X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 16 września 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wynik w ng/ml
    W normach napisanych na wyniku w ogóle nie ma takiej wartości jak ja mam , norma fazy lutealnej jest 1,7-27 ng/ml
    Moja wartość jest do 12tygodnia ciąży no ale to chyba niemożliwe ...

    palyna
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 17 września 2018, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie, pomieszało mi się ;) Jak na wynik w ng/ml to masz faktycznie prawie dwukrotnie przekroczoną normę i jeśli wykluczasz ciążę to powinnaś z lekarzem to omówić i dokładniej sprawdzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 01:22

    Atinka
  • Alexandra88 Autorytet
    Postów: 450 213

    Wysłany: 17 września 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ati-nka dzięki za odpowiedź - akurat nie biorę ani luteiny ani duphastonu. W sumie testu już też nie będę robić bo @ przyszła dzisiaj ...

    PCOS ??
    Mutacje: MTHFR 677c-t hetero i PAI-1/4G hetero
    Cienkie endometrium
    Leki: euthyrox N25, miovelia, koenzym Q10, prenatal uno, Acid folicum, acard 75mg.
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 18 września 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Ja mam wynik w ng/ml
    W normach napisanych na wyniku w ogóle nie ma takiej wartości jak ja mam , norma fazy lutealnej jest 1,7-27 ng/ml
    Moja wartość jest do 12tygodnia ciąży no ale to chyba niemożliwe ...
    Palyna kontaktiwalaś się z lekarzem w sprawie tego wyniku?

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
  • Eweliina Koleżanka
    Postów: 79 14

    Wysłany: 18 września 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam, po moim wyniku bety lekarz kazał powtórzyć, beta już spadła, powiedział, że doszło do zapłodnienia ale się nie zagniezdzilo.. Dobrze, że coś się dzieje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2018, 09:42

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 18 września 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluś wrote:
    Palyna kontaktiwalaś się z lekarzem w sprawie tego wyniku?
    Tak , napisałam mu sms . Napisał mi że wartość jest prawidłowa ... pewnie nie można opierać się na wyniku progesteronu i podejrzewać ze coś "się zaczeło dziać " ... czas pokaże

    palyna
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 19 września 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak idą testy, ma któraś teraz już termin? Ja mimo że bez stymulacji nadzieję mam. ;) Czekam jeszcze tydzień do terminu @.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2018, 16:45

    Atinka
  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 20 września 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero ❤️ Dni płodne sie zbliżają :-)

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 20 września 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejcia, ja jestem kilka dni po inseminacji, taka nagla decyzja u nas, bo w 6 dniu cyklu pecherzyk mial 15mm a w 9 dniu rano podany Ovitrelle a 14 godzin pozniej pecherzyk pękał 21,5mm i byl zabieg inseminacji. Bylam w szoku ze tak szybko urosło mu sie i ze 14 godzin po zastrzyku zaczal pekac (byl znieksztalcony). Zawsze myslalam ze pęka po dobie i pozniej i nie wiedzialam tez ze tak szybko moge miec owulacje. Moze do tej pory zle celowalismy;) Dam znac czy cos z tego bedzie ;)


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 22 września 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła nie proszona, nawet do terminu nie doczekałam. Trzymam kciuki za wasze dwie kreski ;)

    Atinka
  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 23 września 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atinka, głowa do góry! Wracaj do gry, zaczynamy kolejne starania :-)

    Ati-nka lubi tę wiadomość

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 23 września 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam takie pytanie ad nowej szaty graficznej ovu. Jak zrobić zeby na kom widać było cały wykres a nie tylko cześć i przesuwać go suwakiem... masakra jakie to tera niewygodne, może to ja cos na komórce mam w ustawieniach, ze noe tak wszystko dziala

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Ania b Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 24 września 2018, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie

    jestem tu nowa.. choć nie nowa na OVUFRIEND w ogóle, bo już raz przechodziłam stymulację owulacji (i udało się - po 3 latach starań mam synka ur. 2016r.).
    W pierwszą ciążę zaszłam po femarze i pregnylu na pęknięcie. Teraz jest Aromek + ovitrelle podany w 15 dc przy 1 pęcherzyku dominującym. No i czekam, dziś jest 26 dc a ja już czuję się okresowo - piersi bolą niemiłosiernie. To czekanie jest wykańczające, mimo tego iż jestem doświadczona w tym temacie. Nie dopatruję się żadnych oznak ciążowych jak to było za pierwszym razem, wręcz przeciwnie..ale niech ten czas szybciej płynie

    Ania b
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 26 września 2018, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotałka, ja nie korzystam z wykresu więc niestety nie pomogę.
    Ania b, witaj w naszym gronie :) Mam nadzieję że długo z nami nie będziesz;) Dostałaś ten sam zestaw co ja brałam. Aromek działa świetnie. Teraz zrobiłam sobie chwilę przerwy w leczeniu. Zamierzam poszukać ginekologa-endokrynologa i może pod innym kontem podziałać. Aczkolwiek już dość mam tego całego latania i pilnowania odpowiednich dni w cyklu i godzin. Mam chwilę wegetacji w temacie więc i na forum rzadziej zaglądam.

    Atinka
  • Ania b Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 26 września 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jak dobrze, że się w końcu ktoś odezwał
    W poniedziałek miałam monitoring, żeby sprawdzić czy zastrzyk zadziałał - zadziałał owulacja była, endometrium ładne bo 14 mm - trzeba czekać, choć jak pisałam wyżej piersi bolą jak na @. Nie zamierzam robić żadnych testów Dziś jest u mnie 28 dc, a ja mam raczej długie cykle, więc @ nawet w 34 dc może przyjść.
    Niby powinno być mi trochę łatwiej bo przechodziłam przez to, ale jest to tak samo stresujące jak wtedy - strach przed monitoringiem..czy jest pęcherzyk...później strach czy pękł...no i ten okres najgorszy ...czyli czeekaaniieeee

    Ania b
  • Kotałka Koleżanka
    Postów: 80 12

    Wysłany: 26 września 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy dobrze rozumiem, że po ovitrelle testy ovu będą wychodzić pozytywne??

    początek starań 2017r.
    maj 2018:
    monitoring cykli, stymulacja letrozolem, amh 1.08
    Mąż - ok

    grudzień 2018:
    stymulacja gonadotropinami - gonal f - ciąża ektopowa - usunięcie jajowodu :(

    marzec/kwiecień/maj 2019 - dalej próba na gonadotropinach choć z jednym jajowodem - :(

    amh 1.01
    czerwiec 2019- 1 IVF - protokół długi - metformax 2x850, menopur 225j - 2 pęcherzyki, 2 komórki, 2 zarodki - transfer 3 dzień - zarodek 8b - :(
    drugi zarodek zatrzymany rozwój

    wrzesień 2019 - 2 IVF - długi protokół - glukophage 3x500, wit. D 2x 2000j, inofolic combi, encortolon - 1x 1tabl, gonal+ mensinorm dawka 375j. - 8 pęcherzyków - 5 zarodków - 0 blastk (zatrzymane na 3-4 dniu 4b, 4c) :(
  • Ati-nka Koleżanka
    Postów: 92 11

    Wysłany: 27 września 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania b, wcale nie powinno być Ci łatwiej bo już przez to przechodziłaś ;) Jak się czegoś bardzo chce to chociaż wiesz że nic nie jesteś w stanie więcej zrobić to będziesz się denerwować i przejmować. Będzie dobrze :)
    Kotałka, na pewno testy ciążowe wychodzą pozytywne. Nie wiem jak jest z testami ovu. Może ktoś inny się wypowie.
    Mam wrażenie że nikt już tu nie zagląda.

    Atinka
  • Eluś Przyjaciółka
    Postów: 218 38

    Wysłany: 27 września 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaglądam nadal ;) u mnie jakieś 8 dni po owu- cycki bolą jak zwykle, poza tym głucha cisza... Jak zwykle sobie wkręcam, choć tyle razy sobie obiecywałam... Ehh... I znowu jestem nerwowa, wczoraj się poklociłam z mężem, o nic, po prostu sobie coś ubzdurałam i musiałam sobie ulżyć chyba :( to ciągłe napięcie mnie wykancza!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 11:21

    Endometrioza II st, wodniak jajowodu lewego, Amh 0,4, morfologia 3%
    26.12.2015- Emilia ❤️
  • mgielka98 Przyjaciółka
    Postów: 127 25

    Wysłany: 27 września 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zagladam. Niestety nie mam czasu sie udzielac, nowa praca problemy ze stara do tego tydzien po inseminacji zlapalam zapalenie pecherza:( ppczatkowo niestety leczone ziolowo az sie doigralam i teraz walcze z zapaleniem nerek... I biore antybiotyk. Furagina jest zakazana. Ledwo co zipie, zapalenie pecherza minelo po 1 tabletce a bol nerek niestety dalej dokucza niesamowicie, chodzic ciezko, siedziec ciezko i lezec ciezko. Chyba na 1 antybiotyku sie nie skonczy.
    Teraz sie martwie czy jestem w ciazy. Martwie sie ze gdybym byla - antybiotyk i zapalenie w tak wczesnej ciazy zaszkodzilo by malenstwu. Najgorsze ze 11 dni po Ovitrelle HCG wykazal 4 i mysle czy to pozostalosc po Ovitrelle. Mam nadzieje...


    33lat/Starania 6 lat/ Graves-Basedow
    ANA-1:640, NK 15,1%,
    hetero MTHFR 1298 C, PAI, VR2
    4 IUI - :(
    Usunieta tarczyca
    Niespodziewane 2 kreski w prima aprilis '22
    c. naturalna bez leczenia- "NIEPLANOWANA":)
  • edka_fredka Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 28 września 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    tez jestem tu nowa, u mnie pęcherzyki nie pękają same.. W sobotę rano miałam podany zastrzyk ovitrelle a wieczorem potworny ból i z prawej strony i z lewej. Okazało się ze pękły mi oba i oba miały powyżej 20 mm. Dzisiaj z ciekawości zrobiłam sobie test czy jeszcze zastrzyk się utrzymuje i faktycznie jest blada kreseczka. Cykle mam regularne i maksymalnie 29 dni, w poprzednim cyklu okres przyszedł wcześniej w 25 dc ze względu na wcześniejsza owulacje zapewne. 10.10 ma przyjsc okres... mam nadzieje że nie będzie :) :) a wy dziewczyny kiedy testujecie ?

‹‹ 169 170 171 172 173 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ