X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 2 listopada 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panikasia wrote:
    Hej dziewczyny, dziś 29 dzień cyklu, 15 dni po zastrzyku Ovitrelle. Dziś zrobiłam betę - wynik 177.80, myślicie że okej? Oczywiście wiem że do powtórzenia za dwa dni.

    GRATULACJE 🤩🎈
    Trzymamy kciuki żeby beta ładnie rosła ☺

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za gratulacje, jestem w szoku, bo to był pierwszy cykl stymulowany i się udało, po mniej więcej pół roku starań. Mimo wszystko stresuje się bardzo, czy też wszystko będzie dobrze i jeszcze to do mnie nie dociera

    Sylza, Tweety_ lubią tę wiadomość

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 179

    Wysłany: 2 listopada 2021, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia piękna beta! Oby więcej takich w tym wątku :)

    Joanna29 lubi tę wiadomość

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 3 listopada 2021, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    A kto jeszcze jakoś niedługo będzie sikał oprócz Manu? Ja za tydzień. Dziś potwierdzona ovu, endo urosło po lenzetto, luteina dopochwowa i czekanie…

    Manu ja tez ostatni cykl w taki sposób, później już in vitro ale robię sobie miesiąc/dwa przerwy i dopiero zacznę działać chociaz moja gin namawiała ze możemy jeszcze w grudniu ale z drugiej strony widząc jak maja pozapychane kalendarze to nie wiem czy chce mi się w to wciskać. A może akurat pobiorę jeszcze suple i po nowym roku AMH skoczy na tyle ze uda mi się załapać na refundację. Kto wie 😬


    Ja mam dzisiaj 8 dni po ovi, planuje zacząć testować od soboty

    Sylza, MDW lubią tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 3 listopada 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Dziewczyny, jutro podaje sobie zastrzyk ovitrelle, lekarz kazał dzis i w środę współżyc. Za pierwszym razem owulacje miałam po około 26 godzinach od zastrzyku, za drugim wg jej nie czułam (ale była) . Po ilu godzinach macie owulacje po zastrzyku? 🙂

    Mi lekarz mówił ze owulacja do 24h musi wystąpić, znajoma której po 1 zastrzyku udało się zajsc mówiła że do 12h trzeba współżyc

    Kiki ciekawy temat poruszyłaś. Mi lekarz mówił wczoraj, ze owulacja po 24-36h. W tym mc mam mieć pierwsza inseminacje. Zaplanował ja na ok 48h od podania zastrzyku.
    Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie za późno.

  • Mara20 Znajoma
    Postów: 28 16

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    panikasia wrote:
    Hej dziewczyny, dziś 29 dzień cyklu, 15 dni po zastrzyku Ovitrelle. Dziś zrobiłam betę - wynik 177.80, myślicie że okej? Oczywiście wiem że do powtórzenia za dwa dni.
    Gratulacje! Super wiadomość 🥰

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Kiki ciekawy temat poruszyłaś. Mi lekarz mówił wczoraj, ze owulacja po 24-36h. W tym mc mam mieć pierwsza inseminacje. Zaplanował ja na ok 48h od podania zastrzyku.
    Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie za późno.

    A obserwowałaś u siebie jakieś objawy po zastrzyku? Ja w flo wpisuje sobie dosłownie każdy objaw żebym później miała porównanie, i tak np zastrzyk podałam o 15:50 (26.10) a objawy miałam pierwsze o godzinie 6 rano (28.10), tylko wiadomo ja mogę myśleć że to owulacja a tak na prawdę może to być przekształcanie w ciałko żółte. W każdym bądź razie 29 byłam wieczorem u lekarza i potwierdził ze 2 jajeczka pękły. Teraz czekam i czekam i w sumie chyba dzisiaj zatestuje bo zawsze po ovi się wstrzymywałam do dnia miesiączki, a w kolejnym cyklu zamiast clo mam mieć lamette więc chce zobaczyć co i jak :).

    Wracając do Twojego pytania wydaje mi się że lekarz wie co i jak, więc nie martw się, jajeczko po uwolnieniu żyje do 24 h więc powinniście i tak trafić :). Głowa do góry

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Kiki ciekawy temat poruszyłaś. Mi lekarz mówił wczoraj, ze owulacja po 24-36h. W tym mc mam mieć pierwsza inseminacje. Zaplanował ja na ok 48h od podania zastrzyku.
    Teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie za późno.
    Iui robi się na niepękniętych pęcherzykach.
    Komórka jajowa po owu żyje ok.24 h a zdolna jest do zapłodnienia ok.6/12h
    Przed podaniem Ovitrelle mi zawsze sprawdzano estradiol żeby ocenić dojrzałośc pęcherzyka.
    Iui było zazwyczaj na drugi dzień po zastrzyku.
    Udała się 3
    o.17 iui w czwartek rano w piątek ok.12 już po owu
    Zastrzyk był we środę

    Tweety_ lubi tę wiadomość

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    Iui robi się na niepękniętych pęcherzykach.
    Komórka jajowa po owu żyje ok.24 h a zdolna jest do zapłodnienia ok.6/12h
    Przed podaniem Ovitrelle mi zawsze sprawdzano estradiol żeby ocenić dojrzałośc pęcherzyka.
    Iui było zazwyczaj na drugi dzień po zastrzyku.
    Udała się 3
    o.17 iui w czwartek rano w piątek ok.12 już po owu
    Zastrzyk był we środę

    W takim razie porozmawiam z lekarzem w pon, bo z tego wynika, ze albo zastrzyk powinnam wziąć we wtorek, a w środę IUI. A jeśli zastrzyk w pon to IUI we wtorek jak dobrze liczę?

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 3 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    A obserwowałaś u siebie jakieś objawy po zastrzyku? Ja w flo wpisuje sobie dosłownie każdy objaw żebym później miała porównanie, i tak np zastrzyk podałam o 15:50 (26.10) a objawy miałam pierwsze o godzinie 6 rano (28.10), tylko wiadomo ja mogę myśleć że to owulacja a tak na prawdę może to być przekształcanie w ciałko żółte. W każdym bądź razie 29 byłam wieczorem u lekarza i potwierdził ze 2 jajeczka pękły. Teraz czekam i czekam i w sumie chyba dzisiaj zatestuje bo zawsze po ovi się wstrzymywałam do dnia miesiączki, a w kolejnym cyklu zamiast clo mam mieć lamette więc chce zobaczyć co i jak :).

    Wracając do Twojego pytania wydaje mi się że lekarz wie co i jak, więc nie martw się, jajeczko po uwolnieniu żyje do 24 h więc powinniście i tak trafić :). Głowa do góry

    Kiki po ostatniej stymulacji, miałam bóle podbrzusza ok dobę po zastrzyku. I wtedy tez zaczęliśmy starania przez kolejne dni. Niestety nic z tego nie wyszło. Ale mam wrażenie, ze wtedy pękło w niecałe 24h.
    Zbieram wszystkie objawy od kilku mc, ale zaczynam się obawiać, żeby nie popaść w jakaś paranoje ;)
    W dodatku w zeszłym mc miałam usuwany polip i lekko mnie czasami ta okolica pobolewa (pewnie zrosty) i to tez zaburza mi obserwacje.

    Podsumowując 6dc, drugi dzien na aromku.
    A na jakim Ty jesteś etapie?
    Prawie nie zaglądałam tu w październiku i nie jestem na bieżąco, ale trzymam za Was kciuki cały czas :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2021, 10:00

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 3 listopada 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    24dc = 9 dzień po ovitrelle - brak nawet cienia 😒
    Z jednej strony dobrze, bo wiem że i tak jest za wcześnie żeby był i przynajmniej wiem że zastrzyk już się nie utrzymuję, a z drugiej sama nie wiem..

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 3 listopada 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 21 dzień, 2x estrofem (bo w 16 dniu endometrium miałam 8.5 :( i mi zwiększył) i 2x duphaston

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 3 listopada 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Dziś 21 dzień, 2x estrofem (bo w 16 dniu endometrium miałam 8.5 :( i mi zwiększył) i 2x duphaston

    Kiedy idziesz na betę?? Ja planowałam jutro ale nie wiem czy jest sens 😒

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 3 listopada 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sobotę idę, będzie akurat 11 dni po ovi

    MDW lubi tę wiadomość

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 3 listopada 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, 8 dni po ovi test negatywny

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 3 listopada 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Melduję, 8 dni po ovi test negatywny

    To możliwe że w 8 i 9 dniu po ovi nie mamy żadnego śladu?
    Ciągle waham się nad jutrzejszą betą 🙄

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 3 listopada 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    To możliwe że w 8 i 9 dniu po ovi nie mamy żadnego śladu?
    Ciągle waham się nad jutrzejszą betą 🙄

    Manuu, na innym wątku jedna z koleżanek pisała, ze 10 dni po ovi nic, a blada kreska wyszła w 12 dc a mocna dopiero w 14.

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 4 listopada 2021, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Manuu, na innym wątku jedna z koleżanek pisała, ze 10 dni po ovi nic, a blada kreska wyszła w 12 dc a mocna dopiero w 14.

    Bardziej myślałam o fałszywej kresce po ovitrelle.
    W ostatnim cyklu utrzymywał mi się dość długo. 7-8-9 dzień testy pokazywały bladziocha..
    beta 10 dni po była 3,9 - po 48h spadła na 1,9

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 549 251

    Wysłany: 4 listopada 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny po zastrzyku jakieś objawy?
    Ja zaczęłam czuć cycki na @ (zawsze równy tydzień przed zaczynają mnie pobolewać a akurat za tydzień powinnam dostać) i mam strasznie wzdęty brzuch.
    Przytyłyście coś po terapii hormonalnej? Ja póki co trzymam wagę ale czuję się 2x taka jak byłam. Apetyt też mam dużo większy na różne dziwne rzeczy 🙄.
    Wg to stosujecie jakąś dietę? Ja jak starałam się naturalnie to trzymałam, odkąd mam hormony jem zdrowo ale pozwalam sobie od czasu do czasu na coś słodkiego bądź z wyższym Ig 😋

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 4 listopada 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Jak tam dziewczyny po zastrzyku jakieś objawy?
    Ja zaczęłam czuć cycki na @ (zawsze równy tydzień przed zaczynają mnie pobolewać a akurat za tydzień powinnam dostać) i mam strasznie wzdęty brzuch.
    Przytyłyście coś po terapii hormonalnej? Ja póki co trzymam wagę ale czuję się 2x taka jak byłam. Apetyt też mam dużo większy na różne dziwne rzeczy 🙄.
    Wg to stosujecie jakąś dietę? Ja jak starałam się naturalnie to trzymałam, odkąd mam hormony jem zdrowo ale pozwalam sobie od czasu do czasu na coś słodkiego bądź z wyższym Ig 😋


    U mnie za pierwszym razem po stymulacji kłucia w jajniku na którym był pęcherzyk + ból piersi.

    Przy drugim cyklu kłucie obu jajników (na obu pęcherzyki) + ból piersi i okropny apetyt 😄
    Typowo po zastrzyku ból podbrzusza który z czasem rozlał się na cały brzuch ale to przez krwiaczek który się zrobił.

    Apropo tycia, ja przybrałam i to dość sporo niestety.
    Nie stosuje żadnej szczególnej diety, ale chyba się za to zabiorę.. 😒

‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ