X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Już wiem wszystko-do czasu miesiączki duphaston 2x2 tabletki i kontrola w 3-5 dni cyklu (pewnie by zobaczyć czy wszystko się wchłonęło przed następną stymulacją) a gdy silne bóle brzucha to natychmiastowa kontrola pod usg.
    To naprawdę widać który lekarz ma wiedzę i doświadczenie w stymulacji. Chyba jedyny lekarz któremu tak naprawdę ufam...

    Ważne, że jesteś dobrze zaopiekowana i lekarz wie co robić 🙂

  • Jo_ankaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Do 14 dni może wystąpić miesiączka. Wiem, że głupio to zabrzmi, ale-nie denerwuj się. Za pierwszym razem u mnie był to 15 dzień, za drugim 3. Daj sobie czas 14 dni-jeśli po nim nie wystąpi umów się na wizytę :)

    Oczywiście przyszła jak tylko wylałam tutaj swoje żale 😅😅

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 26 czerwca 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, chciałabym Was zapytać czy może któraś z Was przechodziła lekką stymulację letrozolem właśnie przy niskim amh/małej liczbie pęcherzyków/pustych pęcherzykach? Jak efekty? Jakie protokoły miałyście? Będę bardzo wdzięczna za Wasze odpowiedzi ❤️

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_ankaa wrote:
    Oczywiście przyszła jak tylko wylałam tutaj swoje żale 😅😅
    Bo się wyżaliłaś i może trochę nerwy puściły :P rozumiem Cię w pełni, naprawdę... Ja teraz znowu na Duphastonie, mam brać 2x2 aż do wystąpienia miesiączki... Czuję, że opakowań mi nie starczy...

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)

    Czy po letrozolum za każdym razem miałyście tylko jeden pęcherzyk dominujący?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2022, 07:46

  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Przepraszam za moją ignorancję ale nie byłam w stanie przekopać się przez ponad 1000 stron, żeby znaleźć odpowiedź na moje pytanie.

    Trzy dni temu (w 5 dniu cyklu) zaczęłam brać aromek 1 raz dziennie. Byłam bardzo przeciwna temu - mam swoje owulacje, późne ale swoje, hormony w normie, generalnie nie wiadomo dlaczego się nie udaje od ponad roku. Decyzje podjęłam impulsywnie - wbrew wszystkim wcześniejszym przemyśleniom.

    Dziś bolą mnie jajniki, jeszcze plamie po okresie - ale z ciekawości zrobiłam test owulacyjny. Jest prawie pozytywny, takie miałam 1-3 dni przed owulacją. Myślicie, że to możliwe, żeby tak na mnie zadziałała stymulacja? Jest to dla mnie, człowieka z owulacją w 20 dniu cyklu coś na pograniczu magii i czarodziejstwa. Czy może testy tak przy stymulacji wychodzą? Niestety nie znalazłam nic ma forum.

    Z góry bardzo Wam dziękuję za każdą odpowiedź!

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    Cześć Dziewczyny!
    Przepraszam za moją ignorancję ale nie byłam w stanie przekopać się przez ponad 1000 stron, żeby znaleźć odpowiedź na moje pytanie.

    Trzy dni temu (w 5 dniu cyklu) zaczęłam brać aromek 1 raz dziennie. Byłam bardzo przeciwna temu - mam swoje owulacje, późne ale swoje, hormony w normie, generalnie nie wiadomo dlaczego się nie udaje od ponad roku. Decyzje podjęłam impulsywnie - wbrew wszystkim wcześniejszym przemyśleniom.

    Dziś bolą mnie jajniki, jeszcze plamie po okresie - ale z ciekawości zrobiłam test owulacyjny. Jest prawie pozytywny, takie miałam 1-3 dni przed owulacją. Myślicie, że to możliwe, żeby tak na mnie zadziałała stymulacja? Jest to dla mnie, człowieka z owulacją w 20 dniu cyklu coś na pograniczu magii i czarodziejstwa. Czy może testy tak przy stymulacji wychodzą? Niestety nie znalazłam nic ma forum.

    Z góry bardzo Wam dziękuję za każdą odpowiedź!

    Złośnica, a ile wychodzi Ci progesteron po Twojej późnej owulacji? Masz śluz płodny przy owulacji? Czujesz, że to ten moment?

  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Złośnica, a ile wychodzi Ci progesteron po Twojej późnej owulacji? Masz śluz płodny przy owulacji? Czujesz, że to ten moment?
    Zanim zaczęłam się starać wiedziałam kiedy mam owulację. Później zaczął mi się problem ze śluzem (unormowałam wiesiołkiem), teraz praktycznie w każdym cyklu robię testy owulacyjne. Progesteron mam w stopce - nie mam z kim problemu.

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    Zanim zaczęłam się starać wiedziałam kiedy mam owulację. Później zaczął mi się problem ze śluzem (unormowałam wiesiołkiem), teraz praktycznie w każdym cyklu robię testy owulacyjne. Progesteron mam w stopce - nie mam z kim problemu.

    A ile brałaś wiesołka? U mnie jest problem, że do owulacji nie dochodzi, mimo że hormony łapią się w normach.. może komórka jest słabej jakości (?). Zupełny brak śluzu płodnego..

  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    A ile brałaś wiesołka? U mnie jest problem, że do owulacji nie dochodzi, mimo że hormony łapią się w normach.. może komórka jest słabej jakości (?). Zupełny brak śluzu płodnego..
    Wiesiołka biorę od początku cyklu do owulacji. Mam olej - podobno jest lepszy niż tabletki. U mnie bardzo ładnie zadziałał na brak śluzu.
    Ale nie dochodzi, bo nie rośnie pęcherzyk czy nie pęka?

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    Wiesiołka biorę od początku cyklu do owulacji. Mam olej - podobno jest lepszy niż tabletki. U mnie bardzo ładnie zadziałał na brak śluzu.
    Ale nie dochodzi, bo nie rośnie pęcherzyk czy nie pęka?

    A ile bierzesz dziennie tego oleju?
    Pęcherzyk rośnie, ale za wolno, zawsze grubo za połową cyklu dochodzi do 20mm, ale nie pęka samoczynnie. Wg mnie jest taki problem, że hormony wskazują już fazę lutealna, a u mnie dopiero rośnie pęcherzyk, no i tu jest zgrzyt..

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Złośnica, a ile wychodzi Ci progesteron po Twojej późnej owulacji? Masz śluz płodny przy owulacji? Czujesz, że to ten moment?
    Nie wiem czy to prawda, mogę sobie tylko snuć domysły...Ale też miałam własne cykle owulacyjne, tylko długie-po 40 kilka dni, owulacja coś koło 20, śluz piękny, progesteron super a ciąży z tego nie było... Obecnie wszystko stanęło i jestem na stymulacji... Może to biedne jajeczko jest "za stare"? Wiem, że wiele osób miało ciążę z późnej owulacji, ale może jest to jeden z czynników, że później jest po prostu trudniej

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Nie wiem czy to prawda, mogę sobie tylko snuć domysły...Ale też miałam własne cykle owulacyjne, tylko długie-po 40 kilka dni, owulacja coś koło 20, śluz piękny, progesteron super a ciąży z tego nie było... Obecnie wszystko stanęło i jestem na stymulacji... Może to biedne jajeczko jest "za stare"? Wiem, że wiele osób miało ciążę z późnej owulacji, ale może jest to jeden z czynników, że później jest po prostu trudniej

    U mnie mimo później owulacji (z Ovitrelle) się nie udaje, ale u mnie śluzu nie ma, więc poproszę o Lamette następnym razem i kupię wiesiołka, może coś się zadzieje...

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    U mnie mimo później owulacji (z Ovitrelle) się nie udaje, ale u mnie śluzu nie ma, więc poproszę o Lamette następnym razem i kupię wiesiołka, może coś się zadzieje...
    Daj znać co z tym wiesiołkiem
    Ja jeszcze go nie próbowałam, rozważam od następnego cyklu. Narazie czekam na@

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Nie wiem czy to prawda, mogę sobie tylko snuć domysły...Ale też miałam własne cykle owulacyjne, tylko długie-po 40 kilka dni, owulacja coś koło 20, śluz piękny, progesteron super a ciąży z tego nie było... Obecnie wszystko stanęło i jestem na stymulacji... Może to biedne jajeczko jest "za stare"? Wiem, że wiele osób miało ciążę z późnej owulacji, ale może jest to jeden z czynników, że później jest po prostu trudniej

    U mnie jest dokładnie tak samo. Owulacja w 20-21 dniu, progesteron super wysoki, endo super, pękają same - ciąży nie ma. Na innym wątku Dziewczyny przekonały mnie do tego, żeby spróbować.
    Dziś o tym samym pomyślałam - że jest za stare 😁 niezależnie od tego jak bardzo jest to absurdalny pomysł.
    To Twój pierwszy cykl stymulowany?

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    U mnie mimo później owulacji (z Ovitrelle) się nie udaje, ale u mnie śluzu nie ma, więc poproszę o Lamette następnym razem i kupię wiesiołka, może coś się zadzieje...

    Ja biorę łyżkę stołową, tyle, że nie mam problemu z suplementacją oleju - jem różne od dawna. Dla niektórych to nie do przejścia. Za to na swoim przykładzie bardzo polecam, wrócił mi śluz w dużej ilości.

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zło_snica wrote:
    U mnie jest dokładnie tak samo. Owulacja w 20-21 dniu, progesteron super wysoki, endo super, pękają same - ciąży nie ma. Na innym wątku Dziewczyny przekonały mnie do tego, żeby spróbować.
    Dziś o tym samym pomyślałam - że jest za stare 😁 niezależnie od tego jak bardzo jest to absurdalny pomysł.
    To Twój pierwszy cykl stymulowany?
    Tak, pierwszy, i niestety zakończony torbielą 4cm (przynajmniej taka była w 14dc...). Narazie biorę duphaston 2x2 aż do wystąpienia @ licząc, że torbiel się wchłonie. 3-5 dc kontrola i dopiero będzie decyzja, co dalej

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Zło_snica Autorytet
    Postów: 836 855

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Tak, pierwszy, i niestety zakończony torbielą 4cm (przynajmniej taka była w 14dc...). Narazie biorę duphaston 2x2 aż do wystąpienia @ licząc, że torbiel się wchłonie. 3-5 dc kontrola i dopiero będzie decyzja, co dalej

    Przykro mi… Ja co cykl coś nowego wyszperam i łudzę się, że to będzie to. W tym cyklu miałam dać sobie spokój, ale wyszło jak zawsze. Czuję jajniki -oba, żeby było śmiesznie- ale wewnętrznie jakoś za bardzo się już nie potrafię wykrzesać z siebie radości i nadziei, że to będzie to.
    Mam nadzieję, że szybko się wchłonie! ❤️

    Starania od 06.2021

    •AMH - 22.92 ng/ml, kto da więcej 🙈
    •MTHFR w układzie heterozygotycznym
    •4G/4G w genie PAI-1 w układzie homozygotycznym
    •KIR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    •Komórki NK 16,43%
    • KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    • Endometrioza I st.
    … ?
    Lipiec 2023: ⏸27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec dał nam mały cud ❤️
    Nasz mały cud okazał się synkiem 💙💙💙 rośnij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

    21.03.2024 spełniło się nasze największe marzenie ❤️🧡💛💚💚💜

    age.png
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 29 czerwca 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musi:) przy usg byłam załamana, przepłakałam 2 dni, bo nie mój dr robił (mój przyjmuje tylko rano, a ja sama jestem lekarzem i przy obecnych brakach personelu nie mam się jak wyrwać ze szpitala). Ale interpretuje zdalnie moje usg i jak mi odpisał to już zdecydowanie lepiej - bo jest plan. Najgorsze jest to, że nie można nic ustalić-kontrola na początku przyszłego cyklu, ale kto wie, kiedy to będzie??

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 3 lipca 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn czy jajeczkowanie zawsze macie na zmianę ? Raz lewa raz prawa strona ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2022, 16:15

‹‹ 1131 1132 1133 1134 1135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ