X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 6 września 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kolejny bezowocny miesiąc. Czuję ciężkie podbrzusze, opcja płacz uruchomiona. We środę startuje do lekarza, mam nadzieje, bo co pozostało. Dziewczyny, czy może słyszałyście o jakiś art medycznych odnośnie niskiego amh i zachodzenia w ciąże? Macie jakieś doswiadczenia z naturalnym poczęciem a niskim amh?

    Nurtuje mnie jesZcze jedna rzecz... miałam dwa cykle stymulacji, kolejny naturalny, teraz znowu stymulacja. Lekarz powiedział mi wprost, ze tak sie bawić można do 6 cykli i cos powinno zaskoczyć. A jeśli nie, procedura in vitro. Ile trwają Wasze stymulację? Moje amh to 1,08, mam 30 lat, bie rodziłam, pozostałe paranetry w normie. Jeden jajnik nie działa.
    Co jeśli wlasnie w głowie mam ciagle to, ze martwię sie, ze czas leczenia sie kończy... lekarz jasno stwierdził, ze kontynuowanie leczenia będzie zwykłym naciąganiem, ze będę musiała podpisać prośbę, ze kontynuacja leczenia takiego tylko na moja prośbę.

    Jak długo jesteście stymulowane?

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 września 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotałka wrote:
    U nas kolejny bezowocny miesiąc. Czuję ciężkie podbrzusze, opcja płacz uruchomiona. We środę startuje do lekarza, mam nadzieje, bo co pozostało. Dziewczyny, czy może słyszałyście o jakiś art medycznych odnośnie niskiego amh i zachodzenia w ciąże? Macie jakieś doswiadczenia z naturalnym poczęciem a niskim amh?

    Nurtuje mnie jesZcze jedna rzecz... miałam dwa cykle stymulacji, kolejny naturalny, teraz znowu stymulacja. Lekarz powiedział mi wprost, ze tak sie bawić można do 6 cykli i cos powinno zaskoczyć. A jeśli nie, procedura in vitro. Ile trwają Wasze stymulację? Moje amh to 1,08, mam 30 lat, bie rodziłam, pozostałe paranetry w normie. Jeden jajnik nie działa.
    Co jeśli wlasnie w głowie mam ciagle to, ze martwię sie, ze czas leczenia sie kończy... lekarz jasno stwierdził, ze kontynuowanie leczenia będzie zwykłym naciąganiem, ze będę musiała podpisać prośbę, ze kontynuacja leczenia takiego tylko na moja prośbę.

    Jak długo jesteście stymulowane?

    Ja co prawda z odwrotnym problemem bo amh Mam wysokie jak na policystyczne jajniki przystalo. U nas 6msc stymulowania ale lametta ktora biore podobno nie ma Jakiegos ograniczenia, a dzieki temu przynajmniej Moj organizm funkcjonuje tak jak normalnej kobiety. Bez tego cyklu trwaly po 50-60dni.

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 6 września 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotałka wrote:
    U nas kolejny bezowocny miesiąc. Czuję ciężkie podbrzusze, opcja płacz uruchomiona. We środę startuje do lekarza, mam nadzieje, bo co pozostało. Dziewczyny, czy może słyszałyście o jakiś art medycznych odnośnie niskiego amh i zachodzenia w ciąże? Macie jakieś doswiadczenia z naturalnym poczęciem a niskim amh?

    Nurtuje mnie jesZcze jedna rzecz... miałam dwa cykle stymulacji, kolejny naturalny, teraz znowu stymulacja. Lekarz powiedział mi wprost, ze tak sie bawić można do 6 cykli i cos powinno zaskoczyć. A jeśli nie, procedura in vitro. Ile trwają Wasze stymulację? Moje amh to 1,08, mam 30 lat, bie rodziłam, pozostałe paranetry w normie. Jeden jajnik nie działa.
    Co jeśli wlasnie w głowie mam ciagle to, ze martwię sie, ze czas leczenia sie kończy... lekarz jasno stwierdził, ze kontynuowanie leczenia będzie zwykłym naciąganiem, ze będę musiała podpisać prośbę, ze kontynuacja leczenia takiego tylko na moja prośbę.

    Jak długo jesteście stymulowane?
    Kotałka Twoje AMH wcale nie jest takie tragiczne. Chciałabym mieć takie... Ja mam 31 l. i AMH 0,4. Moja lekarka też mówiła o 6 miesiącach stymulacji m, z tym, że ja nawet przez in vitro mam marne szanse. Zaleciła mi jedynie DHEA, bo podobno powoduje uwalnianie w pierwszej kolejności komórek lepszej jakości. Nic więcej nie da się zrobić. Ja myślę, że Twoje szanse nie są wcale takie małe.

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
  • Minnieee Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 8 września 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym miesiacu znowu bez ovitrelle. Wszystko mi sie poprzestawiało. Po dupku nie dostalam normalnie @ tylko kilka dni po zaczęło sie plamienie raz poleciala krew wiec myslac, ze to @ zaczelam clo. Po czym kurek sie zakrecil, zero krwawienia tylko troche plamien. No i tak po tygodniu mniej wiecej przyszla @. Takze zaczelam z clo za wczesnie i nie ma sensu raczej brac ovitrelle. Musze czekac do nastepnego cyklu i zobaczymy co bedzie. Troche mnie przybiło to, ze mi sie wszystko wywraca w organizmie. Wczensiej po dupku moglam powiedzieć kiedy będzie @ a teraz... No i najgorsze, ze miesiac odpadl, bo ze stymulacji nici.

    Wszystko ma swój czas.
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 10 września 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnieee wrote:
    Ja w tym miesiacu znowu bez ovitrelle. Wszystko mi sie poprzestawiało. Po dupku nie dostalam normalnie @ tylko kilka dni po zaczęło sie plamienie raz poleciala krew wiec myslac, ze to @ zaczelam clo. Po czym kurek sie zakrecil, zero krwawienia tylko troche plamien. No i tak po tygodniu mniej wiecej przyszla @. Takze zaczelam z clo za wczesnie i nie ma sensu raczej brac ovitrelle. Musze czekac do nastepnego cyklu i zobaczymy co bedzie. Troche mnie przybiło to, ze mi sie wszystko wywraca w organizmie. Wczensiej po dupku moglam powiedzieć kiedy będzie @ a teraz... No i najgorsze, ze miesiac odpadl, bo ze stymulacji nici.
    No to faktycznie Ci się podkręciło wszystko. Może skontaktuj się z lekarzem co zrobić w takiej sytuacji?

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 10 września 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minnieee wrote:
    Ja w tym miesiacu znowu bez ovitrelle. Wszystko mi sie poprzestawiało. Po dupku nie dostalam normalnie @ tylko kilka dni po zaczęło sie plamienie raz poleciala krew wiec myslac, ze to @ zaczelam clo. Po czym kurek sie zakrecil, zero krwawienia tylko troche plamien. No i tak po tygodniu mniej wiecej przyszla @. Takze zaczelam z clo za wczesnie i nie ma sensu raczej brac ovitrelle. Musze czekac do nastepnego cyklu i zobaczymy co bedzie. Troche mnie przybiło to, ze mi sie wszystko wywraca w organizmie. Wczensiej po dupku moglam powiedzieć kiedy będzie @ a teraz... No i najgorsze, ze miesiac odpadl, bo ze stymulacji nici.

    Któraś dziewczyna miała taką sytuację że miała plamienie a po przerwie coś w rodzaju miesiączki i o ile pamiętam lekarz powiedział że powinna jak było plamienie już brać tebletki bo potem było za późno. Jak źle pamiętam to mnie poprawcie ;)

    Atinka
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 11 września 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem pierwszy raz, i też dopiero uczę się poruszać po całym forum ;) W tym cyklu miałam prowadzony monitoring plus zastrzyk ovi. Owulację mi potwierdzono 13d.c. miało na przestrzeni jednej doby pęknąć. Obecnie mam 14 dni po owu a @ nie ma. zazwyczaj drugą fazę cyklu mam 11 maksymalnie 12 dni. Biorę też luteinę do 10 dni po dniach płodnych (od dwóch dni nie biorę) i tak kusi mnie przetestowanie, ale nie mam pojęcia czy to jeszcze nie za wcześnie a sama luteina nie wydłużyła drugiej fazy cyklu? Kiedy najbezpieczniej zrobić test. Dzisiaj jestem 15 dnień po zastrzyku...

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 11 września 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem pierwszy raz, i też dopiero uczę się poruszać po całym forum ;) W tym cyklu miałam prowadzony monitoring plus zastrzyk ovi. Owulację mi potwierdzono 13d.c. miało na przestrzeni jednej doby pęknąć. Obecnie mam 14 dni po owu a @ nie ma. zazwyczaj drugą fazę cyklu mam 11 maksymalnie 12 dni. Biorę też luteinę do 10 dni po dniach płodnych (od dwóch dni nie biorę) i tak kusi mnie przetestowanie, ale nie mam pojęcia czy to jeszcze nie za wcześnie a sama luteina nie wydłużyła drugiej fazy cyklu? Kiedy najbezpieczniej zrobić test. Dzisiaj jestem 15 dnień po zastrzyku...

    Test już będzie wiarygodny, aczkolwiek najlepiej pójść na betę:) trzymam kciuki!

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 11 września 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem pierwszy raz, i też dopiero uczę się poruszać po całym forum ;) W tym cyklu miałam prowadzony monitoring plus zastrzyk ovi. Owulację mi potwierdzono 13d.c. miało na przestrzeni jednej doby pęknąć. Obecnie mam 14 dni po owu a @ nie ma. zazwyczaj drugą fazę cyklu mam 11 maksymalnie 12 dni. Biorę też luteinę do 10 dni po dniach płodnych (od dwóch dni nie biorę) i tak kusi mnie przetestowanie, ale nie mam pojęcia czy to jeszcze nie za wcześnie a sama luteina nie wydłużyła drugiej fazy cyklu? Kiedy najbezpieczniej zrobić test. Dzisiaj jestem 15 dnień po zastrzyku...
    No ja się dziwię, że jeszcze nie zrobiłaś testu :P trzymam kciuki!

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ati-nka wrote:
    Któraś dziewczyna miała taką sytuację że miała plamienie a po przerwie coś w rodzaju miesiączki i o ile pamiętam lekarz powiedział że powinna jak było plamienie już brać tebletki bo potem było za późno. Jak źle pamiętam to mnie poprawcie ;)
    Hej ja tak miałam z tym Plamieniem w czwartek plamienie a od poniedziałku okres zadzwoniłam w środę i stwierdził ze clo powinnam brać od czwartku a najlepsze jest to ze mój okres trwa 5 dni i tak jak planowałam skończył się w pitek :/ teraz gin wyjechał na cały wrześnie na urlop i ja tez miesiąc mam luuz
    Ale postanowiłam ze daje mu jeszcze 2 cykle czyli do listopada jak nic się nie wykluje zaczynam szukać innego gina lub klinika :(

  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 12 września 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Cześć dziewczyny, na tym wątku jestem pierwszy raz, i też dopiero uczę się poruszać po całym forum ;) W tym cyklu miałam prowadzony monitoring plus zastrzyk ovi. Owulację mi potwierdzono 13d.c. miało na przestrzeni jednej doby pęknąć. Obecnie mam 14 dni po owu a @ nie ma. zazwyczaj drugą fazę cyklu mam 11 maksymalnie 12 dni. Biorę też luteinę do 10 dni po dniach płodnych (od dwóch dni nie biorę) i tak kusi mnie przetestowanie, ale nie mam pojęcia czy to jeszcze nie za wcześnie a sama luteina nie wydłużyła drugiej fazy cyklu? Kiedy najbezpieczniej zrobić test. Dzisiaj jestem 15 dnień po zastrzyku...

    Ej No! Zrób test albo betę! Sama jestem bardzo ciekawa! Hehe trzymam kciuki!

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Eweliina Koleżanka
    Postów: 79 14

    Wysłany: 12 września 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja dziś 10 dzień po ovitrelle, cały miesiąc na stymulacji, w piątek mam zrobić test. Owu była z dobrego jajnika. Na nic się nie nastawiam, co ma być to będzie :) a co u Was?

  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 12 września 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka:) Ja mam dużo czasu do miesiączki, nadal bez żadnych wspomagaczy i w sumie nawet na monitoringu nie byłam żeby sprawdzić czy była owulacja. Czasu nie miałam. Pewnie przed nadejściem tej niechcianej * wybiorę się po receptę na Aromek i Ovitrelle. Ale do tego jeszcze ze dwa tygodnie.

    Atinka
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 13 września 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niestety nie tym razem ... :( nowy cykl nowa stymulacja dzisiaj 16 dni po owulacji czuję brzuch i mam lekkie plamienie @ jak nic!

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 13 września 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6 dc i bierzemy letrozol. 19.09 mam monitor ovu i zastrzyk. Zalecenia sa takie, ze tobie testy i sprawdzamy jak to pokrywa sie z monitoringiem :-) No i intensywny czas starań. Mimo ze troche "na czas" ale nadal mam z tego frajdę! Piszcie dziewczyny jak Wam idzie:-)

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 14 września 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    to mój pierwszy cykl z ovitrelle (staramy się z mężem już około 10 miesięcy). Ovitrelle miałam podany 3 września - pęcherzyk miał już wtedy 3 cm (cykle 31-32 dniowe). Zastanawiam się też czy ten pęcherzyk nie był jednak za duży (chociaż moja gin zdecydowała się na podanie zastrzyku). Teraz mam 26 dc, spodziewana @ 21.09. Zastanawiam się kiedy zrobić test - czy poczekać bliżej terminu spodziewanej miesiączki ? Dodam, że kilka dni temu towarzyszyły mi bóle jajników (na przemian raz lewy raz prawy) i dziwne uczucie ciągnięcia.

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Eweliina Koleżanka
    Postów: 79 14

    Wysłany: 14 września 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zrobiłam dziś betę jak mi lekarz kazał i wynik to powyżej 1 także się nie udało. Trzymam kciuki za Was!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2018, 09:40

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 15 września 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej dziewczyny ,

    Potrzebuję porady ... Zrobiłam dziś badanie progesteronu, wynik :42,2 ng/mol.
    19 dzień cyklu , jakiś chyba strasznie wysoki?! Dodam, że nie mam zdiagnozowanego PCO. Brałam też zastrzyk z ovitrelle 15 dnia cyklu i biorę duphaston 2x1. Na test jeszcze za wcześnie bo obitrelle brałam 15 dnia wiec na pewno mam jeszcze pozostałość we krwi.

    Czy ovitrelle i duphaston mógł tak zawyżyć wynik ??

    palyna
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 16 września 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexndra88, jeśli nie bierzesz Duphastonu ani luteiny to czekała bym z testem do dnia spodziewanej miesiączki. A jak bierzesz to mi lekarz kazał 10-tego dnia przyjmowania leku zrobić test i jak jest negatywny to odstawiać leki bo blokują miesiączkę.

    Eweliina i Dzik, mam nadzieję że następny cykl będzie udany. Za mało mamy tu dobrych wiadomości.

    Palyna, wydaje mi się że masz progesteron w normie. Trochę pogrzebałam i znalazłam tekie normy:
    Progesteron nmol/l
    faza folikularna < 0,6 – 3.6
    owulacja 1,5 – 5,5
    faza lutealna 3,0 – 68,0

    Chyba że masz podane w ng/ml
    faza folikularna cyklu jajnikowego: 0,28–0,72 ng/ml,
    okres okołoowulacyjny: 0,64–1,63 ng/ml,
    faza lutealna cyklu jajnikowego: 4,71–18,0 ng/ml,
    Sprawdź może jeszcze raz jak masz zapisane bo znam dwa rodzaje pomiarów a Ty podałaś jeszcze jakiś trzeci zapis.

    Oczywiście Duphaston wpływa na wynik ponieważ to właśnie jest syntetyczny progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2018, 10:10

    Atinka
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 16 września 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ati-nka wrote:
    Alexndra88, jeśli nie bierzesz Duphastonu ani luteiny to czekała bym z testem do dnia spodziewanej miesiączki. A jak bierzesz to mi lekarz kazał 10-tego dnia przyjmowania leku zrobić test i jak jest negatywny to odstawiać leki bo blokują miesiączkę.

    Eweliina i Dzik, mam nadzieję że następny cykl będzie udany. Za mało mamy tu dobrych wiadomości.

    Palyna, wydaje mi się że masz progesteron w normie. Trochę pogrzebałam i znalazłam tekie normy:
    Progesteron nmol/l
    faza folikularna < 0,6 – 3.6
    owulacja 1,5 – 5,5
    faza lutealna 3,0 – 68,0

    Chyba że masz podane w ng/ml
    faza folikularna cyklu jajnikowego: 0,28–0,72 ng/ml,
    okres okołoowulacyjny: 0,64–1,63 ng/ml,
    faza lutealna cyklu jajnikowego: 4,71–18,0 ng/ml,
    Sprawdź może jeszcze raz jak masz zapisane bo znam dwa rodzaje pomiarów a Ty podałaś jeszcze jakiś trzeci zapis.

    Oczywiście Duphaston wpływa na wynik ponieważ to właśnie jest syntetyczny progesteron.
    Duphaston ponieważ jest syntetyczny, z tego co kojarzę właśnie nie ma wpływu na wynik progesteronu.

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ