X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 19 lipca 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    hej cudowne wieści, gratulacje <3 <3

    dopiero odgrzebuje się z dwudniowej przerwy od forum, więc jeśli juz to opisałaś to sorrka, ale mam prośbę, czy mogłabyś nam opisać w skrócie swoją historię i czy coś się zmieniło w tym szcześliwym cyklu, na który lekarz nie dawał nadziei? :D :D
    Moja sytuacja w skrócie wyglądała tak, że miałam 2 nieudane stymulacje Aromkiem. W ogóle mi nie rosły pęcherzyki. Zmieniłam lekarza, badania były wszystkie w porządku, tylko na USG obraz policystycznych jajników. Dostałam Metformine 500 mg 1 tabletka dziennie na noc i do tego suplement Miovelia. Miałam to stosować mniej więcej przez miesiąc i gdybym nie dostała okresu to potem duphaston na wywołanie i po miała być stymulacja clo. I tak jak już wcześniej pisałam jednodniowe plamienie wzięłam za okres (bo już wcześniej miałam takie skąpe) i nawet wzięłam jedną tabletkę clo, po czym wyszło, że to jednak ciąża 🙂 może to leki trochę zadziałały, a może po prostu to, że trochę mniej myślałam na ten temat i coś się odblokowało, ciężko powiedzieć. Jedynie martwię się, czy ta jedna tabletka clo nie zaszkodziła...

    OlaNova lubi tę wiadomość

  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 19 lipca 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Asia93 jak się czujesz? Powtórzyłas betę? 🙂[/QUOTE]

    Czuję się całkiem dobrze, trochę mnie podbrzusze pobolewa. Betę powtarzam wieczorem. Liczę na to, że ładnie urosła.

  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 19 lipca 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona894 wrote:
    Hej :-) mam pytanko, ten cykl na lamette i ovitrelle, obecnie tydzien do okresu, wysypalo mi cala buzie jak przed okresem, piersi baaardzi bola musze powoli schodzić ze schodów, ale staram się nie wkrecac sobie żadnych objawów bo może to zastrzyk działa (w niedziele będzie tydzień id podania). Od wtorku jestem na progesteronie, encortonie i heparynie. Muyslicie ze to ze wysypalo mi cala guzie oznacza ze sie nie udało i będzie okres?? Dajcie znać jakie macie doswiadczenia z takimi sytuacjami :-(
    Mnie też mocno wysypało na twarzy w tym cyklu, nawet mocniej niż zwykle, więc widocznie przy ciąży też może tak być 🙂

  • AnQ Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 19 lipca 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Czuję się całkiem dobrze, trochę mnie podbrzusze pobolewa. Betę powtarzam wieczorem. Liczę na to, że ładnie urosła.[/QUOTE]
    Na pewno tak będzie 🙂

    Asia93 lubi tę wiadomość

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 19 lipca 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie Wy robicie betę w niedzielę?! :D :D :D

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Dziewczyny gdzie Wy robicie betę w niedzielę?! :D :D :D

    U mnie zostają tylko szpitale żadne przychodnie ani laboratoria nie działają, miałam wczoraj problem z zrobieniem badań a co dopiero dzisiaj 😳😳
    Życzę powodzenia i dobrego przyrostu 😉💝💝

  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 19 lipca 2020, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam o tyle dobrą sytuację, że sama jestem diagnostą laboratoryjnym i pracuję w szpitalu. Pierwszy raz jak sobie robiłam w piątek to akurat miałam dyżur, a dziś po prostu przyszłam i koleżanka mi zrobiła. Mój dzisiejszy wynik 704,5 ☺️

    OlaNova, Zabaaa, Luusia, Anika89, AnQ, Kasia 1987, Carolajnnn, Lena90 lubią tę wiadomość

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 19 lipca 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia93 wrote:
    Ja mam o tyle dobrą sytuację, że sama jestem diagnostą laboratoryjnym i pracuję w szpitalu. Pierwszy raz jak sobie robiłam w piątek to akurat miałam dyżur, a dziś po prostu przyszłam i koleżanka mi zrobiła. Mój dzisiejszy wynik 704,5 ☺️

    To dużo wyjaśnia ;)
    Cudowny wynik! Jeszcze raz gratulacje:) umowilas się już na wizytę do lekarza?

    Asia93 lubi tę wiadomość

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2020, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    do mojego testowania jeszcze 5 dni, testuję 24 lipca :) Cykl na Aromku, 5 jajek, z czego chyba 2 dojrzałe, i zrobiona IUI na niepękniętych.

    Ja też trzymam cały czas kciuki za nas wszystkie, bardzo się cieszę z każdych dwóch kreseczek tutaj :)

    Co oznacza IUI na niepękniętych bo z tym się jeszcze nie spotkałam. Może to głupie 🙈 pytanie więc od razu przepraszam🤭

  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 362 135

    Wysłany: 20 lipca 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej robiłam w piątek bete w 20 DC (ovitrelle w 9dc) wyniosła 1,35 mIU/ml jest sens jeszcze powtarzać? 😩

    Starania od 01.2020
    Ona: 1987, On: 1985
    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    2022 naturalny cud <3
    08.2023 poronienie, zabieg lyzeczkowania
    11.2023 cb
  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 20 lipca 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze się nie umówiłam, napisałam dziś do mojej lekarki, ale pewnie odpisze mi późno, bo ona ciągle gdzieś przyjmuje. Na razie muszę czekać.

  • AnQ Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 20 lipca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia93 wrote:
    Ja mam o tyle dobrą sytuację, że sama jestem diagnostą laboratoryjnym i pracuję w szpitalu. Pierwszy raz jak sobie robiłam w piątek to akurat miałam dyżur, a dziś po prostu przyszłam i koleżanka mi zrobiła. Mój dzisiejszy wynik 704,5 ☺️
    Gratulacje Asiu! Koniecznie napisz jak już będziesz po wizycie 😊

    Asia93 lubi tę wiadomość

  • Asia93 Przyjaciółka
    Postów: 63 25

    Wysłany: 20 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam w sobotę, na pewno napiszę. Trzymajcie kciuki, żeby było ok 🙂 a ja trzymam kciuki za Was, na pewno każdej się uda! 🙂

    AnQ, OlaNova, Zabaaa lubią tę wiadomość

  • AnQ Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 20 lipca 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Hej robiłam w piątek bete w 20 DC (ovitrelle w 9dc) wyniosła 1,35 mIU/ml jest sens jeszcze powtarzać? 😩
    Kasiu myślę, że nie zaszkodzi powtórzyć 🙂 Odczekaj 2 dni i ponów😉

    Ja dzisiaj powinnam dostać @, ale póki co kompletna cisza.
    Oczywiście już pojawiają się naiwne myśli, że może jednak? 🤦‍♀️ 😂

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Co oznacza IUI na niepękniętych bo z tym się jeszcze nie spotkałam. Może to głupie 🙈 pytanie więc od razu przepraszam🤭

    Inseminację można zrobić na pękniętych pęcherzykach Graafa lub na niepękniętych. Niepęknięte oznaczają, że jeszcze nie było owulacji.
    Odsetek ciąż po IUI na pękniętych lub niepękniętych jest taki sam - tak mi mój lekarz powiedział.
    Zakłada się, że plemniki żyją dłużej niż komórka jajowa, dlatego można je podać jak jeszcze są pęcherzyki niepęknięte. Czasem też zdarza się tak, że jak już są pęknięte to IUI nie ma sensu, bo komórka jajowa może już nie żyć gdy plemniki do niej dotrą.
    Gdy w trakcie IUI pęcherzyki są niepęknięte konieczna jest potem kontrola czy pękły, czy nie zrobiły się torbiele. W zeszłym cyklu mi nie pękły i zrobiła się torbiel, która rozjechała mi cykl :/
    To był mój pierwszy cykl stymulowany, ten jest drugi i też się boję, że mi nie pękły...

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 362 135

    Wysłany: 20 lipca 2020, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnQ wrote:
    Kasiu myślę, że nie zaszkodzi powtórzyć 🙂 Odczekaj 2 dni i ponów😉

    Ja dzisiaj powinnam dostać @, ale póki co kompletna cisza.
    Oczywiście już pojawiają się naiwne myśli, że może jednak? 🤦‍♀️ 😂

    Właśnie ta nadzieja zawsze jest dopóki 🐵 nie przyjdzie.

    AnQ lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    Ona: 1987, On: 1985
    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    2022 naturalny cud <3
    08.2023 poronienie, zabieg lyzeczkowania
    11.2023 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    Inseminację można zrobić na pękniętych pęcherzykach Graafa lub na niepękniętych. Niepęknięte oznaczają, że jeszcze nie było owulacji.
    Odsetek ciąż po IUI na pękniętych lub niepękniętych jest taki sam - tak mi mój lekarz powiedział.
    Zakłada się, że plemniki żyją dłużej niż komórka jajowa, dlatego można je podać jak jeszcze są pęcherzyki niepęknięte. Czasem też zdarza się tak, że jak już są pęknięte to IUI nie ma sensu, bo komórka jajowa może już nie żyć gdy plemniki do niej dotrą.
    Gdy w trakcie IUI pęcherzyki są niepęknięte konieczna jest potem kontrola czy pękły, czy nie zrobiły się torbiele. W zeszłym cyklu mi nie pękły i zrobiła się torbiel, która rozjechała mi cykl :/
    To był mój pierwszy cykl stymulowany, ten jest drugi i też się boję, że mi nie pękły...


    Japikole dziękuję za tak szczegółowe wytłumaczenie, masz wiedzę na ten temat a ja jestem dopiero na początku mojej drogi po roku straconym na daremnego gina.
    I cieszę się że w końcu trafiłam na forum bo dużo już od was się dowiedziałam.

    Życzę z całego serducha żeby ci się tym razem udało. Nasza gin dała nam czas 3 cykle z lamette a jak się nie uda to przygotowanie do inseminacji dlatego jeszcze nie wdrążam się w ten temat...

    W następnym tygodniu mam monitoring to zobaczymy ile ja będę miała w pierwszym cyklu pęcherzyków 🤷🤷
    Trzymam kciuki za każdą z was ♥️♥️💝

  • Marinka997 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 20 lipca 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam pytanie odnośnie lametty czy któraś z Was była stymulowana trzema tabletkami miedzy 3-7 dc? I jakie były rezultaty?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2020, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marinka997 wrote:
    Kochane mam pytanie odnośnie lametty czy któraś z Was była stymulowana trzema tabletkami miedzy 3-7 dc? I jakie były rezultaty?

    Niestety ja dopiero zaczynam i mam 2 tabletki na dzień, za tydzień idę do gina to się dowiem czy zadziałało ale możliwe że większa dawka daje większe efekty 🤔😉

  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 21 lipca 2020, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marinka997 wrote:
    Kochane mam pytanie odnośnie lametty czy któraś z Was była stymulowana trzema tabletkami miedzy 3-7 dc? I jakie były rezultaty?
    Pierwszy cykl miałam 3 tab-dojrzały 2 jajeczka ale od kolejnego zmiana na 4 tabletki i tak jest do tej pory

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
‹‹ 850 851 852 853 854 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ