X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze skoro to lekarz leczenia niepłodnosci to chyba jestes w dobrych rękach (choć po diagnozie niskiego progesteronu nie podawanie go po owulacji jest zastanawiające...) no nic ja lekarzem nie jestem.
    Od dawna się u niego leczysz? To był 3 cykl stym? dobrze pamiętam?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    kurcze skoro to lekarz leczenia niepłodnosci to chyba jestes w dobrych rękach (choć po diagnozie niskiego progesteronu nie podawanie go po owulacji jest zastanawiające...) no nic ja lekarzem nie jestem.
    Od dawna się u niego leczysz? To był 3 cykl stym? dobrze pamiętam?

    Ogólnie to chodzę do niego od zawsze, kilka lat.
    3 cykl że wspomaganiem, a wcześniej mnie długo zwodzil że jeszcze za wcześnie, żeby próbować samemu i tak zlecial już ponad rok

  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na monitoringu. Dzis 11 dc. Prawy jajnik nic, lewy też nic, ale jest sporo płynu, co może wskazywać że była już owulacja... Ale ciałka żółtego nie ma, wiec albo dopiero co byla albo nie ma pęcherzyków. na szczęsvie wczoraj wspolzylismy, dziś mamy poprawic. Ten cykl bez luteiny.
    Jak sie nie uda, to po miesiaczce badanie droznosci jajowodow, ktprego tak sie boje...

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmarita a mierzysz tempki? może ona by podpowiedziała czy coś było? Mam nadzieję, że tak bo dość już złych wieści na tym forum! Poprawiajcie dzisiaj i czekamy te nieszczęsne dwa tygodnie na wynik:)

    mmmarita lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Mmmarita a mierzysz tempki? może ona by podpowiedziała czy coś było? Mam nadzieję, że tak bo dość już złych wieści na tym forum! Poprawiajcie dzisiaj i czekamy te nieszczęsne dwa tygodnie na wynik:)
    Niestety juz nie mierze... teraz żałuję... bo wolałabym wiedzieć niż się łudzić.
    Dziekuje :-)

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera -to tak na prawdę zaczynasz dopiero "przygodę" z leczeniem. Nie zrażaj się. Może być, że zajdziesz szybko, a może być, że to trochę dłużej potrwa....
    Denerwują mnie lekarze, co bez sprawdzania czegokolwiek każą się starać. Jak coś nie wychodzi i człowiek idzie do lekarza po pomoc to ostatnią rzeczą jaką chce usłyszeć jest proszę się starać naturalnie.
    Dziwne, że wcześniej nie zauważył u ciebie cykli bezowulacyjnych skoro byłaś jego stałą pacjentką.
    Ile cykli na stymulację przewidział?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 18:58

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Byłam na monitoringu. Dzis 11 dc. Prawy jajnik nic, lewy też nic, ale jest sporo płynu, co może wskazywać że była już owulacja... Ale ciałka żółtego nie ma, wiec albo dopiero co byla albo nie ma pęcherzyków. na szczęsvie wczoraj wspolzylismy, dziś mamy poprawic. Ten cykl bez luteiny.
    Jak sie nie uda, to po miesiaczce badanie droznosci jajowodow, ktprego tak sie boje...

    no i masz babo placek....
    nie na takie wiadomości u ciebie liczyłam.
    jak ja nie lubie takich sytuacji kiedy nie ma jasności...
    Może i dobrze, że bez luteiny, bo może bedziesz miała późną owulację np około 19 dc. i luteina jej nie zblokuje. No oczywiscie gdybam, bo może jesteś już po owulce.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Lametta 2-3, czyli jeszcze 2, później sonoHSG, badania które się robi przed hsg i po i później te przed inseminacja.
    Prosta i b. krótka droga i nie wiem czy to dobrze, bo wiele dziewczyn po kilka msc jest na danym leku, jak nie ma efektu to następny itd. A u mnie 2 msc na CLO, max 3 na Lamette i inseminacja

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że na letrozolu do 6 cykli owulacyjnych. Ostatnio czytałam na stronie amerykańskiej kliniki leczenia niepłodności, że powinno się przejść co najmniej 2-3 cykle (nawet jeśli nie ma owulacji), bo czasami jest tak, że lek poprawnie działa ale nie ma odpowiedzi (nie było podane dlaczego) dlatego trzeba dać sobie więcej czasu... nie wiem medycyny nie skończyłam ale najwięcej o swojej chorobie i toku postępowania nauczyłam się z internetu - w tym stron amerykańskich i jakoś mam do tej wiedzy zaufanie. Oni więcej inwestują w badania i rozwój, a u nas zabrania się in-vitro więc co tu mówić o rozwoju, terapiach eksperymentalnych i kształceniu!

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Byłam na monitoringu. Dzis 11 dc. Prawy jajnik nic, lewy też nic, ale jest sporo płynu, co może wskazywać że była już owulacja... Ale ciałka żółtego nie ma, wiec albo dopiero co byla albo nie ma pęcherzyków. na szczęsvie wczoraj wspolzylismy, dziś mamy poprawic. Ten cykl bez luteiny.
    Jak sie nie uda, to po miesiaczce badanie droznosci jajowodow, ktprego tak sie boje...
    No nie zbyt dobre wieści. Nie możliwe jest zeby nie było nic widać jesli było. Wole sie mylić ale jednak powinny byc znaki owulacji

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera - a widzisz ja zapomniałam, że ty też już po CLO jesteś.
    Ja CLO miałam tylko jeden cykl, a tobie po Clo rosły i pękały czy nie?
    Chyba dobra ta twoja krótka droga, bardzo dobrze, że działania takie a nie inne. po co to rozwlekać. Tylko np. u mnie już w 2 albo 3 cyklu było badanie "po stosunku" chodzi o wrogi sluz . Wyszło bardzo dobrze i lekarz powiedział, że w moim przypadku inseminacja nie ma sensu.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa ile dni do terminu miesiączki ci zostało?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta w pierwszym cyklu z CLO miałam dwa ładne pęcherzyki po obu stronach i endo 10, w drugim cyklu endo zrujnowane ledwo 5, i 3 pęcherzyki, ale 13, 14mm, gin od razu powiedział że owulacji nie będzie i nie było. Zmienił na Lamette i to jest ten knczący się cykl. Czekam na @

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz nawet nie wspominał o takim badaniu, na wrogość śluzu czy spermy...

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta teoretycznie dziś 13 dpo, jedyne dwie fazy lutealne jakie obserwowałam były 14sto dniowe więc @ powinna być pojutrze, dziś też skończyłam duphaston, po jego odstawieniu zawsze miałam po 2-3 dniach, więc przyjście @ obstawiam na środę, czwartek.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera - czyli CLO zdecydowanie nie jest dla ciebie.
    Czyli to był twoj łącznie 3 cykl stymulowany z czego tylko 2 razy była owulacja. Kochana. Daj temu lekarzowi szanse. Widać , że on na razie szuka, Próbuje...
    Kiedy znów idziesz na monitoring? Ciekawe co powie na wynik progesteronu.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Mnie lekarz nawet nie wspominał o takim badaniu, na wrogość śluzu czy spermy...

    z pewnością bedzie chciał to sprawdzić przed inseminacją. Badanie polega na tym, że masz pobrany wymaz z pochwy (jak przy cytologii) nie mniej niż 8 godzin po stosunku.
    My jak z mężem mieliśmy to badanie to się śmialiśmy, bo musieliśmy w nocy budzik ustawić , żebym "była załadowana żołnierzami" i gotowa na wymaz na 9 rano.
    Sprawdzane są wtedy pod mikroskopem plemniki z wymazu. ich widoczna ilość ogólnie , plemniki ruchliwe i nieruchliwe.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Efta teoretycznie dziś 13 dpo, jedyne dwie fazy lutealne jakie obserwowałam były 14sto dniowe więc @ powinna być pojutrze, dziś też skończyłam duphaston, po jego odstawieniu zawsze miałam po 2-3 dniach, więc przyjście @ obstawiam na środę, czwartek.

    a może nie przyjdzie ;) trzymam kciuki

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Efta teoretycznie dziś 13 dpo, jedyne dwie fazy lutealne jakie obserwowałam były 14sto dniowe więc @ powinna być pojutrze, dziś też skończyłam duphaston, po jego odstawieniu zawsze miałam po 2-3 dniach, więc przyjście @ obstawiam na środę, czwartek.
    Oby nie przyszła !

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! ale żadnych zwiastunów wczesnej ciąży brak tzn tempka już niższa, brzuch mnie tak strasznie na @ boli, piersi leciutko powiększone jak zawsze przed okresem, ani mnie nie bolą ani nie szczypią więc naprawdę zrobię wielkie oczy jak nie przyjdzie:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ