Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 30 marca 2025, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    A gdzie tam czysty. Generalnie wieczorny outfit synka wygląda tak, że wstyd byłoby wpuścić do domu nieproszonych gości. A i tak przebieramy się przynajmniej 2 razy dziennie - ale u nas to głównie wina samodzielnego jedzenia. Największy dramat to owocowe rollsy - po tym nawet trudno dziecia domyć.
    Robisz sama rollsy? Ostatnio mi mignął gdzieś przepis.
    Tak my też się przebieramy, ubranie właśnie nie jest takie brudne - bo przebieramy w ciągu dnia. Ale pamiętajmy że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 🤣

  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 30 marca 2025, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Buty są najlepsze i koła od wozka . I wycieraczka 🤷
    Ooo wycieraczka też.

    Btw ostatnio mała chwyciła z kuchenki ściereczkę i polazla z nią do wózka, koła ładnie wyczyszczone 🤣

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • EBa Ekspertka
    Postów: 241 557

    Wysłany: 30 marca 2025, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My oszukaliśmy system z tą zmianą czasu. Dzisiaj mieliśmy chrzest więc rutynowy dzień i tak rozwalony i tak, kilka wcześniejszych również przez przygotowania. Tak więc mała się tak tym skołowała, że poszła spać normalnie 19:15-19:30 na zegarku (czyli 18:15-18:30 czasu wczorajszego), a przed chwilą wydudlała już butlę zgodnie z planem. Zobaczymy tylko do której pośpi rano 😉
    Nam akurat wyszło to przypadkiem bo planując datę nie skumałam, że będzie zmiana czasu, ale wyszło lepiej niż jak byśmy planowali 😉😁

    Córka, ciąża naturalna, 02.2019
    Aniołek, ciąża naturalna, 04.2021 13 tc
    Córka, in-vitro, urodzona 09.2024
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5304 4305

    Wysłany: 31 marca 2025, 02:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Szczerze to nie mam pojęcia skąd to się bierze, ja zbieram dużo w tym zbiorniku od odkurzacza i ciągle rozmyślam jak to możliwe po 1 dniu /ale w sumie może to być też od kanapy, bo mamy ciemna. Pięknie określiłas taki nienachalny ;) u nas jedyna rzeczą którą staram się utrzymać w czystości jest podłoga i się nie udaje. To może być też kwestia tego gdzie się mieszka nie ? Syfiate powietrze jest u nas.

    A nie pocą mu się rączki i nóżki? U nas też się wszystko czepia i czarno między paluszkami, ale właśnie się pocą i dlatego

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 31 marca 2025, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Ja się wyłamuje, moja dziewczynka to niestety słabe ma nocki, teraz ogólnie lepsze niż powiedzmy 3-4 tygodnie temu, ale to nadal są 3-4 pobudki i wstawanie o 5:30 🥴🥴 a złe nocki to np 8 pobudek, i trzymanie na rękach (nie że w łóżku razem, tylko musi być na rękach przytulona) od 3 żeby jakoś dospała do 5. Drzemki, żeby trwały dłużej niż 30 min muszą być kontaktowe, czasami udaje się w wózku. Tak jest zawsze gdy jest skok, no i choroba (jak teraz). Co będzie przy zbakownaiu to nie wiem, bo nie mamy jeszcze ani jednego zęba 🫣

    O matko Mimi opisałaś jak to jest u nas 🧟‍♀️ Drzemki kontaktowe potrafią trwać 2h. U mojej dziewczynki 8 mięs mamy już 5 zębów, ale to nie zmienialo jakoś sytuacji ze słabym spaniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2025, 06:42

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 31 marca 2025, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    A nie pocą mu się rączki i nóżki? U nas też się wszystko czepia i czarno między paluszkami, ale właśnie się pocą i dlatego
    Nie, jak był młodszy to się pociły - ale przecież ciągle ma je mokre od śliny ! Więc dlatego się tak czepia- bo skarpetek się mu nie założy.

  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 31 marca 2025, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nie, jak był młodszy to się pociły - ale przecież ciągle ma je mokre od śliny ! Więc dlatego się tak czepia- bo skarpetek się mu nie założy.
    Brudne dziecko, szczęśliwe 😅 nie ma co się martwić 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2025, 15:31

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Staraczka2023 Autorytet
    Postów: 276 194

    Wysłany: 31 marca 2025, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki wynik ferrytyny pozwala na nie suplementowanie żelaza ?

    Mamy wynik 11,91
    Żelazo 78
    D3 - 47,2
    Hemoglobina - 11,7

    Wysłałam oczywiście wyniki do pediatry, ale skoro nie mówił że zrobić badania to wolę też dopytać Was :)

    07.2024 Córeczka jest z Nami ❤️
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 31 marca 2025, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Tak, to się chyba sprawdza. Moja szła ze mną spać, w nocy nie buszowała jeden raz pamiętam po 30 tc. Jak się obróciła główkowo, wstawala na śniadanku i tak jest 😅


    U mnie to samo. W brzuchu często była tylko jedna pobudka ok 4:00 i tak ma właściwie do dzisiaj, poza tym noce spoko.

    Osa 🐝, WiosnyFanka, Jenny93 lubią tę wiadomość

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 31 marca 2025, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2023 wrote:
    Dziewczyny jaki wynik ferrytyny pozwala na nie suplementowanie żelaza ?

    Mamy wynik 11,91
    Żelazo 78
    D3 - 47,2
    Hemoglobina - 11,7

    Wysłałam oczywiście wyniki do pediatry, ale skoro nie mówił że zrobić badania to wolę też dopytać Was :)
    Źródła podają wynik 12 ale tyle macie prawie. Natomiast może pediatra spojrzy na to kompleksowo - czy jesteś kp czy mam, jak idzie RD, jaka objętość krwinki czerwonej

  • Staraczka2023 Autorytet
    Postów: 276 194

    Wysłany: 31 marca 2025, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Źródła podają wynik 12 ale tyle macie prawie. Natomiast może pediatra spojrzy na to kompleksowo - czy jesteś kp czy mam, jak idzie RD, jaka objętość krwinki czerwonej


    Erytrocyty mamy 4,52.
    Lekarz nie zadał żadnych pytań . Napisał że wyniki ładne i nie trzeba nic suplementowac ( żelazo ).
    Jesteśmy KP. RD wydaje mi się że idzie nam dobrze bo śniadania zjada całe i obiadki też ( mamy na razie 2 posiłki ). Myślisz że mogę mu zaufać ?
    Szczerze mam ograniczone zaufanie ( tak jak pisałyście ze względu na przejścia ).

    07.2024 Córeczka jest z Nami ❤️
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 31 marca 2025, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2023 wrote:
    Erytrocyty mamy 4,52.
    Lekarz nie zadał żadnych pytań . Napisał że wyniki ładne i nie trzeba nic suplementowac ( żelazo ).
    Jesteśmy KP. RD wydaje mi się że idzie nam dobrze bo śniadania zjada całe i obiadki też ( mamy na razie 2 posiłki ). Myślisz że mogę mu zaufać ?
    Szczerze mam ograniczone zaufanie ( tak jak pisałyście ze względu na przejścia ).
    To są bardzo ładne wyniki jeśli bez suplementacji i na kp. Widać ze rd ładnie idzie.

  • Hope_86 Autorytet
    Postów: 696 1581

    Wysłany: 31 marca 2025, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😘 ale mnie tu długo nie było 🙈 nie nadrobię Was na 100% 😅 jak Wy znajdujecie czas na forum 🙈 pełen szacun ❤️ ja mam tak energiczne dziecko że wieczorem jak pójdzie spać to padam 🫣 u nas wszystko ok, widziałam że był temat ząbkowania i aż zazdroszczę bo młody dalej szczerbaty 🤣🤣 przeszliśmy na BLW i chociaż całkiem nieźle sobie radzi, to szybko się zniechęca jak nie może odgryźć kawałka i rzuca żarciem wszędzie 🤦‍♀️ tak więc mam wyzwanie żeby zorganizować posiłki które będą bardzo miękkie 😅

    A w ogóle dzisiaj zobaczyłam że już jest edycja 5 😱 matko jak zobaczyłam suwaczki dziewczyn to aż mnie w środku coś scisnelo, bo przecież dopiero co my byłyśmy na początku ciążowej przygody 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2025, 21:02

    Osa 🐝, WiosnyFanka, Kessa, izabelka90, Mimi09, Monita lubią tę wiadomość

    Starania 6 lat
    👱‍♀️Ona 86' MTHFR hetero,Pai1 4G homo
    👨‍🦱 on 89' niska koncentracja plemników 2mln/ml,morfologia 5%, CFTR ✅️ AZF ✅️

    II ICSI -> 03.23 krótki protokół, pobrano 13🥚11 dojrzałych i zapłodnionych,7 zarodków 🥰 ->2 podane w 2 dobie, zostalo 5 ❄️❄️❄️❄️❄️,
    beta 13dpt 0 😭
    Crio 2 dwudniowców ->27.09.23, w poczekalni jeszcze 3 ❄️❄️❄️
    9dpt ⏸️
    13dpt beta 76,6 ❤️
    22dpt pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🥰
    30dpt crl-6,4mm i bijące ❤️
    7w+3d crl 1,21cm i ❤️
    12w+4d prenatalne ok 🍀 crl 7,4cm będzie chłopiec 💙
    Nifty ryzyka niskie 🥳
    20w+2d połówkowe ok, 379g zdrowego chłopca 🥰
    29w+1d 1232g 🐻
    33+0-1923g❤️
    36+3-2442g🥰
    39+1 Oliwier 3190g i 49cm 🩵

    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 31 marca 2025, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Robisz sama rollsy? Ostatnio mi mignął gdzieś przepis.
    Tak my też się przebieramy, ubranie właśnie nie jest takie brudne - bo przebieramy w ciągu dnia. Ale pamiętajmy że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 🤣

    Nieeee, coś Ty - kupuję gotówce :-)

    Przy okazji podrzucam kapitalne propozycje na śniadania:

    1. Placki bananowo-twarogowe: jeden dojrzały banan rozgnieciony widelcem, 2 duże łyżki twarogu, 1 jajko, 2 duże łyżki mąki, odrobina prawdziwego kakao. Smażę na suchej patelni. Podaję z jogurtem naturalnym i dojrzałymi owocami pokrojonymi w drobniutkę kostkę (mango, melon, banan).

    2. Pasta warzywna na chleb: pieczemy w piekarniku do miękkości pokrojone warzywa (marchew, pietruszka, batat, papryka, pasternak). Polewamy oliwą i posypujemy słodką papryką i ulubionymi ziołami). Blendujemy i gotowe.

    Kessa, monester, izabelka90, Rosa_13, Hope_86 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 31 marca 2025, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Nieeee, coś Ty - kupuję gotówce :-)

    Przy okazji podrzucam kapitalne propozycje na śniadania:

    1. Placki bananowo-twarogowe: jeden dojrzały banan rozgnieciony widelcem, 2 duże łyżki twarogu, 1 jajko, 2 duże łyżki mąki, odrobina prawdziwego kakao. Smażę na suchej patelni. Podaję z jogurtem naturalnym i dojrzałymi owocami pokrojonymi w drobniutkę kostkę (mango, melon, banan).

    2. Pasta warzywna na chleb: pieczemy w piekarniku do miękkości pokrojone warzywa (marchew, pietruszka, batat, papryka, pasternak). Polewamy oliwą i posypujemy słodką papryką i ulubionymi ziołami). Blendujemy i gotowe.
    Ooo z kakao jeszcze nie robiłam, jutro machnę 😁
    Tylko u nas placuszki to na kolację/podwieczorek wchodzą pięknie, na śniadanie nie ma mowy, na śniadanie to latają po całej jadalni. 😅

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 31 marca 2025, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz robię placki na oko z niedojedzonych jogurtów i musów z tubki - jajko i łyżkę czubata mąki. Wychodzą super mięciutkie i inny smak codziennie - ale grawitacja działa na nie tak samo 🤣

    WiosnyFanka, izabelka90 lubią tę wiadomość

  • Mi_Lusia Autorytet
    Postów: 535 381

    Wysłany: 1 kwietnia 2025, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chętnie przyjmę więcej inspiracji na śniadania czy kolacje dla małego człowieka. Ja ostatnio mam kryzys twórczy w kuchni i kręcę się wokół sprawdzonych przepisów 😅

    05.2025 🩷
    preg.png
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 739 607

    Wysłany: 1 kwietnia 2025, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z tymi śniadaniami różnie, bo jak nam prześpi całą noc i wstanie gdzieś koło 7.30-8.00 to jest taki wrzask że szybko wpada mleko a to co na śniadanie zazwyczaj podaje trochę później

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 1 kwietnia 2025, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś omlecik z pomidorem, pokroiłam pomidora w drobną kosteczkę,rozbeltalam z jajkiem i dałam trochę oregano. Robię tak samo ze szpinakiem ( dodaje odmrożoną kostke szpinakun i doprawiam pieprzem i czosnkiem) ,cukinią (tre na tarce kawałek i doprawiamy pietruszką, koperkiem)

    Mały chętnie je banany/jabłka w cieście. Robię na oczko ciasto jajko,mąka orkiszowa pełnoziarnistą/jasna,jogurt naturalny,cynamon. Mączam owoce ,układam na blaszce wyłożonej papierem i do piekarnika na 10/15 minut 180 stopni.

    WiosnyFanka, Rosa_13, Hope_86, Mimi09 lubią tę wiadomość

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 1 kwietnia 2025, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_86 wrote:
    Hej dziewczyny 😘 ale mnie tu długo nie było 🙈 nie nadrobię Was na 100% 😅 jak Wy znajdujecie czas na forum 🙈 pełen szacun ❤️ ja mam tak energiczne dziecko że wieczorem jak pójdzie spać to padam 🫣 u nas wszystko ok, widziałam że był temat ząbkowania i aż zazdroszczę bo młody dalej szczerbaty 🤣🤣 przeszliśmy na BLW i chociaż całkiem nieźle sobie radzi, to szybko się zniechęca jak nie może odgryźć kawałka i rzuca żarciem wszędzie 🤦‍♀️ tak więc mam wyzwanie żeby zorganizować posiłki które będą bardzo miękkie 😅

    A w ogóle dzisiaj zobaczyłam że już jest edycja 5 😱 matko jak zobaczyłam suwaczki dziewczyn to aż mnie w środku coś scisnelo, bo przecież dopiero co my byłyśmy na początku ciążowej przygody 🤯
    Kochana my zaraz 8 miesięcy i ma zęby się nie zapowiada 🫣😅

    Hope_86 lubi tę wiadomość

‹‹ 1473 1474 1475 1476 1477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ