X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1412 1898

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mlia wrote:
    U mnie w 9dpt beta spadła poniżej 5 :(
    Przykro mi :(

    mlia lubi tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Wiki97 Koleżanka
    Postów: 43 8

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaraz wrote:
    Laski!
    Jutro termin miesiaczki od soboty testy pozytywne (3) dziś robiłam bete i 991! :o

    Co myślicie? Lekarz napisał że już coś będzie widać na USG że mogę przyjść.

    Dodam że ovitrelle przyjęłam 12.07 koło godz 20. Był to 14dc
    Myśle ze to pewniak 😍 trzymam kciuki, gratulacje ❤️❤️❤️

  • drSylwia Ekspertka
    Postów: 200 300

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! W tym cyklu pierwszy raz przyjęłam ovitrelle, naczytałam się o fałszywie pozytywnych testach, więc uznałam, że żeby się potem nie zastanawiać to będę robić testy codziennie i patrzeć jak kreska blednie.
    Dzisiaj 8 dzień po ovitrelle i siedzę i się zastanawiam...
    Mam wrażenie, że w 6 dniu był tylko cień kreski, a od wczoraj widoczne jest, że bardzo delikatnie ciemnieje. Codziennie robię testy tej samej firmy. I teraz pytanie czy to możliwe czy moje zwidy?

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - Clo
    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb
    10.23 Clo
  • Iva_86 Debiutantka
    Postów: 13 17

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    goraleczka wrote:
    Hej dziewczyny. Zrobiłam test 9,10 i dziś 11 dni po Ovitrelle. Mam wrażenie, że ciemnieją, jutro pójdę na betę. Co myślicie? 🤷 Jest szansa, że to ciąża?
    Trzymam kciuki i obyś przekazała nam dobre wiadomości ✊

  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiki97 wrote:
    Myśle ze to pewniak 😍 trzymam kciuki, gratulacje ❤️❤️❤️
    Mogą to być bliźniaki przy tak dużej becie dzień przed miesiączką?

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jak ciemnieje to jest szansa. :) Zwłaszcza w późniejszych dniach cyklu. Ja robiłam wczoraj tj. 7 dzień po zastrzyku i już nic nie było ale miałam takie cykle ze i w 10 potrafiły być ślady.
    Za to jeśli chodzi o skutki uboczne to nie mam żadnych, wręcz przeciwnie czuje się rewelacyjnie po tym zastrzyku (to był mój piąty w ostatnim roku) także to też info dla innych dziewczyny, że nie zawsze są skutki uboczne (ja np. Jestem panikara jeśli chodzi o skutki uboczne więc dziele się też pozytywnymi przykładami:))

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest pęcherzyk ciążowy :)

  • Lierin2 Autorytet
    Postów: 1390 3522

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaraz wrote:
    U mnie jest pęcherzyk ciążowy :)
    Super gratulacje! 🥰
    Staraliście się naturalnie czy z jakąś pomocą medyczna? :)

    ONA i ON - 37 & 36 l.
    ✅️ OK u obojga: Kariotypy, hormony, owu, AMH -1,56
    ❌ Zdiagnozowane problemy:
    Ona - PAI - 1 - hetero, MTHFR - hetero
    On - IO - leczona, Oligospermia - (3 mln -> 10 mln) MSOME 0% -> 1%

    🍀Starania od 4.2021 (poważne od 12.2021)
    08.22 - 1 IUI - ❌️
    09.22- Invitro - 6 jajek -> 3 komórki -> 2 zarodki ruszyły-> Finalnie ❄️4AA przebadany zdrowy

    Immuno:
    👉 Cytokiny lekko rozjechane 👉 Allo MLR - 20.5% (bez ciazy), 0% po poronieniu 👉 KIR BX - brak niektorych kirow DS. ✅️Reszta ok.

    🔥I runda ICSI:
    17. 11.22 - Transfer (Embryoglue, Atobisan, Accofil, Encorton, Accard, Heparyna, Prolutex, Besins, Estrofem)
    4dpt - ⏸️ beta przyrasta jak rakieta do 18 dpt, 25dpt zarodek 2 mm, 32 dpt serduszko. Zarodek slabo rośnie, serduszko bije -> poronienie zatrzymane 9 tc, Jagoda, zdrowa dziewczynka 💔💔 Brak jednoznaczniej przyczyny. 🥺

    Walczymy dalej! 🤞🤞🍀
    🔥Zmiana na Czechy Repofit
    11.23 - II runda invitro🤞
  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 31 sierpnia 2022, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lierin2 wrote:
    Super gratulacje! 🥰
    Staraliście się naturalnie czy z jakąś pomocą medyczna? :)
    W 2021 urodziłam pierwsze dziecko.
    I od tego roku tak od lutego zaczęliśmy starania na poważnie. Ale miałam problemy z miesiączką, przychodziła co dwa tyg albo się spozniala po dwa tyg.. Dostałam progesteron besins i się unormowało ale ciąży nadal nie było :(
    W czerwcu przy kontrolnej wizycie u innego ginekologa zauważyła że nie mam owulacji, pęcherzyk nie rośnie. Zaproponowała clo+ ovitrelle + badania.

    Badania wyszły ok, pierwsza stymulacja nieudana.
    Przy monitoringu na drugiej powiedziała że trzeba pomyśleć o drożności bo pęcherzyki są, owulacja jest, zastrzyk podany więc nie ma się co stymulować za długo.

    Już miałam przygotowywać męża do badania nasienia, dlatego ten cykl był stymulowany ale bez większych nadzieii. Dodatkowo złapałam infekcje grzybiczną ale lekarz powiedział żeby się starać skoro już jestem po stymulacji. Dostałam zastrzyk i tak 3 dni przed okresem trzy testy pozytywne a dzień przed okresem beta prawie tysiąc :)

    Myślę, że głowa ma tu duże znaczenie. Ja się przygotowywałam na wrzesień, że to nasz ostatni cykl, że mąż zrobi badania, weźmie urlop itd a tu zaskoczyło ❤

  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 1 września 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaraz wrote:
    U mnie jest pęcherzyk ciążowy :)

    Co tzn pęcherzyk ciążowy? Kiedy był widoczny na usg? Byłam stymulowana letrozolem, brałam ovitrelle w środę, to był 13 dzien cyklu (dwa pęcherze w lewym jajniku po 18 mm i jeden w prawym - 16mm). Jutro rano jadę na usg żeby zerknąć czy pękły :)
    Zastanawiam się kiedy widać, że tam już coś się dzieje.

    Szczerze gratuluję! Bardzo mnie cieszą pozytywne wiaodmości tutaj :)

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 1 września 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    Co tzn pęcherzyk ciążowy? Kiedy był widoczny na usg? Byłam stymulowana letrozolem, brałam ovitrelle w środę, to był 13 dzien cyklu (dwa pęcherze w lewym jajniku po 18 mm i jeden w prawym - 16mm). Jutro rano jadę na usg żeby zerknąć czy pękły :)
    Zastanawiam się kiedy widać, że tam już coś się dzieje.

    Szczerze gratuluję! Bardzo mnie cieszą pozytywne wiaodmości tutaj :)

    To bardzo wczesny etap ciąży, 4t4d według miesiaczki. Ja poszłam na USG bo zrobiłam betę ( po trzech pozytywnych testach) i wyszła prawie tysiąc. Wysłałam do lekarza i powiedział, że mogę podejść bo już od bety 800 widać coś na USG :)

    Mówił że za dwa tyg powinno być serduszko.

  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 1 września 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaraz wrote:
    To bardzo wczesny etap ciąży, 4t4d według miesiaczki. Ja poszłam na USG bo zrobiłam betę ( po trzech pozytywnych testach) i wyszła prawie tysiąc. Wysłałam do lekarza i powiedział, że mogę podejść bo już od bety 800 widać coś na USG :)

    Mówił że za dwa tyg powinno być serduszko.


    W którym dniu cyklu robilaś test? Cudowna informacja ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2022, 22:15

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 2 września 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po usg. Owulacja była z prawego jajnika, tam pęcherzyk pękł. W lewym nic się nie wydarzyło, a tam były 2 i jakby ładniejsze pęcherze. Także nooo nie nastawiam się na nic :< Test zrobię w dniu spodziewanej miesiączki czyli jakoś 15 września. Teraz pozostaje mi się wyluzować w miarę i starać się o tym nie rozkminiać jakoś szalenie, chociaż to bardzo ciężkie!

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Iva_86 Debiutantka
    Postów: 13 17

    Wysłany: 2 września 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    Ja już po usg. Owulacja była z prawego jajnika, tam pęcherzyk pękł. W lewym nic się nie wydarzyło, a tam były 2 i jakby ładniejsze pęcherze. Także nooo nie nastawiam się na nic :< Test zrobię w dniu spodziewanej miesiączki czyli jakoś 15 września. Teraz pozostaje mi się wyluzować w miarę i starać się o tym nie rozkminiać jakoś szalenie, chociaż to bardzo ciężkie!
    Głowa do góry, może ten mniejszy okaże się tym właściwym. Ja zastrzyk robiłam w tamten piątek rano i już wytrzymać nie mogę, żeby zrobić test, ale teraz chyba może jeszcze wyjść mylący. Mi niestety nic innego w głowie nie siedzi, wiec wymyślam sobie zajęcia, żeby trochę zająć głowę. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dwie kreski.

    kasia lubi tę wiadomość

  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 2 września 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iva_86 wrote:
    Głowa do góry, może ten mniejszy okaże się tym właściwym. Ja zastrzyk robiłam w tamten piątek rano i już wytrzymać nie mogę, żeby zrobić test, ale teraz chyba może jeszcze wyjść mylący. Mi niestety nic innego w głowie nie siedzi, wiec wymyślam sobie zajęcia, żeby trochę zająć głowę. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dwie kreski.


    Lepiej poczekaj do dnia spodziewanej miesiączki :) Lepiej to wytrzymać i mieć pewny wynik, najlepiej potwierdzony badaniem krwi. Ciekawe czy będę taka mądra jak mi minie tydzień od zastrzyku :D Trzymam kciuki również i czekam na informacje! <3

    Iva_86 lubi tę wiadomość

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 2 września 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    W którym dniu cyklu robilaś test? Cudowna informacja ❤
    W 29dc.
    A dzień przed miesiączką czyli 31dc beta już 991 😍

    kasia lubi tę wiadomość

  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 2 września 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaraz wrote:
    W 29dc.
    A dzień przed miesiączką czyli 31dc beta już 991 😍

    Gratuluję naprawdę! Mnie niepokoi to że akurat chwilę po owulacji się przeziębiłam, leżę z katarem, bólem gardła i stanem podgorączkowym. Podobno to nie wpływa na tym etapie ale i tak trochę się tym martwię! Ale moja gin kazała się nie stresować, nie myśleć też jak świr tylko o tym ile dni do testowania tylko się nastroić czymś pozytywnie. 11go września wylatuję do Grecji i powoli myślę już tylko o tym ❤ no i zaglądam tu, bo takie historie jak Twoja to też miód na ten stres :)

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
  • Mamaraz Koleżanka
    Postów: 67 6

    Wysłany: 2 września 2022, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia wrote:
    Gratuluję naprawdę! Mnie niepokoi to że akurat chwilę po owulacji się przeziębiłam, leżę z katarem, bólem gardła i stanem podgorączkowym. Podobno to nie wpływa na tym etapie ale i tak trochę się tym martwię! Ale moja gin kazała się nie stresować, nie myśleć też jak świr tylko o tym ile dni do testowania tylko się nastroić czymś pozytywnie. 11go września wylatuję do Grecji i powoli myślę już tylko o tym ❤ no i zaglądam tu, bo takie historie jak Twoja to też miód na ten stres :)
    Kochana ja zaszłam w cyklu gdzie brałam globulki bo infekcja grzybiczna 🙈 właśnie przez to spisałam cykl na straty

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1929 1788

    Wysłany: 3 września 2022, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Jestem tutaj nowa.
    Staramy się od 13 miesięcy, u męża wszystko ok, u mnie IO i PCOS, właściwie bez stymulacji zero owulacji.
    Trochę mam problemów, żeby zrobić drożność i to miał być ostatni cykl na lekach (Etruzil). W środę 24go zastrzyk. Wiedziałam, że testy moczowe oszukują po ovitrelle, ale uważałam, że w krwi wykrywa już tylko podjednostkę beta (pracuje w labie, aż ulotki odczynnikowe czytałam).
    Zrobiłam betę a tam 25.2 i progesteron 35.
    Ale zaczęłam czytać to forum i wczytałam się w ulotkę ovitrelle.. powtórzyłam będę dwa dni później już spadła do 13 za to progesteron skoczył do 44 (to był 21 dzień cyklu, miałam owulacje z dwóch jajników).
    Myślicie, ze jest sens iść w pon na betę?
    Wczoraj był 10 dzień po zastrzyku a na teście o czułości 10 nadal widać kreskę…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2022, 08:58

    kasia lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • kasia Autorytet
    Postów: 334 134

    Wysłany: 3 września 2022, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Cześć dziewczyny
    Jestem tutaj nowa.
    Staramy się od 13 miesięcy, u męża wszystko ok, u mnie IO i PCOS, właściwie bez stymulacji zero owulacji.
    Trochę mam problemów, żeby zrobić drożność i to miał być ostatni cykl na lekach (Etruzil). W środę 24go zastrzyk. Wiedziałam, że testy moczowe oszukują po ovitrelle, ale uważałam, że w krwi wykrywa już tylko podjednostkę beta (pracuje w labie, aż ulotki odczynnikowe czytałam).
    Zrobiłam betę a tam 25.2 i progesteron 35.
    Ale zaczęłam czytać to forum i wczytałam się w ulotkę ovitrelle.. powtórzyłam będę dwa dni później już spadła do 13 za to progesteron skoczył do 44 (to był 21 dzień cyklu, miałam owulacje z dwóch jajników).
    Myślicie, ze jest sens iść w pon na betę?
    Wczoraj był 10 dzień po zastrzyku a na teście o czułości 10 nadal widać kreskę…


    Kurcze, nie wiem co Ci powiedzieć. Ja wolę poczekać już do pierwszego dnia spodziewanej miesiączki niż wplatywać się w takie analizy wcześniej bo to tylko stres dla Ciebie teraz :< ja zrobiłabym test w dniu spodziewanej miesiączki i ew po nim betę dla upewnienia.

    👩 31 -PCOS, niedoczynność tarczycy, hashimoto
    🧔 32 - wyniki nasienia w normie

    Starania od września 2021:
    -27.02. - histeroskopia, laparoskopia, kontrola drożności jajowodów (drożne), el-kauteryzacja jajników

    Naturalne owulacje, pęcherzyki pękające po ovitrelle
    14.07. - iui
‹‹ 291 292 293 294 295 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ