X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udrażnianie jajowodów
Odpowiedz

udrażnianie jajowodów

Oceń ten wątek:
  • Kluska Autorytet
    Postów: 3226 6276

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    No i jestem tu ponownie po zabiegu laparoskopi. Niestety usłyszałam że nie udało się udrożnić. W poniedziałek mam wizytę kontrolną i zdejmowanie szwów to dokładnie dopytam dlaczego. Lekarz prowadzący powiedział że da nam namiary na klinikę niepłodności w Krakowie. Narazie nie mam siły myśleć jeszcze o invitro. Zamówiłam zioła do picia ojca Klimuszko na zrosty i plastry borowinowe. Może za jakiś czas pomyślę o zabiegu w Lublinie.. są tu jakieś dziewczyny którym udało się zajść w ciąże po udrożnieniu jajowodów w tej klinice?

    Nie zniechęcam do ziół i borowiny ale mi 3 miesięczne używanie nie pomogło. W laparoskopii udaje się udrożnić jeśli to jest kwestia odpowiedniego ciśnienia którego nie da się użyć w hsg (kwestia bólu)

    Zdecydowanie warto się konsultować z dr Zychem (super w kontakcie) bo jednak ich metoda polega na czymś całkiem innym ale też warto mieć świadomość że nie każdemu pomoże nawet jeśli jajowody udrożnią. W ich badaniach wyszło że są w stanie je udrożnić w około 88% przypadków ale w ciążę zaszło po udrożnieniu 26% pacjentek.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • AnnaLom Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    No i jestem tu ponownie po zabiegu laparoskopi. Niestety usłyszałam że nie udało się udrożnić. W poniedziałek mam wizytę kontrolną i zdejmowanie szwów to dokładnie dopytam dlaczego. Lekarz prowadzący powiedział że da nam namiary na klinikę niepłodności w Krakowie. Narazie nie mam siły myśleć jeszcze o invitro. Zamówiłam zioła do picia ojca Klimuszko na zrosty i plastry borowinowe. Może za jakiś czas pomyślę o zabiegu w Lublinie.. są tu jakieś dziewczyny którym udało się zajść w ciąże po udrożnieniu jajowodów w tej klinice?
    Wysłałam zaproszenie. Możemy pogadać nie na wątku

  • Fiszys Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    No i jestem tu ponownie po zabiegu laparoskopi. Niestety usłyszałam że nie udało się udrożnić. W poniedziałek mam wizytę kontrolną i zdejmowanie szwów to dokładnie dopytam dlaczego. Lekarz prowadzący powiedział że da nam namiary na klinikę niepłodności w Krakowie. Narazie nie mam siły myśleć jeszcze o invitro. Zamówiłam zioła do picia ojca Klimuszko na zrosty i plastry borowinowe. Może za jakiś czas pomyślę o zabiegu w Lublinie.. są tu jakieś dziewczyny którym udało się zajść w ciąże po udrożnieniu jajowodów w tej klinice?

    Hej ! Ja również po zabiegu laparoskopi usłyszałam że nie udało się udrożnic jajowodów, lekarz powiedział że jedynie invitro. Z mężem zdecydowaliśmy nie korzystać z tej opcji, od lekarza prowadzącego uslyszelismy o szpitalu w Lublinie i dr. Zych. Spróbowaliśmy i udało się udroznic oba jajowody, a po 3 miesiącach zaszłam naturalnie w 1 ciążę. Obecnie mam dwoje dzieci i trzecie w drodze. Także uważam, że warto spróbować!

    Dzoana 27 lubi tę wiadomość

    Mały cud ❤️
    ckai9jcg9hxjjoq2.png
  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 29 sierpnia 2023, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, zagląda tu jeszcze ktoś?
    Jestem już po wstępnej rozmowie z Dr. Zychem, powiedział że kwalifikuje się do zabiegu,mam już wszystkie wytyczne i mam dzwonić we wrześniu celem ustalenia terminu na październik. Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że się uda 😉
    A teraz z innej beczki, znacie jakieś dobre tabletki na poprawę nasienia w miarę przystępnej cenie?
    Obecnie mąż zażywa FertilMan Plus ale są dość drogie..

  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 797 841

    Wysłany: 11 listopada 2023, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    Część dziewczyny, zagląda tu jeszcze ktoś?
    Jestem już po wstępnej rozmowie z Dr. Zychem, powiedział że kwalifikuje się do zabiegu,mam już wszystkie wytyczne i mam dzwonić we wrześniu celem ustalenia terminu na październik. Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że się uda 😉
    A teraz z innej beczki, znacie jakieś dobre tabletki na poprawę nasienia w miarę przystępnej cenie?
    Obecnie mąż zażywa FertilMan Plus ale są dość drogie..

    Hej hej 🙂jak tam już po? Ja szykuje się do ponownego zabiegu żeby sprawdzić czy wciąż drożne ale ciągle posiewy źle wychodzą...Może uda się teraz w listopadzie 🤞 z męskich supli Dr. Zych mojemu mężowi zalecił Androvit

    01.2023 zaczynamy starania 🤞
    12.2022 udrażnianie jajowodow - oba udrożnione 🙏🥳
    🩸okres 11 dni po odstawieniu leków. Nareszcie 🙏😅
    Odstawiam leki czekam na okres 😔
    9 dp progesteron 29 ng/ml, beta 4.2 mlU/ml.
    7dp Progesteron 24.8 ng/ml, beta 5.2 mIU/ml 😞
    7 dpt sikaniec negatywny😞
    20.10.22 3 dni po transferze prog 63.95 ng/ml
    10 2022 trudny transfer - czekam ✊
    Stop, hiperstymulacja 🥵
    Tylko 1 zarodek zamrożony w 7 dobie 4CC ❄
    05 2022 punkcja, 23 komórki, 10 zaplodnionych (6 z sukcesem)
    03 2022 start IVF protokół dlugi
  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, udało się! :) cieszyłam się co najmniej jakbym była już w ciąży 🙈😂 w październiku miałam zabieg, najpierw dr Zych próbował ale kontrast nie chciał przejść i wtedy wkroczył dr Pyra, nie minęło 10 sekund gdy usłyszałam ,,PYK i jeden już drożny,, po chwili udroznili drugi, później jeszcze raz przepuścili kontrast który bez problemu przeszedł, a i jeszcze ten Lipiodol na koniec podali. Nie wiem czy po tym wszystkim uda mi się zajść w ciążę, ale wiem jedno, jajowody drożne więc jest nadzieja! :) a kiedy miałaś ostatni zabieg robiony? :)

    Takaja12 lubi tę wiadomość

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Hej hej 🙂jak tam już po? Ja szykuje się do ponownego zabiegu żeby sprawdzić czy wciąż drożne ale ciągle posiewy źle wychodzą...Może uda się teraz w listopadzie 🤞 z męskich supli Dr. Zych mojemu mężowi zalecił Androvit


    A Tobie po zabiegu też coś przepisali na lepsze jajeczkowanie? :)

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Właśnie znalazłam ten wątek, który dał mi trochę nadzieji. Miałam w zeszłym cyklu sono hsg, które wykazało oba niedrożne jajowody.
    Długo się czeka na zabieg u doktora zycha ? Jestem właśnie przed okresem, będę do niego dzisiaj dzwonić.. może udałoby się jeszcze w nadchodzącym cyklu.. mam do Lublina 550 km, ale czego się nie zrobi, żeby osiągnąć sukces..

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też miałam ponad 400 km ale wierz mi że warto! :) nie czeka się długo o ile wszystkie zlecone badania wyjdą Ci dobrze, między innymi posiew, jak badania są ok to zapisuje Cię od razu po miesiączce ;)

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej dzwonić po 20 stej ;)

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania doktor wymaga ? Posiew i co jeszcze ?

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melka92 wrote:
    Jakie badania doktor wymaga ? Posiew i co jeszcze ?
    Wymaz z pochwy bakteriologiczny, czyli posiew, po okresie OB, morfologia, crp, TSH, kreatynina, trzeba zrobić grupę krwi, chyba że masz w domu to możesz zabrać, HCG dwa czy tam trzy dni przed zabiegiem. Ja miałam tyle, chyba że leczysz się na coś to moga być jeszcze jakieś dodatkowe badania, np przy tarczycy. Co do męża wymagał tylko badania nasienia, mieliśmy z przed roku, mąż cały czas bierze od tamtej pory suplementy i dr powiedział że nie musi powtarzać, że te stare wystarcza 😁

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    Wymaz z pochwy bakteriologiczny, czyli posiew, po okresie OB, morfologia, crp, TSH, kreatynina, trzeba zrobić grupę krwi, chyba że masz w domu to możesz zabrać, HCG dwa czy tam trzy dni przed zabiegiem. Ja miałam tyle, chyba że leczysz się na coś to moga być jeszcze jakieś dodatkowe badania, np przy tarczycy. Co do męża wymagał tylko badania nasienia, mieliśmy z przed roku, mąż cały czas bierze od tamtej pory suplementy i dr powiedział że nie musi powtarzać, że te stare wystarcza 😁

    Wymaz bakteriologiczny przed okresem trzeba zrobić tak ?

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melka92 wrote:
    Wymaz bakteriologiczny przed okresem trzeba zrobić tak ?

    7-3 dni przed miesiączką po której będzie zabieg

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to dr Zych opiszę Ci wszystko na mailu, najpierw będziesz mu musiała opisać swoje cykle, ogólnie co z mężem robicie, czy palicie itd tak jak w wywiadzie u ginekologa ;) a dopiero później badania ;)

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana 27 wrote:
    Najlepiej dzwonić po 20 stej ;)

    Numer telefonu to ten co jest podany na doktora stronie ? 601..?

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melka92 wrote:
    Numer telefonu to ten co jest podany na doktora stronie ? 601..?
    Dokładnie tak

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doktor dosyć szybko odpisuje na maile ? :)

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, z reguły też wieczorami, najlepiej jeszcze pod każdym mailem się podpisać i zostawić nr telefonu. Ja tylko raz czekałam długo, ponad tydzień ale to dlatego że byl na urlopie :)

  • Melka92 Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 14 listopada 2023, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo Dzoana :)

‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ