X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu już za późno na pregnyl, a wcześniej chyba nie pomyślał o tym...

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok rozumiem :) nie spotkałam się wcześniej z takim badaniem ;)

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo chyba nie jest za często spotykane...robiliśmy już komputerową analizę nasienia, a to był taki dodatek dziś ;-)

  • Barb Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jestem nową użytkowniczką tego forum i to mój 1 wpis. Chciałam się zapytać, jak długo lekarze stymulują Was letrozolem - mój lekarz twierdzi, że należy brać letrozol ok 9-10 miesięcy i czekać na efekt. Czy to nie za długo?

    5 lat starań
    Bromergon, Lametta, Luteina
    owulacja w każdym cyklu
    jajowody drożne
    endo I/II st. wyleczona
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Barb :-) ja mam pierwszy cykl z Letrozolem teraz i mój gin twierdzi, że max jeszcze dwa na nim będę, a jak nic nie wyjdzie to będzie mi sprawdzać czy mam drożne jajowody...

  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seraya wrote:
    Hej Barb :-) ja mam pierwszy cykl z Letrozolem teraz i mój gin twierdzi, że max jeszcze dwa na nim będę, a jak nic nie wyjdzie to będzie mi sprawdzać czy mam drożne jajowody...
    Mnie też czeka w następnym cyklu drożność jajowodów po 3 cyklach z lamettą. Jestem po cesarce i mogły mi się zrobić zrosty. Czekam właśnie na @, już 2 dni się spóźnia a Beta w 25dc poniżej 0,1 :(

  • Barb Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 cykle, no właśnie... Ja teraz zaczynam już 4. W poprzednich cyklach śluz dobry, owulka, hormony dobre... no ale najważniejszego wciąż brak :( Lekarz twierdzi, że jak nie wyjdzie z letrozolem, to jeszcze jest jeden lek który mogę spróbować (oprócz Clo - bo to brałam cały rok prawie) no i możliwości farmakologiczne na tym się kończą.
    Keejt, Seraya - bedziecie miały HSG czy laparo?? Jaka jest wasza przyczyna niepłodności?

    5 lat starań
    Bromergon, Lametta, Luteina
    owulacja w każdym cyklu
    jajowody drożne
    endo I/II st. wyleczona
  • keejt Koleżanka
    Postów: 34 1

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idę zrobić wymazy przed HSG. Chyba, że:
    a) dostanę @, która się już 3 dni spóźnia
    b) test ciążowy będzie pozytywny
    to wtedy nie zrobię. Generalnie to mam PCO i to jest głowna przyczyna naszej niepłodności. W pierwszą ciążę zaszłam od razu. Ciąża zakończyła się cesarskim cięciem. Z tego powodu mogły zrobić się zrosty na jajowodach więc sprawdzenie ich drożności to kolejny etap.

  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym cyklu z letrozolem udało się którejś z was zajść w ciążę?

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Seraya ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu z letrozolem. Cykl wcześniej miałam badanie drożności jajowodów (hsg), może to też coś pomogło. Generalnie gin mi mówił, że będziemy próbowali przed 6 miesięcy maksymalnie, ale widzę, że to różnie bywa niektóre biorą nawet i 8 miesięcy, zależy od reakcji organizmu mi urósł tylko 1 pęcherzyk na dawce 1 tabletka, a jednak się udało.

    Seraya lubi tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • Seraya Ekspertka
    Postów: 167 54

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka86 wrote:
    Cześć Seraya ja zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu z letrozolem. Cykl wcześniej miałam badanie drożności jajowodów (hsg), może to też coś pomogło. Generalnie gin mi mówił, że będziemy próbowali przed 6 miesięcy maksymalnie, ale widzę, że to różnie bywa niektóre biorą nawet i 8 miesięcy, zależy od reakcji organizmu mi urósł tylko 1 pęcherzyk na dawce 1 tabletka, a jednak się udało.
    Super! Ogromne gratulacje :-) ja też mam teraz pierwszy cykl z Aromkiem, dwa wcześniejsze z CLO bez skutku...mi powiedział gin, że max 3 cykle z letrozolem, później ewnetualnie hsg i inne leki...Też brałam 1 tabletkę od 3 do 7 dc...no i zobaczymy jak to będzie.

    diewuszka86 lubi tę wiadomość

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)
    Szczerze powiedziawszy to trochę się dziwię, że lekarze zalecają stymulację bez wcześniejszego sprawdzenia drożności jajowodów. W końcu jeśli nie są drożne to faszerowanie się hormonami i tak nic nie da..
    W każdym razie życzę Ci powodzenia, oby udało Ci się również za pierwszym razem :) Fioletowa strona ciążowa czeka.
    Trzymaj się.

    l54t4dr.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba wszystkich pobije :) ja jestem na letrozulu 12 miesięcy, pęcherzyki rosną, owulacja jest a ciąży brak. W marcu miałam laparoskopię, hsg i histerioskopię, która nic nie wykazała, tzn. wszystko jest ok. Mam jeszcze maj a potem w czerwcu podchodzimy do inseminacji. Powiem Wam że czasami mam tego wszystkiego już dosyć, zastanawiam się dlaczego niektórzy zachodzą od razu a ja jakoś nie mogę zaskoczyć...

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    To ja chyba wszystkich pobije :) ja jestem na letrozulu 12 miesięcy, pęcherzyki rosną, owulacja jest a ciąży brak. W marcu miałam laparoskopię, hsg i histerioskopię, która nic nie wykazała, tzn. wszystko jest ok. Mam jeszcze maj a potem w czerwcu podchodzimy do inseminacji. Powiem Wam że czasami mam tego wszystkiego już dosyć, zastanawiam się dlaczego niektórzy zachodzą od razu a ja jakoś nie mogę zaskoczyć...
    A jak męża nasienie ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też ok, ale to było w zeszłym roku w sierpniu, a teraz przed inseminacją znowu trzeba sprawdzić nasienie, także wielka radośc była mojego męża jak się o tym dowiedział :) nie wiecie jakie szanse daje inseminacja?

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5 wrote:
    Też ok, ale to było w zeszłym roku w sierpniu, a teraz przed inseminacją znowu trzeba sprawdzić nasienie, także wielka radośc była mojego męża jak się o tym dowiedział :) nie wiecie jakie szanse daje inseminacja?
    Hej Monika, ja też będę miała inseminację, może już w maju jak pęcherzyki urosną :) mam nadzieję, że skoro dotychczas nam się nie udawało to iui pomoże :) szanse może nie są jakieś za duże, ale większe niż naturalnie, mniej barier do pokonania i żołnierzyki mają krótszą drogę ;)

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na ostatniej wizycie lekarz wspomniał że dzięki temu omijamy min. śluz, które też może sprawiać że plemniki w nim giną, ale więcej szczegółów powie mi dopiero na wizycie w maju. Mówił też wtedy da mi jakiś plik papierów do podpisania w związku z ta zmianą ustawy. A miałaś laparoskopie alb hsg?

  • Barb Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    55monika5, a jakie inne opcje proponował Ci lekarz (oprócz inseminacji)?
    By the way, powodzenia :)

    5 lat starań
    Bromergon, Lametta, Luteina
    owulacja w każdym cyklu
    jajowody drożne
    endo I/II st. wyleczona
  • 55monika5 Ekspertka
    Postów: 279 77

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę sie u niego już 1,5 roku i tak po kolei, najpierw badania hormonów, stymulacja owulacji na clo - żadnych efektów, potem letrozol - pęcherzyki rosną, badanie nasienia męża, laparoskopia, hsg i histerioskopia, i teraz ma jeszcze maj na zajście w ciąże na letrozolu, a potem w czerwcu inseminacja. Tak w małym skrócie wygląda moja wędrówka ku upragnionej ciąży, i jak na razie efektów brak. A Wy jak długo się staracie?

  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś ruszam z 3 cyklem letrozolu. Czy któraś miała łączony z clo ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ