X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    A w którym dc jesteś? Pęcherzyk trochę podrośnie to i endometrium powinno 😊😊😊 trzymam kciuki ✊✊✊

    10 dc. Ostatnio w tym dniu cyklu endometrium miało 8 mm a pęcherzyk 12. We wtorek kolejny monitoring i pewnie od razu zastrzyk. Trzymajcie kciuki bo to ostatnia stymulacja przed dość długą przerwą (bierzemy ślub w przyszłym roku a nie chcę rodzić na weselu 🙈).

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    Jestem po usg. Jest pęcherzyk 16 mm w tym samym jajniku co ostatnio, prawy chyba leniuchuje. Ale endometrium tylko 5,5. Trochę mało ale może jeszcze narośnie. Ostatnio w tym dniu cyklu miałam już 8. No cóż, zobaczymy.
    Wszystko urośnie :) a na endo orzechy brazylijskie! Działają cuda :)

    Kciuki ✊✊✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2021, 13:34

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 26 czerwca 2021, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny 😊 od dzisiaj codziennie wino czerwone wytrawne, orzechy i morele ☺️

    emimor89 lubi tę wiadomość

  • Dominislava Koleżanka
    Postów: 39 28

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)

    Jestem tutaj nowa, ale staramy się z mężem już dłuższy czas.

    Na zaburzenia cyklu leczę się od 2015 roku tak naprawdę, po zmianie lekarza w 2020 roku na prywatnego i specjalizującego się w niepłodności - od razu prawidłowa diagnoza, badania. Dzisiaj mam 1 dzień cyklu - jutro jadę najprawdopodobniej po leki na stymulację owulacji. Moje AMH 7.9. - PCOS

    Biorę w tej chwili ENCORTON i ACARD a dodatkowo piję INOFEM.

    I mam do was wszystkich pytanie - w jakich dniach cyklu miałyście owulację po Letrozolu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2021, 21:08

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Hej ;)

    Jestem tutaj nowa, ale staramy się z mężem już dłuższy czas.

    Na zaburzenia cyklu leczę się od 2015 roku tak naprawdę, po zmianie lekarza w 2020 roku na prywatnego i specjalizującego się w niepłodności - od razu prawidłowa diagnoza, badania. Dzisiaj mam 1 dzień cyklu - jutro jadę najprawdopodobniej po leki na stymulację owulacji. Moje AMH 7.9. - PCOS

    Biorę w tej chwili ENCORTON i ACARD a dodatkowo piję INOFEM.

    I mam do was wszystkich pytanie - w jakich dniach cyklu miałyście owulację po Letrozolu?

    Hej!
    Owulacja przy Letrozolu nie jest czymś jasnym i zegarkowym. Raz 12dc raz 14dct trzeba na bieżąco być pod kontrolą lekarza i mieć monitoring cyklu.

    Życzę powodzenia oby nowy lekarz przyniósł radość!

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Dominislava Koleżanka
    Postów: 39 28

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hej!
    Owulacja przy Letrozolu nie jest czymś jasnym i zegarkowym. Raz 12dc raz 14dct trzeba na bieżąco być pod kontrolą lekarza i mieć monitoring cyklu.

    Życzę powodzenia oby nowy lekarz przyniósł radość!


    Dziękuję - chodzi mi o to, ponieważ mój mąż jest zawodowym kierowcą i wyjeżdża w trasy - teraz tak się złożyło, że do 15 dc będzie akurat w domu i martwię się tym, czy po prostu "zdążymy" ;)

    Na monitoring oczywiście pojedziemy ;)

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Hej ;)

    Jestem tutaj nowa, ale staramy się z mężem już dłuższy czas.

    Na zaburzenia cyklu leczę się od 2015 roku tak naprawdę, po zmianie lekarza w 2020 roku na prywatnego i specjalizującego się w niepłodności - od razu prawidłowa diagnoza, badania. Dzisiaj mam 1 dzień cyklu - jutro jadę najprawdopodobniej po leki na stymulację owulacji. Moje AMH 7.9. - PCOS

    Biorę w tej chwili ENCORTON i ACARD a dodatkowo piję INOFEM.

    I mam do was wszystkich pytanie - w jakich dniach cyklu miałyście owulację po Letrozolu?

    W pierwszej stymulacji miałam w 16 dc, a w drugiej w 12 dc, także reguły nie ma nawet w tym samym organizmie 😅
    Z tym, że wydaje mi się że pierwsza stymulacja to raczej jest do dopasowania dawki letrozolu, przynajmniej w moim przypadku tak bylo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2021, 22:39

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy u Was też lekarz nie zaleca współżycia przed monitoringiem cyklu? Czy raczej nic o tym nie wspominał?

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Dominislava Koleżanka
    Postów: 39 28

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Dziewczyny, czy u Was też lekarz nie zaleca współżycia przed monitoringiem cyklu? Czy raczej nic o tym nie wspominał?

    Mi nic nie było o tym wspomniane :-) Ale dopiero jutro dowiem się konkretów :-)

  • Dominislava Koleżanka
    Postów: 39 28

    Wysłany: 27 czerwca 2021, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    W pierwszej stymulacji miałam w 16 dc, a w drugiej w 12 dc, także reguły nie ma nawet w tym samym organizmie 😅
    Z tym, że wydaje mi się że pierwsza stymulacja to raczej jest do dopasowania dawki letrozolu, przynajmniej w moim przypadku tak bylo.


    Czyli nie ma co się nastawiac na pierwszy cykl? Pisze bo to będzie mój pierwszy cykl ma stymulacji więc sama nie wiem czego się spodziewać :-)

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Dziewczyny, czy u Was też lekarz nie zaleca współżycia przed monitoringiem cyklu? Czy raczej nic o tym nie wspominał?

    Nic mi takiego nie wspomniał. Może uzależnione od wyników Parntera?

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Czyli nie ma co się nastawiac na pierwszy cykl? Pisze bo to będzie mój pierwszy cykl ma stymulacji więc sama nie wiem czego się spodziewać :-)
    Każdy organizm inny. Nastawiać się, walczyć próbować! A efekt wkoncu przyjdzie.

    Trzeba być zawsze dobrej myśli! A nóż akurat, od jakiej dawki zaczynasz 1x1 ? Masz swoje owulacje normalnie?

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Dominislava Koleżanka
    Postów: 39 28

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Każdy organizm inny. Nastawiać się, walczyć próbować! A efekt wkoncu przyjdzie.

    Trzeba być zawsze dobrej myśli! A nóż akurat, od jakiej dawki zaczynasz 1x1 ? Masz swoje owulacje normalnie?


    Znaczy - to ciężko powiedzieć. Leczyłam się od 2015 roku i niby jeździłam na nfz gdzie mówiono mi, że jest pęcherzyk itp itd, ale moje cykle liczyły od 40 do 212 dni i tak się wahały.

    Zmiana lekarza, zmiana badań i od razu wyszło PCOS i on mi powiedział, że to że wystąpi naturalnie owulacja jest bardzo mało możliwe i bez wspomagania lekami mała szansa na zajście w ciążę naturalnie.

    Dawki nie znam - dowiem się dzisiaj ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2021, 01:52

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Znaczy - to ciężko powiedzieć. Leczyłam się od 2015 roku i niby jeździłam na nfz gdzie mówiono mi, że jest pęcherzyk itp itd, ale moje cykle liczyły od 40 do 212 dni i tak się wahały.

    Zmiana lekarza, zmiana badań i od razu wyszło PCOS i on mi powiedział, że to że wystąpi naturalnie owulacja jest bardzo mało możliwe i bez wspomagania lekami mała szansa na zajście w ciążę naturalnie.

    Dawki nie znam - dowiem się dzisiaj ;)

    Niestety tak już jest u naszym kraju, że leczenie na Nfz nie zawsze daje efekt.. 3mam kciuki!

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Czyli nie ma co się nastawiac na pierwszy cykl? Pisze bo to będzie mój pierwszy cykl ma stymulacji więc sama nie wiem czego się spodziewać :-)

    Szansa zawsze jest :) ale jak czytałam różne fora to częściej zaskakiwalo po 2 czy 3 stymulacji, niż po 1, choć takie przypadki też były 😊

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominislava wrote:
    Czyli nie ma co się nastawiac na pierwszy cykl? Pisze bo to będzie mój pierwszy cykl ma stymulacji więc sama nie wiem czego się spodziewać :-)

    Zawsze jest szansa. Wszystko zależy od tego gdzie leży problem i dlaczego nie dochodzi do zapłodnienia. Jeśli problem tkwi w braku naturalnej owulacji to stymulacja w tym pomoże i już w 1 cyklu może zaskoczyć. Konieczne są wizyty monitorujące cykl bo to Ci powie czy stymulacja działa jak należy czy też trzeba zwiększyć dawkę. Wszystko jest możliwe więc trzeba działać i czekać :)

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Ja mam wizytę w poniedzialek, chciałabym już być po wizycie i usłyszę ze wszystko jest super ✊✊✊.

    Domma dzisiaj czekamy na dobre wieści od Ciebie :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2021, 09:04

    Domma lubi tę wiadomość

  • OlaOla90 Przyjaciółka
    Postów: 112 119

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma trzymam kciuki, daj znać po wizycie :) u mnie dzisiaj 11dc i mam tak strasznie od wczoraj dużo śluzu że nie pamiętam kiedy tyl miałam;p możliwe że to po letrozolu? Czy po estrofemie który biorę od piątku? Jutro wieczorem mam wizytę i strasznie się stresuję czy będzie coś rosło na owulację :(
    Malinka ja po długiej przerwie w stumulacjach (badania, zmiana lekarza, laparo itp.) bo aż 10 miesięcy nie brałam typowo na pęcherzyki nic, stąd ostatnie cykle bezowulacyjne ale diagnozowanie i leczenie innych spraw było... zapytałam czy przy letrozolu mamy współżyć przed monotoringiem i lekarz nic nie zabronił. Może Twój bał się przestymulowania? Ciąże mnogie są zawsze obarczone dużym ryzykiem.

    Domma, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    31l, IO, PCOS, nieregularne cykle, brak owulacji, LUF. Zero ciąż. Laparoskopia 02.2021 udrożnione oba jajowody.
    Starania od 07.2019r. Aktualnie:pregna plus 1x1, pregna dha, glucophage 2x850, progesterone besins 3x1, utrogestan 2x1, actifolin 1x1.
    06,07.21r. Letrozole 1x1, estrofem 1x1, ovitrelle, distreptaza
    08.21r. Letrozole 2x1, estrofem 1x1, distreptaza
    09.21r. powtórka + ovitrelle
    10.21r. powtórka, owu bez ovitrelle

    29.10. (31dc) Beta 1890
    16.11. Biją !! Ciąża mnoga potwierdzona 6t+6 ❤❤
    30.11. Cudowne 2x2,5cm szczęścia na usg 8t+6 💖💖
    21.12. I prenatalne 11t+6 piękne 6 i 6,2 cm na usg 😍
    18.01. USG dwóch chłopczyków 165g i 156g :)
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla90 wrote:
    Domma trzymam kciuki, daj znać po wizycie :) u mnie dzisiaj 11dc i mam tak strasznie od wczoraj dużo śluzu że nie pamiętam kiedy tyl miałam;p możliwe że to po letrozolu? Czy po estrofemie który biorę od piątku? Jutro wieczorem mam wizytę i strasznie się stresuję czy będzie coś rosło na owulację :(
    Malinka ja po długiej przerwie w stumulacjach (badania, zmiana lekarza, laparo itp.) bo aż 10 miesięcy nie brałam typowo na pęcherzyki nic, stąd ostatnie cykle bezowulacyjne ale diagnozowanie i leczenie innych spraw było... zapytałam czy przy letrozolu mamy współżyć przed monotoringiem i lekarz nic nie zabronił. Może Twój bał się przestymulowania? Ciąże mnogie są zawsze obarczone dużym ryzykiem.

    Ja też się stresowałam że nic nie będzie rosło a rośnie jak szalone, u Ciebie na pewno będzie tak samo. Trzymam kciuki ☺️ ja również mam jutro kolejny monitoring i zobaczymy czy endometrium narosło.

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja właśnie mam drugi cykl po zwiększeniu dawki, poprzedni 20 dni, dziś 5 dzień j taki owulak: https://zapodaj.net/43dc0bc66609a.jpg.html czy to juz pozytyw? Chyba ta zwiększona dawka nie ma racji bytu bo skoro owu ma byc jutro pojutrze a u mnie sie nadal leje niemiłosciernie to lipa...

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
‹‹ 974 975 976 977 978 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ