X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta ja myślałam, że po tych moich wszystkich problemach nie może być gorzej... ale jednak jest... nie wiem dlaczego jesteśmy tak karani... Dziękuję za wsparcie. od wczoraj oboje jesteśmy przybici...
    Wyszło, że ma 1,3 mln w 1 ml. Właśnie nie chorował, nie miał gorączki, nie jeździł na rowerze, nie brał żadnych leków. Staram się jakoś trzymać, oczywiście już szukamy dobrego urologa znającego się na męskiej niepłodności, wiadomo prywatnie, bo w tym kraju nic nie można normalnie na nfz załatwić (bez kolejek). Jeśli dziewczyny znacie dobrego urologa z opolszczyzny, śląska czy dolnośląskiego dajcie znać... choć myślę, że pierwszą wizytę zrobimy gdziekolwiek żeby mieć już usg jąder zanim wybiorę się znowu do ginka.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju normalnie nie ogarniam i nie wierze...
    faktycznie 1,3 mln/ml to ....
    ale wcale ale to wcale nie znam sie na męskich sprawach....
    oby dało się to naprawić.
    może po witaminkach i innych innowacjach parametry się zwiększą i wystarczy inseminacja.
    wiem, że in vitro to kolos finansowy ale może wróci program rządowy....
    h.. w dupe pisowi (bo nic innego nie przychodzi mi w tym momencie do głowy)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 07:28

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa, w klinice macierzynstwo w krakowie jest bardzo dobry urolog moj maz do niego chodził dr. BERGIER chyba nie pomylilam nazwiska, jesli by ci to pomoglo

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa,musicie uderzyc do konkret lekarza,nie ma co sie zalamywac,z pewnoscià da sie w jakis sposób podciàgnąc parametry i chocby podejsc do IUI.Tez jestem wkur... na PIS ze odebral szanse osobom których nie stac na IVF,moze mnie to nie dotyczy bo przekroczylam wiek kwalifikacji ale mysle o kobietach takich jak ty wlasnie ze te szanse zostaly wam odebrane,w tskich przypadkach naprotechnologie niech sobie PISowcy w d.... wsadzà,to nie dla wszystkich.
    Poszuksj dobrego lekarza,zobaczycie tez co inne badania wykaźą,jakie leczenie..nie wolno sie zalamac a przede wszystkim tobie,by maz bardziej tego nie odczuł.Faceci na tym punkcie są słabi,wszystko wiec zalezy od naszego nastawienia i podejscia do sprawy.
    U mnie @ sie dobija,przy sikaniu papier juz podbarwiony wiec bety nie doczekam.Kolejny cykl przede mnà,tak wiec jeszcze nie mój czas,jeszcze na szczęscie trzeba poczekac.Nie jest mi przykro,biore na klate i idziem dalej,z pewnoscia blizej mam niz dalej.Milej niedzieli,my pakijem tylki w auto i na termy do Bialki a jutro do Tatralandii,tak wiec malo mnie bedzie z wami.Buziaki

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mośkowa jedna z dziewczyn poleca Rafała Kuczera

    http://www.wss2.pl/strona.php?id=50
    Jest kilku dobrych tam lekarzy,bardziej polecaja androloga lub androlog-urolog.Tego lekarza z elasnego doswiadczenis kolezanka polecila

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2016, 11:37

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa w Łodzi miało być finansowane 50% iv. Musisz poczytać bo może i dacie radę to jakoś załatwić. Moja znajoma miała PCOS i nie szły starania po czym okazało się, że jej mąż ma tak słabe wyniki, że bez in vitro nie ma cienia nadziei. Wszystko odbywało się w klinice Gameta w Rzgowie.Teraz mają cudnego, zdrowego bobasa ;)

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochane za słowa wsparcie i wszelką pomoc! Ja nie wiem co bym bez Was zrobiła. Owu to chyba najlepsza rzecz jaka mi się przytrafiła w ciągu tych ostatnich trudnych miesięcy. Chyba już trochę przytomnieje bo normalnie od piątku to jakby ktoś mi obuchem w łeb dał... nie mogłam dojść do siebie. Jutro jedziemy sobie na kilka dni odpocząć, a później działamy dalej - tyle na ile wystarczy nam sił i funduszy... przecież w końcu coś ruszy, pis nie może rządzić wiecznie i w końcu może wróci rządowy program albo trafię miliony w totka. Pewnie teraz będę mało pisała ale pewnie będę Was podczytywała :) a jak wrócę to znowu będę na bieżąco pisała co i jak. Trzymajcie się Kochane, miłych dni Wam życzę i jak wrócę to macie być już w ciąży :) buźki :*

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa - odpoczywaj i nabieraj sił. Koniecznie kup kupon totolotka ;)
    trzymaj się kochana.

    A ja wczoraj rozpoczęłam nowy cykl. Bardzo bolesny i obfity. Nie pamiętam takiej miesiączki... Chyba ostatni raz jeszcze przed ciążą.
    Endo musiałam mieć pokaźne, bo leci ze mnie... oj że szok.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta w sumie z dwojga złego to dobrze, że endo było duże, zawsze to zwiększa szanse:) leż sobie dzisiaj i odpoczywaj na tyle na ile możesz no i łyknij coś rozkurczowego (kiedyś dostałam od lekarza spazmoline - lek niestety na receptę ale w połączeniu z ibuprofenem działa super).

    No i oczywiście kupie ten kupon:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje jednak was nie opuszczam, beta z piatku 13,11 dzis 0,86 dalszy komentarz zbedny, bo i tak musialabym wszystko **** wykropkowac....

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Kochane moje jednak was nie opuszczam, beta z piatku 13,11 dzis 0,86 dalszy komentarz zbedny, bo i tak musialabym wszystko **** wykropkowac....
    o nieeee......
    nienormalne to wszystko :/ :(
    przykro mi.

    c5c9c0e3f3.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Kochane moje jednak was nie opuszczam, beta z piatku 13,11 dzis 0,86 dalszy komentarz zbedny, bo i tak musialabym wszystko **** wykropkowac....

    nie wierze, no nie wierze :(
    tak mi przykro
    trzymaj się kochana!!!
    przytulam <3

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak - tak sobie myśle. Kochana warto by było porobić badania w kierunku poronień. Wiem, że u ciebie to była ciąża biochemiczna i pierwsza, a nie kolejna, a lekarze zalecają badania dopiero po którymś poronieniu. Ale ja polecałabym ci zrobić je wcześniej żeby uniknąc kolejnych niepowodzeń. Polecam ci zrobić homocysteinę (około 50zł sprawdza się w tym sposób przyswajalność kwasu foliowego i wit. B ) i badania w kierunku krzepliwości krwi - mutacje genowe (około 400zł)
    detekcja mutacji leiden w genie proakceleryny - czynnik V,
    detekcja mutacji w genie MTHFR
    detekcja mutacji G20210A w genie protrombiny - czynnik II.
    Pewnie jest jeszcze sporo innych w tym kierunku ale ja na początek polecam ci właśnie te.
    Sporo ostatnio czytałam o mutacjach w genie, bo u mnie to znaleziono. Ja nie poroniłam ani razu ale gin kazała mi zrobić te badania no i wyszło. U ciebie też może wyjść jakaś przyczyna tej straty. Czasami zdarza się poronienie naturalne ale ja bym na twoim miejscu zrobiła takie badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 18:46

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje ci bardzo efta, masz racje chyba zrobie te badania, lepiej zrobic i miec juz jakis obraz co jest przyczyna badź nie, a nie czekac. Dziekuje :* <3

    ehh no coz poradze trzeba dzialac dalej, teraz zeby tylko @ szybko przyszlo i mam nadzieje ze nastepna stymulacja letrozolem bedzie rownie udana!

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Dziekuje ci bardzo efta, masz racje chyba zrobie te badania, lepiej zrobic i miec juz jakis obraz co jest przyczyna badź nie, a nie czekac. Dziekuje :* <3

    ehh no coz poradze trzeba dzialac dalej, teraz zeby tylko @ szybko przyszlo i mam nadzieje ze nastepna stymulacja letrozolem bedzie rownie udana!

    badania to dobra decyzja. mi gin zleciła takie badania , bo nie zachodziłam, a zła krzepliwość też ma na to wpływ, dodała do tego Białko C i Białko S i subpopulacje limfocytów. Potem jak zaczelam o tym wszystkim czytać, bo nigdy wczesniej o czymś takim nie słyszałam okazało się, że bardzo dużo dziewczyn co ma złą krzepliwość ma za sobą poronienia.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 Przykro mi bo to takie utracona nadzieja, ale najważniejsze jest to, że tak dobrze działa na Ciebie letrozole ;) Nie ma więc co o tym rozmyślać tylko rób szybko te badania bo zaraz zaczynasz nowy cykl z tym CUDOWNYM lekiem ;)

    Efta byłam na tym USG dokładnym, ale nie robiłam wcześniej Pappy. Lekarz stwierdził, że w sumie to i dobrze bo jestem młoda a badanie nie wykazało nic złego. Powiedział też, że nie bardzo pasują mu te badania bo już miał kilka sytuacji, kiedy to rodzice dowiedzieli się, że dziecko będzie chore a rodziło się zdrowe... -.-

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natia wrote:
    Witajcie Dziewczyny! Dołączam do Was

    witamy u nas.
    powiedz cos o sobie, od dawna się starasz? Gdzie się leczysz?

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, może coś doradzicie :)
    18/08 gin kazała mi zrobić bete. Jeżeli będzie ciąża to mam dalej zażywać luttagen, jeżeli ciąży nie będzie to odstawić. A kłopot polega na tym że będę w tym czasie na wakacjach, no teraz nie wiem sama jak to rozwiązać...?

    c5c9c0e3f3.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej dziewczyny, może coś doradzicie :)
    18/08 gin kazała mi zrobić bete. Jeżeli będzie ciąża to mam dalej zażywać luttagen, jeżeli ciąży nie będzie to odstawić. A kłopot polega na tym że będę w tym czasie na wakacjach, no teraz nie wiem sama jak to rozwiązać...?

    ja jak miałam zrobić betę, a byłam na wyjeździe wcześniej sprawdziłam gdzie mogę oddać krew do badania. poszukałam w necie laboratorium w potrzebnym mi miescie, zadzwoniłam upewniłam się że wykonują takie badanie, ile kosztuje i ile czeka się na wynik.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Efta :)
    No właśnie na tą chwilę nie wiem gdzie konkretnie wylądujemy. Bo to taka spontano-objazdowa wycieczka ma być, ale jakoś to zorganizuje żeby było dobrze.

    c5c9c0e3f3.png
‹‹ 145 146 147 148 149 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ