X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Cześć, jestem tu pierwszy raz i trochę mi głupio - nigdy nie korzystałam z tego typu forum, ale po ostatnich wydarzeniach czuję, że potrzebuję wsparcia i odrobiny zrozumienia. Mąż kochany, stara się jak może, ale same wiecie, że na końcu zostajemy z tym wszystkim same...
    Kilka słów wstępu-nigdy nie miałam regularnego okresu, zawsze długie cykle, potem 11 lat anty, potem mąż no i plany rodzinne :) 3 cykle po odstawieniu po 40 dni, ale z owulacją a potem wszystko się popsuło... Cykle bezowulacyjne po 50 kilka dni, poszukiwanie lekarza i wszędzie porady w stylu"nie stresować się, wysypiać, nie myśleć o tym", ale to nie kwestia psychiki jeśli coś po prostu nie działa. Albo słowa ginekologa "cykl ponad 50 dni? Jak wygodnie, koleżanki muszą zazdrościć" - chyba nie wymaga komentarza... W końcu właściwy lekarz, wszystkie badania w normie, ale cykl śpi. Sam duphaston nie daje nic. W końcu decyzja o letrozolu - słabe samopoczucie, ale trzeba spróbować. 10 dzień cyklu, monitoring, endometrum 6 mm, dwa pęcherzyki po 10mm i jakąś torbiel na drugim jajniku... Jestem załamana... Czy w cyklach stymulowanych nie powinien być pęcherzyk większy? Czy u którejś z Was się jakoś wolniej zbierał, czy ja po prostu na nic nie reaguję...
    Pomóżcie proszę, mam tyle pytań.

    Nie znam się bo miałam dopiero tylko jeden cykl stymulowany. Natomiast wydaję mi się, że te dwa pęcherzyki po cyklach bezowulacyjnych już są sukcesem. Coś drgnęło więc może to kwestia zwiękrzenia dawki leków?

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Cześć, jestem tu pierwszy raz i trochę mi głupio - nigdy nie korzystałam z tego typu forum, ale po ostatnich wydarzeniach czuję, że potrzebuję wsparcia i odrobiny zrozumienia. Mąż kochany, stara się jak może, ale same wiecie, że na końcu zostajemy z tym wszystkim same...
    Kilka słów wstępu-nigdy nie miałam regularnego okresu, zawsze długie cykle, potem 11 lat anty, potem mąż no i plany rodzinne :) 3 cykle po odstawieniu po 40 dni, ale z owulacją a potem wszystko się popsuło... Cykle bezowulacyjne po 50 kilka dni, poszukiwanie lekarza i wszędzie porady w stylu"nie stresować się, wysypiać, nie myśleć o tym", ale to nie kwestia psychiki jeśli coś po prostu nie działa. Albo słowa ginekologa "cykl ponad 50 dni? Jak wygodnie, koleżanki muszą zazdrościć" - chyba nie wymaga komentarza... W końcu właściwy lekarz, wszystkie badania w normie, ale cykl śpi. Sam duphaston nie daje nic. W końcu decyzja o letrozolu - słabe samopoczucie, ale trzeba spróbować. 10 dzień cyklu, monitoring, endometrum 6 mm, dwa pęcherzyki po 10mm i jakąś torbiel na drugim jajniku... Jestem załamana... Czy w cyklach stymulowanych nie powinien być pęcherzyk większy? Czy u którejś z Was się jakoś wolniej zbierał, czy ja po prostu na nic nie reaguję...
    Pomóżcie proszę, mam tyle pytań.

    Jeśli to Twój pierwszy cykl stymulowany to poczekaj. Ja też się martwiłam jak w pierwszym cyklu pęcherzyki rosły powoli ale potem przyspieszyły. 2 cykle brałam po 1 tabletce ale w związku z brakiem owulacji w 3 cyklu dawka została zwiększona do 2 tabl i się udało ☺️ Najważniejsze żeby doszło do owulacji. Nieważne czy w 10 czy w 17 dniu cyklu. Ja w tym szczęśliwym miałam owulację w 9 dniu cyklu po podwójnej dawce ovitrelle.

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję pięknie za odpowiedzi!
    Czekam zatem, następne usg w piątek, ale jakoś specjalnie się nie łudzę. Pewnie będzie zwiększenie dawki leku od następnego cyklu...
    Podziwiam wszystkie staraczki, które stosują monitoring - jest to niesamowity problem logistyczny...

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika32 wrote:
    Nie znam się bo miałam dopiero tylko jeden cykl stymulowany. Natomiast wydaję mi się, że te dwa pęcherzyki po cyklach bezowulacyjnych już są sukcesem. Coś drgnęło więc może to kwestia zwiękrzenia dawki leków?

    A jak u Ciebie to wygląda po pierwszym cyklu?

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • kasia Autorytet
    Postów: 335 136

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Cześć, jestem tu pierwszy raz i trochę mi głupio - nigdy nie korzystałam z tego typu forum, ale po ostatnich wydarzeniach czuję, że potrzebuję wsparcia i odrobiny zrozumienia. Mąż kochany, stara się jak może, ale same wiecie, że na końcu zostajemy z tym wszystkim same...
    Kilka słów wstępu-nigdy nie miałam regularnego okresu, zawsze długie cykle, potem 11 lat anty, potem mąż no i plany rodzinne :) 3 cykle po odstawieniu po 40 dni, ale z owulacją a potem wszystko się popsuło... Cykle bezowulacyjne po 50 kilka dni, poszukiwanie lekarza i wszędzie porady w stylu"nie stresować się, wysypiać, nie myśleć o tym", ale to nie kwestia psychiki jeśli coś po prostu nie działa. Albo słowa ginekologa "cykl ponad 50 dni? Jak wygodnie, koleżanki muszą zazdrościć" - chyba nie wymaga komentarza... W końcu właściwy lekarz, wszystkie badania w normie, ale cykl śpi. Sam duphaston nie daje nic. W końcu decyzja o letrozolu - słabe samopoczucie, ale trzeba spróbować. 10 dzień cyklu, monitoring, endometrum 6 mm, dwa pęcherzyki po 10mm i jakąś torbiel na drugim jajniku... Jestem załamana... Czy w cyklach stymulowanych nie powinien być pęcherzyk większy? Czy u którejś z Was się jakoś wolniej zbierał, czy ja po prostu na nic nie reaguję...
    Pomóżcie proszę, mam tyle pytań.


    A będziesz miała jeszcze jakiś monitoring w późniejszym dniu? Pęcherzyki rosną około 2mm na dzień, więc głowa do góry, dwa pęcherzyki to już jest naprawdę sukces :) Ja po pierwszej stymulacji clo miałam jeden pęcherzyk tylko.

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    A będziesz miała jeszcze jakiś monitoring w późniejszym dniu? Pęcherzyki rosną około 2mm na dzień, więc głowa do góry, dwa pęcherzyki to już jest naprawdę sukces :) Ja po pierwszej stymulacji clo miałam jeden pęcherzyk tylko.

    Idę w piątek na kolejną. Problem tylko w tym, że do innego lekarza, bo mój jest na urlopie. Mój ogólnie jest niesamowicie sympatyczny i fachowy i prosił tylko by mu mmsa przesłać. Bo tu mam największy problem-on przyjmuje w godzinach porannych kiedy ja pracuję... A że jestem personelem medycznym to przy obecnych brakach kadrowych zabili by mnie za próbę wzięcia wolnego... Pozostaje tylko L4 jak coś... Jak wy rozwiązywałyście takie problemy?

    A dwa pęcherzyki to już coś? Myślałam, że zawsze coś tam jest, a te dwa to jakieś niedorozwinięte... Bo dziewczyny tu pisały, że w 10 dniu to już po 20 mm pęcherzyki były. No i ta torbiel w drugim jajniku... Podobno torbiel prosta, która ma nie przeszkodzić ew. Owulacji i się wchłonąć. Zobaczymy, byle do piątku

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Karolka_a Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Cześć, jestem tu pierwszy raz i trochę mi głupio - nigdy nie korzystałam z tego typu forum, ale po ostatnich wydarzeniach czuję, że potrzebuję wsparcia i odrobiny zrozumienia. Mąż kochany, stara się jak może, ale same wiecie, że na końcu zostajemy z tym wszystkim same...
    Kilka słów wstępu-nigdy nie miałam regularnego okresu, zawsze długie cykle, potem 11 lat anty, potem mąż no i plany rodzinne :) 3 cykle po odstawieniu po 40 dni, ale z owulacją a potem wszystko się popsuło... Cykle bezowulacyjne po 50 kilka dni, poszukiwanie lekarza i wszędzie porady w stylu"nie stresować się, wysypiać, nie myśleć o tym", ale to nie kwestia psychiki jeśli coś po prostu nie działa. Albo słowa ginekologa "cykl ponad 50 dni? Jak wygodnie, koleżanki muszą zazdrościć" - chyba nie wymaga komentarza... W końcu właściwy lekarz, wszystkie badania w normie, ale cykl śpi. Sam duphaston nie daje nic. W końcu decyzja o letrozolu - słabe samopoczucie, ale trzeba spróbować. 10 dzień cyklu, monitoring, endometrum 6 mm, dwa pęcherzyki po 10mm i jakąś torbiel na drugim jajniku... Jestem załamana... Czy w cyklach stymulowanych nie powinien być pęcherzyk większy? Czy u którejś z Was się jakoś wolniej zbierał, czy ja po prostu na nic nie reaguję...
    Pomóżcie proszę, mam tyle pytań.

    Tu chyba nie ma reguły, najważniejsze, że lek działa. Pęcherzyki mogą być lepsze w kolejnym cyklu 🙂
    U mnie np. jest bardzo różnie. Przy pierwszech dwóch stymulacjach dwoma tabletkami miałam po 5-6 pęcherzyków, ale żaden nie dojrzewał, wchłaniały się. Później parę miesięcy przerwy (zmiana lekarza, ogarnianie tarczycy itd.). Teraz drugi miesiąc na stymulacji (jedną tabletką) już takiej pełnej z zastrzykami. Pierwszy cykl idealny, dwa pęcherzyki, jeden ponad 20 mm, zastrzyk, owulacja - więc działa 🙂 No ale już kolejny cykl taką samą dawką - tylko jedna tabletka letrozolu... i pęcherzyków mam 6, wszystkie urosły tylko do około 10 mm. Ginekolog kazała nie brać zastrzyku.

  • Jo_ankaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Idę w piątek na kolejną. Problem tylko w tym, że do innego lekarza, bo mój jest na urlopie. Mój ogólnie jest niesamowicie sympatyczny i fachowy i prosił tylko by mu mmsa przesłać. Bo tu mam największy problem-on przyjmuje w godzinach porannych kiedy ja pracuję... A że jestem personelem medycznym to przy obecnych brakach kadrowych zabili by mnie za próbę wzięcia wolnego... Pozostaje tylko L4 jak coś... Jak wy rozwiązywałyście takie problemy?

    A dwa pęcherzyki to już coś? Myślałam, że zawsze coś tam jest, a te dwa to jakieś niedorozwinięte... Bo dziewczyny tu pisały, że w 10 dniu to już po 20 mm pęcherzyki były. No i ta torbiel w drugim jajniku... Podobno torbiel prosta, która ma nie przeszkodzić ew. Owulacji i się wchłonąć. Zobaczymy, byle do piątku


    A ja popronuje się cieszyć, że pęcherzyki są i sprawdzić czy rosną ;) u mnie w pierwszym cyklu nie ruszyło się nic, nawet jednego pęcherzyka 😢
    Teraz zwiększona dawka letrozolu i zobaczymy czy cokolwiek będzie ...

  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    A jak u Ciebie to wygląda po pierwszym cyklu?

    Nigdy nie miałam monitoringu i stymulacji. Nawet nie wiem czy wcześniej miałam owulację.
    Brałam 2 tabletki 2-6 dc. Miałam 3 jajka ale zatrzymały się w rozwoju.
    W następnym cyklu mam brać 2 tabletki 2-9 dc.

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_ankaa wrote:
    A ja popronuje się cieszyć, że pęcherzyki są i sprawdzić czy rosną ;) u mnie w pierwszym cyklu nie ruszyło się nic, nawet jednego pęcherzyka 😢
    Teraz zwiększona dawka letrozolu i zobaczymy czy cokolwiek będzie ...
    Trzymam kciuki... Kiedy najbliższy monitoring?

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Pamiętajcie kochane, że kolejny cykl nie musi być taki sam jak poprzedni. To, że nic nie urosło lub jest zbyt małych rozmiarów, nie musi oznaczać kolejnego bezowocnego cyklu. Ja np. miałam jeden cykl bez żadnych pęcherzyków i to w środku stymulacji, a nie na początku, także naprawdę nie ma reguły. Glowa i pierś do góry i działamy 💪💪💪.

    Kaki21 lubi tę wiadomość

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, łatwo się mówi, a ciężko zachować w sobie siłę...
    Wczoraj znajomi zaprosili mnie na ciasto-nie wiedziałam, że zaprosili oprócz mnie samych znajomych z dziećmi(sami mają 3).ze spotkania zrobił się istny kinderbal, rozmowy o żłobkach, kupkach itp... A ja nawet napić się nie mogę, bo w głowie mam, że alkohol zepsuje ten cykl i pęcherzyki się wchłoną zamiast dojrzeć (13 dc) i jedyne o czym mogę pogadać w temacie to ilości mm pęcherzyków, a jestem przekonana że oni nie mieliby pojęcia o czym mówię, bo nigdy nie musieli się nad tym zastanawiać.
    Życie jest niesprawiedliwe :( morale dziś wyjątkowo niskie...

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Ech, łatwo się mówi, a ciężko zachować w sobie siłę...
    Wczoraj znajomi zaprosili mnie na ciasto-nie wiedziałam, że zaprosili oprócz mnie samych znajomych z dziećmi(sami mają 3).ze spotkania zrobił się istny kinderbal, rozmowy o żłobkach, kupkach itp... A ja nawet napić się nie mogę, bo w głowie mam, że alkohol zepsuje ten cykl i pęcherzyki się wchłoną zamiast dojrzeć (13 dc) i jedyne o czym mogę pogadać w temacie to ilości mm pęcherzyków, a jestem przekonana że oni nie mieliby pojęcia o czym mówię, bo nigdy nie musieli się nad tym zastanawiać.
    Życie jest niesprawiedliwe :( morale dziś wyjątkowo niskie...

    Niestety to znam i swego czasu opuściłam trochę imoprez rodzinnych tylko dla tego, że wsxyscy goście byli tam z dziećmi...

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika32 wrote:
    Niestety to znam i swego czasu opuściłam trochę imoprez rodzinnych tylko dla tego, że wsxyscy goście byli tam z dziećmi...
    Pewnie bym nie poszła, gdyby mi powiedzieli, że tak to będzie wyglądać...
    Kiedyś uwielbiałam dzieci, gratulowałam znajomym etc. W obecnej sytuacji mając 33 lata bez dziecka czuję się jak taki alien... I nie mam ochoty się spotykać ze znajomymi a kolejne wiadomości o ciążach z otoczenia budzą we mnie ogromną zazdrość i chyba złość. Okropne uczucie :(

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Pewnie bym nie poszła, gdyby mi powiedzieli, że tak to będzie wyglądać...
    Kiedyś uwielbiałam dzieci, gratulowałam znajomym etc. W obecnej sytuacji mając 33 lata bez dziecka czuję się jak taki alien... I nie mam ochoty się spotykać ze znajomymi a kolejne wiadomości o ciążach z otoczenia budzą we mnie ogromną zazdrość i chyba złość. Okropne uczucie :(

    Tylko, że to jest w głowie. Niedługo potem jak dowiedzieliśmy się, że nie możemy mieć dzieci to widziałam je wszędzie. Jak siedziałam w autobusie gdzie były 4 miejsca, matka siadała na przeciwko a dziecko koło mnie. Jak dowiedziałam się, że moja szwagierka jest w ciaży to aż mi się słabo zrobiło.
    Teraz koniec skupiam się na walce i swoim celu.
    W sobotę byłam u szwagierki i byłam najlepszą ciocią.

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika32 wrote:
    Tylko, że to jest w głowie. Niedługo potem jak dowiedzieliśmy się, że nie możemy mieć dzieci to widziałam je wszędzie. Jak siedziałam w autobusie gdzie były 4 miejsca, matka siadała na przeciwko a dziecko koło mnie. Jak dowiedziałam się, że moja szwagierka jest w ciaży to aż mi się słabo zrobiło.
    Teraz koniec skupiam się na walce i swoim celu.
    W sobotę byłam u szwagierki i byłam najlepszą ciocią.
    Podziwiam.... Może i ja do tego dojdę. Narazie odbijam się od głupich pytań rodziców i znajomych "no kiedy będziecie mieć jakieś dzieci?". Kiedy zaczynam cokolwiek tłumaczyć to dostaję odpowiedź, że muszę wyluzować, że za bardzo się staramy albo że za dużo o tym myślę... A to po prostu choroba :(

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Podziwiam.... Może i ja do tego dojdę. Narazie odbijam się od głupich pytań rodziców i znajomych "no kiedy będziecie mieć jakieś dzieci?". Kiedy zaczynam cokolwiek tłumaczyć to dostaję odpowiedź, że muszę wyluzować, że za bardzo się staramy albo że za dużo o tym myślę... A to po prostu choroba :(

    Kiedyś ktoś z mojej rodziny podczas rodzinnego spotkania (oczywiście był alkohol) powiedział o moim mężu: wydaję mi się, że Adam strzela ślepakami.
    Nikt nic nie powiedział nawet byliśmy tak zgaszeni. Od tego czasu uznałam, że nikt nie ma prawa ingerować w nasz życie. Nie tłumaczę się, odpiwiadam zdawkowo i nie analuzuję i tak nie mam wpływu co kto sobie myśli a mogę tylko się wykończyć.

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika32 wrote:
    Kiedyś ktoś z mojej rodziny podczas rodzinnego spotkania (oczywiście był alkohol) powiedział o moim mężu: wydaję mi się, że Adam strzela ślepakami.
    Nikt nic nie powiedział nawet byliśmy tak zgaszeni. Od tego czasu uznałam, że nikt nie ma prawa ingerować w nasz życie. Nie tłumaczę się, odpiwiadam zdawkowo i nie analuzuję i tak nie mam wpływu co kto sobie myśli a mogę tylko się wykończyć.
    Trochę mnie zatkało jak to przeczytałam... Współczuję ogromnie, ludzie nie mają wyczucia. My usłyszeliśmy od znajomego "kiedy zostanę wujkiem? Nie wiecie jak to się robi czy mam wam zacząć gumki dziurawić?" - akurat byliśmy wtedy w trakcie diagnostyki. Też obeszło się bez komentarza...
    No nic, teraz siedzę i czekam, jutro wieczorem usg. Mam przeczucie, że będzie jedno wielkie nic. W ogóle jak zmienia się śluz w trakcie stymulacji? W sensie występuje normalnie płodny gdy pęcherzyk osiągnie jakąś tam wielkość czy od czego to zależy?

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
  • Kika32 Ekspertka
    Postów: 212 423

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska12 wrote:
    Trochę mnie zatkało jak to przeczytałam... Współczuję ogromnie, ludzie nie mają wyczucia. My usłyszeliśmy od znajomego "kiedy zostanę wujkiem? Nie wiecie jak to się robi czy mam wam zacząć gumki dziurawić?" - akurat byliśmy wtedy w trakcie diagnostyki. Też obeszło się bez komentarza...
    No nic, teraz siedzę i czekam, jutro wieczorem usg. Mam przeczucie, że będzie jedno wielkie nic. W ogóle jak zmienia się śluz w trakcie stymulacji? W sensie występuje normalnie płodny gdy pęcherzyk osiągnie jakąś tam wielkość czy od czego to zależy?

    To też swoje przeszliście z "życzliwością" osób bliskich.
    Myślę, że takie teksty mogą zrobić dużo szkody w psychice osób starających się o dziecko.
    Ale póki ktoś tego nie odczuje to nue zrozumie.
    Ja w 8 dc miałam badanie drożności i wtedy dowiedziałam się, że rosną 3 jajeczka. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że one mogą przestać rosnąć. Wię jak na fotelu dowiedziałam się, że jest jedno to nie mogłam ogarnąć gdzie reszta.
    Czytałam gdzieś, że kwestia śluzu zeleży od leków. Ja biorę lamette i u mnie nic się nie zmuiniło w tym temacie.
    Jaka jest u Was prxzczyna problemów?

  • Niebieska12 Koleżanka
    Postów: 94 19

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyny nie ma żadnej określonej... Chyba zawsze miałam bardzo długie cykle (po 50 kilka dni), trądzik i w końcu ktoś zbadał androstendion - wyszedł za wysoki i dostałam tabletki anty. Brałam 11 lat, rok temu wyszłam za mąż więc w październiku odstawiłam wszystko. 3 piękne cykle po 40 dni wprawdzie ale z odpowiednią tempką, śluzem i endo. Potem nagle wszystko się zatrzymało. Wszystkie badania w normie-prolaktyna, tsh etc... Na nic się nie leczę... Brałam ovarin, nic się nie zmieniło. Sam duphaston też nic nie wniósł. Więc usłyszałam, że "taki mamy klimat" i trzeba postymulować. No więc pierwszy cykl z letrozolem... Jestem zmęczona, bo nie ma żadnej uchwytnej przyczyny :( mąż nasienie idealbe-6% prawidłowych... Tylko ze mną jest coś nie tak :(

    Starania od października 2021.
    3 cykle owulacyjne, potem długie bezowulacyjne
    Czerwiec 2022 - letrozol-torbiel,duphaston.

    Odstawienie wszystkiego,
    LH/FSH=2
    10.dzień cyklu-eureka, pęcherzyk 14mm :P
‹‹ 1129 1130 1131 1132 1133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ