X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po stosunku płciowym/ PCT/test postkoitalny/
Odpowiedz

Test po stosunku płciowym/ PCT/test postkoitalny/

Oceń ten wątek:
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka my PCT mamy robione w każdym cyklu 8 h po stosunku. Nigdy nie robiliśmy w krótszym czasie- nie wiem jaki to ma wpływ na ocenę.

  • Biszka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 lipca 2016, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie wszystkie staraczki,
    na forum udzielam się pierwszy raz, ponieważ zazwyczaj znajdowałam odpowiedzi na moje wątpliwości i obawy. Z mężem staramy się o dziecko 7 cykli + 8. stymulowany clo. Oczywiście cały szereg badań został wykonany. Ostatnim był test PCT.

    Komentarz do wyniku: W preparacie bezpośrednim znaleziono 75 plemników( w tym 50 plemników nieruchliwych, 25 ruchliwych).

    Pani dr u której się leczymy musiała zadzwonić do laboratorium, bo nie wiedziała jak odczytać wynik. Zazwyczaj podawana jest liczba plemników w polu widzenia, u nas podobno było tak mało, że podali ilość z całego materiału(?). Nie rozumiem dlaczego nie podali po prostu niską ilość/brak plemników w polu widzenia. Nie wiem co mam za bardzo robić. Postanowiliśmy, że będziemy stymulować kolejne 3 cykle i jeśli nic z tego nie będzie znowu PCT i decyzja czy robimy inseminację czy dalej stymulacja. Pani dr dołożyła kolejne suplementy na poprawę nasienia i śluzu. Ale ja wciąż nie wiem czy to wynik zły czy po prostu słaby, ale dający nadzieję? Test robiliśmy w invikcie, trochę po 8 h, co też mogło mieć wpływ na słaby wynik. Mąż miał dobre wyniki nasienia. Nie wiem czy powinnam się zamartwiać, bo jednak gorzej by było jakby nie było żadnych żywych plemników...

  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 12 lipca 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biszka wrote:
    Witam serdecznie wszystkie staraczki,
    na forum udzielam się pierwszy raz, ponieważ zazwyczaj znajdowałam odpowiedzi na moje wątpliwości i obawy. Z mężem staramy się o dziecko 7 cykli + 8. stymulowany clo. Oczywiście cały szereg badań został wykonany. Ostatnim był test PCT.

    Komentarz do wyniku: W preparacie bezpośrednim znaleziono 75 plemników( w tym 50 plemników nieruchliwych, 25 ruchliwych).

    Pani dr u której się leczymy musiała zadzwonić do laboratorium, bo nie wiedziała jak odczytać wynik. Zazwyczaj podawana jest liczba plemników w polu widzenia, u nas podobno było tak mało, że podali ilość z całego materiału(?). Nie rozumiem dlaczego nie podali po prostu niską ilość/brak plemników w polu widzenia. Nie wiem co mam za bardzo robić. Postanowiliśmy, że będziemy stymulować kolejne 3 cykle i jeśli nic z tego nie będzie znowu PCT i decyzja czy robimy inseminację czy dalej stymulacja. Pani dr dołożyła kolejne suplementy na poprawę nasienia i śluzu. Ale ja wciąż nie wiem czy to wynik zły czy po prostu słaby, ale dający nadzieję? Test robiliśmy w invikcie, trochę po 8 h, co też mogło mieć wpływ na słaby wynik. Mąż miał dobre wyniki nasienia. Nie wiem czy powinnam się zamartwiać, bo jednak gorzej by było jakby nie było żadnych żywych plemników...

    PCT test najczęściej wykonuje się po 8 godzinach. Wynik nie jest najgorszy bo "coś" się rusza ;) A do szczęścia potrzebny jest tylko jeden :) Poza tym śluz w każdym cyklu jest inny.
    Ja dziś miałam PCT robiony i znowu wszystkie martwe w polu widzenia. Od następnego cyklu mam mieć włączony steryd.

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 13 lipca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magot wrote:
    PCT test najczęściej wykonuje się po 8 godzinach. Wynik nie jest najgorszy bo "coś" się rusza ;) A do szczęścia potrzebny jest tylko jeden :) Poza tym śluz w każdym cyklu jest inny.
    Ja dziś miałam PCT robiony i znowu wszystkie martwe w polu widzenia. Od następnego cyklu mam mieć włączony steryd.
    Encorton?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 13 lipca 2016, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pyatii wrote:
    Encorton?
    Tak razem z clexane

  • pyatii Ekspertka
    Postów: 420 50

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magot wrote:
    Tak razem z clexane

    a jaką dawkę masz encortonu?

    07.2015- histero/polipy out/ 12.15- HSG- ok/ 3 cykle z CLO Nasienie ok
    1 IUI 22.07.2016 10.2016 cb
    ANA dodatnie, ss-a ++, pcna+
    C3 0,6
    zespół antyfosfolipidowy
    CD4/CD8 2,8
    equoral, encorton, neoparin, acard
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 11 listopada 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się nad znaczeniem testu PCT. W sytuacji, gdy w polu widzenia są tylko nieruchliwe plemniki (pobrane z szyjki), czy to nie oznacza, że wszystkie ruchliwe i zdolne do przemieszczania popłynęły do celu? A więc w górę do jajeczka? Po co miałyby czekać 8-9 h w śluzie szyjkowym? :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Zastanawiam się nad znaczeniem testu PCT. W sytuacji, gdy w polu widzenia są tylko nieruchliwe plemniki (pobrane z szyjki), czy to nie oznacza, że wszystkie ruchliwe i zdolne do przemieszczania popłynęły do celu? A więc w górę do jajeczka? Po co miałyby czekać 8-9 h w śluzie szyjkowym? :)
    Nad tym samym sie zastanawiałam, co wiecej ogólnie to badanie wydaje mi sie troche bez sensu bo jak widać nawet z pozytywnym wynikiem kobiety zachodzą w ciaze, wiec pewnie tak jak piszesz te co miały popłynąć dalej juz dawno popłynęły ;)

    Bea_ lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a przeciwciala z krwi? Czy obrazują lepiej? Tez jesteśmy na etapie :jeszcze naturalnie czy juz IUI ? Wiec myślę o PCT ale po przeczytaniu 0 żywych plemników a po 2 tyg dwie kreski to troche szkoda mi kasy ;-) wiecie gdzie mozna na Śląsku zrobic przeciw ciała z krwi i czy to nie bedzie bardziej skuteczne?

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha dokładnie mam ten sam dylemat. I też się chętnie dowiem czy opłaca się robić badanie na wrogość śluzu, czy z krwi czy po prostu podejść do IUI....

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 1 czerwca 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a gdzie w trojmiescie mozna zrobic ten test z krwii i jak sie nazywa


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie badanie w wielu zwykłych laboratoriach można zrobić. Nazywa się poprostu przeciwciała przeciwplemnikowe. Ja napisałam na karteczce nazwę badania i podałam babeczce w okienku w diagnostyce. Zapłaciłam 66,50 (mam zniżkę 5%) i czekam jeszcze na wynik, chyba będzie jutro. Jedne dziewczyny piszą, że muszą 2tyg czekać a ja miałam 4dni, zależy od labo

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sobotę robiłam badanie na przeciwciała przeciwlemnikowe i jądrowe (ANA).
    Wynik ANA po 9 dniach, p/plemnikowe po 11 dniach. Mój ginekolog mówi, że te z krwi są bardziej wiarygodne (przy PCT czynnik stresogenny w związku z samą procedurą badania, itp.). Czekam wciąż na wyniki :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 lipca 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jak bedziesz miala wyniki. Mnie zastanawia, czy jesli bede brała sterydy to przeciwciała znikną z krwi i ze śluzu? Na zdrowy rozum chyba tak....

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 6 lipca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki ANA już mam - 1:80 - to podobno w normie według internetów, ale dziś mam wizytę u lekarza więc skonsultuję. Na przeciw plemnikowe wciąż czekam.

    Powinny zniknąć z całego organizmu :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki p/ciał przeciwplemnikowych odebrane!
    Mniej niż 16 jednostek, a norma to mniej niż 70!!!!


    Także nie ma agresywności <3

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up up czy ktoś miał robiony ten test ??

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figunia. Ja miałam wczoraj. Niestety wynik : plemniki pojedyncze nieruchome. Jutro będę powtarzać

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilusińskaMilena wrote:
    Figunia. Ja miałam wczoraj. Niestety wynik : plemniki pojedyncze nieruchome. Jutro będę powtarzać
    Pytałam bo mąż ma wyniki nasienia wporzadku a wyszły że tylko 2 na 10 pleminow się rusza , a wyniki owulacyjne 9 , tam jakieś normy od 8 do 12 prawda ?

  • MilusińskaMilena Autorytet
    Postów: 1667 900

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam żadnych badań do tego testu pct.

    We wtorek był mój 11dc (2 pęcherzyki 18 i 19mm), test wyszedł negatywny. Plemniki pojedyncze, nieruchome. Mąż też ma wyniki bardzo dobre. Ale gin kazał powtórzyć test za dwa dni i miałam wykonany wczoraj. Śluz zdecydowanie się poprawił i test wyszedł już dobrze. Może za wcześnie wykonany miałaś test i śluz mimo że wyglądał na płodny miał nieodpowiednie pH?

    Starania od 06.2018

    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieje się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi."

    atdc9vvj2aass4hn.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ