X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Agata86 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 września 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jak widzicie jestem nowa na forum... i szukam porad ma temat stymulacji lekiem aromek...przeglądam wątek na forum ale jest tak długi... więc mam nadziejęz że któraś z Was zechce powiedzieć coś wiecej☺️ nakreślając temat... staramy się blisko dwa lata... poki co bez skutku, do tej pory korzystałam z pomocy ginekologów i endokrynologa... wszystkie badania wykonywane do tej pory w normie, endokrynolog stwierdził insulinooporość, cykle reguralnie... badania nasienia też ok... a mimo to nie wychodzi 😔 gin wyczerpał możliwości i mimo reguralnych cykli przepisał aromek... ze wzg na wiek (34) zostałam odesłana do kliniki leczenia niepłodności... czekam na wizytę... cała w stresie

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 września 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata86 wrote:
    Cześć, jak widzicie jestem nowa na forum... i szukam porad ma temat stymulacji lekiem aromek...przeglądam wątek na forum ale jest tak długi... więc mam nadziejęz że któraś z Was zechce powiedzieć coś wiecej☺️ nakreślając temat... staramy się blisko dwa lata... poki co bez skutku, do tej pory korzystałam z pomocy ginekologów i endokrynologa... wszystkie badania wykonywane do tej pory w normie, endokrynolog stwierdził insulinooporość, cykle reguralnie... badania nasienia też ok... a mimo to nie wychodzi 😔 gin wyczerpał możliwości i mimo reguralnych cykli przepisał aromek... ze wzg na wiek (34) zostałam odesłana do kliniki leczenia niepłodności... czekam na wizytę... cała w stresie
    Moze trzeba poszerzyc diagnostyke, ja zmienilam wlasnie.ginekologa endokrynologa i poszlam do kliniki poszerzyli nam diagnostyke.i dzialamy dalej bierzesz cos na io?

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Agata86 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 września 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Moze trzeba poszerzyc diagnostyke, ja zmienilam wlasnie.ginekologa endokrynologa i poszlam do kliniki poszerzyli nam diagnostyke.i dzialamy dalej bierzesz cos na io?

    właśnie liczbę, ze w klinice zlecą dodatkowe badania... na io łykam glucophage xr...
    io to jedyne do czego mogli się przyczepić... reszta badań w normie...

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 września 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata86 wrote:
    właśnie liczbę, ze w klinice zlecą dodatkowe badania... na io łykam glucophage xr...
    io to jedyne do czego mogli się przyczepić... reszta badań w normie...
    Tez stosowalam ten xr ale.bardzo zle sie po nim czulam i zglaszalam to i nic... dopiero jak poszlam do kliniki to zmienili mi na metformax, my dostaliamy kupe badan do zrobienia wyszlo ze mam mutacje pai i mthrf (wszytsko opisane w stopce) musze brac metylowane witaminy takie jak kwas foliowy i zatrzymismy sie na moim kir i meza hla c wlaczyla mi dodatkowe leki a w ciazy musze brac heparyne, zobaczymy co to bedzie, czekamy...

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 29 września 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Niestety dziewczyny.... 😭😭
    Od wczoraj leżę w szpitalu beta 1600 i cisza w macicy.
    Diagnoza ciąża pozamaciczna 😢😢😢
    Brałam acard więc teraz muszę odczekać parę dni na zabieg usunięcia. Ordynator powiedział że najpierw spróbują ratować jajowód ale musiałam podpisać że w razie bardzo wielkich zniszczeń mają mi go usunąć 😭😭
    Zadzwoniłam do męża i wypłakałam się jestem załamana 😟 on też. Nasze szanse na dziecko spadają coraz mocniej
    💔💔💔 A serduszko krwawi
    Ewciamu tak bardzo mi przykro Kochana. Ściskam Cię mocno w tych trudnych chwilach..

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 29 września 2020, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Niestety dziewczyny.... 😭😭
    Od wczoraj leżę w szpitalu beta 1600 i cisza w macicy.
    Diagnoza ciąża pozamaciczna 😢😢😢
    Brałam acard więc teraz muszę odczekać parę dni na zabieg usunięcia. Ordynator powiedział że najpierw spróbują ratować jajowód ale musiałam podpisać że w razie bardzo wielkich zniszczeń mają mi go usunąć 😭😭
    Zadzwoniłam do męża i wypłakałam się jestem załamana 😟 on też. Nasze szanse na dziecko spadają coraz mocniej
    💔💔💔 A serduszko krwawi

    O fuuuuckkkk strasznie mi przykro :( :( bardzo mocno przytulam!
    Nawet nie wyobrażam sobie przez co przechodzisz, w dodatku pewnie zakaz odwiedzin w szpitalu :/
    Czasem mam mysli , że czasem chyba lepiej nigdy nie zajść w ciążę niż przeżywać takie katusze związane z utratą dziecka.

    Jedyne pocieszenie mam takie, że moze teraz łatwiej przyjdzie Wam decyzja o in vitro. Może to jest rozwiązanie ❤
    Wierzę, że wszystko będzie dobrze, musi minąć tylko troche czasu.

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Agata86 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 29 września 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Tez stosowalam ten xr ale.bardzo zle sie po nim czulam i zglaszalam to i nic... dopiero jak poszlam do kliniki to zmienili mi na metformax, my dostaliamy kupe badan do zrobienia wyszlo ze mam mutacje pai i mthrf (wszytsko opisane w stopce) musze brac metylowane witaminy takie jak kwas foliowy i zatrzymismy sie na moim kir i meza hla c wlaczyla mi dodatkowe leki a w ciazy musze brac heparyne, zobaczymy co to bedzie, czekamy...

    póki co to wszystko brzmi dla mnie jak czarna magia😔 stresuje się wizytą, a raczej boje diagnozy i drogi do niej... ale wiem, że to jedyna opcja... przez te dwa lata nawet żadnego testu ciążowego nie zrobilam... bo kres zawsze reguralnie... strasznie to frustrujące...

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 września 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata86 wrote:
    póki co to wszystko brzmi dla mnie jak czarna magia😔 stresuje się wizytą, a raczej boje diagnozy i drogi do niej... ale wiem, że to jedyna opcja... przez te dwa lata nawet żadnego testu ciążowego nie zrobilam... bo kres zawsze reguralnie... strasznie to frustrujące...
    Rozumiem ciebie bo mialam to samo teraz troche wyluzowalam bo nie mam na to wplywu ale co moge doradzic to poszukaj sobie dobrej kliniki bo to podstawa ja sie odbijalam od wielu lekarzy a w jednej klinice uslyszalam ze dwa lata to poczatek staran i w sumie nie chcieli dac dodatkowych badan ... ale moj maz nie chcial odpuscic od niechcenia zlecila i w sumie chyba wiecej wiemy a w klinice w ktorej jestesmy teraz jeszcze wiecej badan zlecila i dostalam wiecej.lekow mam nadzieje ze to "podziala"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2020, 19:44

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 29 września 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata86 wrote:
    Cześć, jak widzicie jestem nowa na forum... i szukam porad ma temat stymulacji lekiem aromek...przeglądam wątek na forum ale jest tak długi... więc mam nadziejęz że któraś z Was zechce powiedzieć coś wiecej☺️ nakreślając temat... staramy się blisko dwa lata... poki co bez skutku, do tej pory korzystałam z pomocy ginekologów i endokrynologa... wszystkie badania wykonywane do tej pory w normie, endokrynolog stwierdził insulinooporość, cykle reguralnie... badania nasienia też ok... a mimo to nie wychodzi 😔 gin wyczerpał możliwości i mimo reguralnych cykli przepisał aromek... ze wzg na wiek (34) zostałam odesłana do kliniki leczenia niepłodności... czekam na wizytę... cała w stresie
    Badania są mega stresujące, bo zawsze jednak boimy się, że jakieś cuda powychodzą. Ale jednak jeśli coś wyjdzie, to będzie punkt zaczepienia i będzie wiadomo, co i jak leczyć. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)

    Nadzieja28 czy przy mutacjach Mthfr badałaś kwas foliowy, B12 i homocysteinę? Bo zastanawiam się, czy do badań odstawia się suplementy, czy jednak bierze normalnie?

    I jeszcze jedno mam pytanie w sumie do wszystkich mających IO. Jakie macie dawki przy jakich badaniach cukru przed? Bo ja się zastanawiam, czy nie mam za małej jednak. :/ Póki co włączyłam dietę i ćwiczenia, ale cukier nie spada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2020, 20:06

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 września 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    Badania są mega stresujące, bo zawsze jednak boimy się, że jakieś cuda powychodzą. Ale jednak jeśli coś wyjdzie, to będzie punkt zaczepienia i będzie wiadomo, co i jak leczyć. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)

    Nadzieja28 czy przy mutacjach Mthfr badałaś kwas foliowy, B12 i homocysteinę? Bo zastanawiam się, czy do badań odstawia się suplementy, czy jednak bierze normalnie?

    I jeszcze jedno mam pytanie w sumie do wszystkich mających IO. Jakie macie dawki przy jakich badaniach cukru przed? Bo ja się zastanawiam, czy nie mam za małej jednak. :/ Póki co włączyłam dietę i ćwiczenia, ale cukier nie spada.
    Ja mialam xr 1500 do obiadu brac a badania mialam dobre dlaczego dostalam to nie wiem teraz biore metformax 1500 jedna tabletke razno jedna do obiadu i jedna do kolacji dawka 1500 jest najmiejsza dawka.
    Jak chodzi o mutacje to nie badalam nigdy powiedziano mi ze mam metylowane witaminy brac i tak biore, witamine d tylko badam.
    Wiem ze przy badaniu tsh musisz isc naczczo i bez leku i hormonow tez sie naczczo nie bada.

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 29 września 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Ja mialam xr 1500 do obiadu brac a badania mialam dobre dlaczego dostalam to nie wiem teraz biore metformax 1500 jedna tabletke razno jedna do obiadu i jedna do kolacji dawka 1500 jest najmiejsza dawka.
    Jak chodzi o mutacje to nie badalam nigdy powiedziano mi ze mam metylowane witaminy brac i tak biore, witamine d tylko badam.
    Wiem ze przy badaniu tsh musisz isc naczczo i bez leku i hormonow tez sie naczczo nie bada.
    W ulotce jako wskazanie do stosowania metforminy jest też samodzielnie PCOS. ;-) Ja mam z nieprawidłową glikemią dawkę 500 i wydaje mi się, że to po prostu za mało. Przy samym PCOS wg ulotki zalecana dawka to 1500. No nic, będę musiała omówić to z lekarzem, bo dieta ma na razie tylko taki skutek, że minimalnie chudnę. Cukier jednak nadal średnio.

    Ja też mam te mutacje i zastanawiam się właśnie nad badaniami homocysteiny we własnym zakresie. Wszędzie piszą, że to ważne...

    A witaminę D na jakim masz poziomie utrzymywać podczas starań? :)

    Nadzieja28 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 29 września 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    W ulotce jako wskazanie do stosowania metforminy jest też samodzielnie PCOS. ;-) Ja mam z nieprawidłową glikemią dawkę 500 i wydaje mi się, że to po prostu za mało. Przy samym PCOS wg ulotki zalecana dawka to 1500. No nic, będę musiała omówić to z lekarzem, bo dieta ma na razie tylko taki skutek, że minimalnie chudnę. Cukier jednak nadal średnio.

    Ja też mam te mutacje i zastanawiam się właśnie nad badaniami homocysteiny we własnym zakresie. Wszędzie piszą, że to ważne...

    A witaminę D na jakim masz poziomie utrzymywać podczas starań? :)
    Tak metformax ma zastosowanie przy pcos, koniecNie omow dawke z lekarzem, u mnie tez dzialalo na spadek wagi w sumie jest ok bo.tylko w oczach lecialam z.wagi bo ciagle.stoje.na.53 kg. Koniecznie wlacz metylowany kwas foliowy, witamine d mialam badana po wlaczeniu 4 tys.jednostek witaminy 56 i bylo ok zmienilam na 2 tys jakies.trzy miesiace tak bralam pozniej jak slonce soe pokazalo to bralam co dwa trzy.dni az zeszlam na 1tys mialam 73 i to juz jest duzo nie biore jej bo slonce bylo zaczne znow gdzies w pazdzierniku po 1 tys co trzy.dni.i.znow.zbadam :)

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Just-me89 Koleżanka
    Postów: 31 11

    Wysłany: 29 września 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciamu wrote:
    Niestety dziewczyny.... 😭😭
    Od wczoraj leżę w szpitalu beta 1600 i cisza w macicy.
    Diagnoza ciąża pozamaciczna 😢😢😢
    Brałam acard więc teraz muszę odczekać parę dni na zabieg usunięcia. Ordynator powiedział że najpierw spróbują ratować jajowód ale musiałam podpisać że w razie bardzo wielkich zniszczeń mają mi go usunąć 😭😭
    Zadzwoniłam do męża i wypłakałam się jestem załamana 😟 on też. Nasze szanse na dziecko spadają coraz mocniej
    💔💔💔 A serduszko krwawi
    Przykro mi wiem przez co przechodzisz miałam identycznie w kwietniu,nawet beta była taka sama jak trafiłam do szpitala. U mnie jajowodu nie udało się uratować ale to nie zawsze oznacza gorszego wyjścia. Zostawiony jajowód nie zawsze jest później w pełni sprawny a bez niego przynajmniej nie trzeba się później bać że będzie powtórka. Blizny się zagoją szybko ale rana w sercu niestety zostaje chociaż powoli uczę się z nią żyć i boli mniej. Ja dalej walczę i ty też będziesz. Co nas nie zabije to nas wzmocni 🙂

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    wyniki dobre/ starania od 4.2018-32CS/
    2.03.2020-1IUI-udana/ CP/usunięcie prawego jajowodu
    2 IUI-nieudana
    3 IUI-nieudana
    9.10.2020 4 IUI-??
  • ka. Przyjaciółka
    Postów: 64 55

    Wysłany: 30 września 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może wy mi podpowiecie, również mam stwierdzone PCOS, wysokie AMH i zastanawiam się nad tym że wy bierzecie ten metformax i przy jakich wynikach glukozy lekarz wam go przepisał? Moje wyniki to:
    Glukoza na czczo 91
    Glukoza po 1 h 111
    Glukoza po 2h 80
    Insulina na czczo 6,06
    Insulina po 1 h 55,41
    Insulina po 2 h 37,3

    Czy może któraś z Was na nie spojrzeć i może porównać ze swoimi ? Bo nie wiem czy nie powinnam porozmawiać z lekarzem żeby również włączył mi ten lek.

    ♀️PCOS
    AMH 19,25 06.2020 -> 10,13 05.2021 jajowdy drożne ✔

    1 IUI 🍷 2 IUI 🍷 IVF 🍀

    TSH 2.85 - Eutyrox 25 -> 08.2021 - 1.82 -> 10.2021 - 1.96 -> 02.2021 - 1.22

    8 ❄
    1 transfer - beta <0.1 😥
    2 transfer - 25 dpt jest ❤ 15 tc 👼 💔
    3 transfer - puste jajo
    4 transfer - 24 dpt jest ❤️
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 30 września 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka. wrote:
    Dziewczyny może wy mi podpowiecie, również mam stwierdzone PCOS, wysokie AMH i zastanawiam się nad tym że wy bierzecie ten metformax i przy jakich wynikach glukozy lekarz wam go przepisał? Moje wyniki to:
    Glukoza na czczo 91
    Glukoza po 1 h 111
    Glukoza po 2h 80
    Insulina na czczo 6,06
    Insulina po 1 h 55,41
    Insulina po 2 h 37,3

    Czy może któraś z Was na nie spojrzeć i może porównać ze swoimi ? Bo nie wiem czy nie powinnam porozmawiać z lekarzem żeby również włączył mi ten lek.
    Ja dostalam ten lek bo go sie podaje przy pcos i tylko tyle a co.do wysokiego amh to ja mialam 18,98 i mialam kauteryzacje (laparoskopie) bo clo na mnie nie dzialalo a teraz mam stymulacje lametta i jest ok

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Agata86 Znajoma
    Postów: 28 4

    Wysłany: 30 września 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    Badania są mega stresujące, bo zawsze jednak boimy się, że jakieś cuda powychodzą. Ale jednak jeśli coś wyjdzie, to będzie punkt zaczepienia i będzie wiadomo, co i jak leczyć. Przynajmniej mam taką nadzieję. :)

    Nadzieja28 czy przy mutacjach Mthfr badałaś kwas foliowy, B12 i homocysteinę? Bo zastanawiam się, czy do badań odstawia się suplementy, czy jednak bierze normalnie?

    I jeszcze jedno mam pytanie w sumie do wszystkich mających IO. Jakie macie dawki przy jakich badaniach cukru przed? Bo ja się zastanawiam, czy nie mam za małej jednak. :/ Póki co włączyłam dietę i ćwiczenia, ale cukier nie spada.

    moja dawka to 1000...i o ile nie mam żadnych objawów niepożądanych to po amorek jest kiepsko... mam brac 2x1 do 2 do 7 dc... o ile tabletki branej na noc nie czuję to na poranna mnie dobija... nudności, bol glowy, uderzenia goraca i jakieś dziwne uczucie dezorientacji... cóż - jeszcze 4 dni musze wytrzymać. mimo reguralnych cykli zdecydowałam się na stymulację, to ostatnie co zalecił gin przed wizytą w klinice. do tego wszystkiego wspomagam się wiesiołkiem. ciekawe jestem jaki będzie skutek...

  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 30 września 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Tak metformax ma zastosowanie przy pcos, koniecNie omow dawke z lekarzem, u mnie tez dzialalo na spadek wagi w sumie jest ok bo.tylko w oczach lecialam z.wagi bo ciagle.stoje.na.53 kg. Koniecznie wlacz metylowany kwas foliowy, witamine d mialam badana po wlaczeniu 4 tys.jednostek witaminy 56 i bylo ok zmienilam na 2 tys jakies.trzy miesiace tak bralam pozniej jak slonce soe pokazalo to bralam co dwa trzy.dni az zeszlam na 1tys mialam 73 i to juz jest duzo nie biore jej bo slonce bylo zaczne znow gdzies w pazdzierniku po 1 tys co trzy.dni.i.znow.zbadam :)
    To ja mam wit. D na poziomie niecałe 40 przy dawce 3000-4000 jednostek i to po lecie:) Czyli niby w normie, ale chyba jednak trochę mało? :) Oszaleję kiedyś z tego wszystkiego! ;)
    ka. wrote:
    Dziewczyny może wy mi podpowiecie, również mam stwierdzone PCOS, wysokie AMH i zastanawiam się nad tym że wy bierzecie ten metformax i przy jakich wynikach glukozy lekarz wam go przepisał? Moje wyniki to:
    Glukoza na czczo 91
    Glukoza po 1 h 111
    Glukoza po 2h 80
    Insulina na czczo 6,06
    Insulina po 1 h 55,41
    Insulina po 2 h 37,3

    Czy może któraś z Was na nie spojrzeć i może porównać ze swoimi ? Bo nie wiem czy nie powinnam porozmawiać z lekarzem żeby również włączył mi ten lek.
    Ja ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że masz wyniki ok. :) Na pewno o niebo lepsze niż ja, bo ja mam cukier na czczo zawsze >100 (czyli nieprawidłowy bez dwóch zdań), a po obciążeniu ledwo ledwo mieści się w normach. Tobie ładnie glukoza spada. Insulina na czczo też ok, po obciążeniu nie wiem, ale widać, że spada, to chyba dobrze.
    Agata86 wrote:
    moja dawka to 1000...i o ile nie mam żadnych objawów niepożądanych to po amorek jest kiepsko... mam brac 2x1 do 2 do 7 dc... o ile tabletki branej na noc nie czuję to na poranna mnie dobija... nudności, bol glowy, uderzenia goraca i jakieś dziwne uczucie dezorientacji... cóż - jeszcze 4 dni musze wytrzymać. mimo reguralnych cykli zdecydowałam się na stymulację, to ostatnie co zalecił gin przed wizytą w klinice. do tego wszystkiego wspomagam się wiesiołkiem. ciekawe jestem jaki będzie skutek...
    A jaki miałaś cukier, że masz dawkę 1000? :)

    A nie pytałaś lekarza, czy możesz ewentualnie brać dwie tabletki wieczorem, skoro kiepsko się czujesz? Mocno trzymam kciuki, żeby te męczarnie poskutkowały. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 13:32

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 30 września 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ja duża dawkę stosowałam dość długo i po tej dawcę miałam na poziomie 56 spokojnie to co podskoczy ale nie może być ponad 100 u mnie jest 73 chyba i kazała obniżyć wiec nic biorę narazie
    Zabaaa wrote:
    A jaki miałaś cukier, że masz dawkę 1000? :)

    A nie pytałaś lekarza, czy możesz ewentualnie brać dwie tabletki wieczorem, skoro kiepsko się czujesz? Mocno trzymam kciuki, żeby te męczarnie poskutkowały. :)

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Luusia Autorytet
    Postów: 1213 1232

    Wysłany: 30 września 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    I jeszcze jedno mam pytanie w sumie do wszystkich mających IO. Jakie macie dawki przy jakich badaniach cukru przed? Bo ja się zastanawiam, czy nie mam za małej jednak. :/ Póki co włączyłam dietę i ćwiczenia, ale cukier nie spada.
    Ja przy współczynniku Homa 2,83 mam 1000mg glucophage xr

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    age.png
    43 lata
    Klinika Vitrolive / Bocian
    KIR: Bx
    Obecne: 2DS1
    Brakujące: 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Rozjechane cytokiny - TNF alfa > 48tys., IL2>500, IL10>9000
    ANA 2 - ujemne
    On - morfologia 0%, fragmentacja DNA 11%

    08 - 12. 2019 - 3 procedury IVF - łącznie 5 blastek, transfery nieudane
    02.2020 - 09.2021 stymulacja aromkiem- 05.2020 - [*] 8tc

    10.2021 - IV procedura IVF KD - 10 blastek ❄️ 11.2021 - 4AA - 🙁, 12.2021 - 4AA - 🙁
    04.2022 - 4AA - accofil, intralipid, AH, embryoglue, encorton, heparyna
    10dpt - 114mlU/ml, 12dpt - 355mlU/ml,16dpt - 2259mlU/ml, 6t3d 💔-krwiak
    06.2022 - 4AA - accofil, intralipid, embryoglue, prograf/ encorton
    8dpt - 135,8mlU/ml, 10dpt - 313,3mlU/ml, 14dpt - 1235mlU/ml
    28dpt - mamy❤️, CRL-0,71cm -6t4d
    9t6d - 3,02cm CRL, 12t - prenatalne ok, NIFTY - zdrowa 👧
    20t0d - połówkowe ok
    38t - CC, 2320g, 49cm
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 2 października 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... zrobiłam dzisiaj test... nie wytrzymałam ale nie z porannego siusiu bo nie miałam w domu 😅 pink strumieniowy i nie wiem czy znów mnie test robo w bambuko czy coś się wykluwa, nie zrobił mnie nigdy w jajko raz fakt pokazał ciąże ale się nie utrzymała a teraz wyszło mi cień cienia cienia... na beta dopiero mam iść 06.10 🥺 (takie zalecenie)

    Zabaaa, niebieska lubią tę wiadomość

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
‹‹ 874 875 876 877 878 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ