X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 12:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Miśkowa - dzieki , tak z synkiem juz lepiej. Wczoraj mial tylko stan podgoraczkowy , a dzis juz zupelnie ok. co to bylo nie wiem. najwazniejsze, ze minelo. spróbuje mu w buzi pogrzebać, moze to sie wyrzynaly ostatnie dolne ząbki.

Zadzwoniłam dzis do gina na nfz i udalo mi sie wcisnac na dzis na usg. super nie musze jechac do kliniki, z reszta i tak nie planowalam jechac. Mam jej dość na chwile. moze dluzsza chwile. zobaczymy co mi powie moj gin na nfz.
    Od dzis przyjmuje luteine i estrofem dowcipnie , a od wczoraj zastrzyki w brzuch elexane. Po wczorajszym zastrzyku mam fioletowego sińca. juz sobie wyobrazam jak bedzie za kilka dni wygladal moj brzuch.

To dobrze że z Małym już lepiej:)
    A co to za lek, że takie sińce robi? To normalne? Mam nadzieję, że tylko pierwszy taki był, a reszta pójdzie już bez znaku.

4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 13:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    To dobrze że z Małym już lepiej:)
    A co to za lek, że takie sińce robi? To normalne? Mam nadzieję, że tylko pierwszy taki był, a reszta pójdzie już bez znaku.

to niestety normalne. przyjmowałam już clexane jak byłam z jaskiem w ciązy. Wtedy mi to dawali na słabe przepływy pępowinowe i dostawałam je w ramie- też było całe w siniakach to był już 37 tydz, ciąży i w brzuch sie nie dało. Teraz je biorę na krzepliwość krwi - przez te moje mutacje genowe.
    Drugi zastrzyk zrobiłam sobie sama. jakos mniej bolał ;)

6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 14:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj biedna Ty... ale dasz radę:) Kto jak nie Ty!

efta lubi tę wiadomość

On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Natalia01 Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 15:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was ponownie, moglybyście rozwiać moje wątpliwości zastanawiam się czy jeśli przez Lamette w 11dc miałam pęcherzyk 27mm i od razu dostałam zastrzyk z ovitrelle i 12dc pękł pęcherzyk (potwierdzone monitoringiem) napewno nic z tego nie będzie bo M był obrażony.. To @ przyjdzie tak jak zawsze i tylko 2ga faza zostanie wydłużona czy będzie wcześniej? Owu mam zazwyczaj 15/16dc cykle 28/29d. Pozdrawiam

19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzi że FL masz około 13 dni więc wydaje mi się, że po ok 13 dniach od owulacji powinna przyjść @. Jednak pamiętaj, że trudno przewidzieć jak zareaguje Twój organizm na leki (jak zapewne wiesz każda z nas jest inna i troszkę inaczej przebiega leczenie).

efta lubi tę wiadomość

• mmmarita Ekspertka

Wysłany: 25 lipca 2016, 16:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po wizycie. Dostałam receptę na Clo. Mialam usg. 17 dc. Sa drobne pęcherzyki, brak cialka zoltego, brak plynu. Nie bylo owu. Z zwiazku z HSG i rtg jeszcze przez tydzien mam nie współżyć by jakims cudem nie zaciążyć w tym cyklu.

Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 17:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też juz po wizycie.
    pęcherzyk pękł niedawno. był płyn. wszystko się zgadza.
    endo - 10mm

Dogadałam się z moim ginekologiem , że pociągnie stymulację. polecimy schematem z invicty. Dostałam recepte na aromek i umówiłam sie, że dostane recepte na zastrzyk na peknięcie pecherzyka. reszte leków mam.
    Muszę odpocząć od wyzjazdów zarówno finansowo jak i psychicznie.
    Oby to była dobra decyzja...
    A może zajde w tym cyklu i juz nie bede sie musiala zastanawiac czy nfz czy klinika.
    :/

Natalia - nie wiadomo jak zareaguje organizm. ja nie pomogę, bo mi jak lametta w jednym cyklu przyspieszyla owu to potem i tak leki baralam i miesiaczka przyszla po odstawieniu luteiny. (w 14 dzien po owu).

mmmarita - mam nadzieje, że clo na ciebie ładnie podziała i bedzie ślicznych klika pęcherzyków, a potem sliczna dzidzia albo dwie ;)
    A tam nie współżyć... skoro i tak owu nie było...
    z resztą co lekarz to inna opinia, widzisz ja mam zielone światło na zachodzenie mimio HSG w tym samym cyklu. Mi gin powiedziała, że "nie ma medycznych przeciwwskazań".

mmmarita, Miśkowa lubią tę wiadomość

6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Natalia01 Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 18:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa Efta dziekuje za odp, nie zostaje nic innego jak tylko czekac ;) ja całkiem odpuścilam w tym miesiącu jak juz wiedziałam że nic nie będzie nawet temp nie mierze a za 3 dni wyjazd z synkiem na wakacje bez M także odpoczniemy od siebie zatesknimy, odpoczne psychicznie i mam nadzieję że po powrocie się uda :) tak czy tak zaglądam tu co 2 dni i czytam co tam u Was bo to silniejsze ode mnie hrheh ;) pozdrawiam

efta, mmmarita, Miśkowa lubią tę wiadomość

19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • efta Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Miśkowa Efta dziekuje za odp, nie zostaje nic innego jak tylko czekac ;) ja całkiem odpuścilam w tym miesiącu jak juz wiedziałam że nic nie będzie nawet temp nie mierze a za 3 dni wyjazd z synkiem na wakacje bez M także odpoczniemy od siebie zatesknimy, odpoczne psychicznie i mam nadzieję że po powrocie się uda :) tak czy tak zaglądam tu co 2 dni i czytam co tam u Was bo to silniejsze ode mnie hrheh ;) pozdrawiam

szkoda, ze mąż z fochem. cykl na lekach a tu klops. Ja mojego to bym chyba ubiła za takie zachowanie. U nas chocby najwieksza wojna byla , to jest haslo sex i nie ma ze foch! mnie za duzo kosztuje stymulacja : psychicznie, finansowo i fizycznie (6 kg do przodu :( )
    owu to owu topor wojenny zakopany , a potem niech sie reproduktor fochuje ;)
    udanego wypoczynku :D
    a forum jak nałóg - wciąga

Miśkowa, Auris88 lubią tę wiadomość

km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka

Wysłany: 25 lipca 2016, 19:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    ja też juz po wizycie.
    endo - 10mm

Dogadałam się z moim ginekologiem , że pociągnie stymulację. polecimy schematem z invicty. Dostałam recepte na aromek i umówiłam sie, że dostane recepte na zastrzyk na peknięcie pecherzyka. reszte leków mam.
    A może zajde w tym cyklu i juz nie bede sie musiala zastanawiac czy nfz czy klinika.

Natalia - nie wiadomo jak zareaguje organizm. ja nie pomogę, bo mi jak lametta w jednym cyklu przyspieszyla owu to potem i tak leki baralam i miesiaczka przyszla po odstawieniu luteiny. (w 14 dzien po owu).

mmmarita - mam nadzieje, że clo na ciebie ładnie podziała i bedzie ślicznych klika pęcherzyków, a potem sliczna dzidzia albo dwie ;)
    z resztą co lekarz to inna opinia, widzisz ja mam zielone światło na zachodzenie mimio HSG w tym samym cyklu. Mi gin powiedziała, że "nie ma medycznych przeciwwskazań".
    Dzięki Efta. Ja po lametta mialam zawsze tylko jeden... powiedziala ze jak nie zareaguje na Clo to w kolejnym cyklu jakis silny lek w zastrzyku.
    Co do staran to juz czlowiek ma dość postu... Wiesz moze miala jakis przypadek nawet niekoniecznie w w wyniku hsg i jest przewrazliwiona. W szpitalu nikt nie przestrzegal a mysle ze jakby to bylo jedno znaczne to by poinformowali mnie badz napisali w wypisie.

Hsg lipiec 2016
  • mmmarita Ekspertka

Wysłany: 25 lipca 2016, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    ja też juz po wizycie.
    endo - 10mm

Trzymam mocno za Ciebie Kciuki Efta, wiesci dobre i za dwa tyg testujesz!!!

Hsg lipiec 2016
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 20:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta super wiadomości! Dobrze ,że się lekarz zgodził - wszystko wychodzi na plus (kasa, zdrowie itd.)

Mmmarita trzymam kciuki, żeby zmiana na clo dała pożądane efekty:)

efta lubi tę wiadomość

• efta Autorytet

Wysłany: 25 lipca 2016, 22:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Efta super wiadomości! Dobrze ,że się lekarz zgodził - wszystko wychodzi na plus (kasa, zdrowie itd.)

\

eeee
    sama nie wiem czy to super wiadomosc. po wizycie bylam super szczesliwa bo mam jakies 600 - 700 zł w kieszeni ale nie wiem czy dobrze robie... Gin z kliniki daje mi jakąś taką pewnosc - oparcie mi daje, moj gin z nfz to poczciwy pan, który nie wie co to letrozol... sprawdzał w systemie "co to" i mowi: "to lek na raka piersi..." no to jak ja mam mu ufać. w tym cyklu bede ufać sobie , bo on zrobi to o co ja go poproszę... 13 dni brania letrozolu a potem zastrzyk na pekniecie i pozostałe leki na standardowy cykl... a co bedzie jak wszytko nie pójdzie schematem... jak sie pogmatwa... itp...
    oj czy ja dobrze zrobiłam... ???
    tzn wszytsko jest do przemyslenia i do zmian. bo przeciez nowy cykl sie nie zaczął ( i moze sie nie zacznie, bo zaciążyłam - w co absolutnie nie wierze, bo pecherzyk chyba był za duży...)
    eee za duzo tego....

km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet

Wysłany: 26 lipca 2016, 10:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomości chodziło mi o pęcherzyk i że pękł. Natomiast rozumiem Twoje rozterki, to normalne, że skoro masz zaufanie to lekarza z kliniki to czujesz niepokój. Mam nadzieję, że się nie pogmatwa i wszystko się ułoży jeżeli będzie oczywiście taka potrzeba bo tak jak piszesz może już jesteś w ciąży:) Efta uszy do góry, trzeba wierzyć, że będzie dobrze, a jak coś (tfu tfu!) pójdzie nie tak to wtedy pojedziesz do klinki na konsultacje i już. Zaufaj sobie:)

Ja siedzę jak na szpilkach i czekam na jutrzejszą wizytę. Jestem ciekawa tego lekarza, co mi powie, jaki będzie miał (o ile będzie miał) pomysł na mnie i moje leczenie. Na gonadotropiny się nie zgodzę więc musi wymyślić coś innego. Ostatnio trochę czytam o insulinie itp. ciekawe czy będzie chciał mi przepisać metforminę - może to jest lek dla mnie? Czytałam że wielu pacjentkom pomaga i jak obniży się poziom insuliny (i uwrażliwi komórki organizmu na jej działanie) to wtedy robi się stymulację z dobrym efektem. Może tu jest pies pogrzebany?

efta lubi tę wiadomość

• Auris88 Koleżanka

Wysłany: 26 lipca 2016, 11:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta a dostałaś jakieś dofinansowanie na te zastrzyki? Moje znajome je brały i mówiły, że są dość drogie.
    Moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Nawet kilka prób to ile zaoszczędzonych pieniędzy a za coś jednak opłacamy ten cały NFZ... Ja bym tak przeczekała z 4 cykle i jeśli dalej nic to wtedy szukałabym innego rozwiązania, nowych badań/leków.
    Oczywiście trzymam mocno kciuki żebyś nie musiała już dłużej czekać:*

• efta Autorytet

Wysłany: 26 lipca 2016, 13:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auris88 wrote:
    Efta a dostałaś jakieś dofinansowanie na te zastrzyki? Moje znajome je brały i mówiły, że są dość drogie.
    Moim zdaniem dobrze zrobiłaś. Nawet kilka prób to ile zaoszczędzonych pieniędzy a za coś jednak opłacamy ten cały NFZ... Ja bym tak przeczekała z 4 cykle i jeśli dalej nic to wtedy szukałabym innego rozwiązania, nowych badań/leków.
    Oczywiście trzymam mocno kciuki żebyś nie musiała już dłużej czekać:*

Auris - całe szczescie mam te zastrzyki ze zniżką, bo mam zdiagnozowana mutacje w genie. Cena bez znizki to 114zł a ryczałt tylko 12zł.
    Dzieki za te słowa, były mi potrzebne.

km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet

Wysłany: 26 lipca 2016, 13:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa - nie dziwie sie, ze sie nie mozesz doczekac. To wazny dzien dla ciebie. Z niecierpliwoscia czekam na wiesci.

km5sio4phtw80xcg.png
  • jonelle Znajoma

Wysłany: 26 lipca 2016, 15:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadam z dobrą nowiną. Udało się :) Po 4 miesiącach od porodnienia zaszłam w ciąże na letrozolu i clo z inseminacją. Jestem w 6 tc, widziałam już pęcherzyk. Nie plamię, narazie wszyskto ok...trzymajcie kciuki !

Kasiak621, mmmarita lubią tę wiadomość

• Kasiak621 Autorytet

Wysłany: 26 lipca 2016, 16:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jonelle- Super wiadomość, jasne że bedziemy trzymac Kciuki Za WAS, jednak letrozol dziala cuda teraz nasza kolej Dziewczyny!!!

Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Onia Autorytet

Wysłany: 26 lipca 2016, 20:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    jonelle wrote:
    Wpadam z dobrą nowiną. Udało się :) Po 4 miesiącach od porodnienia zaszłam w ciąże na letrozolu i clo z inseminacją. Jestem w 6 tc, widziałam już pęcherzyk. Nie plamię, narazie wszyskto ok...trzymajcie kciuki !
    gratulację :) Ja jak wszystko dobrze pójdzie to będę miała inseminację w przyszłym tygodniu...
    To była Twoja pierwsza?

c5c9c0e3f3.png
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ