X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Czytałam tu na wątku, że przeważnie ten 3 cykl jest tym szczęśliwym, po którym udaje się urodzić zdrowego dzidziusia. Pierwsze 2 to takie rozpoznanie jak organizm zareaguje na letrozol. Zdarzają się również ciążę od pierwszego podejścia. Biorę lamette, ale to ta sama substancja czynna co w aromku czyli letrozol. Klucia w jajnikach jak najbardziej występują, podczas stymulacji i po owu też. Chciałam Ci dać nadzieję🍀, mój pierwszy CS pokazał mi po raz pierwszy w życiu 2 kreseczki ale niestety zarodek przestał się rozwijać w 6 tygodniu. Teraz moje drugie listopadowe podejście i... Beta hcg 125,37. Ale ciii🤫
    Życzę wszystkim i Tobie również udanego cyklu i maleństwa na wakacje 2021💓


    Gratulacje! Zdrówka😍 🤗

    Elleen lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Czytałam tu na wątku, że przeważnie ten 3 cykl jest tym szczęśliwym, po którym udaje się urodzić zdrowego dzidziusia. Pierwsze 2 to takie rozpoznanie jak organizm zareaguje na letrozol. Zdarzają się również ciążę od pierwszego podejścia. Biorę lamette, ale to ta sama substancja czynna co w aromku czyli letrozol. Klucia w jajnikach jak najbardziej występują, podczas stymulacji i po owu też. Chciałam Ci dać nadzieję🍀, mój pierwszy CS pokazał mi po raz pierwszy w życiu 2 kreseczki ale niestety zarodek przestał się rozwijać w 6 tygodniu. Teraz moje drugie listopadowe podejście i... Beta hcg 125,37. Ale ciii🤫
    Życzę wszystkim i Tobie również udanego cyklu i maleństwa na wakacje 2021💓

    Wow , ale cudowna nowina! Wczoraj jeszcze śledziłam wątki Z Tobą i twoje komentarze! Ależ się cieszę 😍dużo zdrowka ❤️

    Elleen lubi tę wiadomość

  • trzu Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen, jakie wspaniałe wieści!!!!! trzymam za Ciebie kciuki kochana <3

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jestescie😘 ale nie gniewajcie sie- nie dziękuję. Na razie boję się, ale staram się myśleć mimo wszystko pozytywnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2020, 14:58

    Bodzenka, trzu, Gosiar1988, ewciamu lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 22 listopada 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,
    Proszę napiszcie mi jakie najlepiej mieć FT3, FT4 przy staraniach o ciąże . Wiem , ze TSH mniej niż 2,5 :)
    Dziękuje Kochane 😘

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 23 listopada 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norma FT3 to wynik w granicach 2,25-6 pmol/L (1,5-4 ng/L

    Prawidłowa norma FT4 powinna wynosić od 10 pmol/L (8ng/l) do 25 pmol/L

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 23 listopada 2020, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Norma FT3 to wynik w granicach 2,25-6 pmol/L (1,5-4 ng/L

    Prawidłowa norma FT4 powinna wynosić od 10 pmol/L (8ng/l) do 25 pmol/L
    Bardzo dziękuje 😘

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 25 listopada 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Cześć dziewczyny, zaczynam kolejny cykl z letrozolem uprzednio z aromkiem, a teraz z lametta. Co miesiąc od 3 lat widuję na teście absolutną biel... Pora żeby los się odwrócił 😁

    Bodzenka , jakie masz dawkowanie letrozolu? Jak po nim się czujesz ? Ja po Aromku2x 1 od 3-7dc czuje się strasznie( mam wybuchy gorąca , napady złości i płaczu) ach co jak co w sobotę i niedziele zaczynamy miłość - to będą te dni. Owulacje kontroluje na podstawie testów....
    Zawsze mam w 12 dniu cyklu i pomimo starań nic z tego nie wychodzi.
    W zeszłym miesiącu byłam u lekarza na monitoringu , miałam przepisanym Aromek 1x 1 od 3- 7 dc. W owym cyklu nie brałam Aromka , bi zwyczajnie zapomniałam wziąć z domu. ( mieszkam w Irlandii) . Poszłam na monitoring , bez stymulacji. W 8dc miałam 13mm pęcherzyk , lekarz powiedział, ze mam przyjść w 12 dc - jednak wtedy już wyjeżdżałam ...- nie poszłam.
    Tak czy siak , mój lekarz myśląc ze ten pęcherzyk urósł przy stymulacji Aromkiem 1x1 , i zmienił dawkę 2x1.
    Ach , ja nic nie wspomniałam , ze ten cykl nie jest cyklem stymulowanym...

    Co Wy myślicie o pęcherzyku w 8 dc 13 mm przy regularnych cyklach 27 dniowych?

    Odrazu dopowiem , ze wróciłam do domku był sex 12, 13, 14 dniu i niestety nic....
    Oby teraz się zmieniło ....

    Trzymam za Was wszystkie kciuki ❤️❤️❤️

    Uda nam się ! Prędzej , czy później , ale będziemy mamusiami :) 🥰🥰🥰💁‍♀️💁‍♀️💁‍♀️

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 25 listopada 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Kochane jestescie😘 ale nie gniewajcie sie- nie dziękuję. Na razie boję się, ale staram się myśleć mimo wszystko pozytywnie.


    Elleen , jak się czujesz ? 😘

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 25 listopada 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Bodzenka , jakie masz dawkowanie letrozolu? Jak po nim się czujesz ? Ja po Aromku2x 1 od 3-7dc czuje się strasznie( mam wybuchy gorąca , napady złości i płaczu) ach co jak co w sobotę i niedziele zaczynamy miłość - to będą te dni. Owulacje kontroluje na podstawie testów....
    Zawsze mam w 12 dniu cyklu i pomimo starań nic z tego nie wychodzi.
    W zeszłym miesiącu byłam u lekarza na monitoringu , miałam przepisanym Aromek 1x 1 od 3- 7 dc. W owym cyklu nie brałam Aromka , bi zwyczajnie zapomniałam wziąć z domu. ( mieszkam w Irlandii) . Poszłam na monitoring , bez stymulacji. W 8dc miałam 13mm pęcherzyk , lekarz powiedział, ze mam przyjść w 12 dc - jednak wtedy już wyjeżdżałam ...- nie poszłam.
    Tak czy siak , mój lekarz myśląc ze ten pęcherzyk urósł przy stymulacji Aromkiem 1x1 , i zmienił dawkę 2x1.
    Ach , ja nic nie wspomniałam , ze ten cykl nie jest cyklem stymulowanym...

    Co Wy myślicie o pęcherzyku w 8 dc 13 mm przy regularnych cyklach 27 dniowych?

    Odrazu dopowiem , ze wróciłam do domku był sex 12, 13, 14 dniu i niestety nic....
    Oby teraz się zmieniło ....

    Trzymam za Was wszystkie kciuki ❤️❤️❤️

    Uda nam się ! Prędzej , czy później , ale będziemy mamusiami :) 🥰🥰🥰💁‍♀️💁‍♀️💁‍♀️




    Hej, brałam od3 do 7dnia cyklu 3 tabletki dziennie.
    Niestety w tym cyklu mój organizm nie zareagował na letrozol (4cykl z nim) i dostałam menopur 7 zastrzyków i zastrzyk z Ovitrelle za tydzień testuje. Mam stres jak diabli ten cykl dużo nerwów mnie kosztował .
    Czułam się po nim trochę zmęczona i miałam straszne wypryski ja czule na nie mówię "diody" Nic po za tym jakoś specjalnie dokuczliwego mi nie było 😁

    Wracając do Ciebie myślę że w8dc całkiem fajny pecherzyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2020, 19:50

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 25 listopada 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Hej, brałam od3 do 7dnia cyklu 3 tabletki dziennie.
    Niestety w tym cyklu mój organizm nie zareagował na letrozol (4cykl z nim) i dostałam menopur 7 zastrzyków i zastrzyk z Ovitrelle za tydzień testuje. Mam stres jak diabli ten cykl dużo nerwów mnie kosztował .
    Czułam się po nim trochę zmęczona i miałam straszne wypryski ja czule na nie mówię "diody" Nic po za tym jakoś specjalnie dokuczliwego mi nie było 😁

    Wracając do Ciebie myślę że w8dc całkiem fajny pecherzyk[/QUOTE]

    Trzymam kciuki , oby ten cykl był tym cyklem :)
    A brałaś może wcześnie Clo?
    Słyszałam , ze po letro rzadko rosną 2 lub 3 pecherzyki , co innego po Clo - podobno...

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 314 483

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam ale po nich nie pękały pecherzyki i endometrium było bardzo słabe, brałam Clo przez 5mies i zawsze były 2 pecherzyki z których ostatecznie nic nie było. Dopiero po Aromku endometrium wróciło na właściwe tory i pecherzyki pękają.


    Jednak po 4 cyklach na letrozolu mój organizm się przyzwyczaił i zbuntowal więc jeszcze od 12 do 18dc dostałam zastrzyki z menopuru i dopiero pecherzyk urósł.... Tak więc o ile nie będzie upragnionych 2ch kreseczek to następny cykl stymulowania będzie też na mieszance tych dwóch leków i zwieńczymy go inseminacja

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 listopada 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Elleen , jak się czujesz ? 😘
    Dziękuję, że pytasz😘 Ogólnie dobrze. Mam lekkie zawroty głowy, pobolewa mnie podbrzusze jakby miała przyjsc🐒, piersi też są trochę obolale. Powtarzałam betę we wtorek i było 490, kalkulator pokazał przyrost prawidłowy. Kontaktowałam się już z kliniką i jadę dzisiaj na podanie intralipidu. Lekarka od razu zaleciła wizytę i usg, chociaż początkowo mówiła że jakieś 2 tyg po teście mam się zgłosić. Za wcześnie mi się ta dzisiejsza wizyta wydaje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 08:29

    niebieska, Bodzenka, Gosiar1988 lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • niebieska Przyjaciółka
    Postów: 80 74

    Wysłany: 26 listopada 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Dziękuję, że pytasz😘 Ogólnie dobrze. Mam lekkie zawroty głowy, pobolewa mnie podbrzusze jakby miała przyjsc🐒, piersi też są trochę obolale. Powtarzałam betę we wtorek i było 490, kalkulator pokazał przyrost prawidłowy. Kontaktowałam się już z kliniką i jadę dzisiaj na podanie intralipidu. Lekarka od razu zaleciła wizytę i usg, chociaż początkowo mówiła że jakieś 2 tyg po teście mam się zgłosić. Za wcześnie mi się ta dzisiejsza wizyta wydaje.

    Ja w sierpniu tez pojechałam dość wcześnie na pierwsze usg i nic nie było widać. Dopiero tydzień później pojawiła się mała kropeczka, więc przy tej becie możesz jeszcze nie zobaczyć maleństwa, mówię na wszelki wypadek żebyś się nie stresowala niepotrzebnie 😉

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 listopada 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niebieska wrote:
    Ja w sierpniu tez pojechałam dość wcześnie na pierwsze usg i nic nie było widać. Dopiero tydzień później pojawiła się mała kropeczka, więc przy tej becie możesz jeszcze nie zobaczyć maleństwa, mówię na wszelki wypadek żebyś się nie stresowala niepotrzebnie 😉
    Dzisiaj beta powinna być już koło 1000. Ja wlaśnie w sierpniu jak miałam coś 570 to było widać pęcherzyk. Ale wtedy wszystko się bardzo powoli rozwijało, pierwsza beta 13 dni po zastrzyku była 11 a teraz też 13 dni po zastrzyku 125. Zupełnie innaczej. Szukałam Cię ostatnio na forum, bo byłam ciekawa jak u Ciebie się sprawy mają. Jak się czujesz? A powiedz mi jeszcze od kiedy poszłaś na L4 ciążowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2020, 10:54

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 26 listopada 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Dziękuję, że pytasz😘 Ogólnie dobrze. Mam lekkie zawroty głowy, pobolewa mnie podbrzusze jakby miała przyjsc🐒, piersi też są trochę obolale. Powtarzałam betę we wtorek i było 490, kalkulator pokazał przyrost prawidłowy. Kontaktowałam się już z kliniką i jadę dzisiaj na podanie intralipidu. Lekarka od razu zaleciła wizytę i usg, chociaż początkowo mówiła że jakieś 2 tyg po teście mam się zgłosić. Za wcześnie mi się ta dzisiejsza wizyta wydaje.


    To nas i formuj na bierząco ! Buziaczki zdrowka życzę 🥰

  • niebieska Przyjaciółka
    Postów: 80 74

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Dzisiaj beta powinna być już koło 1000. Ja wlaśnie w sierpniu jak miałam coś 570 to było widać pęcherzyk. Ale wtedy wszystko się bardzo powoli rozwijało, pierwsza beta 13 dni po zastrzyku była 11 a teraz też 13 dni po zastrzyku 125. Zupełnie innaczej. Szukałam Cię ostatnio na forum, bo byłam ciekawa jak u Ciebie się sprawy mają. Jak się czujesz? A powiedz mi jeszcze od kiedy poszłaś na L4 ciążowe?

    Ja chyba do końca ciąży będę się bała , dopóki nie zobaczę maleństwa, że jest całe i zdrowe. U mnie to już 17 tydzien, ogólnie czuje się dobrze, czasami pobolewaja mnie plecy, często czuje zmęczenie. Jestem szczęśliwa, że jestem w ciazy i staram się czerpać z tego i niczego nie przegapić. Chociaz nie obyło się bez stresu. W międzyczasie miałam jakiegoś krwiaka, pozniej lekarz prowadzący na jednej wizycie mnie bardzo wystraszył, ale staram się konsultować w razie jakiś złych informacji z innymi lekarzami, zeby nie opierać się na wiedzy tylko jednego. Poza tym nadal pracuje z takimi przerwami tygodniowymi ( w zależności jak się czuje ), a na stałe zamierzam iść od stycznia.

    Trzymam za Ciebie kciuki, bo wiem jak te pierwsze tygodnie są ważne ✊😉

    Gosiar1988, Elleen, Bodzenka lubią tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my wszystkie trzymamy kciuki za Ciebie 😍już teraz będzie wzzzystki dobrze . Ciesz się , ja nadal czekam , ale nie odpuszczam i wierze , ze i ja w końcu zobaczę te upragnione II kreseczki. Powodzonka

    niebieska, Elleen lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Dzisiaj beta powinna być już koło 1000. Ja wlaśnie w sierpniu jak miałam coś 570 to było widać pęcherzyk. Ale wtedy wszystko się bardzo powoli rozwijało, pierwsza beta 13 dni po zastrzyku była 11 a teraz też 13 dni po zastrzyku 125. Zupełnie innaczej. Szukałam Cię ostatnio na forum, bo byłam ciekawa jak u Ciebie się sprawy mają. Jak się czujesz? A powiedz mi jeszcze od kiedy poszłaś na L4 ciążowe?
    Elleen, kciuki. Daj znać jak dr Kowalska działa zaraz jak się uda;) bardzo Cię boli ten brzuch na okres? Co Ona na to?

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 listopada 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Elleen, kciuki. Daj znać jak dr Kowalska działa zaraz jak się uda;) bardzo Cię boli ten brzuch na okres? Co Ona na to?
    Malenka kropeczka umiejscowiona w dnie macicy, ale ostatecznie będzie wiadomo za 1,5 tyg na następnej wizycie. Siedzę z kroplówka, pokłuta na maksa. Podpytałam Aguś kto mnie ostatnio wkłuwał, tak jak Ci obiecałam, bo poszło za pierwszym razem i nawet Panie mi dzisiaj powiedziały, żebym się umawiała na intralipid jak ona będzie. Pani się nazywa Katarzyna Giermek i jest położną anestezjologiczna. Mam małą torbiel na lewym jajniku i dlatego trochę mnie kłuje, a że mnie delikatnie pobolewa brzuch to normalne.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
‹‹ 886 887 888 889 890 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ