Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    Ja daję ziele angielskie, pieprz, liść laurowy i dużo lubczyku (mam zawsze dużo pomnożone). W Lidlu są też takie piramidki smaku do zup, kupiłam raz z polecenia z Instagrama, mają fajny skład i zero soli.
    Ale jak gdzieś jestem poza domem albo po prostu musi spróbować tego co ja jem to próbuje, nie zabraniam bo ile ona tego zje, ociupinke . Wczoraj i moich rodziców próbowała nawet kotleta 🙈 no ale tak się darła ammmmmm że nie było innego wyjścia. Zresztą u nas słowo ammm jest najczęstszym wypowiadanym przez Małą 🤡🤡 gdzie nie pójdzie, coś zobaczy i krzyczy ammm. Musi wszystko spróbować 🤦🏼‍♀️
    Mój póki co sadzany w krzesło krzyczy mmmam, ammm i tak śmieszni buźka mlaszcze 😂 i trochę wrzeszczy bo by chciał już a trzeba pasy zapiąć i ubrać wdzianko do jedzenia 😁

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Mój póki co sadzany w krzesło krzyczy mmmam, ammm i tak śmieszni buźka mlaszcze 😂 i trochę wrzeszczy bo by chciał już a trzeba pasy zapiąć i ubrać wdzianko do jedzenia 😁

    My jemy na golasa w pieluszce bo przecież nie ma czasu na ubieranie się 🤣 zresztą my mamy afrykańskie temperatury w domu😑 i cały dzień chodzi w pieluszce.

    Dzisiaj biorę tabletkę dostinex, łącze się z Tobą w myślach ❤️❤️ 🫂🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2025, 16:43

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Ewidentnie mam jakiś spadek nastroju dziś,nie wiem czy tabletka tak szybko mogła wpłynąć czy po prostu obecna sytuacja.

    Ja zdążyłam wziąć 1 tabletkę. Brałam po pół dwa razy w tygodniu,ale tego co się ze mną wtedy działo nie zapomnę nigdy. Po prostu bądź czujna i obserwuj czy to przytłoczenie się nie przedłuża i nie potęguje

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Mój póki co sadzany w krzesło krzyczy mmmam, ammm i tak śmieszni buźka mlaszcze 😂 i trochę wrzeszczy bo by chciał już a trzeba pasy zapiąć i ubrać wdzianko do jedzenia 😁

    Mój Młody podobnie. Jak matka mówi "idziemy do krzesełka" to zawsze włącza drugi bieg i biegusiem pędzi krzycząc "mama amam". No jak mnie to rozczula ;-)

    izabelka90, Saimi lubią tę wiadomość

    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed moją muszę się obracać jak coś jem 😅
    Póki co wcina co podam. Co będzie zobaczymy.

    Jeny z tym, że dziecko je od kogoś tylko nie od mamy to u mnie było, w sensie u dzieci od rodzeństwa. Jak były u nas , mama je karmiła wcinały aż uszy się trzęsły! Jak tylko pojawiła się mama koniec jedzenia, wymyślanie i rzucanie. Zawsze był telefon kiedy mają wchodzić 😆

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelka, bo ja tu tak z doskoku, to kiedy planujesz powrót?
    Zazdroszczę, że synek tak ładnie akceptuje odstawienie. U nas 15 miesiąc kp i mam już trochę dość, bo Miłosz traktuje pierś jako uspokajacz, usypiacz a najmniej z tego jedzenia, bo te ilości mleka u mnie już raczej marne. Szans na odstawienie nie widzę, chyba że żłobek pomoże.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    My jemy na golasa w pieluszce bo przecież nie ma czasu na ubieranie się 🤣 zresztą my mamy afrykańskie temperatury w domu😑 i cały dzień chodzi w pieluszce.

    Dzisiaj biorę tabletkę dostinex, łącze się z Tobą w myślach ❤️❤️ 🫂🫂
    🫂 Ściskam,ja dziś druga...

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Mój Młody podobnie. Jak matka mówi "idziemy do krzesełka" to zawsze włącza drugi bieg i biegusiem pędzi krzycząc "mama amam". No jak mnie to rozczula ;-)
    U Ciebie już smerfik sam pędzi 🥹 jak tam kolejne kroczki?

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Izabelka, bo ja tu tak z doskoku, to kiedy planujesz powrót?
    Zazdroszczę, że synek tak ładnie akceptuje odstawienie. U nas 15 miesiąc kp i mam już trochę dość, bo Miłosz traktuje pierś jako uspokajacz, usypiacz a najmniej z tego jedzenia, bo te ilości mleka u mnie już raczej marne. Szans na odstawienie nie widzę, chyba że żłobek pomoże.
    W planie sierpień/wrzesień powinno wypaść,po roczku wypada miesiączka i początek cyklu transferowego jeśli nic się nie odwali po drodze oczywiście.... Ehhh najlepiej to chciałabym zjeść ciastko i mieć to ciastko... Ale jeżeli chce tak szybko to musiałam skończyć kp a zaczęłam stopniowo i jakiś czas byliśmy już tylko na karmieniu nad ranem i wieczorem i inne zastąpiłam mm także mleczko jeszcze pije. Wydaje mi się, że łatwiej było teraz odstawić niż jakbym pewnie robiła to za kilka miesięcy, no i przestałam usypiać cyckiem w nocy przy pobudkach. Jedno karmienie nocne mm zastąpione (i bywają noce że nie je już o tej porze i zaśnie tuleniem a czasem uspokoi się dopiero jak zje).

    Nie dobierał się do cycucha dziś wieczorem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2025, 22:26

    WiosnyFanka, Mas lubią tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    W planie sierpień/wrzesień powinno wypaść,po roczku wypada miesiączka i początek cyklu transferowego jeśli nic się nie odwali po drodze oczywiście.... Ehhh najlepiej to chciałabym zjeść ciastko i mieć to ciastko... Ale jeżeli chce tak szybko to musiałam skończyć kp a zaczęłam stopniowo i jakiś czas byliśmy już tylko na karmieniu nad ranem i wieczorem i inne zastąpiłam mm także mleczko jeszcze pije. Wydaje mi się, że łatwiej było teraz odstawić niż jakbym pewnie robiła to za kilka miesięcy, no i przestałam usypiać cyckiem w nocy przy pobudkach. Jedno karmienie nocne mm zastąpione (i bywają noce że nie je już o tej porze i zaśnie tuleniem a czasem uspokoi się dopiero jak zje).

    Nie dobierał się do cycucha dziś wieczorem...

    Zdecydowanie łatwiej szybciej. U nas jest pełna samoobsługa, więc ciężko z odstawieniem. W nocy muzeów by dało radę, ale że nie muszę się spieszyć, to nie mam parcia, bo jednak na cycu zaśnie w 5 minut, a noszenie, płacze...nic fajnego o 2 nad ranem.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 27 czerwca 2025, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    U Ciebie już smerfik sam pędzi 🥹 jak tam kolejne kroczki?

    Głównie wciąż na czworakach ;-)
    Chociaż na dwóch nóżkach coraz lepiej sobie radzi, jeszcze bardzo niezdarnie i na krótkich odcinkach, ale z dnia na dzień coraz lepiej mu idzie.

    izabelka90, Saimi lubią tę wiadomość

    age.png
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    W planie sierpień/wrzesień powinno wypaść,po roczku wypada miesiączka i początek cyklu transferowego jeśli nic się nie odwali po drodze oczywiście.... Ehhh najlepiej to chciałabym zjeść ciastko i mieć to ciastko... Ale jeżeli chce tak szybko to musiałam skończyć kp a zaczęłam stopniowo i jakiś czas byliśmy już tylko na karmieniu nad ranem i wieczorem i inne zastąpiłam mm także mleczko jeszcze pije. Wydaje mi się, że łatwiej było teraz odstawić niż jakbym pewnie robiła to za kilka miesięcy, no i przestałam usypiać cyckiem w nocy przy pobudkach. Jedno karmienie nocne mm zastąpione (i bywają noce że nie je już o tej porze i zaśnie tuleniem a czasem uspokoi się dopiero jak zje).

    Nie dobierał się do cycucha dziś wieczorem...

    Moja Dziewczynka też dzisiaj w nocy już nie chciała, obudziła się, wzięłam do łóżka, dałam wodę w bidonie i zasnęła.
    Może będziemy transferować razem 🍀 też planuje sierpień lub wrzesień ❤️ zobaczymy co lekarz powie na wizycie 9.07.

    Saimi, izabelka90 lubią tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, są plusy wózka przodem do kierunku jazdy - dziecko nie widzi nas z telefonem albo z jedzeniem 😅

    AnkaSłomianka, Rosa_13, izabelka90, KateM, Cynamonka lubią tę wiadomość

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wiecie co, są plusy wózka przodem do kierunku jazdy - dziecko nie widzi nas z telefonem albo z jedzeniem 😅

    O tak🤣 zawsze wtedy jem coś zakazanego 🤣 np jakiegoś snikersa 😛

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    O tak🤣 zawsze wtedy jem coś zakazanego 🤣 np jakiegoś snikersa 😛
    Ale ja uwielbiam na dłuższy spacer iść przodem do niego, można porozmawiać, pośmiać się. Ludzie pewnie patrzą Jak na wariatkę 😂

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ale ja uwielbiam na dłuższy spacer iść przodem do niego, można porozmawiać, pośmiać się. Ludzie pewnie patrzą Jak na wariatkę 😂

    U nas ostatnio odkryła że można na nóżkach na spacerach 🙈 i jak się już ja wyciągnie to ciężko ją wsadzić do wózka, chyba że dam jakiegoś chrupka 😝

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Szarlotka90 Autorytet
    Postów: 364 201

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z prośbą o poradę bo widze że menu waszych dzieciaczków czasem nadawaloby się do restauracji 😅
    Utknęliśmy w papkach i to raczej tych na słodko, owocowych niż wytrawnych. Roztarte awokado czy banan też nie cieszą się zainteresowaniem a gotowany brokuł czy kawałki z kaszy manny w ogóle nie są kierowane w stronę ust. Tarkowane jabłko smakuje najlepiej roztarte na stoliku i podłodze.

    Co u was sprawdziło się w kawałkach najlepiej w tych początkowych okresach? Placuszki? Makarony? Czy to jeszcze nie ten etap? Wiem że najlepiej sprawdza się "czas" ale może nie powinnam się stopować w tym podawaniu kawałków tylko spróbować czegoś innego?

    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka90 wrote:
    Piszę z prośbą o poradę bo widze że menu waszych dzieciaczków czasem nadawaloby się do restauracji 😅
    Utknęliśmy w papkach i to raczej tych na słodko, owocowych niż wytrawnych. Roztarte awokado czy banan też nie cieszą się zainteresowaniem a gotowany brokuł czy kawałki z kaszy manny w ogóle nie są kierowane w stronę ust. Tarkowane jabłko smakuje najlepiej roztarte na stoliku i podłodze.

    Co u was sprawdziło się w kawałkach najlepiej w tych początkowych okresach? Placuszki? Makarony? Czy to jeszcze nie ten etap? Wiem że najlepiej sprawdza się "czas" ale może nie powinnam się stopować w tym podawaniu kawałków tylko spróbować czegoś innego?

    Placuszki, chlebek z serkiem, gofry, albo po prostu bułka mleczka z masełkiem, też gotuję do zupek makaron gwiazdki, albo jakiś ryżowy. Teraz często lecę na lenia i idą słoiczki, ale to z braku energii.
    Podałam ugotowany brokuł , albo kalafior - nic nie trafiło do buzi 😆 za to gofer już tak hehe.
    Spróbuj miękkie placuszki zrobić na początek

    Szarlotka90 lubi tę wiadomość

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Zdecydowanie łatwiej szybciej. U nas jest pełna samoobsługa, więc ciężko z odstawieniem. W nocy muzeów by dało radę, ale że nie muszę się spieszyć, to nie mam parcia, bo jednak na cycu zaśnie w 5 minut, a noszenie, płacze...nic fajnego o 2 nad ranem.
    A no pewnie gdybym nie wracała po rodzeństwo to bym karmiła cyckiem dalej, bo cycus dobry na wszystko 🥹

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarlotka90 wrote:
    Piszę z prośbą o poradę bo widze że menu waszych dzieciaczków czasem nadawaloby się do restauracji 😅
    Utknęliśmy w papkach i to raczej tych na słodko, owocowych niż wytrawnych. Roztarte awokado czy banan też nie cieszą się zainteresowaniem a gotowany brokuł czy kawałki z kaszy manny w ogóle nie są kierowane w stronę ust. Tarkowane jabłko smakuje najlepiej roztarte na stoliku i podłodze.

    Co u was sprawdziło się w kawałkach najlepiej w tych początkowych okresach? Placuszki? Makarony? Czy to jeszcze nie ten etap? Wiem że najlepiej sprawdza się "czas" ale może nie powinnam się stopować w tym podawaniu kawałków tylko spróbować czegoś innego?

    Zdecydowanie różnego rodzaju placki, risotto i warzywa gotowane (dynia, batat, brokuł, kalafior, marchew).

    Szarlotka90, izabelka90 lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 1563 1564 1565 1566 1567 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

💔 Jak przetrwać Święta, gdy Twoje ramiona są puste? Poradnik dla par starających się o dziecko

Święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas, pełen ciepła, rodzinnych spotkań i... presji. Dla par, które od dawna marzą o dziecku, grudzień potrafi być emocjonalnym rollercoasterem. Wzruszenie miesza się z frustracją, poczuciem niesprawiedliwości i bólem, a każda reklama czy uśmiechnięte dziecko przy stole tylko uwypukla to, czego w ciągu roku udaje się jakoś nie dostrzegać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ