X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 88 23

    Wysłany: 1 października, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaRogos wrote:
    A jaki lek teraz przyjmujesz ?
    Ja mam teraz od 3-7 clostilbegyt i po owulce cyclogest jako progesteron

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 146 24

    Wysłany: 1 października, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak myślicie - teraz standardowo lameta od 5-9 dc, a potem wizyta u ginekologa. Niestety jestem w delegacji i będę mogła się u niego pojawić w 13 dc (w sumie nie wiem czy to już nie będzie 14 dc, bo bardzo słaba ta 🐒 i nie wiem co liczyć jako pierwszy dzień, czy na początku tylko plamienie było …) - CZY TO nie będzie już za późno np. na ovitrelle? Czy przy np. 3 pęcherzykach po lametta zastrzyk jest konieczny czy są szanse, że pękną same?

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta…
  • AlicjaRogos Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 1 października, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Ja mam teraz od 3-7 clostilbegyt i po owulce cyclogest jako progesteron
    No to miałam to samo w zeszłym roku jak aromek mi nie działał

    Niktważny lubi tę wiadomość

  • AlicjaRogos Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 1 października, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Dziewczyny a jak myślicie - teraz standardowo lameta od 5-9 dc, a potem wizyta u ginekologa. Niestety jestem w delegacji i będę mogła się u niego pojawić w 13 dc (w sumie nie wiem czy to już nie będzie 14 dc, bo bardzo słaba ta 🐒 i nie wiem co liczyć jako pierwszy dzień, czy na początku tylko plamienie było …) - CZY TO nie będzie już za późno np. na ovitrelle? Czy przy np. 3 pęcherzykach po lametta zastrzyk jest konieczny czy są szanse, że pękną same?
    Ja np . W tym cyklu byłam na wizycie 21.09 a zastrzyk brałam dopiero 27.09 musiałam czekać aż pęcherzyki podrosną a jeśli chodzi o lametta to nie mam pojęcia

  • AlicjaRogos Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 1 października, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc zastrzyk przyjęłam w 17 dc

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Dziś mam monitoring, jest to już 4 cykl starań z lekami,już powoli brakuje mi sił :( do inseminacji jeszcze za wcześnie, ale mam wrażenie że nie uda mi się zajść naturalnie :((
    Czemu za wcześnie? Ile cykli naturalnych Twój lekarz zalecił? Mój po 3 już skierował na IUI

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 1 października, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedrożny jeden jajowód i drożność bolała mnie bardzo. Nie chce straszyć, po prostu nie będę słodzić że zawsze może być bezboleśnie :)

    Co do 1 dnia cyklu liczy sie dzień krwawienia, plamienie to nie 1 dzień cyklu.

    Ja Aromka nie przyjmowałam, byłam 2 cykle kiedyś na Letrozolu ale średnio na mnie działał, dlatego później przeszłam na zastrzyki.

    Przy 3 pecherzykach to myślę że wrecz konieczny byłby zastrzyk Ovitrelle tak mi sie wydaje. Nie daj Boże zrobia ci sie torbiele 😱

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Niktważny Przyjaciółka
    Postów: 88 23

    Wysłany: 1 października, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Czemu za wcześnie? Ile cykli naturalnych Twój lekarz zalecił? Mój po 3 już skierował na IUI
    Mam mieć 6 cyklów więc zostały jeszcze 2

  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 1 października, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba bardzo szybko organizm wraca do normy. Myślałam że ten cykl bedzie inny przez poronienie, a tu niespodzianka.
    Od ponad roku mam tak że zawsze w 4 dzień cyklu mam przestój okresu. Zanika na dzień a później 5-6-7 dzień mam już taką końcówkę. No i wyobraźcie sobie że tym razem jest to samo 🤗 Czyli organizm sie nie rozregulował (czego sie obawiałam).
    W tym miesiącu będziemy próbować naturalnie a kolejny cykl transfer.
    Może historia się powtórzy i w cyklu w którym nastąpiło poronienie może uda się naturalnie tak jak 9 lat temu..

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 68 39

    Wysłany: 1 października, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, potrzebuje porady.
    Dziś beta 0,55. W tym laboratorium jak nic nie było na rzeczy miałam wynik <0,5, nigdy dokładny. Oczywiście myśli przeróżne. Chce iść powtórzyć betę żeby mieć pewność że to nie przypadkiem wyłapany start bety, a nie resztka zastrzyku.

    Jestem 14 dpz. Iść jutro czy w czwartek? Jak pójdę jutro to już powinien być widoczny wzrost lub spadek prawda?

    👩 26 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 34 l. 👌🏻
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 1 października, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka_xx wrote:
    Hej, potrzebuje porady.
    Dziś beta 0,55. W tym laboratorium jak nic nie było na rzeczy miałam wynik <0,5, nigdy dokładny. Oczywiście myśli przeróżne. Chce iść powtórzyć betę żeby mieć pewność że to nie przypadkiem wyłapany start bety, a nie resztka zastrzyku.

    Jestem 14 dpz. Iść jutro czy w czwartek? Jak pójdę jutro to już powinien być widoczny wzrost lub spadek prawda?

    Spróbuj w czwartek jeszcze raz. 14 dni po zastrzyku to może być okolo 12 dni po owulacji. Może jeszcze beta nie ruszyła, a może nie ruszy. Można wróżyć. Jeśli chcesz być spokojniejsza i pewna to czwartek najwcześniej powtórz bete. :)

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka_xx wrote:
    Hej, potrzebuje porady.
    Dziś beta 0,55. W tym laboratorium jak nic nie było na rzeczy miałam wynik <0,5, nigdy dokładny. Oczywiście myśli przeróżne. Chce iść powtórzyć betę żeby mieć pewność że to nie przypadkiem wyłapany start bety, a nie resztka zastrzyku.

    Jestem 14 dpz. Iść jutro czy w czwartek? Jak pójdę jutro to już powinien być widoczny wzrost lub spadek prawda?
    Hej, moim zdaniem jutro nie będzie za bardzo jeszcze widać różnicy. Teoretycznie beta powinna się podwoić po 48h a 0,55 to jest tak na granicy błędu. Ja poszłabym po dwóch dniach

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Natka_xx Przyjaciółka
    Postów: 68 39

    Wysłany: 1 października, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh to chyba pójdę jednak w czwartek. Chciałabym już przestać się faszerować luteina ale może lepiej iść w czwartek żeby było już klarownie.
    Dziękuję.

    👩 26 l. ➡️ IO, AMH 2,77 mg/ml
    💊Letrox 75, Siofor 500 XR
    🧑 34 l. 👌🏻
  • cysterka95 Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 1 października, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Ale piękne pęcherzyki!

    Mnie strasznie boli ten jajnik w którym miałam owulację… a jak kichnęłam dzisiaj to strasznie mnie zakuło.. któraś z Was tak miała?

    Mam to samo teraz... od owulacji boli mnie codziennie. Do tego od wczoraj doszły skurcze w podbrzuszu, dzisiaj się nasiliły. Nie wiem co o nich myśleć, mogą oznaczać że jest dobrze lub nie 🙄

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️starania na luzie od 01.2024
    ▪️z pomocą medyczną od 08.2024

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    1 cs
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌

    2 cs
    16-20.09 Lametta
    25.09 monitoring - pęcherzyk 23 mm 🤞🏻 Ovitrelle 💉
    30.09 monitoring - książkowe ciałko żółte
    8-9.10 testujemy
  • moooonaa Przyjaciółka
    Postów: 148 40

    Wysłany: 1 października, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Mam to samo teraz... od owulacji boli mnie codziennie. Do tego od wczoraj doszły skurcze w podbrzuszu, dzisiaj się nasiliły. Nie wiem co o nich myśleć, mogą oznaczać że jest dobrze lub nie 🙄


    Ale w sumie to zagnieżdżenie by było już być i może to dlatego!

  • cysterka95 Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 1 października, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moooonaa wrote:
    Ale w sumie to zagnieżdżenie by było już być i może to dlatego!

    Nie chcę sobie robić za dużej nadziei ale na to liczę 🥹 te kłucia i bóle jajników ponoć czasem są wczesnym objawem ;)

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage
    ▪️starania na luzie od 01.2024
    ▪️z pomocą medyczną od 08.2024

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    1 cs
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌

    2 cs
    16-20.09 Lametta
    25.09 monitoring - pęcherzyk 23 mm 🤞🏻 Ovitrelle 💉
    30.09 monitoring - książkowe ciałko żółte
    8-9.10 testujemy
  • Ola_45 Autorytet
    Postów: 2885 2730

    Wysłany: 1 października, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cysterka95 wrote:
    Nie chcę sobie robić za dużej nadziei ale na to liczę 🥹 te kłucia i bóle jajników ponoć czasem są wczesnym objawem ;)
    Nie chce Wam robić żadnych nadziei że to na pewno zagnieżdżenie, bo to może być wszystko.
    Ale dodam że ja po transferze też miałam takie kłucia jajników kilka dni po 😉 no i to chyba było to. Szkoda że na chwilę, ale czułam się wyjątkowo inaczej wtedy niż zawsze.

    cysterka95 lubi tę wiadomość

    03.2015 - 6t. 💔
    12.2015 syn
    Starania od 2017r
    Mąż ✅
    Ja :
    Niepłodność idiopatyczna
    Niedrożny lewy jajowód
    6x IUI - nieudane
    1x IVF :
    Pobrano 9 pęcherzyków - 6 dojrzałych - 3 zaplodnione.
    2 zarodki ❄️❄️
    1 Transfer - 5t.💔
  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 146 24

    Wysłany: 2 października, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 3 cyklów po stymulacji mam bóle jajników, podbrzusza i obolałe piersi.. niestety od 3 cyklów o niczym to nie świadczyło —> zatem nie ma zasady, może być cudowna nowina lub wielka klapa. Totalna karuzela emocji

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki 16, 18, 22 mm), ovitrelle, progesterone besins ❌
    4cs (10.24): lametta…
  • AlicjaRogos Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 2 października, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mam do was pytanko dziewczyny clexane zastrzyki od pozytywnego testu ciążowego czy testu z krwi ?

  • StaraczkaPoChlo Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 2 października, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Ja od 3 cyklów po stymulacji mam bóle jajników, podbrzusza i obolałe piersi.. niestety od 3 cyklów o niczym to nie świadczyło —> zatem nie ma zasady, może być cudowna nowina lub wielka klapa. Totalna karuzela emocji

    Niestety ja też co cykl mam takie objawy i jak dotąd nigdy nie oznaczały ciąży 😕
    Także ciężko coś stwierdzić po objawach bo to może być wszystko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października, 11:44

‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ