X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 5 listopada 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Ja mam duphaston do 26 niby brać wg lekarza. Nie chcę Ci kochana źle doradzić, bo lekarz ze mnie żaden ale jeśli beta by byla wg Ciebie na ciążę to brałabym dalej.

    Tak tak, to oczywiste. Do wizyty u lekarza wtedy warto ciągnąć. Bardziej obawiam się myśli czy testy nie są robione za wcześnie. Ale w tym przypadki nie wydaje mi się.

  • Saraa Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa ale potrzebuje Waszej pomocy 🙏 10 dni temu miałam podany zastrzyk pregnyl. 6 dni po progesteron miał 19.8 dziś 10 dni po progesteron 24.3 i beta 20.5
    Myślicie ze to jeszcze pozostałość po zastrzyku?

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saraa wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa ale potrzebuje Waszej pomocy 🙏 10 dni temu miałam podany zastrzyk pregnyl. 6 dni po progesteron miał 19.8 dziś 10 dni po progesteron 24.3 i beta 20.5
    Myślicie ze to jeszcze pozostałość po zastrzyku?
    Raczej nie, ale dla bezpieczeństwa powtórz betę lub sikany za 2 dni. Będziesz miała pewność :)

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Aktualizacja :
    26dc -12 dzień po ovitrelle. - jedna samotna kreska 😪

    Jeszcze się łudzę, jakaś nadzieja się tli no ale już powoli schodzę na ziemię.

    Jak myślicie? Jak jutro zrobię betę to będę miała czarno na białym? Lekarz sugerował płytkowy w niedziele.
    Mam trochę mętlik w głowie bo duphastonu mam do poniedziałku rana.. załatwię następny ale zawsze mam obawy kiedy go odstawić...

    Manu mi lekarz mówił, żeby dupka odstawic w terminie spodziewanej @, bo może opóźniać jej wystąpienie. Najlepiej poczekaj jeszcze z 2 dni i zrób kolejny test.

  • Saraa Znajoma
    Postów: 16 11

    Wysłany: 5 listopada 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Raczej nie, ale dla bezpieczeństwa powtórz betę lub sikany za 2 dni. Będziesz miała pewność :)
    A myślicie ze powinnam brać duphaston?

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 5 listopada 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saraa wrote:
    A myślicie ze powinnam brać duphaston?

    Tak:) do wizyty u lekarza jeśli beta będzie rosła za dwa dni:)

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie 9 dzień po ovi, na teście cień widoczny tylko pod kątem, względnie biały. Obiecałam sobie ze zacznę sikać od środy 🤪 nie wytrzymałam.
    Kiedy powinnam iść na bete ? Dziś mam 18dc

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Hej, u mnie 9 dzień po ovi, na teście cień widoczny tylko pod kątem, względnie biały. Obiecałam sobie ze zacznę sikać od środy 🤪 nie wytrzymałam.
    Kiedy powinnam iść na bete ? Dziś mam 18dc

    Hej, 18dc to trochę wcześnie. Ja brałam ovi dwa razy w 15dc. Za pierwszym razem lekarka kazała zrobić betę 10 dni po - czyli 25dc. Za drugim razem lekarz po stwierdzeniu ciałka żóltego kazał zrobić sikany 10dni po usg czyli 28dc.

    Na Twoim miejscu jeszcze troszkę bym poczekała chyba.

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiKi, a jak u Ciebie? Jakieś newsy?

    U mnie niestety echo.. 28dc - 13 dni po ovitrelle nadal jedna samotna krecha.. nie mam już nadziei ale dla 100% pewności dziś idę na betę - dziś 29dc - 14dni po ovitrelle. Jeśli wyjdzie słabo odstawiam dupka.

    Rozum mówi, że nic z tego ale podświadomość płata figle - jakoś dziwnie bolą mnie piersi od 2 dni, brzuch pobolewa jak na okres - a przecież jak biorę ciągle dupka to nie powinien? No i na piersiach zauważyłam wyraźne żyłki - sama już nie wiem czy były tam zawsze 😅. Któraś z dziewczyn pisała że mimo negatywnych sikanych komuś beta wyszła pozytywna więc koło samo się nakręca eh.
    Zaczynam być przerażona wizją nadchodzącego invitro..

    Mamy tu jakieś weteranki już po invitro? Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to u Was wyglądało? Badania wstępne itp?

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    KiKi, a jak u Ciebie? Jakieś newsy?

    U mnie niestety echo.. 28dc - 13 dni po ovitrelle nadal jedna samotna krecha.. nie mam już nadziei ale dla 100% pewności dziś idę na betę - dziś 29dc - 14dni po ovitrelle. Jeśli wyjdzie słabo odstawiam dupka.

    Rozum mówi, że nic z tego ale podświadomość płata figle - jakoś dziwnie bolą mnie piersi od 2 dni, brzuch pobolewa jak na okres - a przecież jak biorę ciągle dupka to nie powinien? No i na piersiach zauważyłam wyraźne żyłki - sama już nie wiem czy były tam zawsze 😅. Któraś z dziewczyn pisała że mimo negatywnych sikanych komuś beta wyszła pozytywna więc koło samo się nakręca eh.
    Zaczynam być przerażona wizją nadchodzącego invitro..

    Mamy tu jakieś weteranki już po invitro? Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to u Was wyglądało? Badania wstępne itp?

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mi mówił, że do in vitro badania podobne jak przy IUI.
    Anty-HIV, HBsAg, anty- HBc, anty-HCV-Ab, VDRL, grupa krwi, toksoplazmoza, różyczka, chalmydia trachomatis, cytologia i stopień czystości pochwy. Pozostałe tj.: morfologia,tsh, rezerwa jajnikowa itp pewnie miałaś już wcześniej.

    Ja dziś ovitrelle a w środę IUI, ale jak nie nie uda to tez idę w in vitro.

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Hej, u mnie 9 dzień po ovi, na teście cień widoczny tylko pod kątem, względnie biały. Obiecałam sobie ze zacznę sikać od środy 🤪 nie wytrzymałam.
    Kiedy powinnam iść na bete ? Dziś mam 18dc

    Sylza chyba tak najwcześniej ok 14-16 dni po ovi. Wcześniej to chyba nie ma sensu.
    Mi lekarz każe zrobić 14 dniu po IUI, czyli ok 16 dni od ovi.

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety_ wrote:
    Lekarz mi mówił, że do in vitro badania podobne jak przy IUI.
    Anty-HIV, HBsAg, anty- HBc, anty-HCV-Ab, VDRL, grupa krwi, toksoplazmoza, różyczka, chalmydia trachomatis, cytologia i stopień czystości pochwy. Pozostałe tj.: morfologia,tsh, rezerwa jajnikowa itp pewnie miałaś już wcześniej.

    Ja dziś ovitrelle a w środę IUI, ale jak nie nie uda to tez idę w in vitro.


    Miałam tylko te 'pozostałe' + cytologia.
    Dokładnie to są te same badania, bardziej chodziło mi o to ile mniej więcej trwa wykonanie tych badań i oczekiwanie na wyniki no i tak orientacyjnie kosztowo jak to wyglądało u Was

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie, jako że pierwszy raz miałam robiony zastrzyk z Ovitrelle. Czy to normalne, że od czasu podania zastrzyku (zeszły wtorek), cały czas kłuje mnie jajnik (ten w którym był pęcherzyk). Niby nie jest to ostry ból, ale tak cały czas czuję, że mnie "kłuje w boku" 🤔
    To mój pierwszy cykl "ze wspomaganiem". Ale nie była to pełna stymulacja bo trafiliśmy do lekarza na chwilę przed owulacja, więc dostałam tylko ovitrelle i progesteron, który mam brać 2 tygodnie. 19 listopada mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej...

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie, jako że pierwszy raz miałam robiony zastrzyk z Ovitrelle. Czy to normalne, że od czasu podania zastrzyku (zeszły wtorek), cały czas kłuje mnie jajnik (ten w którym był pęcherzyk). Niby nie jest to ostry ból, ale tak cały czas czuję, że mnie "kłuje w boku" 🤔
    To mój pierwszy cykl "ze wspomaganiem". Ale nie była to pełna stymulacja bo trafiliśmy do lekarza na chwilę przed owulacja, więc dostałam tylko ovitrelle i progesteron, który mam brać 2 tygodnie. 19 listopada mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej...

    Raczej normalnie jeśli jest to ostry ból - ja również tak miewałam - w pierwszym cyklu po ovi z jednej strony (jeden pęcherzyk), w drugim miałam pęcherzyki na obu jajkikach i tak dziabało lekko po obu stronach ;)

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Raczej normalnie jeśli jest to ostry ból - ja również tak miewałam - w pierwszym cyklu po ovi z jednej strony (jeden pęcherzyk), w drugim miałam pęcherzyki na obu jajkikach i tak dziabało lekko po obu stronach ;)

    Uff, dzięki za odpowiedź :)

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    Uff, dzięki za odpowiedź :)

    Oczywiście miało być 'jeśli NIE JEST to ostry ból' 😆
    No cóż, troszkę poboleć musi, nie może być za lekko 😅.
    A kiedyś się myślało że starania to będzie czysta przyjemność 🤣.

    Jak będziesz u swojego lekarza to napomknij o tym przy wizycie, ale wydaje mi się że to nie powinno być nic złego 😊.

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Oczywiście miało być 'jeśli NIE JEST to ostry ból' 😆
    No cóż, troszkę poboleć musi, nie może być za lekko 😅.
    A kiedyś się myślało że starania to będzie czysta przyjemność 🤣.

    Jak będziesz u swojego lekarza to napomknij o tym przy wizycie, ale wydaje mi się że to nie powinno być nic złego 😊.

    Tak się właśnie domyśliłam, że tam powinni być "nie jest" ;) tak miało być przyjemnie, romantycznie i najlepiej szybko🤷‍♀️ a wyszło jak wyszło.
    W sumie może dobrze, że pobolewa przynajmniej mam poczucie "że coś się dzieje" 😅

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 8 listopada 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo ja jesyem dziś 13 dzień po ovi i nadal mnie kłuje.
    Na betę finalnie nie poszłam.
    Ja raczej w tym cyklu nie mam szans na ciążę bo mierzyłam temperature i tak
    W sobotę 37.05, niedziela 36.87, dziś 36.66 także raczej już nie mam nadziei. Ale przy okazji mierzycie sobie temperaturę przy terapii hormonami? Myslicie ze temperatura jest wiarygodna czy jednak Tabletki bardzo na nią wpływają.
    Coz jak dostanę teraz okres to będę miała drożność robiona, dziewczyny czy to boli? I kolejny cykl niby nadal na clo+estrofem +ovitrelle + duphaston tym razem wszystko 2x1

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 8 listopada 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam ze progesteron sprawia ze pomiary temp nie są wiarygodne i odpuściłam mierzenie :)

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ