Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka, daj wybór. Na każdy posiłek daj 3 różne rzeczy miękkie w kawałkach - np omlet, banan, bułka z masłem. Serek wiejski, gotowane jabłko, chleb żytni. Itd. Na obiad też 2-3 warzywa i makaron. Daj poznać smaki i konsystencję , raczej będzie rzucać jak mój na początku ale teraz już zawsze coś zje - nie są to oszałamiające ilości ale jednak coś ruszyło. a jak się uczyliśmy i nie chciał nic to dawałam chrupki kukurydziane te długie pałeczki - to jest fajne do nauki jedzenia.

    Szarlotka90, izabelka90 lubią tę wiadomość

  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 2729 3257

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przy drugim dziecku surowy pomidor w kawałku, ogórek czy jabłko, brzoskwinia etc też daje radę 🫶

    Przy pierwszym bym się nie odważyła 😝

    age.png

    age.png

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3

    04.2024 - naturals, rośnie mała Mikuszelka 🚺
    26.08.24 20w6d II prenatalne - 340g 🌸
    CC planowane na 29.12.2024 38+6
    Marcelka, 3380g, 52cm


    Sprzedaje na Vinted rzeczy po maluszkach 🛍️🛍️🛍️🛒🛒🛒

    https://www.vinted.pl/member/107424262-pattbbb
  • Kasiulec Autorytet
    Postów: 1235 1141

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    W planie sierpień/wrzesień powinno wypaść,po roczku wypada miesiączka i początek cyklu transferowego jeśli nic się nie odwali po drodze oczywiście.... Ehhh najlepiej to chciałabym zjeść ciastko i mieć to ciastko... Ale jeżeli chce tak szybko to musiałam skończyć kp a zaczęłam stopniowo i jakiś czas byliśmy już tylko na karmieniu nad ranem i wieczorem i inne zastąpiłam mm także mleczko jeszcze pije. Wydaje mi się, że łatwiej było teraz odstawić niż jakbym pewnie robiła to za kilka miesięcy, no i przestałam usypiać cyckiem w nocy przy pobudkach. Jedno karmienie nocne mm zastąpione (i bywają noce że nie je już o tej porze i zaśnie tuleniem a czasem uspokoi się dopiero jak zje).

    Nie dobierał się do cycucha dziś wieczorem...

    Jak ci się udało wyeliminować te karmienia po nocnych wyburzeniach? U nas z tym jest najgorzej. Jak się wybudzi to ani smoczek, ani tulenie nie pomaga. Drze się i musi być cyc.

    Starania od listopada 2018
    2019 - 2020 monitoring
    🧍82
    morfologia 0,% nadczynność tarczycy ogarnięta jodem,
    🧍‍♀️85
    PCOS, insulinoopornosc, AMH 9, MFTR hetero, PAI -1 homo, Endo receptywne
    01.2021 - 1IUI ✖️ 02.2021 - 2 IUI ✖️
    Oviklinika
    04.2021 - SONO HSG 🆗
    O8.2021 - 3 IUI✖️, 10.2021 - ICSI ✖️ brak zarodków 😭, 02.2022 ❄️❄️ trzydniowe 💪 29.04. - FET 8B🍍beta 0
    13.09 - FET beta 0
    27.02.2023 IMSI-MSOME, FAMSI, EMBRIOGEN, 11/23 komórki ok, 10/10 zapłodnionych, 3 doba - 8 BB x 6, 10 BB x 2, 5 doba 3BB, 3BB, 5AB ❄️, 5BB❄️, 6 doba 3CC ❌, 6 BB❄️,
    PTG 🧬❄️❄️🆗
    12.05.2023 🍍FET 5.2.2, cykl sztuczny, Estrofem 3x1, Luteina 3x2, Accofil wlew + zastrzyki 1/4 ampułki, Atosiban, Relanium,Heparyna, Accard, Prolutex
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatrycjaBbbbb wrote:
    U mnie przy drugim dziecku surowy pomidor w kawałku, ogórek czy jabłko, brzoskwinia etc też daje radę 🫶

    Przy pierwszym bym się nie odważyła 😝
    Wiadomo w razie czego zostanie jedno 😛 . Surowe owoce w kawałku dajesz tej małej swojej ?

  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 2729 3257

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiadomo w razie czego zostanie jedno 😛 . Surowe owoce w kawałku dajesz tej małej swojej ?

    Tak, skubana potrafi odgryźć kawełek, więc ją pilnuje

    Małe kawałki zjada - miąższ z warzyw, owoców - te większe kawałki wypluwa :) wiadomo dużo rozmazuje o tacke 😄

    age.png

    age.png

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3

    04.2024 - naturals, rośnie mała Mikuszelka 🚺
    26.08.24 20w6d II prenatalne - 340g 🌸
    CC planowane na 29.12.2024 38+6
    Marcelka, 3380g, 52cm


    Sprzedaje na Vinted rzeczy po maluszkach 🛍️🛍️🛍️🛒🛒🛒

    https://www.vinted.pl/member/107424262-pattbbb
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulec wrote:
    Jak ci się udało wyeliminować te karmienia po nocnych wyburzeniach? U nas z tym jest najgorzej. Jak się wybudzi to ani smoczek, ani tulenie nie pomaga. Drze się i musi być cyc.
    Wydaje mi się,że kwestia tego, że młodszy, bo ja po prostu tule , głaszcze, daje smoka i zasypia ,jak nie działa to mm podaje w zamian bo to głód,czyli mamy jedno karmienie nocne. A bywało już tak , że był płacz nie do utulenia i płakał z 1,5h i nawet cycka nie chciał 🫠😔

    Na koniec maja byliśmy już tylko na trzech karmieniach piersią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2025, 21:25

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka jeszcze dodam pulpeciki gotowane,fajne do rączki.

    Szarlotka90 lubi tę wiadomość

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulec wrote:
    Jak ci się udało wyeliminować te karmienia po nocnych wyburzeniach? U nas z tym jest najgorzej. Jak się wybudzi to ani smoczek, ani tulenie nie pomaga. Drze się i musi być cyc.

    U nas tak samo, smoczek jakieś 5 miesięcy temu definitywnie odrzucił i żeby szybko się uspokoić musi się przyssać. Szuka z taką determinacją, zaangażowaniem i siłą🫣

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    U nas tak samo, smoczek jakieś 5 miesięcy temu definitywnie odrzucił i żeby szybko się uspokoić musi się przyssać. Szuka z taką determinacją, zaangażowaniem i siłą🫣
    Ja sobie nawet tego nie wyobrażam, przecież te dzieci są już naprawdę silne i zdeterminowane jak im się czegoś zabroni. Jednak chyba łatwiej odstawić małe dziecko a potem to już chyba. Takie rozumne trzeba albo czekać do samoodstawienia. Haha ale co się dziwić dzieciom jak ja jestem przyssana do lakttakra dalej. Redukuje oczywiście ale dalej to główne jedzenie jest

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    U nas tak samo, smoczek jakieś 5 miesięcy temu definitywnie odrzucił i żeby szybko się uspokoić musi się przyssać. Szuka z taką determinacją, zaangażowaniem i siłą🫣
    A mój właśnie smoczkowy i jak widzi, że gdzieś leży to chapnie go i do buźki. Mamy taki gryzak z raz baz i on jest w kształcie smoczka tylko taki kolczasty i mały wczoraj go jak smoczka próbował ciągnąć 🫠

    Ja myślę, że u nas był ostatni czas na odstawienie i ta redukcja w czas. Bo przecież jakiś czas temu też pisałam, że nie wyobrażam sobie odstawienia a jednak udało się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2025, 21:26

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Szarlotka jeszcze dodam pulpeciki gotowane,fajne do rączki.


    A jakie robisz proporcje? Bo mi wychodzą albo za suche i się rozpadają albo ciapa 🙈

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    A mój właśnie smoczkowy i jak widzi, że gdzieś leży to chapnie go i do buźki. Mamy taki gryzak z raz baz i on jest w kształcie smoczka tylko taki kolczasty i mały wczoraj go jak smoczka próbował ciągnąć 🫠

    Ja myślę, że u nas był ostatni czas na odstawienie i ta redukcja w czas. Bo przecież jakiś czas temu też pisałam, że nie wyobrażam sobie odstawienia a jednak udało się.


    U nas grzybka mombella też ssie jak smoka 😅

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie byłoby łatwiej odstawić młodszego, nawet miałam taki plan ale wyszła alergia na BMK i pokrzyżowała plany🫣
    Młody ma zerową cierpliwość i jak coś chce to JUŻ!TERAZ!NATYCHMIAST!! Ale ja tez tak mam i mąż również.

    Myślę nad spróbowaniem Capri Care, muszę porozmawiać z pediatrą czy to dobry pomysł.
    Teraz młody takie pełne porcje je rano, popołudniu przed drzemką i wieczorem. W trakcie dnia wpada jak po przekąskę, dwa łyki i leci dalej 🤣

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:
    No pewnie byłoby łatwiej odstawić młodszego, nawet miałam taki plan ale wyszła alergia na BMK i pokrzyżowała plany🫣
    Młody ma zerową cierpliwość i jak coś chce to JUŻ!TERAZ!NATYCHMIAST!! Ale ja tez tak mam i mąż również.

    Myślę nad spróbowaniem Capri Care, muszę porozmawiać z pediatrą czy to dobry pomysł.
    Teraz młody takie pełne porcje je rano, popołudniu przed drzemką i wieczorem. W trakcie dnia wpada jak po przekąskę, dwa łyki i leci dalej 🤣
    Capri care śmierdzi. Nie wiadomo czy w ogóle będzie chciał spróbowac, a powiedz czy jadą sery kozie? Bo to taki smród właśnie jak ser kozi. Mój to się zrzygal po łyku. Sama próbowałam to smak ok a po chwili czujesz kozę . Blee

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie je nic koziego. Ja tam bardzo lubię kozie sery ale Młody je Tylko vegański nabiał

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka90 wrote:
    Piszę z prośbą o poradę bo widze że menu waszych dzieciaczków czasem nadawaloby się do restauracji 😅
    Utknęliśmy w papkach i to raczej tych na słodko, owocowych niż wytrawnych. Roztarte awokado czy banan też nie cieszą się zainteresowaniem a gotowany brokuł czy kawałki z kaszy manny w ogóle nie są kierowane w stronę ust. Tarkowane jabłko smakuje najlepiej roztarte na stoliku i podłodze.

    Co u was sprawdziło się w kawałkach najlepiej w tych początkowych okresach? Placuszki? Makarony? Czy to jeszcze nie ten etap? Wiem że najlepiej sprawdza się "czas" ale może nie powinnam się stopować w tym podawaniu kawałków tylko spróbować czegoś innego?

    U nas warzywka gotowane, na parze..

    Szarlotka90 lubi tę wiadomość

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    A jakie robisz proporcje? Bo mi wychodzą albo za suche i się rozpadają albo ciapa 🙈
    Daję 100gram mięska, do tego troszkę marchewki trę, rozbijam jajko i w kubeczku je mieszam i trochę wlewam do tego i tak na oczko sypne kaszkę owsianą albo jaglaną do tego jeszcze, ale to tak koło łyżki jest.

    Jenny93 lubi tę wiadomość

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    U nas grzybka mombella też ssie jak smoka 😅
    A to też ssal już dawno , ale zgubił go gdzieś na spacerze 😁
    On to chcial ssać 🫣
    https://www.smyk.com/p/razbaby-grzybek-gryzak-czerwony-i-zielony-2-szt-i7686878?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=%5BPMAX%5D%20-%20C1%3ADziecko%20Mama%7CC2%3ADziecko&gad_source=1&gad_campaignid=18074108864&gbraid=0AAAAADyi034EVPvzop3XrT9ccjkhhkZB8&gclid=Cj0KCQjwpf7CBhCfARIsANIETVogDubZw7sghIdkAqA75sStCL8sDBD6uc-ERuswodU16hSRZhzNlGoaAva_EALw_wcB

  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    U nas grzybka mombella też ssie jak smoka 😅

    Moja z nim kiedyś zasnęła jak smoka zapodziała heheh😅

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • gosinka Autorytet
    Postów: 1018 1464

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy jest jakiś sposób na złagodzenie biegunki po antybiotyku?
    Zrobiłam na własną rękę morfologię i mocz i wyszły bardzo liczne bakterie w moczu. Zapomniałam o CRP, ale i tak rodzinna przepisała Zinnat. Podaje probiotyk, ale dziś młody walczy z biegunka, jest mega marudny.
    Swoją drogą jakieś tipy na podanie tej zawiesiny? Dziecko na sam zapach ma odruch wymiotny. 7ml to taki konkretny łyk. Ani łyżeczka ani strzykawka się nie sprawdzają 🥴

    age.png
‹‹ 1564 1565 1566 1567 1568 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ