X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 3 lipca 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    Dziewczyn czy jajeczkowanie zawsze macie na zmianę ? Raz lewa raz prawa strona ?
    Cześć, ja mam różnie, w większości na zmianę, ale zdarzają się dwa razy pod rząd z tego samego.

  • Cynamonowa122414 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 4 lipca 2022, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny

    Jestem tu nowa i jak większość z Was zaczęłam stymulację letrozolem w tym cyklu :)

    Podczytuje Was od dluzszego czasu ale nie miałam odwagi napisać ..

    Cieszę się, ze jest takie forum i miło czyta się jak potraficie się wspierać i doradzać sobie :)

    Andie90, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    Starania od 2020r.
    Od 05.2022 Leczenie w Invimedzie

    Ona:
    ✅pcos
    ✅hsg w 2021r. - drożne
    AMH 7,4

    On:
    🌀10.2021 morfologia 4%
    🌀05.2022 morfologia 1%
    Teratozoospermia



    06.2022 pierwszy cykl : Aromek-Ovitrelle-Duphaston
    10dc- 3 pecherzyki: 14,15,17mm
    12dc- Ovitrelle
    Od 15dc Duphaston
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 6 lipca 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonowa122414 wrote:
    Cześć Dziewczyny

    Jestem tu nowa i jak większość z Was zaczęłam stymulację letrozolem w tym cyklu :)

    Podczytuje Was od dluzszego czasu ale nie miałam odwagi napisać ..

    Cieszę się, ze jest takie forum i miło czyta się jak potraficie się wspierać i doradzać sobie :)
    Kiedy masz monitoring ?

  • Cynamonowa122414 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 6 lipca 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam w piątek , w 10dc - trzy pecherzyki 14,15,17mm
    W niedziele zastrzyk z ovitrelle i od dziś biore duphaston .

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020r.
    Od 05.2022 Leczenie w Invimedzie

    Ona:
    ✅pcos
    ✅hsg w 2021r. - drożne
    AMH 7,4

    On:
    🌀10.2021 morfologia 4%
    🌀05.2022 morfologia 1%
    Teratozoospermia



    06.2022 pierwszy cykl : Aromek-Ovitrelle-Duphaston
    10dc- 3 pecherzyki: 14,15,17mm
    12dc- Ovitrelle
    Od 15dc Duphaston
  • Jo_ankaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 6 lipca 2022, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okejo, ja potrzebuje wsparcia już tak konkretnie....

    2x1 tabletka zero reakcji organizmu
    2x2 tabletka dalej zero reakcji organizmu

    Za tydzień mamy omawiać z lekarzem inny protokół stymulacji.

    Ktoś tak miał? Znacie jakieś przypadki, którym się mimo wszystko udało?. Ten nowy protokół to mogą być gonadotropiny?

    Help 😭😭😭

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 6 lipca 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonowa122414 wrote:
    Miałam w piątek , w 10dc - trzy pecherzyki 14,15,17mm
    W niedziele zastrzyk z ovitrelle i od dziś biore duphaston .
    Pęcherzyki masz po jednej stronie ?

  • Cynamonowa122414 Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 6 lipca 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeden w prawym jajniku, a dwa w lewym .

    Stymulowane trzy cykle miałam już końcem roku ,
    wtedy był clo + ovitrelle bez duphastonu.


    Natomiast na Aromek zareagowałam aż za dobrze skoro 3 pecherzyki takiej wielkości były w 10dc.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Starania od 2020r.
    Od 05.2022 Leczenie w Invimedzie

    Ona:
    ✅pcos
    ✅hsg w 2021r. - drożne
    AMH 7,4

    On:
    🌀10.2021 morfologia 4%
    🌀05.2022 morfologia 1%
    Teratozoospermia



    06.2022 pierwszy cykl : Aromek-Ovitrelle-Duphaston
    10dc- 3 pecherzyki: 14,15,17mm
    12dc- Ovitrelle
    Od 15dc Duphaston
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 lipca 2022, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_ankaa wrote:
    Okejo, ja potrzebuje wsparcia już tak konkretnie....

    2x1 tabletka zero reakcji organizmu
    2x2 tabletka dalej zero reakcji organizmu

    Za tydzień mamy omawiać z lekarzem inny protokół stymulacji.

    Ktoś tak miał? Znacie jakieś przypadki, którym się mimo wszystko udało?. Ten nowy protokół to mogą być gonadotropiny?

    Help 😭😭😭




    Masz zrobione wyniki na hormony?
    Badalas insuline? Test obciążenia glukoza?

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Joke Koleżanka
    Postów: 51 50

    Wysłany: 7 lipca 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Cześć Dziewczyny, chciałabym Was zapytać czy może któraś z Was przechodziła lekką stymulację letrozolem właśnie przy niskim amh/małej liczbie pęcherzyków/pustych pęcherzykach? Jak efekty? Jakie protokoły miałyście? Będę bardzo wdzięczna za Wasze odpowiedzi ❤️

    Hej, u mnie wyszło AMH=0.86 i byłam stymulowana letrozolem przez 4 cykle. Miałam własne owulację, ale komórki były słabej jakości. 1 cykl:1x1 kolejne trzy cykle: 1x3 tabletki. Niestety nie udalo się zajść w ciążę. Dodatkowo brałam NAC w pierwszych dniach cyklu, olej z wiesiołka i koenzym Q10, ovarin. Kolejnym etapem była drożność, a później miałam zacząć stymulacje zastrzykami - Fostimon. Drożność wyszła dobrze, choć jeden jajowód na początku się przytkal, ale dość szybko ruszył. To był 10dc i w tym cyklu zaszłam w ciążę. W szafce zostało 20 zastrzyków, których nie muszę brać.
    Jest nadzieja, tylko nie wiadomo, która opcja jest dla nas najlepsza. Ja mogę powiedzieć, że słabo się staraliśmy w tym udanym cyklu i to naprawdę cud.
    Trzymaj si i nie poddawaj 😊

    5513179891.png
    2 lata starań
    32 lata
    AMH=0.86
    4 stymulacje letrozole
    drożność - 04.2022
    pozytywny test 08.05
    10.05 - betaHCG 476
    serduszko 19.05
  • Jo_ankaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 7 lipca 2022, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Masz zrobione wyniki na hormony?
    Badalas insuline? Test obciążenia glukoza?


    Si, hormony git. IO minimalne (Homa 2,1), ale nie mam problemów z wagą i jestem na diecie niskoweglowodanowej od dawna, więc to opanowane.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 8 lipca 2022, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_ankaa wrote:
    Si, hormony git. IO minimalne (Homa 2,1), ale nie mam problemów z wagą i jestem na diecie niskoweglowodanowej od dawna, więc to opanowane.



    Nie trzeba mieć problemów z wagą żeby IO było przeszkodą.


    To Twoja pierwsza stymulacja? Byłaś czymś wcześniej stymulowana? W które dc masz monitoringi?


    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Andie90 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 lipca 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Jestem nowa😊
    Stymulacje letrozolem (aromek) rozpoczęłam 2 miesiące temu, ciąży brak. Biorę 2 tabl od 5-9 dn cyklu.
    1 cykl pęcherzyk 16 mm w 16 dc
    2 cykl dwa pecherzyki 24 i 20 w 14 dc

    Czy któraś z was miała dawkowanie od 5-9 dc i zamieniła na dawkowanie 3-7 dc? Czy były lepsze efekty?

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 8 lipca 2022, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andie90 wrote:
    Cześć,
    Jestem nowa😊
    Stymulacje letrozolem (aromek) rozpoczęłam 2 miesiące temu, ciąży brak. Biorę 2 tabl od 5-9 dn cyklu.
    1 cykl pęcherzyk 16 mm w 16 dc
    2 cykl dwa pecherzyki 24 i 20 w 14 dc

    Czy któraś z was miała dawkowanie od 5-9 dc i zamieniła na dawkowanie 3-7 dc? Czy były lepsze efekty?
    Hej,
    Z tego co tutaj dziewczyny pisały, w tym ja, większość miała dawkowanie od 2 lub 3 dc. Jednak pęcherzyki urosły u Ciebie do odpowiednich rozmiarów, także w końcu powinno się udać 😉. U mnie też tak było, że pęcherzyki rosły, pękały, jajowody drożne, a ciąży brak przez kilka dobrych cykli. Na zapłodnienie ma wplyw wiele czynników i niestety od owulacji to sukcesu jeszcze wiele etapów. U mnie okazało się, że mam niedomoge lutealna, co oznacza trudności z zagnieżdżeniem itp. Warto próbować różnych rozwiązań, skoro te nie przyniosły efektu.

  • Andie90 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 8 lipca 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Hej,
    Z tego co tutaj dziewczyny pisały, w tym ja, większość miała dawkowanie od 2 lub 3 dc. Jednak pęcherzyki urosły u Ciebie do odpowiednich rozmiarów, także w końcu powinno się udać 😉. U mnie też tak było, że pęcherzyki rosły, pękały, jajowody drożne, a ciąży brak przez kilka dobrych cykli. Na zapłodnienie ma wplyw wiele czynników i niestety od owulacji to sukcesu jeszcze wiele etapów. U mnie okazało się, że mam niedomoge lutealna, co oznacza trudności z zagnieżdżeniem itp. Warto próbować różnych rozwiązań, skoro te nie przyniosły efektu.

    Wcześniej miałam dawkowanie od 2dc ale clostilbegyt i efekty były mizerne jak zastosowałam od 5-9 dc już było super, ale lekarz powiedział ze letrozol jest skuteczniejszy dlatego tez dawkowanie z uwagi na dobre działanie poprzedniej stymulacji zostało od tego właśnie dn. Czyli generalnie pecherzyki ok to chyba nie ma co kombinować?

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 8 lipca 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andie90 wrote:
    Wcześniej miałam dawkowanie od 2dc ale clostilbegyt i efekty były mizerne jak zastosowałam od 5-9 dc już było super, ale lekarz powiedział ze letrozol jest skuteczniejszy dlatego tez dawkowanie z uwagi na dobre działanie poprzedniej stymulacji zostało od tego właśnie dn. Czyli generalnie pecherzyki ok to chyba nie ma co kombinować?
    Skoro pęcherzyki ok, to nie ma sensu zmieniać 😉 dr pewnie wie, co robi. Gorzej byłoby, gdyby nadal nie było odpowiedzi, a skoro jest, to tylko kwestia czasu 😉. A miałaś monit po owulacji czy wystąpiła i pęcherzyki pękają?

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 8 lipca 2022, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joke wrote:
    Hej, u mnie wyszło AMH=0.86 i byłam stymulowana letrozolem przez 4 cykle. Miałam własne owulację, ale komórki były słabej jakości. 1 cykl:1x1 kolejne trzy cykle: 1x3 tabletki. Niestety nie udalo się zajść w ciążę. Dodatkowo brałam NAC w pierwszych dniach cyklu, olej z wiesiołka i koenzym Q10, ovarin. Kolejnym etapem była drożność, a później miałam zacząć stymulacje zastrzykami - Fostimon. Drożność wyszła dobrze, choć jeden jajowód na początku się przytkal, ale dość szybko ruszył. To był 10dc i w tym cyklu zaszłam w ciążę. W szafce zostało 20 zastrzyków, których nie muszę brać.
    Jest nadzieja, tylko nie wiadomo, która opcja jest dla nas najlepsza. Ja mogę powiedzieć, że słabo się staraliśmy w tym udanym cyklu i to naprawdę cud.
    Trzymaj si i nie poddawaj 😊

    Cześć Joke, a skąd wiadomo, że Twoje komórki były słabej jakości? Zastanawiam się jak to można sprawdzić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  • Joke Koleżanka
    Postów: 51 50

    Wysłany: 9 lipca 2022, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć Joke, a skąd wiadomo, że Twoje komórki były słabej jakości? Zastanawiam się jak to można sprawdzić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)

    Hej, z tego co wiem, to ta niska wartość amh głównie świadczy o słabych komórkach. Ale nie ma rzeczy niemożliwych i myślę, że dieta i dobre suplementy, że mogą wiele zdziałać.

    Trottin lubi tę wiadomość

    5513179891.png
    2 lata starań
    32 lata
    AMH=0.86
    4 stymulacje letrozole
    drożność - 04.2022
    pozytywny test 08.05
    10.05 - betaHCG 476
    serduszko 19.05
  • Andie90 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 lipca 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Skoro pęcherzyki ok, to nie ma sensu zmieniać 😉 dr pewnie wie, co robi. Gorzej byłoby, gdyby nadal nie było odpowiedzi, a skoro jest, to tylko kwestia czasu 😉. A miałaś monit po owulacji czy wystąpiła i pęcherzyki pękają?

    Tak miałam monit, i przy wielkości 26mm dostałam ovitrelle, późno ponieważ wcześniej nie wiedziałyśmy z doktor ze pękają tak późno…zaryzykowałyśmy ovitrelle i pękły pecherzyki przy wielkości 29 i 23 mm. Teraz w następnym cyklu podamy ovitrelle wcześniej bo może są za duże i niewartościowe

  • Patrycja89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 lipca 2022, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Dziękuję Serce ♥️ będę na nią polować :)
    Ja rownież polecam Panią Agnieszkę Jagielska Wojtasik ❤️ Prowadzi mi ciąże aktualnie. Naprawdę pierwszy raz trafiłam na tak dobrego ginekologa.

  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 10 lipca 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joke wrote:
    Hej, z tego co wiem, to ta niska wartość amh głównie świadczy o słabych komórkach. Ale nie ma rzeczy niemożliwych i myślę, że dieta i dobre suplementy, że mogą wiele zdziałać.

    Dziękuję za podpowiedź, muszę zbadać amh, może to będzie jakaś wskazówka..
    Teraz zaczęłam pierwszy stymulowany cykl, zobaczymy czy coś pomoże.. :)

    Joke lubi tę wiadomość

‹‹ 1132 1133 1134 1135 1136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ