X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobilam dzisiaj test 12 dpo kreska bardzo jasna czyli u mnie utrzymuje sie zastrzyk tak do 11 dpo.

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Kochana, hormon, który sobie wstrzykujemy to gonadotropina kosmówkowa rekombinowana :) gonadotropina kosmowkowa to to samo co hCG, ktory oznaczamy testem ciążowym, wiec daje te same skutki uboczne co ciąża. Jakbyś teraz siknęła na test wyszedlby + Znam dziewczyny, które po ovitrelle nie miały zadnych objawow, przy czym później w ciąży też im nic nie było :)
    Ja po zastrzyku zdycham, ale na początku ciąży dwa lata temu tez zdychałam wiec taka moja osobista natura.

    Nikt nie powiedział, że się u Was nie udało :) oby te objawy utrzymywały się jak najdłużej :)
    Nawet nie wiedziałam że po tym są takie objawy:/ja nie miałam żadnych.. No chyba tylko takie na plus gdzie nie mam ochoty jeść słodyczy a wcześniej było i ciężko nic nie zjeść w ciągu dnia:)

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Zrobilam dzisiaj test 12 dpo kreska bardzo jasna czyli u mnie utrzymuje sie zastrzyk tak do 11 dpo.
    Ja robiłam w 13dniu po i miałam negatyw.najlepiej powtórz za kilka dni..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 08:15

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 11 maja 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Nawet nie wiedziałam że po tym są takie objawy:/ja nie miałam żadnych.. No chyba tylko takie na plus gdzie nie mam ochoty jeść słodyczy a wcześniej było i ciężko nic nie zjeść w ciągu dnia:)


    Ja bym była cała happy gdyby parcie na slodycze mi minęło :P

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwny ten cykl byl kuly jajnkki skurczow dostawalam a i tak nic z tego nie wyszlo piersi podejrzewam ze spuchniete bhly po zastrzyku jestem przekonana ze @ dostane przykro mi i mezowi tez ze tak sie porobilo trudno :(

  • Panna Melodia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 maja 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mam pytanie. Otóż 14 dni temu dostałam zastrzyk Ovitrelle. Wczoraj późnym popołudniem zrobiłam bHCG, efektów niestety brak. Jak myślicie, czy jak zrobię dajmy na to w poniedziałek sam progesteron to wywnioskuję z niego, czy pęcherzyk w ogóle pękł? Bo może być tak, że nawet ten zastrzyk go nie ruszył. Pewnie lepiej byłoby pójść na usg, ale jednak progesteron jest tańszy. Wywaliłam w tym cyklu tyle kasy na ginekologa, że już na ten moment nie chcę tracić kolejnych sum... Podpowiecie? :) (dodam, że stymulowałam się gonadotropinami)

  • Pola84 Autorytet
    Postów: 467 624

    Wysłany: 11 maja 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Melodia wrote:
    Cześć! Mam pytanie. Otóż 14 dni temu dostałam zastrzyk Ovitrelle. Wczoraj późnym popołudniem zrobiłam bHCG, efektów niestety brak. Jak myślicie, czy jak zrobię dajmy na to w poniedziałek sam progesteron to wywnioskuję z niego, czy pęcherzyk w ogóle pękł? Bo może być tak, że nawet ten zastrzyk go nie ruszył. Pewnie lepiej byłoby pójść na usg, ale jednak progesteron jest tańszy. Wywaliłam w tym cyklu tyle kasy na ginekologa, że już na ten moment nie chcę tracić kolejnych sum... Podpowiecie? :) (dodam, że stymulowałam się gonadotropinami)
    wg mnie na badanie progesteronu jest już za późno. Miałam zawsze to badanie robić 19-21dc przy 28 cyklach. I o dziwo ostatnio progesteron piękny z jednego pękniętego jajeczka a z drugiego pęcherzyka zrobiła się torbiel. Ot taka ciekawostka. Także badanie prog nie do końca jest miarodajne i wiarygodne.

    url=https://achtedzieciaki.pl/suwaczki/dzieciece]202011121762.png[/url]

    cztery lata starań
    Amh 0.33
    14.03. FET AZ
    6dpt II kreski
    7dpt beta 21
    9dpt beta 71☺
    11 dpt beta 249 💪
    14 dpt jest pęcherzyk 😍
    10 kwietnia wizyta ❤ 🙏
    19 maja prenatalne zdrowy chłopak 💕
    16 lipca połówkowe - syn ❤
    12.11.2020 53cm szczęścia i 2720g doskonałości 💞
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Melodia - też uważam że wynik progesteronu nic już nie da... Generalnie jeśli nie byłaś na usg ok. 3-5 dni po zastrzyku i nie miałaś potwierdzenia ze pęcherzyk pękł to teraz żadne badanie nie będzie miarodajne. Ile miałaś cykli z ovitrelle?

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 12 dzien po zastrzyku.. czuję się jak na @.. 6 testów w domu a ja sie nawet nie palę zeby je zrobić. Dzisiaj rano mialam jakis bol brzucha przez chwile ale minęło. Pewno zas sie czegoś nazarlam..
    Dziewczyny w ktorym dniu robicie najczesciej sikanca?

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny byłam dzisiaj na becie.. I wynosi 191..nie wierzę!!

    Ewus85, Gryfno dziołcha, kinga27.30, Em11, zosiak88 lubią tę wiadomość

  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Dziewczyny byłam dzisiaj na becie.. I wynosi 191..nie wierzę!!

    Gratulacje!!!!!!!!! Mysiulka przyrostu betyyy Ci życzę!!!

  • Gryfno dziołcha Koleżanka
    Postów: 46 6

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Dziewczyny byłam dzisiaj na becie.. I wynosi 191..nie wierzę!!
    Super! Trzymamy kciuki :)

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję!! :***liczę na to że będzie dobrze wszystko..W niedziele straciłam nadzieję a dzisiaj taka wiadomość że znów płakałam tylko to były łzy radosci:*Wiem że może być różnie ale muszę wierzyć że będzie dobrzr:*teraz Wiem że nie wolno się poddawać!

  • Mango83 Przyjaciółka
    Postów: 97 35

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czym się wspomagalas w tym cyklu?

    Mango83
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mango83 wrote:
    Czym się wspomagalas w tym cyklu?
    Miałam zastrzyk ovitrelle i duphaston 2x1tabl.

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 cykl na tym

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewus85 wrote:
    Dzisiaj 12 dzien po zastrzyku.. czuję się jak na @.. 6 testów w domu a ja sie nawet nie palę zeby je zrobić. Dzisiaj rano mialam jakis bol brzucha przez chwile ale minęło. Pewno zas sie czegoś nazarlam..
    Dziewczyny w ktorym dniu robicie najczesciej sikanca?
    Ja robiłam w 13 i wyszedł negatyw. Ale wczoraj zrobiłam i też 1 kreska dopiero po kilku godz 2 wyszła. Teraz wiem że lepiej iść na betę. Mnie też trochę pobolewa brzuch cycki ale nie mam plamien tak jak to było we wcześniejszych cyklach...

  • Panna Melodia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Panna Melodia - też uważam że wynik progesteronu nic już nie da... Generalnie jeśli nie byłaś na usg ok. 3-5 dni po zastrzyku i nie miałaś potwierdzenia ze pęcherzyk pękł to teraz żadne badanie nie będzie miarodajne. Ile miałaś cykli z ovitrelle?

    To był mój pierwszy cykl z Ovitrelle i pierwszy z gonadotropinami, dlatego wielka niewiadoma. Lekarz mi nie powiedział, że mam przyjść żeby to sprawdzić, tylko że po ok. 2 tygodniach mam zrobić bHCG.
    Zresztą, za każdy monitoring liczył sobie 200zł, więc finansowo mnie wykończył tym jednym cyklem leczenia, na kolejnych chyba nie miałabym już nawet za co pójść :(

    Nie wiem też, dlaczego nie dał mi recepty na ten zastrzyk :/
    Zrobił mi go od razu na miejscu po ostatnim monitoringu i zapłaciłam za to 400zł...

    Chyba muszę zmienić lekarza :/

  • Ewus85 Przyjaciółka
    Postów: 155 36

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Melodia wydaje mi sie ze lekarze handluja sobie tymi zastrzykami bo wiedza ze niewszystkie apteki maja je na miejscu i problem jest kiedy musisz miec podany w dniu wizyty. Ja tak mialam. Na szczescie przy klinice w ktorej sie lecze jest apteka i tam zawsze maja dostepne. Cena ok 100zl. Moze popytaj w aptekach gdzie maja zawsze dostepne i bedziesz sobie sama kupowac?

  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Melodia - koniecznie poszukaj tańszego lekarza, ja płacę za ocenę 40 zł, za pełną wizytę 200zł, a za krótką wizytę 100-150 zł. Czasami w jednym cyklu byłam z 4 razy na ocenie, a jeszcze dojeżdżam 70 km w jedną stronę, więc gdyby brał pełną stawkę za każdym razem i z każdym miesiącem to bym nie korzystała z jego usług, a tak mogę spokojnie się diagnozowac i walczyć, no i tak jeszcze trzeba dużo kasy zostawić w aptece.

    Ewus85 lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ