X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 30 lipca 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chciałam nigdzie iść, potrzebuje się odmóżdżyć ;-) a lametta mam nadzieję nie zaszkodzi. Testy mam takie za 1zl z allegro, ale nie robilam i nie bede. Zaczęłam się za bardzo wkręcać w starania, a i tak nie da się o tym nie myśleć, same wiecie. Na razie jestem na etapie tego że mniej więcej w połowie powinna być @

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera - bardzo dobrze cię rozumiem. Ja też jestem na podobnym etapie. I jak się nie uda w tym cyklu to w następnym nie jadę do kliniki. Bede brała lemette i na wizyty chodziła do miejscowego gina na monitoring.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rcheera, Efta ja też Was dobrze rozumiem. Ten cykl łykałam sobie tylko moje suplementy, nie było spiny żeby się wpasować z terminem do lekarza i jechać 100 km tam i z powrotem żeby się dowiedzieć, że znowu nic nie urosło, nie przejmowałam się śluzem ani tempką bo i tak wiedziałam, że bez stymulacji nic nie ruszy i to mi chyba trochę pomogło tak wyluzować. Nabrałam sił na kolejny cykl, który zapowiada się ruchliwie ale nie przeraża mnie to bo trochę odetchnęłam. Wam oczywiście życzę żebyście odetchnęły na kolejne 9 miesięcy:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-)
    To mój pierwszy cykl z letrozolem.Cztery wczesniej byly na clo,juz w pierwszym cyklu sie udalo niestety poronilam.Zrobilam wiele badan,wyszla mutacja.Biore kwas foliowy 5mg plus forme metylowanà i wit.B. Mam niedobór wit.D wiec rowniez końskie dawki łykam.Jesli beta w któryms cyklu wyjdzie pozytywna od razu wlączam clexane.
    Na clo cykle byly ok,ladne pecherzyki i zastrzyk z ovitrelle,poniewaz mam problem z ovulacją.W tym cyklu lekarz zmienił lek na letrozole i nie dał zastrzyku.W 11dc pecherzyk 22,2mm 13dc juz po ovu bylo cudem naturalna :-) ale niestety endometrium bardzo slabe bo 6.Przy clo endo trzy dni przed ovu mialam zawsze 8-9,letrozole sprawilo ze jeszcze wczesniej byla ovu ale endo nie powala.
    Lecze sie w klinice w Krakowie,dosc mialam przez dwa lata chodzenia od jednego czarodzieja do drugiego i nic nie zrobili.Wrózkà kazdy potrafi byc i zarabiac na tym ale dobrym lekarzem byc to juz inna bajka.Podczytuje was od jakiegos czasu,dopiero dzis ot tak napisalam.Nie wuem ile bede cykli na letro bo to juz mój 5cykl stymulacjo z przerwą poronienia i kolejna z cystą.Tak wiec od grudnia walcze i mam nadzieje ze w koncu sie uda.Ogolnie w marcu minęlo 4 lata staran,w klinice jestem od pazdziernika.
    Milego dnia kochane

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Jagna:) Ja Was też podczytuję na temacie z clo, no i widzę, że masz szczęśliwą koniczynkę od Angie - coś w niej musi być:) Pęcherzyk pięknie urósł, dziwna sprawa z endo, bo to clo właśnie je upośledza... może kwestia tego, że wcześniej była owu i jeszcze nie zdążyło podrosnąć. Pewnie w kolejnym cyklu dostaniesz estrogeny "na porost" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 11:43

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Hej Jagna:) Ja Was też podczytuję na temacie z clo, no i widzę, że masz szczęśliwą koniczynkę od Angie - coś w niej musi być:) Pęcherzyk pięknie urósł, dziwna sprawa z endo, bo to clo właśnie je upośledza... może kwestia tego, że wcześniej była owu i jeszcze nie zdążyło podrosnąć. Pewnie w kolejnym cyklu dostaniesz estrogeny "na porost" :)
    Tak,szczesliwa koniczynka od Angie :-)
    Mam nadzieje ze w przyszlym cyklu lekarz przepisze cos na endo,bo z takim cienkim to o ciązy moge zapomniec.Pozostaje jeszcze poczekac na efekt tego cyklu ale to jeszcze sporo dni.
    A ty odpoczynek od stymulacji?

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Witam :-)
    To mój pierwszy cykl z letrozolem.Cztery wczesniej byly na clo,juz w pierwszym cyklu sie udalo niestety poronilam.Zrobilam wiele badan,wyszla mutacja.Biore kwas foliowy 5mg plus forme metylowanà i wit.B. Mam niedobór wit.D wiec rowniez końskie dawki łykam.Jesli beta w któryms cyklu wyjdzie pozytywna od razu wlączam clexane.
    Na clo cykle byly ok,ladne pecherzyki i zastrzyk z ovitrelle,poniewaz mam problem z ovulacją.W tym cyklu lekarz zmienił lek na letrozole i nie dał zastrzyku.W 11dc pecherzyk 22,2mm 13dc juz po ovu bylo cudem naturalna :-) ale niestety endometrium bardzo slabe bo 6.Przy clo endo trzy dni przed ovu mialam zawsze 8-9,letrozole sprawilo ze jeszcze wczesniej byla ovu ale endo nie powala.
    Lecze sie w klinice w Krakowie,dosc mialam przez dwa lata chodzenia od jednego czarodzieja do drugiego i nic nie zrobili.Wrózkà kazdy potrafi byc i zarabiac na tym ale dobrym lekarzem byc to juz inna bajka.Podczytuje was od jakiegos czasu,dopiero dzis ot tak napisalam.Nie wuem ile bede cykli na letro bo to juz mój 5cykl stymulacjo z przerwą poronienia i kolejna z cystą.Tak wiec od grudnia walcze i mam nadzieje ze w koncu sie uda.Ogolnie w marcu minęlo 4 lata staran,w klinice jestem od pazdziernika.
    Milego dnia kochane

    Witaj Jagna. Chciałam Ci życzyć z całego serca powodzenia. Ja tak jak Miśkowa trochę Was podczytuję na wątku clo i naprawdę podziwiam Cię za Twój optymizm i podejście do życia. Mi się udało na letrozolach za pierwszym podejściem więc trzymam za Ciebie mocno kciuki, żeby się wreszcie udało, i aby tym razem finał był szczęśliwy (tzn. po 9 miesiącach ;)).

    l54t4dr.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Tak,szczesliwa koniczynka od Angie :-)
    Mam nadzieje ze w przyszlym cyklu lekarz przepisze cos na endo,bo z takim cienkim to o ciązy moge zapomniec.Pozostaje jeszcze poczekac na efekt tego cyklu ale to jeszcze sporo dni.
    A ty odpoczynek od stymulacji?
    W tym cyklu odpoczynek ale za dwa tygodnie wracam ze stymulacją letrozol+fostimon. Też mam problemy z endo (jakby brak owulki to mało) i do tej pory brałam estrofem mite (1 mg) 2x1 6-12 dc jednak ten lek pomagał tylko jak nie brałam letrozolu. Na przyszły cykl mam rozpisane 2x1 estrofemu (2 mg) 2-6 dc a od 6 4x1 więc zdecydowanie więcej niż wcześniej, o efektach napiszę później, a póki co jeszcze odpoczywam od tabletek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 12:41

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Jagna. widzę ty też z mutacją. od razu nasuwa mi się pytanie. jak nazywa się twoj kwas foliowy metylowany? tzn jakiej firmy i gdzie kupujesz? i jest to 400 czy 800 ?
    Widzę, że letrozol ładnie na ciebie podziałał i była piękna owulacja. Ja na słabe endo dostaje sindenafil dopochwowo od 5 dc. Jest to lek na problemy z męską potencją ;) na mnie działa bardzo dobrze ;)
    zaglądaj do nas!
    powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 15:35

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta kiedy testujesz Kochana?

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmmarita wrote:
    Efta kiedy testujesz Kochana?

    w środę
    już mnie nosi... dziś spać nie mogłam...

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach... jeszcze tylko dwa dni :-) dasz rade :-) trzymam kciuki!!!

    Miśkowa, efta lubią tę wiadomość

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Witaj Jagna. widzę ty też z mutacją. od razu nasuwa mi się pytanie. jak nazywa się twoj kwas foliowy metylowany? tzn jakiej firmy i gdzie kupujesz? i jest to 400 czy 800 ?
    Widzę, że letrozol ładnie na ciebie podziałał i była piękna owulacja. Ja na słabe endo dostaje sindenafil dopochwowo od 5 dc. Jest to lek na problemy z męską potencją ;) na mnie działa bardzo dobrze ;)
    zaglądaj do nas!
    powodzenia
    Solgar 400 folian i femibion1,do tego svanson b12(methylcobalamin).Solgar mam w pobliskiej aptece jednak b12 svansona to juz przez internet(przewaznie allegro)bo w PL nie dostępny.
    Clo tez ladnie dzialalo,ovu mialam 14 albo 16 dzien cyklu w zaleznosci czy bralam clo od 3 czy 5dc.Ale niespodziewalam sie ze w tym cyklu endo takie liche bedzie.Mysle ze to nie wina letrozole ale ogólnie stymulacji,choc pewnosci nie mam.Co ma byc to bedzie,mysle ze wreszcie sie doczekam,jak nie w trakcie stymulacji to bardziej kosztownych zabiegów,poprostu uda sie,wiem to.
    Mysle kazdej z nas sie uda jednym wczesniej innym pózniej,warto czekac,jak widac wszedzie kolejki sà :-)
    Sroda to juz prawie wiec trzymam kciuki za dlugi 40to tygodniowy cykl :-) &&

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Solgar 400 folian i femibion1,do tego svanson b12(methylcobalamin).Solgar mam w pobliskiej aptece jednak b12 svansona to juz przez internet(przewaznie allegro)bo w PL nie dostępny.
    Clo tez ladnie dzialalo,ovu mialam 14 albo 16 dzien cyklu w zaleznosci czy bralam clo od 3 czy 5dc.Ale niespodziewalam sie ze w tym cyklu endo takie liche bedzie.Mysle ze to nie wina letrozole ale ogólnie stymulacji,choc pewnosci nie mam.Co ma byc to bedzie,mysle ze wreszcie sie doczekam,jak nie w trakcie stymulacji to bardziej kosztownych zabiegów,poprostu uda sie,wiem to.
    Mysle kazdej z nas sie uda jednym wczesniej innym pózniej,warto czekac,jak widac wszedzie kolejki sà :-)
    Sroda to juz prawie wiec trzymam kciuki za dlugi 40to tygodniowy cykl :-) &&

    taki? http://allegro.pl/solgar-kwas-foliowy-400mcg-100tabl-vege-i6384891697.html
    nigdzie nie jest napisane zeby byl on metylowany... ?
    jakos nie moge tego ogarnac. mi gin kazala brac actifolin 2mg.
    chodzisz do hematologa? ja o mutacji wiem od miesiaca. wizyte u hematologa mam dopiero 17 wrzesnia (prywatnie-taka kolejka)

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na wizycie przed inseminacją.
    Pęcherzyki spoko ponad 17 mm oba, ale niestety edo 5,1 - słabiutko...
    od dzisiaj zażywam estrofem, brałyście może to? myślicie, że do czwartku pomoże i endo urośnie do pożądanych rozmiarów??

    c5c9c0e3f3.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia - a który dzien cyklu masz?
    myślę, że może pomóc , bo faktycznie słabiutko...

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 10 dc,a 13 dnia będę miała inseminacje. Mam krótkie cykle - 25 dni

    c5c9c0e3f3.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia ja brałam estrofem mite (1 mg) i niestety podczas stymulacji mnie nie pomógł ale skoro dostałaś estrofem (2 mg) to jest szansa, tym bardziej, że masz 10 dc. Zajadaj orzeszki i tłuste ryby, potrzebujesz teraz dużo zdrowych tłuszczy :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hlip, hlip :(
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź
    Ryby odpadają, bo jestem wege., ale nawpieprzam się orzechów :)
    ten lek to 2 mg, jak nie pomoże to inseminacji nie będzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 20:28

    c5c9c0e3f3.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to oprócz orzeszków jeszcze migdały i inne nasionka typu słonecznik i codziennie 1 lampka czerwnego wina!

    Onia lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ