X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udrażnianie jajowodów
Odpowiedz

udrażnianie jajowodów

Oceń ten wątek:
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 9 marca, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! To znowu ja 😊 czy udraznianie ponowne ma sens ? TAK! w grudniu udraznialismy po raz drugi jajowody po roku. Oba znów były niedrożne. Jeden został udrożniony, a przez drugi kontrast nie przepłynął prawidłowo więc uznany za niedrożny. Dziś widzialam serduszko mojego dziecka z owulacji z tego niedroznego 😉 cuda się zdarzają, a napewno warto oddać się w ręce wspaniałych lekarzy z Lublina!

    Mq1991, chudap, Oczekującanacud, Tuśka88, Alicja ✨ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 402 105

    Wysłany: 10 marca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Cześć dziewczyny! To znowu ja 😊 czy udraznianie ponowne ma sens ? TAK! w grudniu udraznialismy po raz drugi jajowody po roku. Oba znów były niedrożne. Jeden został udrożniony, a przez drugi kontrast nie przepłynął prawidłowo więc uznany za niedrożny. Dziś widzialam serduszko mojego dziecka z owulacji z tego niedroznego 😉 cuda się zdarzają, a napewno warto oddać się w ręce wspaniałych lekarzy z Lublina!
    Gratuluję ❤️❤️

    Takaja12 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Kwiecista94 Ekspertka
    Postów: 128 60

    Wysłany: 10 marca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może głupie pytanie ale jaka jest różnica miedzy hsg a sono hsg?

    👩‍💼28 🏋️29
    👫6 lat
    Starania od październik 2021


    2024: nowy start, rozpoczęcie leczenia w invimed.
    Plan hsg na Maj.
  • chudap Znajoma
    Postów: 25 14

    Wysłany: 11 marca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest wszystko opisane:
    https://krzysztofpyra.pl/udraznianie-jajowodow-z-lipiodolem

    ♀️37 l.
    12.2019 laparoskopia diagnostyczna- brak drożności jajowodów
    09.2022 HSG w Lublinie - pełna drożność obu jajowodów
    02.2024 HSG w Lublinie - pełna drożność obu jajowodów, podanie lipidolu
    cykle regularne, potwierdzone owulacje
    pozostałe wyniki w normie
    01.24 IUI 1 ❌ lametta 2-6 dc 1x1
    03.24 IUI 2 ❌ lametta 2-6 dc 1x1
    04.24 lametta 3-7 dc 1x1
    ♂️36 l.
    badanie nasienia w normie
  • elaela10 Ekspertka
    Postów: 173 87

    Wysłany: 11 marca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Cześć dziewczyny! To znowu ja 😊 czy udraznianie ponowne ma sens ? TAK! w grudniu udraznialismy po raz drugi jajowody po roku. Oba znów były niedrożne. Jeden został udrożniony, a przez drugi kontrast nie przepłynął prawidłowo więc uznany za niedrożny. Dziś widzialam serduszko mojego dziecka z owulacji z tego niedroznego 😉 cuda się zdarzają, a napewno warto oddać się w ręce wspaniałych lekarzy z Lublina!

    Jak wygląda takie udrażnianie?

    Czynnik męski
    AMH 1,33

    Invimed, dr K.

    24.06 start 💉
    28.06 - monitoring 🥚 rosną
    3.07 - 12 🥚 na lewym jajniku, 14 na prawym
    8.07 - punkcja pobrano 13 komórek
    15.07 karta z hodowli: 4AA❄️, 4AA❄️, 4AB❄️, 4BB❄️, 4BB❄️
    7.08 - transfer🙏🏻
  • Takaja12 Autorytet
    Postów: 888 956

    Wysłany: 11 marca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elaela10 wrote:
    Jak wygląda takie udrażnianie?

    Wbrew pozorom nie jest to jakieś straszne. Przed zabiegiem trzeba zrobić posiew, jakieś badania krwi morfologia tsh kreatynina itd bo kontrast . Sam zabieg kladzie sie na stole z nogami na samolocie i zakladaja cewnik przez szyjkę do macicy przez ktory podają kontrast pod ciśnieniem. Jak nie przechodzi to trzeba wprowadzić mikronadzedzia i udrazniaja. To nie boli bo juz sa wkladane przez ten cewnik. Boli przy podawaniu kontrastu zwlaszcza jak nie przechodzi, ale jak zmjiejszaja cisnienie ustepuje. Kiedy już zostały udrożnione i podawali lipiodol to mnie nie bolało tylko takie chodne uczucie. Na koniec wyjmują sprzęt i gotowe. Zostaje sie jeszcze kilka godzin w szpitalu czy wszystko ok czy nie ma krwawienia i do domku z antybiotykiem. Cały zabieg trwa jakieś 20 minut i sa takie emocje , ze mija moment. Wszystko do przezycia. Poszlabym i trzeci raz gdyby bylo trzeba chociaz nie wiem czy jest jakis limit bo to jednak promieniiwanie 🙂Polecam bo warto spróbować 👍

    preg.png
  • Oczekującanacud Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 11 marca, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Cześć dziewczyny! To znowu ja 😊 czy udraznianie ponowne ma sens ? TAK! w grudniu udraznialismy po raz drugi jajowody po roku. Oba znów były niedrożne. Jeden został udrożniony, a przez drugi kontrast nie przepłynął prawidłowo więc uznany za niedrożny. Dziś widzialam serduszko mojego dziecka z owulacji z tego niedroznego 😉 cuda się zdarzają, a napewno warto oddać się w ręce wspaniałych lekarzy z Lublina!
    Gratulacje!!! ❤️

    Takaja12 lubi tę wiadomość

  • Katoby Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Pytanko do tych z Was które wykonywały HSG z lipiodolem w Lublinie na NFZ, czy mogłybyście proszę napisać jak się umówić? Dokąd dzwonić? Ile trwał Wasz pobyt w szpitalu? Dzięki serdeczne z góry za odpowiedź

  • Karolove Znajoma
    Postów: 19 11

    Wysłany: 23 lipca, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katoby wrote:
    Cześć dziewczyny :) Pytanko do tych z Was które wykonywały HSG z lipiodolem w Lublinie na NFZ, czy mogłybyście proszę napisać jak się umówić? Dokąd dzwonić? Ile trwał Wasz pobyt w szpitalu? Dzięki serdeczne z góry za odpowiedź

    Hey 👋 ja byłam w zeszłym tygodniu na zabiegu i mój lewy jajowód został udrożniony 🍀 jeśli chodzi o umówienie się, skontaktuj się z Dr Ireneuszem Zychem, jego informacje do kontaktu są na jego stronie. Ja wysłałam początkowo email z wynikami bo nie wiedziałam czy mnie w ogóle zakwalifikują z jednym niedrożnym. Pan Dr oddzwonił po kilku dniach i potem był stały kontakt telefoniczno-mailowy kiedy przygotowywałam się do zabiegu. Wiem też, że inne dziewczyny od razu dzwoniły i najlepiej to zrobić po godz. 20. Pobyt w szpitalu trwał kilka godzin (z czego sam zabieg trwał krótko), przyjęcie i wypis ze szpitala był w tym samym dniu ale trzeba być dzień wcześniej jeszcze na wizytę konsultacyjną u Pana dr. Wiem też, że będzie przerwa wakacyjna w sierpniu i kolejne zabiegi ruszą we wrześniu. Powodzenia i pozdrawiam ciepło 💚

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    10.24 inseminacja ❓️

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Merida8 Ekspertka
    Postów: 231 713

    Wysłany: 24 lipca, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takaja12 wrote:
    Wbrew pozorom nie jest to jakieś straszne. Przed zabiegiem trzeba zrobić posiew, jakieś badania krwi morfologia tsh kreatynina itd bo kontrast . Sam zabieg kladzie sie na stole z nogami na samolocie i zakladaja cewnik przez szyjkę do macicy przez ktory podają kontrast pod ciśnieniem. Jak nie przechodzi to trzeba wprowadzić mikronadzedzia i udrazniaja. To nie boli bo juz sa wkladane przez ten cewnik. Boli przy podawaniu kontrastu zwlaszcza jak nie przechodzi, ale jak zmjiejszaja cisnienie ustepuje. Kiedy już zostały udrożnione i podawali lipiodol to mnie nie bolało tylko takie chodne uczucie. Na koniec wyjmują sprzęt i gotowe. Zostaje sie jeszcze kilka godzin w szpitalu czy wszystko ok czy nie ma krwawienia i do domku z antybiotykiem. Cały zabieg trwa jakieś 20 minut i sa takie emocje , ze mija moment. Wszystko do przezycia. Poszlabym i trzeci raz gdyby bylo trzeba chociaz nie wiem czy jest jakis limit bo to jednak promieniiwanie 🙂Polecam bo warto spróbować 👍
    Hej z tym bólem to zależy. Ja miałam w tym roku drugi raz badanie hsg robione i za każdym razem pod znieczuleniem. Lekarze po badaniu mówili, że bardzo dobrze, że robiłam pod znieczuleniem, ponieważ za każdym razem bardzo silnie reagowałam nawet w znieczuleniu.

    07.06.2019- HSG- niedrożny lewy jajowód, prawego brak po usunięciu ciąży pozamacicznej
    09.07.2019- AMH- 3.24
    niedoczynność tarczycy
    12.06.2020- badanie kariotypu (kariotypy OK)

    INVICTA Gdańsk, 1 IVF, długi protokół

    07.01.2021- Transfer blastki 4.1.1 ☘️🤞brak ciąży ☹️
    ❄️4.2.2 ❄️3.2.1

    12.02.2021- Criotransfer- 2 zarodki- nieudany

    18.09.2021- CUD! jestem w ciąży! (naturalnej) :)

    27.06.2024- drugie HSG- częściowo drożny jajowodów

    II IVF Bocian Gdańsk:
    27.08.2024- transfer blastki 5.1.1
    ❄️4.1.1, ❄️ 4.2.1, ❄️2x 4.2.2

    8dpt- beta: 81,60 mIU/ml
    10dpt- beta: 210 mlU/ml
  • Karolove Znajoma
    Postów: 19 11

    Wysłany: 24 lipca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merida8 wrote:
    Hej z tym bólem to zależy. Ja miałam w tym roku drugi raz badanie hsg robione i za każdym razem pod znieczuleniem. Lekarze po badaniu mówili, że bardzo dobrze, że robiłam pod znieczuleniem, ponieważ za każdym razem bardzo silnie reagowałam nawet w znieczuleniu.

    Hey, tak zgadzam się. Mimo, że trwało to krótko to jednak bolało. W moim przypadku został udrożniony kontrastem ale przez ciśnienie był to spory ból, pani pielęgniarka trzymała mnie za rękę i zagadywała żeby odwrócić uwagę.

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    10.24 inseminacja ❓️

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Alicja ✨ Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 24 lipca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja chciałam zapytać o samo badanie HSG - drożności jajowodów. Jestem zapisana na 31 lipca, ale tuż przed ważnym dla mnie dniem w związku z tym zastanawiam się jak bardzo bolesne jest to badanie? Ile utrzymywał się ból?
    Dodam, że pierwszego dnia miesiączki jestem w stanie tylko leżeć zawinięta w kłębek i zwijać się z bólu. Po tym badaniu też tak jest? Obawiam się czy przesunąć na kolejny miesiąc, czy tylko tak straszą w internecie i nie jest tak źle. Będę bardzo wdzięczna za radę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 17:27

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 402 105

    Wysłany: 24 lipca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja ✨ wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja chciałam zapytać o samo badanie HSG - drożności jajowodów. Jestem zapisana na 31 lipca, ale tuż przed ważnym dla mnie dniem w związku z tym zastanawiam się jak bardzo bolesne jest to badanie? Ile utrzymywał się ból?
    Dodam, że pierwszego dnia miesiączki jestem w stanie tylko leżeć zawinięta w kłębek i zwijać się z bólu. Po tym badaniu też tak jest? Obawiam się czy przesunąć na kolejny miesiąc, czy tylko tak straszą w internecie i nie jest tak źle. Będę bardzo wdzięczna za radę.
    Hej, różne są opinie i z tego co zauważyłam zależy to od wielu czynników. Część dziewczyn skarży się już na samo zakładanie wziernika (więc tu sporo zależy od lekarza), te dziewczyny, które miały niedroznosc też bardziej bolało.
    Ja miałam robione HSG w SPSK4 przez młodą i bardzo delikatną panią doktor, oba jajowody były drożne. Też mam bolesne miesiączki i ból na hsg był bez porównania mniejszy (takie 3/10) i bardzo krótkotrwały (max parę minut). Pozniej przez godzinę, może dwie czułam lekki dyskomfort, ale na pewno nie bol. Ze szpitala wróciłam sama do domu.

    Alicja ✨ lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Bambi28! Znajoma
    Postów: 18 16

    Wysłany: 24 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mi wyszły jajowody obustronnie niedrożne podczas sonoHSG. Dwa miesiące później przeszłam histeroskopię z udrażnianiem jajowodów. Zabieg się powiódł, podobno moje ujścia jajowodów przy macicy są wąziuteńkie i zostały poszerzone podczas zabiegu, wtedy płyn przepłynął przez obydwa jajowody. Lekarz dał nam do 6 msc naturalnych starań. Niestety od zabiegu minęło 7 miesięcy bezskutecznych prób. Może ponownie zarosły lub nie transportują prawidłowo zarodka 🤷🏻‍♀️ Lekarz proponował jeszcze drugi zabieg po tych 6 miesiącach gdyby się nie powiodło (laparoskopia przezpochwowa), ale nie mam już ochoty na kolejne nadzieje i rozczarowania - w sierpniu rozpoczynam ivf. Wiem, że ivf nie jest gwarancją sukcesu, ale znacznie zwiększa szanse. Działamy dalej💪🏻🤞🏻

    starania naturalne >2 lata

    👩🏻 '94
    niedoczynność tarczycy
    10.2023 sonoHSG - jajowody obustronnie niedrożne
    12.2023 histeroskopia - jajowody udrożnione
    08.2024 start IVF
    akupunktura 💆🏻‍♀️

    🧔🏻‍♂️'92 ✅
  • Karolove Znajoma
    Postów: 19 11

    Wysłany: 24 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja ✨ wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja chciałam zapytać o samo badanie HSG - drożności jajowodów. Jestem zapisana na 31 lipca, ale tuż przed ważnym dla mnie dniem w związku z tym zastanawiam się jak bardzo bolesne jest to badanie? Ile utrzymywał się ból?
    Dodam, że pierwszego dnia miesiączki jestem w stanie tylko leżeć zawinięta w kłębek i zwijać się z bólu. Po tym badaniu też tak jest? Obawiam się czy przesunąć na kolejny miesiąc, czy tylko tak straszą w internecie i nie jest tak źle. Będę bardzo wdzięczna za radę.

    Cześć, to ja też dorzucę od siebie żebyś miała porównanie. Mnie tak naprawdę bolało w trakcie samego zabiegu, wkładanie wziernika i potem kontrast pod ciśnieniem (kilka minut). U mnie miesiączki są bezbolesne więc pewnie dlatego poziom bólu większy. Ale tylko podczas badania, po i do tej pory (tydzień po zabiegu) nie odczuwam żadnego bólu. Poza nadrobieniem spania po zabiegu w domu w ten sam dzień funkcjonowałam normalnie, lekkie plamienie miałam przez ok. 2 dni.

    Alicja ✨ lubi tę wiadomość

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    10.24 inseminacja ❓️

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Karolove Znajoma
    Postów: 19 11

    Wysłany: 24 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bambi28! wrote:
    Hej, mi wyszły jajowody obustronnie niedrożne podczas sonoHSG. Dwa miesiące później przeszłam histeroskopię z udrażnianiem jajowodów. Zabieg się powiódł, podobno moje ujścia jajowodów przy macicy są wąziuteńkie i zostały poszerzone podczas zabiegu, wtedy płyn przepłynął przez obydwa jajowody. Lekarz dał nam do 6 msc naturalnych starań. Niestety od zabiegu minęło 7 miesięcy bezskutecznych prób. Może ponownie zarosły lub nie transportują prawidłowo zarodka 🤷🏻‍♀️ Lekarz proponował jeszcze drugi zabieg po tych 6 miesiącach gdyby się nie powiodło (laparoskopia przezpochwowa), ale nie mam już ochoty na kolejne nadzieje i rozczarowania - w sierpniu rozpoczynam ivf. Wiem, że ivf nie jest gwarancją sukcesu, ale znacznie zwiększa szanse. Działamy dalej💪🏻🤞🏻

    Hey, a myślałaś o sHSG w Lublinie? I dostałas zalecenie IVF od razu, czy rozważałaś inseminację? Wiadomo, że szanse z IVF są większe ale sama zastanawiam się, co zrobić dalej jak się nie uda naturalnie, czy iui czy od razu IVF 🤔

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    10.24 inseminacja ❓️

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Bambi28! Znajoma
    Postów: 18 16

    Wysłany: 24 lipca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolove wrote:
    Hey, a myślałaś o sHSG w Lublinie? I dostałas zalecenie IVF od razu, czy rozważałaś inseminację? Wiadomo, że szanse z IVF są większe ale sama zastanawiam się, co zrobić dalej jak się nie uda naturalnie, czy iui czy od razu IVF 🤔

    Hej, nie biorę już pod uwagę kolejnej próby udrażniania. Staramy się już łącznie 2 lata. Zupełnie nie żałuję, że poddałam się wcześniej tej histeroskopii, bo w przeciwnym wypadku zawsze myślałabym co by było gdyby… niektórym samo udrażnianie pomaga, mi niestety nie 🙁 kilku lekarzy powiedziało mi, że samo udrożnienie to często nie wszystko i mogę mieć np. uszkodzone rzęski w jajowodach.

    Co do IUI nam lekarz odradził (chcieliśmy podejść w marcu tego roku). Powiedział, że skoro mąż ma dobre wyniki nasienia to na to samo wyjdzie jak będziemy się starać naturalnie. Zaproponował ivf w dogodnym dla nas czasie. Zostaliśmy w lipcu zakwalifikowani. W sierpniu tak jak pisałam zaczynam stymulację. Nie mamy już ochoty próbować innych opcji. Chcielibyśmy już na tym etapie skrócić proces czekania na 2 kreski🙂

    Karolove lubi tę wiadomość

    starania naturalne >2 lata

    👩🏻 '94
    niedoczynność tarczycy
    10.2023 sonoHSG - jajowody obustronnie niedrożne
    12.2023 histeroskopia - jajowody udrożnione
    08.2024 start IVF
    akupunktura 💆🏻‍♀️

    🧔🏻‍♂️'92 ✅
  • Merida8 Ekspertka
    Postów: 231 713

    Wysłany: 24 lipca, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja ✨ wrote:
    Cześć Dziewczyny, ja chciałam zapytać o samo badanie HSG - drożności jajowodów. Jestem zapisana na 31 lipca, ale tuż przed ważnym dla mnie dniem w związku z tym zastanawiam się jak bardzo bolesne jest to badanie? Ile utrzymywał się ból?
    Dodam, że pierwszego dnia miesiączki jestem w stanie tylko leżeć zawinięta w kłębek i zwijać się z bólu. Po tym badaniu też tak jest? Obawiam się czy przesunąć na kolejny miesiąc, czy tylko tak straszą w internecie i nie jest tak źle. Będę bardzo wdzięczna za radę.

    To ja Ci powiem, że po badaniu miałam lekki ból ale bardzo znośny. Funkcjonowałam normalnie, takie bardziej pobolewanie podbrzusza, a przecież samo badanie miałam pod znieczuleniem i mimo to silnie reagowałam wg lekarzy.

    Alicja ✨ lubi tę wiadomość

    07.06.2019- HSG- niedrożny lewy jajowód, prawego brak po usunięciu ciąży pozamacicznej
    09.07.2019- AMH- 3.24
    niedoczynność tarczycy
    12.06.2020- badanie kariotypu (kariotypy OK)

    INVICTA Gdańsk, 1 IVF, długi protokół

    07.01.2021- Transfer blastki 4.1.1 ☘️🤞brak ciąży ☹️
    ❄️4.2.2 ❄️3.2.1

    12.02.2021- Criotransfer- 2 zarodki- nieudany

    18.09.2021- CUD! jestem w ciąży! (naturalnej) :)

    27.06.2024- drugie HSG- częściowo drożny jajowodów

    II IVF Bocian Gdańsk:
    27.08.2024- transfer blastki 5.1.1
    ❄️4.1.1, ❄️ 4.2.1, ❄️2x 4.2.2

    8dpt- beta: 81,60 mIU/ml
    10dpt- beta: 210 mlU/ml
  • Karolove Znajoma
    Postów: 19 11

    Wysłany: 24 lipca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bambi28! wrote:
    Hej, nie biorę już pod uwagę kolejnej próby udrażniania. Staramy się już łącznie 2 lata. Zupełnie nie żałuję, że poddałam się wcześniej tej histeroskopii, bo w przeciwnym wypadku zawsze myślałabym co by było gdyby… niektórym samo udrażnianie pomaga, mi niestety nie 🙁 kilku lekarzy powiedziało mi, że samo udrożnienie to często nie wszystko i mogę mieć np. uszkodzone rzęski w jajowodach.

    Co do IUI nam lekarz odradził (chcieliśmy podejść w marcu tego roku). Powiedział, że skoro mąż ma dobre wyniki nasienia to na to samo wyjdzie jak będziemy się starać naturalnie. Zaproponował ivf w dogodnym dla nas czasie. Zostaliśmy w lipcu zakwalifikowani. W sierpniu tak jak pisałam zaczynam stymulację. Nie mamy już ochoty próbować innych opcji. Chcielibyśmy już na tym etapie skrócić proces czekania na 2 kreski🙂

    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, I trzymam kciuki żeby poszło po Waszej myśli i ⏸️ na teście 💚

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    10.24 inseminacja ❓️

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Bambi28! Znajoma
    Postów: 18 16

    Wysłany: 24 lipca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolove wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, I trzymam kciuki żeby poszło po Waszej myśli i ⏸️ na teście 💚

    Dziękuję ☺️ Życzę Tobie, żeby udało Wam się teraz naturalnie !

    Karolove lubi tę wiadomość

    starania naturalne >2 lata

    👩🏻 '94
    niedoczynność tarczycy
    10.2023 sonoHSG - jajowody obustronnie niedrożne
    12.2023 histeroskopia - jajowody udrożnione
    08.2024 start IVF
    akupunktura 💆🏻‍♀️

    🧔🏻‍♂️'92 ✅
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ