X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udrażnianie jajowodów
Odpowiedz

udrażnianie jajowodów

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 547 184

    Wysłany: 25 lipca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolove wrote:
    Hey, a myślałaś o sHSG w Lublinie? I dostałas zalecenie IVF od razu, czy rozważałaś inseminację? Wiadomo, że szanse z IVF są większe ale sama zastanawiam się, co zrobić dalej jak się nie uda naturalnie, czy iui czy od razu IVF 🤔
    Hej, żeby podejść do IUI trzeba mieć drożne jajowody ;)

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Bambi28! Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 25 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Hej, żeby podejść do IUI trzeba mieć drożne jajowody ;)

    Hej, moje były drożne po histeroskopii, więc teoretycznie mogłam podejść do iui. :) Tak naprawdę nie wiadomo czy teraz po 7 miesiącach od zabiegu oba są ponownie niedrożne. Zazwyczaj lekarze dają czas na starania naturalne do 3-6 msc po udrażnianiu. Natomiast nawet jeżeli chociaż jeden w tym momencie mam drożny to i tak mogłoby się okazać, że rzęski nie działają tak jak powinny i nie przetransportują zarodka do macicy.

    starania naturalne >2 lata

    👩🏻 '94
    niedoczynność tarczycy
    10.2023 sonoHSG - jajowody obustronnie niedrożne
    12.2023 histeroskopia - jajowody udrożnione
    08.2024 start IVF
    Euthyrox, Neoparin
    akupunktura 💆🏻‍♀️

    🧔🏻‍♂️'92 ✅

    punkcja 08.2024
    transfer odroczony o 2 cykle
  • Karolove Znajoma
    Postów: 27 16

    Wysłany: 25 lipca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Hej, żeby podejść do IUI trzeba mieć drożne jajowody ;)
    Zgadza się, przy diagnozie jednego niedrożnego szukałam tutaj informacji i potem poszłam do kliniki i z jednym można też podejść do IUI tylko możliwe, że nie będzie to, co cykl. Teraz przy obu drożnych w teorii powinno się dać, co cykl ale jeszcze odczekam do podejścia do IUI wg zaleceń lekarza.

    Starania od 2023
    ♀️ 36l
    Hormony ok, regularne cykle i owulacje. Niepłodność pierwotna
    AMH 4.51
    05.24 wykryta niedrożność lewego jajowodu
    07.24 udrożniony jajowód metodą sHSG 💚
    09.24 pierwszy cykl stymulowany Clo + Duphaston + Ovitrelle = torbiel na jajniku 😕
    10.24 Belara na 1 🤞🏻 cykl
    11.24 IUI? 🤞🏻

    ♂️ 29l
    wszystkie badania i parametry w normie 🍀
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 547 184

    Wysłany: 25 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolove wrote:
    Zgadza się, przy diagnozie jednego niedrożnego szukałam tutaj informacji i potem poszłam do kliniki i z jednym można też podejść do IUI tylko możliwe, że nie będzie to, co cykl. Teraz przy obu drożnych w teorii powinno się dać, co cykl ale jeszcze odczekam do podejścia do IUI wg zaleceń lekarza.
    O widzisz, myślałam że trzeba mieć oba drożne.

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Oczekującanacud Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 25 lipca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ból jest duży nie ma co się oszukiwać jeśli jajowody są niedrożne.
    Ale jeśli zobaczy się dwie kreski po takim bólu to jest wdzięczność.
    My kobiety doświadczamy dużo bólu i cierpienia aby zobaczyć dwie kreski itd.

    U mnie było tak że po pierwszej drożności po 9 miesiącach (chyba) udało się naturalnie ale niestety zarodek nie rozwijał się.

    Po następnej drożności nie udało się naturalnie i tutaj jak koleżanka napisała że nie ma siły już tyle czekać i że podchodzi do ivf to ja dobrze rozumiem i wg. Mnie robi dobrze 🙂
    Oczywiście ivf nie daje gwarancji ale zwiększa szanse.

  • Oczekującanacud Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 25 lipca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ból jest duży nie ma co się oszukiwać jeśli jajowody są niedrożne.
    Ale jeśli zobaczy się dwie kreski po takim bólu to jest wdzięczność.
    My kobiety doświadczamy dużo bólu i cierpienia aby zobaczyć dwie kreski itd.

    U mnie było tak że po pierwszej drożności po 9 miesiącach (chyba) udało się naturalnie ale niestety zarodek nie rozwijał się.

    Po następnej drożności nie udało się naturalnie i tutaj jak koleżanka napisała że nie ma siły już tyle czekać i że podchodzi do ivf to ja dobrze rozumiem i wg. Mnie robi dobrze 🙂
    Oczywiście ivf nie daje gwarancji ale zwiększa szanse.

‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ