X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melduje z rana że jestem po usg,
    pecherzyk w lewym jajniku około 20mm :)
    endometrium przyzwoite
    nie wiem kiedy zrobić zastrzyk... gin z kliniki by mi powiedziała ale niestety musze sama zdecydować. dzis powinnam wziąć ostatnią dawkę letrozolu i też nie wiem czy ją brać czy od razu zastrzyk i heja. czy lepiej wziąć tabletki i jutro zrobic zastrzyk.
    musze to przemyslec. moze cos doradzicie?
    do gina mam przyjsc w poniedziałek sprawdzić czy pecherzyk pekł.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta po pierwsze gratuluję 20mm ;-) po drugie jakby Ci tu doradzić, ja pęcherzyki kolejno miałam 23 i 26; 22; 19 i 20 i za każdym razem w kolejnym dniu robiłam zastrzyk ovitrelle. Ja bym się dźgała :-))))

    efta lubi tę wiadomość

  • Rocheera Ekspertka
    Postów: 236 78

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po zastrzyku ovulki też nie masz po 2h tylko ok 24h czasem dłużej (nie wiem jak u Ciebie pękają) Przelicz to czysto matematycznie, żebyś wiedziała w pn że już po ovu i będzie spokój ;-)

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocheera wrote:
    Efta po pierwsze gratuluję 20mm ;-) po drugie jakby Ci tu doradzić, ja pęcherzyki kolejno miałam 23 i 26; 22; 19 i 20 i za każdym razem w kolejnym dniu robiłam zastrzyk ovitrelle. Ja bym się dźgała :-))))
    A widzisz za każdym razem robiłaś zastrzyk w kolejnym dniu. To może i ja powinnam. Niech jeszcze trochę podrośnie.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • lucjanka1986 Przyjaciółka
    Postów: 67 23

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta gratuluję! Doradzić to ja Ci nie doradzę, ale będę trzymać kciuki aby się udało :)

    efta lubi tę wiadomość

  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta czuję się świetnie. Jestem osłabiona ale wszystko co złe przeszło jak tylko zaczęłam 4 miesiąc więc nie mam na co narzekać. 16 tydzień a ja przytyłam 1.5 kg tylko co mnie troszkę martwi, ale dzidziuś rozwija się książkowo więc jem tyle co zawsze podmieniając produkty na bardziej wartościowe.

    Na Twoim miejscu zrobiłabym jutro rano zastrzyk, ale działaj z mężem od dzisiaj...najwyżej będzie większa szansa na dziewczynkę iiiii miałabyś parkę;)

    Miśkowa Łódź miała pokrywać 50% kosztów in vitro, ale to trzeba by doczytać czy musiałabyś być tam zameldowana czy niekoniecznie;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 10:06

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta no piękne jajco! zrób jutro zastrzyk i działajcie:) niech weekend będzie szalony i upojny:)

    Auris dzięki za info, poczytam o tej łodzi ale nie ukrywam też, że wolałabym unikać in-vitro tak długo jak się da (w sensie wypróbować wszystkich naturalnych metod) ale zobaczymy jaka będzie decyzja lekarza, czy da się cokolwiek z tym zrobić czy nie. Bo jak usłyszałam, że ten urolog powiedział do M że przecież potrzebny tylko jeden to sobie myślę, że chłop nie ma pojęcia o czym mówi!!!!

    efta lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Jagna daj znać jak u Ciebie podglądanko ile jajec i jakie endo? Oby słonecznikowa "ofiara" nie poszła na marne:)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Ja po wizycie...
    Tak jak przewidywałam bo bardzo dobrze czuje je to są dwa jajka 16 i 17 a endo ma 7,dzis 10dc a w 13dc mam zastrzyk z pregnyl.
    Nie wiem jak dotrzymam do wtorku,bo od dwóch dni juz jaja dają odczuc swoją obecnosc i nie jest to przyjemne a z kazdym dniem jeszcze większe bedą no ale oby te moje małe cierpienie zaowocowało

    Miśkowa, efta lubią tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Jagna 75 Autorytet
    Postów: 9640 6270

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta pièkne jajo,ja zastrzyk robie gdy jajo ma 21-22mm czyli tobie wypada jutro moze kolo poludnia bedzie dobrze.W tym cyklu wypada mi ze jaja bedą miec 22 i 23mm
    Kochana powodzenia :-) tez masz pregnyl?
    Kurcze troche sie przestraszylam bo ovitrelle jest w ampulkostrzykawce i ma cieniutką delikatnà igiełke a przy pregnylu musze zmieszac w strzykawce i igla trchu grubsza masakra.Nie dziwie sie Miskowej ze mdlała,ja pewnie pójde w jej slady ha ha[/QUOTE]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 11:25

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    Antoś IVF,Julisia naturalmhsvanlit2rdpeg7.png
    km5svcqgqcxnw3nt.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Jagna to pięknie, że dwa jajca:) niech sobie jeszcze rosną, a potem musicie solidnie działać:)
    No tak myślałam, że te moje omdlenia to nie fanaberie tylko wina igły :D A tak serio to sama z siebie się śmiałam, że tak zareagowałam :D

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny obejrzałam dokładnie zdjęcie usg mojego pecherzyka i przemyslałam słowa ginekologa. pęcherzyk ma dokładnie 24mmm na 16mm dlatego on oszacował i wyciągną średnią około 20mm. Myślę, że nie bede czekać do jutra z zastrzykiem zrobie go dziś popołudniu. Ja mam LH niskie przez leki wiec po zastrzyku owu bedzie nie wcześniej niż za 36 godzin . wiec mysle, że pęcherzyk powiekszy sie jeszcze z 2mm dojrzeje i pęknie. Wyjdzie na to, że owu bedzie w nocy z soboty na niedzielę. Tak akurat żeby długo poleżeć po serduszkowaniu.
    W poniedziałek sprawdzę czy pękl.

    Jagna - ja zamiast pregnylu czy owitrelle mam gonapeptyl daily. jest dużo tańszy bo kosztuje 25zł za ampułkę.
    piekne jajca!
    endo nie jest imponujące ale jeszcze podrosnie i bedzie ok :D

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta u mnie był pęcherzyk 15 mm i gin kazał 2 dni później robić zastrzyk, więc myślę, że akurat ok 20 mm musiał mieć. No i się udało :) Trzymam za Ciebie kciuki mocno!!

    Miśkowa mam nadzieję, że u Ciebie się wszystko wyjaśni i przy kolejnym badaniu wyniki męża będą lepsze. Wiele na tym forum historii, gdzie lekarz kierował na in vitro a potem się okazywało, że nagle jakimś cudem ciąża naturalna się trafia. Także głowa do góry, będzie dobrze :) Mówisz, że będziesz u gina w środę, zobaczysz też co on Ci powie. Ja wizytuję w poniedziałek :)

    Auris jak to robisz, że tak mało przybierasz? Ja już mam prawie 10 kg na plusie o_O a gdzie jeszcze do końca.

    efta, Miśkowa lubią tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auris88 wrote:
    Efta czuję się świetnie. Jestem osłabiona ale wszystko co złe przeszło jak tylko zaczęłam 4 miesiąc więc nie mam na co narzekać. 16 tydzień a ja przytyłam 1.5 kg tylko co mnie troszkę martwi, ale dzidziuś rozwija się książkowo więc jem tyle co zawsze podmieniając produkty na bardziej wartościowe.

    Na Twoim miejscu zrobiłabym jutro rano zastrzyk, ale działaj z mężem od dzisiaj...najwyżej będzie większa szansa na dziewczynkę iiiii miałabyś parkę;)

    Miśkowa Łódź miała pokrywać 50% kosztów in vitro, ale to trzeba by doczytać czy musiałabyś być tam zameldowana czy niekoniecznie;)

    kochana niech cie waga nie martwi. ja na początku nawet schudłam i te twoje 1,5kg przyrostu jest w zupełności OK!

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah Diewuszko jak to robię? Przez pierwsze 3 miesiące mnie mdliło i odrzucało od wszystkiego co lubiłam wcześniej -.- na 99% będzie chłopak więc wszelkie czekolady/słodycze mnie odrzucają.. Raczej odżywiam się zdrowo, bo ciężka dieta nie jest dla mnie bo od razu ciężko mi się robi na żołądku. 4 posiłki dziennie a znajomi mówią, że jakby nie wiedzieli to zapytaliby jedynie czy jadłam dziś pizzę (malutka piłeczka) ;) Dziś planuję kupić Omegę 3 i witaminę D zamiast tych wszystkich połączonych suplementów. Kiedy zaczęłaś czuć ruchy?

    No dokładnie Efta - dużo dziewczyn chudnie np przez wymioty i to sporo. Ja jakbym schudła to już bym miała chyba anoreksję;l na szczęście mdliło mnie strasznie ale nad kibelkiem się nie musiałam modlić;)

    Miśkowa podpytam znajomej o badania męża i zobaczymy czy faktycznie jest sens czekać. Może być tak, że wyniki podobne i szkoda czasu a może być też tak, że faktycznie można walczyć bez $$$... Chociaż byłam przy podaniu zarodka przy IV trwało to tyle co zwykła wizyta u ginekologa i tym bardziej nienawidzę naszej władzy za to jak łatwo zniszczyli marzenia tylu par.

    Miśkowa lubi tę wiadomość

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auris współczuję mdłości. Mnie to totalnie ominęło, na palcach jednej ręki zliczę sytuacje kiedy mnie zemdliło. Jedynym objawem w I trymestrze była ogromna senność no i rzecz jasna brak miesiączki. Co do ruchów to zaczęłam coś czuć w okolicach 17/18 tygodnia- sama nie wiedziałam czy to ruchy czy nie. Ok 20 tygodnia już miałam pewność, że to malec szaleje :) Jakieś 2 tygodnie później mąż zaczął też coś czuć.

    Co do IV to też jestem w szoku jak można tak łatwo przekreślić marzenia wielu par o posiadaniu dziecka. Szkoda, bo taki właśnie program chyba bardziej by zwiększył przyrost naturalny niż ten cały program 500+.

    l54t4dr.png
  • Auris88 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jeszcze tylko chwilka i poczujemy :) Widzicie dziewczyny na naszym przykładzie, że warto było czekać i łykać jak nie clo to letrozol ;)

    IV jest niestety dla ludzi bogatych... Moi znajomi mimo, że brali udział w programie i mieli finansowane podejścia to na wizyty i leki i tak wydali kilka tysięcy o czym się nie mówi.. ale i tak pomoc od państwa w tym temacie była bezcenna..
    A teraz? Promują naprotechnologię... A czy to coś nowego? Przecież wszystkie przez to przechodzimy! Leki+monitoring.woooow serio? są aż tak zacofani, żeby nie wiedzieć, że nie każdemu to pomaga... -.-

    efta, Miśkowa lubią tę wiadomość

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta dobre wiadomosci!! Ladny pecherzyk, ja w ostatnim cyklu robilam zastrzyk przy pecherzyku 20 mm i na nastepny dzien przytulanko i wyszlo na +, wiec ja bym tez nie brala tej ost. Tabletki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 14:57

    efta lubi tę wiadomość

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Efta dobre wiadomosci!! Ladny pecherzyk, ja w ostatnim cyklu robilam zastrzyk przy pecherzyku 20 mm i na nastepny dzien przytulanko i wyszlo na +, wiec ja bym tez nie brala tej ost. Tabletki

    no i tak zrobiłam.
    zastrzyki 2 o 15:00
    klamka zapadła. jutro poznym wieczorem działamy. dziś ewentualnie dla przyjemności.. albo zeby była dziewczynka ;)

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagna 75 wrote:
    Witam.Ja po wizycie...
    Tak jak przewidywałam bo bardzo dobrze czuje je to są dwa jajka 16 i 17 a endo ma 7,dzis 10dc a w 13dc mam zastrzyk z pregnyl.
    Nie wiem jak dotrzymam do wtorku,bo od dwóch dni juz jaja dają odczuc swoją obecnosc i nie jest to przyjemne a z kazdym dniem jeszcze większe bedą no ale oby te moje małe cierpienie zaowocowało


    Hej Jagna ja tez dzis byłam w Klinice, gin zapisał ci pregnyl a co tak? wczesniej tez go mialaś? Myslalam ze standardowo leci z ovitrelle.
    Ja dzis 8 dc mam 2 "istotne" jak to stwierdzil gin pecherzyki w obu jajnikach narazie maja 15mm, endo przyzwoite (i tu oczywiscie nie wiem ile), zastrzyk ovitrelle mam miec w 12dc

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ