X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo... to jakoś strasznie długo, u mnie też był po kilku godzinach w dodatku mogłam sobie go sobie przez neta sprawdzić. To jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość :)

    mmmarita lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laboratorium, w ktorym zwykle robie badania w poniedzialki nieczynne, wiec poszlam byle gdzie. Jutro po 11 wyskocze po wynik

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, za parę godzin podglądanko u mnie, ciekawe co tam porosło...

    Martwi mnie jedynie, że pożarłam się tak z mężem, od wczoraj "ciche dni", męczy mnie to strasznie, ale zawsze to ja wyciągam rękę na zgodę, a tym razem nie chce! Po prostu nie, niech przyjdzie do mnie pierwszy, tylko że to może trwać tyle, że po moich " dniach " będzie i dooopa :-/

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Laboratorium, w ktorym zwykle robie badania w poniedzialki nieczynne, wiec poszlam byle gdzie. Jutro po 11 wyskocze po wynik

    mmmarita trzymam kciuki za betę :-)
    Podziwiam za cierpliwość, ale z drugiej strony jakieś wyjście, trzeba czekać

    mmmarita lubi tę wiadomość

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Hej dziewczyny, za parę godzin podglądanko u mnie, ciekawe co tam porosło...

    Martwi mnie jedynie, że pożarłam się tak z mężem, od wczoraj "ciche dni", męczy mnie to strasznie, ale zawsze to ja wyciągam rękę na zgodę, a tym razem nie chce! Po prostu nie, niech przyjdzie do mnie pierwszy, tylko że to może trwać tyle, że po moich " dniach " będzie i dooopa :-/
    3 mam kciuki.
    A z facetami tak jest. Maja jakby radar owulacyjny hihihi
    Moja kolazanka jak sis starała o dziscko to zawsze sie kłócili w dni płodne ;)

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:) wrote:
    3 mam kciuki.
    A z facetami tak jest. Maja jakby radar owulacyjny hihihi
    Moja kolazanka jak sis starała o dziscko to zawsze sie kłócili w dni płodne ;)

    Zobaczymy, ma jeszcze dwa dni na przeprosiny ;-)
    U mnie sprawa wygląda tak, 10dc, dostałam estrofem 2 tab dziennie do odwołania, bo endo 8mm, prawy jajnik jedno jajco 20mm, lewy też jedno 19mm, jutro ovitrelle, środa+czwartek+piątek starania, w niedzielę monit czy była owu i jak byla to luteina. Później po 3 tyg od zastrzyku beta, jak wyjdzie to leki biorę dalej, jak nie odstawiamy luteine i wywołujemy okres po czym mąż robi badanie nasienia, ja jeszcze max 2 takie cykle i jak się nie uda to szpital 3 dni i laparoskopia

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Zobaczymy, ma jeszcze dwa dni na przeprosiny ;-)
    U mnie sprawa wygląda tak, 10dc, dostałam estrofem 2 tab dziennie do odwołania, bo endo 8mm, prawy jajnik jedno jajco 20mm, lewy też jedno 19mm, jutro ovitrelle, środa+czwartek+piątek starania, w niedzielę monit czy była owu i jak byla to luteina. Później po 3 tyg od zastrzyku beta, jak wyjdzie to leki biorę dalej, jak nie odstawiamy luteine i wywołujemy okres po czym mąż robi badanie nasienia, ja jeszcze max 2 takie cykle i jak się nie uda to szpital 3 dni i laparoskopia

    3 tyg od zastrzyku dopiero beta? przecież to bedzie 20 dni po ovu? na pewno dobrze zrozumiałaś? od zastrzyku to najwyżej 14 dni! luteine bierze sie 10 dni 3 dni po owu! jak beta negatywna to się ją odstawia i okres za 3 dni. wtedy faza lutelana 14 dni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2016, 19:29

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    3 tyg od zastrzyku dopiero beta? przecież to bedzie 20 dni po ovu? na pewno dobrze zrozumiałaś? od zastrzyku to najwyżej 14 dni! luteine bierze sie 10 dni 3 dni po owu! jak beta negatywna to się ją odstawia i okres za 3 dni. wtedy faza lutelana 14 dni

    No tak powiedział 3 tyg... Ostatnio też mi tam mówił, a ja na to że przy moich krótkich cyklach to za niecałe 2 tyg będzie @, a on, no właśnie a jak nie będzie @ to te trzy tyg będą akurat żeby zbadac betę, i później jeszcze ciut i bije serducho

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biorąc luteinę nie dostaniesz @ bo lek ją powstrzyma. po co tak cyk rozwlekać?
    książkowy cykl to 14 dni do owu potem 14 dni do @. czyli 28 dni cykl.
    co to za lekarz który karze ci mieć cykl ponad 34dniowy? nie czaje.
    wiarygodna beta wyjdzie 14 dni po zastrzyku, jak nie ma ciązy to się odstawia luteina zeby okres dostac i znów zaczać nowe starania. to co on chce żebyś miała 9 szans w ciązgu raku zamiast 12?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera gratuluje! piękne jajca i podwójna szansa:) Ty to może jednak przeproś się z mężem a jak już będziesz w ciąży to on nie będzie mógł się z Tobą kłócić, ani Cię denerwować tylko usłużnie masować stópki i donosić lodów, w końcu Ty wtedy będziesz najważniejsza! :)

    A u mnie klapa... 12 dc i endo beznadziejne, znowu 5 mm pomimo brania estrogenów (ostatnie cykle już było tak pięknie, prawie 10 mm), jakiś pęcherzyk jest ale ma maksymalnie 10 mm. Nie rozumiem mojego ciała i wydaje mi się że lekarze tym bardziej nie wiedzą co ze mną poczynić... idę w czwartek jeszcze raz żeby zobaczyć jak to wygląda, a później umawiam się do kliniki.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    biorąc luteinę nie dostaniesz @ bo lek ją powstrzyma. po co tak cyk rozwlekać?
    książkowy cykl to 14 dni do owu potem 14 dni do @. czyli 28 dni cykl.
    co to za lekarz który karze ci mieć cykl ponad 34dniowy? nie czaje.
    wiarygodna beta wyjdzie 14 dni po zastrzyku, jak nie ma ciązy to się odstawia luteina zeby okres dostac i znów zaczać nowe starania. to co on chce żebyś miała 9 szans w ciązgu raku zamiast 12?

    Efta dzięki, dopytam go w niedzielę, bo może faktycznie go źle zrozumiałam

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Rocheera gratuluje! piękne jajca i podwójna szansa:) Ty to może jednak przeproś się z mężem a jak już będziesz w ciąży to on nie będzie mógł się z Tobą kłócić, ani Cię denerwować tylko usłużnie masować stópki i donosić lodów, w końcu Ty wtedy będziesz najważniejsza! :)

    A u mnie klapa... 12 dc i endo beznadziejne, znowu 5 mm pomimo brania estrogenów (ostatnie cykle już było tak pięknie, prawie 10 mm), jakiś pęcherzyk jest ale ma maksymalnie 10 mm. Nie rozumiem mojego ciała i wydaje mi się że lekarze tym bardziej nie wiedzą co ze mną poczynić... idę w czwartek jeszcze raz żeby zobaczyć jak to wygląda, a później umawiam się do kliniki.

    Miśkowa Ty mi tu nie świruj, miałyśmy iść łeb w łeb ;-) a tak na poważnie to w klinice sądzę że prędzej (oby) czy później zdiagnozuja Cię jak należy i będzie Bąbelos :-)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Efta dzięki, dopytam go w niedzielę, bo może faktycznie go źle zrozumiałam

    przepraszam, nie chce się wymądrzać. tylko już tyle stymulacji mam za sobą i tyle bet zrobionych, że jakoś tak ostro zareagowałam...
    zapytaj go jeszcze raz, a jak powie znów że 3 tyg. to go zapytaj czym się kieruje żeby tak cykl wydłużać. (bo może ma jakiś cel? )

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa. no co ci mam kobitko powiedzieć?
    endo fatalne ale i jajco jeszcze małe. jak zapowiada się na długi cykl czyli owu około 20 - 22 dc to nie jest źle. endo spokojnie zdąży podrosnąć i wraz z jajem bedą do siebie pasować za ponad tydzien. jeszcze nie ma co smutać.
    ja Jaska spłodziłam około 25 dc. wszystko jest możliwe.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    przepraszam, nie chce się wymądrzać. tylko już tyle stymulacji mam za sobą i tyle bet zrobionych, że jakoś tak ostro zareagowałam...
    zapytaj go jeszcze raz, a jak powie znów że 3 tyg. to go zapytaj czym się kieruje żeby tak cykl wydłużać. (bo może ma jakiś cel? )

    Spoko efta, nie biorę tego do siebie, ja doświadczona nie jestem to mu powiem "a co ty sobie myślisz doktorku.... efta powiedziała że..." chyba by zdębiał, a ja bym zdechła że śmiechu :-D

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 27 czerwca 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic poczekam do czwartku, ale jakoś smutek mnie ogarnął, ryczeć mi się chce, nic nie idzie jak należy... jak będzie późna owu to możemy przegapić, bo wyjeżdżam w niedzielę - co prawda tylko do środy ale jak się okaże, ze to akurat te dni były...
    Jakoś wiecie nie zgrywa mi się to z obserwacjami, chyba przestanę wierzyć że to ma jakikolwiek sens, śluz był piękny rozciągliwy klasyczne białko jajka, dziś spadek tempki jakby przed owu, szyjka wysoko i otwarta więc byłam przekonana, że dzisiejsze usg tylko "przyklepnie" to wszystko i wieczorem triumfalny seks... nie chce żeby wyszło że ciągle marudzę, ale wiem że wy mnie najlepiej zrozumiecie, mam po prostu już dość tego wszystkiego :(

    Rocheera ja tak naprawdę to ogromną wiedzę zdobyłam dzięki ovufriend i wsparłam to trochę grzebaniem w necie i powiem Ci, że przydało mi się to. Po pierwsze mniej więcej wiedziałam o co pytać na wizycie, i czasami miałam wpływ na decyzję lekarza, a później ten mój profesorek do którego jeździłam zaczął traktować mnie poważnie jak widział, że się orientuje w temacie... bo do zbyt uprzejmych nie należał.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa, mi lekarz wczoraj powiedział, że to jest właśnie mój "problem", że za dużo wiem (ja? ciekawe co by o Wad powiedział), za dużo i na już bym chciała wiedzieć.
    Jak się nad tym zastanowilam, to trochę ma chłop racji...

    No i pytałam jeszcze o ten progesteron i plamienia, pisałam wynik 10 w 23dc, a on mi na to, że jest ok, że progesteron bada się od 21-26dc, a plamienia mogę mieć po ovitrelle, ale żadnych później więcej i dlatego jak w niedzielę potwierdzi że owu była to tą luteine dostanę (i tu go na pewno przycisne o to ile go brać)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny

    ale mnie Rocheera rozbawiłaś . No tak "bo Efta powiedziała" ;)
    Ale poważnie ci mówie luteine standardowo bierze się 10 dni. Potem bada się bete i jak negatywna to się ją odstawia 10 dnia i 2- 3 dni pozniej jest okres. A jak beta ciązowa to się dalej bierze leki. Potem się bada progesteron i wynik decyduje czy można odstawić luteine , stopniowo i nie od razu na raz. Ja np. musiałam ją brać do 36 tygodnia ciązy. (no ale to już inna historia).

    Miśkowa nam się możesz żalić ile chcesz. My wszystkiego wysłuchamy, po to tu jesteśmy.
    Teraz czekamy na czwartek. oby usg pokazało juz piekny dominujacy pecherzyk.

    mmmarita - jak tam wynki bety? czekamy z niecierpliwoscia na wynik!!! kciuki zacisniete!

    Rocheera, Miśkowa lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz jadę po mój sądny wynik... Ma byc po 11..

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Zaraz jadę po mój sądny wynik... Ma byc po 11..

    mmmarita czekam na ten Twój wynik jak na swój ;-)

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ