pcos daje znaki na usg. Mysle ze inozytol to sprawil wiec zobaczymy co bedzie.
    Helcia trzymam tez kciuki zeby na monitoringu pojawilo sie jajeczko.🍀🍀🍀
    Ewella jak test ciemnieje robilas bete?
    Trzymam kciuki !

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko i Szpacza, czyli w podobnym terminie będzie testowanie 😊 a zaraz po Was Helcia 😊 życzę Wam na walentynki II 😍
    Jeśli ktoś jeszcze bedzie testował to dajcie znać 😊

    Szpacza223, Helcia lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Ewella Koleżanka
    Postów: 40 27

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powinnam testować w sobotę dopiero ale chyba nie wytrzymam i sprawdzę sobie już jutro po pracy:D

    Szpacza223, Loko, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Helcia Autorytet
    Postów: 1476 803

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpaczka też nieraz myślę, że może za mało ale z drugiej strony ileż można... trzyma kciuki żeby akurat się udało 🤞🍀

    Loko- również kciukasy, dobrze że warunki idealne 🍀

    Malinka oby sprawdziły się Twoje słowa ❤😍😊

    Ehh ja dzisiaj byłam u gina. Zrobił mi cytologię i dal jakieś lekarstwo na przerost blond śluzowej, bo stwierdził że coś mu się nie podoba. Owu za 4 dni, a ja pęcherzyk 14 mm, endo tylko 5. Rokowania jakieś słabe chyba raczej...

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
‹‹ 1091 1092 1093 1094 1095 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ