X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z mierzeniem temp wytrzymałam tylko jeden cykl a i tak nie był miarodajny bo jestem śpiochem strasznym i nawet jak sie obudziłam rano na pomiar to zasypiałam spowrotem przed zrobieniem 😂😂
    Ja miałam finalnie robioną drożność przy okazji laparoskopii, więc byłam znieczulona ogólnie. Cieszę się bardzo bo ogólnie mam niski próg bólu i bardzo się bałam tego badania. Ale moja koleżanka, która miała robioną "na żywca" mowiła, że może przyjemne to nie ale nie jest też bardzo bolesne - porównała to do bolesnej miesiączki. Co ważne przygotuj sobie podpaskę na potem bo może wystąpić lekkie krawienie razem z resztkami kontrastu i np jej o tym nikt nie powiedział :/
    Ja po tym ovitrellu szczerze mówiąc nie spodziewam się cudu bo mam jeden jajowód niedrożny a drugi wątpliwy plis ogólnie endometrioza. Ale, że jestem świeżo po tej drożności to lekarz stwierdził, że chciałby żebyśmy spróbowali bo wcześniej stymulacji nie miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 15:59

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualizacja : beta <<0,100. 😔

    No cóż.. nie poddajemy się - teraz czas na bardziej radykalne metody.

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 8 listopada 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Aktualizacja : beta <<0,100. 😔

    No cóż.. nie poddajemy się - teraz czas na bardziej radykalne metody.

    Przykro mi 😔
    Ale dopóki są możliwości to trzeba mieć nadzieję i próbować <3

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Aktualizacja : beta <<0,100. 😔

    No cóż.. nie poddajemy się - teraz czas na bardziej radykalne metody.

    Tak mi przykro 🥺

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Miałam tylko te 'pozostałe' + cytologia.
    Dokładnie to są te same badania, bardziej chodziło mi o to ile mniej więcej trwa wykonanie tych badań i oczekiwanie na wyniki no i tak orientacyjnie kosztowo jak to wyglądało u Was
    Na cytologię i chlamydie czekałam ok 2 tyg. Krew w ok 2 dni.
    Cena zależy gdzie robisz. Ja poszłam do przychodni i zrobiłam prywatnie, to krew ok 250zl. W alab, diag, medicover itp prawie 500 zł.
    Wymazy zrobiłam za darmo bo namówiłam na skierowanie ginekologa. Prywatnie ok 400zl.
    Jak planujesz isc w in vitro to wymazy zacznij min 3 tyg przed początkiem cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 17:11

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie, jako że pierwszy raz miałam robiony zastrzyk z Ovitrelle. Czy to normalne, że od czasu podania zastrzyku (zeszły wtorek), cały czas kłuje mnie jajnik (ten w którym był pęcherzyk). Niby nie jest to ostry ból, ale tak cały czas czuję, że mnie "kłuje w boku" 🤔
    To mój pierwszy cykl "ze wspomaganiem". Ale nie była to pełna stymulacja bo trafiliśmy do lekarza na chwilę przed owulacja, więc dostałam tylko ovitrelle i progesteron, który mam brać 2 tygodnie. 19 listopada mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej...

    Normalne, ovitrelle tez pomaga przez te 24-36h dojrzewać jajeczku.
    Ja np podczas samej owulacji tez czuje kłucie. Przy każdej stymulacji boli mnie podbrzusze jakby mi ktoś kamyczki w jajniki wrzucił.

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Aktualizacja : beta <<0,100. 😔

    No cóż.. nie poddajemy się - teraz czas na bardziej radykalne metody.

    Manuu, przykro mi. Wiem jak się czujesz. Ja juz tez czasami tracę nadzieje, ale głowa do góry i walczymy dalej💪

  • Manuu Ekspertka
    Postów: 146 266

    Wysłany: 8 listopada 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy ❤

    Muszę przemyśleć jak to teraz wszystko rozegrać żeby wyrobić się z badaniami przed następnym cyklem.

  • Mara20 Znajoma
    Postów: 28 16

    Wysłany: 8 listopada 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manuu wrote:
    Aktualizacja : beta <<0,100. 😔

    No cóż.. nie poddajemy się - teraz czas na bardziej radykalne metody.
    Przytulam Cię mocno, każda z nas jest w tym samym miejscu, ale po każdej burzy przychodzi słońce. Ja będę prosić o pocieszenie pod koniec tygodnia bo wtedy będę testować...

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 9 listopada 2021, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś 27 dzień, test negatywny

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Pinkiii Ekspertka
    Postów: 201 174

    Wysłany: 9 listopada 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie, jako że pierwszy raz miałam robiony zastrzyk z Ovitrelle. Czy to normalne, że od czasu podania zastrzyku (zeszły wtorek), cały czas kłuje mnie jajnik (ten w którym był pęcherzyk). Niby nie jest to ostry ból, ale tak cały czas czuję, że mnie "kłuje w boku" 🤔
    To mój pierwszy cykl "ze wspomaganiem". Ale nie była to pełna stymulacja bo trafiliśmy do lekarza na chwilę przed owulacja, więc dostałam tylko ovitrelle i progesteron, który mam brać 2 tygodnie. 19 listopada mam zrobić test i wtedy będę wiedzieć co dalej...
    Ja miałam zastrzyk 3.11 i też od tego czasu mam ból jajników. Mam nadzieję, że to na pozytywny wynik😉 lekarz kazał zrobić betę 16. Trzymam za Cb i Sb kciuki😉

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkiii wrote:
    Ja miałam zastrzyk 3.11 i też od tego czasu mam ból jajników. Mam nadzieję, że to na pozytywny wynik😉 lekarz kazał zrobić betę 16. Trzymam za Cb i Sb kciuki😉

    O już 16.11? Mi dopiero 19.11 kazał testować :/ też trzymam kciuki! 🙃

  • Szarloo Koleżanka
    Postów: 37 13

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Dziś 27 dzień, test negatywny

    Przykro mi 😔 a tą drożność bedziesz robic równolegle ze stymulacja?

  • Mara20 Znajoma
    Postów: 28 16

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem 12 dni po zastrzyku ovitrelle jak myślicie, testować czy iść na betę przed weekendem? Wolałabym już wiedzieć co i jak, bo zacznę biegać jeśli znowu nie pyklo. Brzuch mam po tych lekach coraz większy.

  • Pinkiii Ekspertka
    Postów: 201 174

    Wysłany: 9 listopada 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarloo wrote:
    O już 16.11? Mi dopiero 19.11 kazał testować :/ też trzymam kciuki! 🙃
    Zastrzyk miałam z samego rana. I mówił że 16 spokojnie można betę robić. W maju poroniłam... I w tym cyklu pierwszy raz brałam Lametta i później Ovitrelle. A po 4 dniach Duphaston. Lekarz mówił, że musi mnie pod stymulowac. Zobaczymy co z tego wyjdzie😉 musimy być dobrej mysli😉

  • Pinkiii Ekspertka
    Postów: 201 174

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mara20 wrote:
    Hej, jestem 12 dni po zastrzyku ovitrelle jak myślicie, testować czy iść na betę przed weekendem? Wolałabym już wiedzieć co i jak, bo zacznę biegać jeśli znowu nie pyklo. Brzuch mam po tych lekach coraz większy.
    Mi lekarz mówił że w 14 dnu i można robic😉 U mnie tak samo brzuch jak balon.

    Mara20 lubi tę wiadomość

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mara20 wrote:
    Hej, jestem 12 dni po zastrzyku ovitrelle jak myślicie, testować czy iść na betę przed weekendem? Wolałabym już wiedzieć co i jak, bo zacznę biegać jeśli znowu nie pyklo. Brzuch mam po tych lekach coraz większy.

    Poczekaj jeszcze z 2-3 dni i zrób betę, będziesz miała pewność.
    Ja ostatnio zużyłam 5 testów i niepotrzebnie dołożyłam sobie stresu.

    Mara20 lubi tę wiadomość

  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki25 wrote:
    Dziś 27 dzień, test negatywny

    Kiki naprawdę mi przykro. Nie trać pls nadzieji i nie zamartwiaj się, w końcu wszystkim nam się uda, tylko trzeba czasu i cierpliwości.
    Dobrze, że medycyna idzie do przodu i mamy więcej czasu. 20 lat każdy lekarz skreślił by mnie ze względu na wiek ;)

  • Kiki25 Autorytet
    Postów: 555 251

    Wysłany: 9 listopada 2021, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak będę miała i stymulacje i drożność jednocześnie robioną, brzuch większy zdecydowanie niż był

    Czynnik V (R2) układ heterozygotyczny, MTHFR układ heterozygotyczny (zarówno przy >T oraz > C), PAI-1 układ heterozygotyczny
    Na zimowisku ❄️❄️ 3bb ❄️4BA

    02 VI 2023 3bb - 01.24 🧸jest już z nami
  • Tweety_ Ekspertka
    Postów: 191 53

    Wysłany: 9 listopada 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie,
    Czy udało Wam się zaobserwować lub podejrzewacie po objawach w jakim czasie +/- od podania ovitrelle doszło u Was do owu (pęknięcia jajeczka)?

‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ