X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta folian z solgara,nie kwas foliowy
    http://www.aptekabajkowa.pl/solgar-folian-metafolina-400-g-50-tabl.html

    Actifolin tez jest ok,wazne by byly formy metylowe kwasu i wit.b12.
    Ja nie bylsm u hematologa a u immunologa jednak ze wzgledu na mojà mutacje(jednà) nie widzial wskazan do podania heparyny.Mój gin jest innego zdania i w sumie podzielam jego decyzje o podaniu clexan zaraz po pozytywnej becie.U ciebie przy dwóch mutacjach to chyba refundacja łapie na clexane,no i chyba jeszcze encorton do tego jak sie nie myle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2016, 23:31

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    hlip, hlip :(
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź
    Ryby odpadają, bo jestem wege., ale nawpieprzam się orzechów :)
    ten lek to 2 mg, jak nie pomoże to inseminacji nie będzie
    jak nie ryby to oleje, np oliwa lub lniany, tak na surowo (do sałatki albo twarogu). Lniany ma obrzydliwy smak jak dla mnie ale ja nie dodaję do jedzenia tylko łykam z łyżeczki i szybko zagryzam kanapką:) pamiętaj żeby spożywać je z białkiem, bo wtedy są najlepiej przyswajalne.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Efta folian z solgara,nie kwas foliowy
    http://www.aptekabajkowa.pl/solgar-folian-metafolina-400-g-50-tabl.html

    Actifolin tez jest ok,wazne by byly formy metylowe kwasu i wit.b12.
    Ja nie bylsm u hematologa a u immunologa jednak ze wzgledu na mojà mutacje(jednà) nie widzial wskazan do podania heparyny.Mój gin jest innego zdania i w sumie podzielam jego decyzje o podaniu clexan zaraz po pozytywnej becie.U ciebie przy dwóch mutacjach to chyba refundacja łapie na clexane,no i chyba jeszcze encorton do tego jak sie nie myle.

    kochana dziękuje ci bardzo. w końcu ktoś mi konkretnie pomógł.
    a co myślisz o tym?
    http://allegro.pl/foliany-kwas-foliowy-800-folian-metafolina-swanson-i6112492798.html

    Ja biore clexan od owulacji. To moj pierwszy miesiąc z tym lekiem. Owszem mam go na ryczałt. Całe szczeście, bo 10 ampułek kosztuje 114zł, a tak płace tylko 12zł.
    Myślisz, że tobie nie bedzie przysługiwała zniżka? Masz diagnozę, wiec chyba nie powinno być problemu.
    O encortonie nie słyszałam, chyba że to inna nazwa acardu, który biorę.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta ze svansona tez jest ok,mozesz go kupic bez obaw.Svanson i solgar to dobre produkty choc malo znane na polskim rynku i lekarze niezbyt chętni je sugerowac,w innych krajach suplementy te są bardzo znane i polecane.U mnie w pobliskiej aptece mają solgara a svansona to tylko na zamówienie jednak niektóre produkty nie są dostępne w PL wtedy allegro.Co ciekawe Solgar ma stale ceny i nigdzie taniej nie znajdziesz,czy apteka czy internet cena taka sama,tylko jak ktos nie ma na miejscu to koszt przesyłki.Popytaj u siebie w aptekach,moze majà w swojej ofercie.U mnie taka mala niepozorna apteka a zdziwilam sie ze majà.
    Encorton to steryd,podają go przy mutacjach,po nawykowych poronieniach.Dokladnie ci napisze czy jest wskazany przy tej mutacji A1298C,bo nie chce cie wprowadzic w bład.
    A badalas sobie poziom witD?
    Bo 80% populacji ma jej niedobór a ona wazna w ciàzy.Ja mam bardzo duzy niedobór i łykam az 4000j.

    Jutro sikacz czy beta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 09:19

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna Dziękuje bardzo za odpowiedź. Jestes pierwszą osobą ktora zrozumiała moje pytanie. Bo gdzie nie zapytałam to wszyscy mówili, że kwas foliowy metylowany i podawali firmę a mnie szlak trafiał, że nie moge tego znaleźć.
    U mnie , to wszystko takie świeże. Mało wiem, moja gin trochę olała sprawę, nic nie wytłumaczyła. Dlatego chce iść do hematologa. Dzis ide do rodzinnego po skierowanie, bo moze jakims cudem na nfz bedzie szybciej (bo w wiekszym miescie, bo u mnie nie ma, tylko prywatnie).
    Badań na wit, D nie robiłam, nie robiłam też na B ani na kwas foliowy. Wszystko przede mną.
    Jutro beta

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 10:12

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna - jeszcze pytanie, własnie mi się przypomniało, że ja przeciez biorę też wit. prenatalne classic gin mi je zleciła, gdy sie o mutacji dowiedziała. ich skład to:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/94daae3a13b9.jpg
    to chyba odpowiednie formy fwasu i wit B?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 10:09

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Jagna Dziękuje bardzo za odpowiedź. Jestes pierwszą osobą ktora zrozumiała moje pytanie. Bo gdzie nie zapytałam to wszyscy mówili, że kwas foliowy metylowany i podawali firmę a mnie szlak trafiał, że nie moge tego znaleźć.
    U mnie , to wszystko takie świeże. Mało wiem, moja gin trochę olała sprawę, nic nie wytłumaczyła. Dlatego chce iść do hematologa. Dzis ide do rodzinnego po skierowanie, bo moze jakims cudem na nfz bedzie szybciej (bo w wiekszym miescie, bo u mnie nie ma, tylko prywatnie).
    Badań na wit, D nie robiłam, nie robiłam też na B ani na kwas foliowy. Wszystko przede mną.
    Jutro beta
    Na kwas foliowy zbedne moim zdaniem,bo lekarz zapisze ci kwad foliowy 5-15mg plus forme metylową np.Actifolin czy femibion1 to i tak stezenie bedzie przekroczone,mozesz sobie homocysteine zbadac za to. Wit.B ja nie robilam ale łykam compositum i b12 metylowaną z svansona.
    Zycze ci 40to tygodniowego cyklu,oby beta pozytywna.Trzymam kciuki &&
    Edit. Te prenatal clasic są ok,tylko wypadaloby miec tego kwasu ciutke wiecej prxy staraniach i w razie ciazy wiec mozesz dodatkowo łykac forme metylowa.Widze ze w tym jest tez b12 metylowana wiec fajny duet,a kwas foliowy i b12 to takie blizniaki jedna witamina bez drugiej nie bedzie funkcjonalna to tez wazne :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 15:58

    efta lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta łykaj jeszcze omega 3 bo my spoleczenstwo bardzo ubogie w nie a bardzo poyrzebne :-)
    Oczywiscie reszta kolezanek moze takze lykac forme metylowà kwasu foliowego bo ona jest najbardziej przyswajalna,niektóre nie wiedzà ze sà posiadaczkami mutacji,nawet te które juz wczesniej rodzily szczęsliwie.Niestety zle przyswajanie kwasu foliowego konczy ciàze poronieniem na etapie pierwszych tygodni ciązy

    efta lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna - dzięki za rady. bardzo mi pomogłas.
    łykam zarówno witaminy prenatalne jak i actifolin 2mg. Kwasy omega 3 tez łykam.
    Dziś byłam u rodzinnego i dostałam skierowanie do hematologa.
    edit:
    co ile badasz homocysteinę? Moj wynik z połowy czerwca to 9,3, nie wiem czy jutro powtarzać czy jeszcze odczekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 17:08

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Tak,szczesliwa koniczynka od Angie :-)
    Mam nadzieje ze w przyszlym cyklu lekarz przepisze cos na endo,bo z takim cienkim to o ciązy moge zapomniec.Pozostaje jeszcze poczekac na efekt tego cyklu ale to jeszcze sporo dni.
    A ty odpoczynek od stymulacji?


    Witaj Jagna :) widzę że do Krk do kliniki chodzisz do jakiej i do jakiego lekarza?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    Jagna - dzięki za rady. bardzo mi pomogłas.
    łykam zarówno witaminy prenatalne jak i actifolin 2mg. Kwasy omega 3 tez łykam.
    Dziś byłam u rodzinnego i dostałam skierowanie do hematologa.
    edit:
    co ile badasz homocysteinę? Moj wynik z połowy czerwca to 9,3, nie wiem czy jutro powtarzać czy jeszcze odczekać.
    A jak dlugo suplementujesz metylowane formy?Chyba niedlugo?Twój wynik jest w granicznej normie ale przy mutacjach i staraniach powinna byc troszku ponizej 8.Co 3-4 miesiace homocysteine badam ale u mnie ostatnio 7,7 byla wiec w miare ok.

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    Witaj Jagna :) widzę że do Krk do kliniki chodzisz do jakiej i do jakiego lekarza?
    :-) :-)
    Do Macierzynstwa,mój doktor to J.Wyroba

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta,pozytywnej &&
    dziecko-ruchomy-obrazek-0144.gif

    efta, mmmarita lubią tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta ściskamy kciuki, daj znać jak już będziesz wiedziała :)

    efta, mmmarita lubią tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta, bo mi się krew leje od ściskania kciuków ;-)

    efta, mmmarita lubią tę wiadomość

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.
    Krew oddana. za 2 godziny wynik.
    Fajnie że o mnie pamietacie, jeszcze za nic nie dziekuje

    mmmarita lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    A jak dlugo suplementujesz metylowane formy?Chyba niedlugo?Twój wynik jest w granicznej normie ale przy mutacjach i staraniach powinna byc troszku ponizej 8.Co 3-4 miesiace homocysteine badam ale u mnie ostatnio 7,7 byla wiec w miare ok.

    zjadłam półtora opakowania actifolinu a wiec 1,5 mies dopiero.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mmmarita Ekspertka
    Postów: 169 57

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta pby sie udało :-*

    Styczen 2010 - urodzil sie Synek, piczety naturalnie w 3 cyklu staran.
    Starania od sierpnia 2014
    Letrozol od kwietnia 2016
    Hsg lipiec 2016
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    zjadłam półtora opakowania actifolinu a wiec 1,5 mies dopiero.
    Kwas foliowy nie badaj,nie ma znaczenia przy mutacjach bo i tak biorąc wieksze dawki wyjdzie poza norme a inaczej sie nie da,homocysteine sprawdz a i mozesz tez wit.b12 zbadac bo to tez wazne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 10:43

    efta lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna75 ja tez chodze do dr. WYROBY do kliniki macierzynstwo. W TYM cyklu tez pierwszy raz letrozol

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ