X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Walcząc mimo niepowodzeń
Odpowiedz

Walcząc mimo niepowodzeń

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju ile tego 😔 bardzo mi przykro. Mam nadzieję że można z tym walczyć, leczyć. A ten genotyp jak się go sprawdza? Ile kosztuje? Lekarz zlecił Ci to badanie?

  • Caroline88 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za sobą 1,5 roku w klinice. 3 nieudane IUI w międzyczasie ciąże pozamaciczną.... i 2 transfery zarodków w ivf bez powodzenia....














    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 20:48

    29 Lat
    3*IUI ;(
    IVF 1 transfer 6.2019 ;( 2 transfer 9.2019 ;(
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka87 wrote:
    Jeju ile tego 😔 bardzo mi przykro. Mam nadzieję że można z tym walczyć, leczyć. A ten genotyp jak się go sprawdza? Ile kosztuje? Lekarz zlecił Ci to badanie?
    Tak, zlecił mi badania immunologiczne ginekolog, potem jeszcze konsultowałam z imunologiem. Jest to badanie z krwi, nie pamiętam dokładnie ile kosztuje, chyba koło 300 zł. Robiłam wtedy różne badania i w sumie zapłaciłam coś ponad 2 tyś. Leczyć nie, bo to jest genetycznie. Zaleca się w takich przypadkach lek acoffil, najpierw wlew domaciczny przed transferem a potem zastrzyki co 3 dni. Jak się uda to do 12 TC. Ale nie na każdego działa ten lek. Ja badanie KIR zrobiłam już przed pierwszym transferem, chciałam zrobić wszystko, żeby ten pierwszy się udał.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline88 bardzo mi przykro 😔 będziesz próbować jeszcze raz z ivf?

    Evkill to kupa kasy poszła na te badania ale przynajmniej wiesz na czym stoisz. Mam nadzieję że Ci się powiedzie bd za to mocno 3mać kciuki 🤗

    evkill lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    35nina wrote:
    Patrząc z perspektywy czasu - spróbowałabym IUI ale tylko raz. Sama podchodziłam 3 razy. Wiedziałam, ze szanse na ciąże są minimalne ale bardzo bałam się in vitro. Te 3 nieudane podejścia do IUI wykończyły mnie psychicznie. Bardzo przeżyłam każda porażkę. Uważam tez, ze to strata nie tylko pieniędzy ale tez i cennego czasu.
    Ja mam dokładnie takie samo zdanie, jakbyś wyjęła mi z ust. Bardzo chciałam podejść do IUI, bo był to taki pomost do ivf. Podchodziliśmy 3 razy (nawet 4, ale tej jednej nie liczę bo to był śmiech na sali) i z tej perspektywy wiem, że to strata nie tylko pieniędzy i czasu, ale właśnie zdrowia. Mnie też to wykończyło psychicznie, każdą porażkę przeżywałam długo, chodziłam nawet do psychologa. Więc uważam tak jak ty, że najlepiej zrobić dla świętego spokoju jedną i wio na ivf, ale wiadomo, mądry Polak po szkodzie.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 353

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Ja mam dokładnie takie samo zdanie, jakbyś wyjęła mi z ust. Bardzo chciałam podejść do IUI, bo był to taki pomost do ivf. Podchodziliśmy 3 razy (nawet 4, ale tej jednej nie liczę bo to był śmiech na sali) i z tej perspektywy wiem, że to strata nie tylko pieniędzy i czasu, ale właśnie zdrowia. Mnie też to wykończyło psychicznie, każdą porażkę przeżywałam długo, chodziłam nawet do psychologa. Więc uważam tak jak ty, że najlepiej zrobić dla świętego spokoju jedną i wio na ivf, ale wiadomo, mądry Polak po szkodzie.
    Zgadzam się z Tobą. Ja przeszłam 1 IUI i widząc ile takie w sumie byle co jak IUI kosztowało nas nerwów to od razu zdecydowaliśmy że kolejny krok to im vitro. W sumie 1 IUI to u mnie 1000 zł, plus wizyty, badania, paliwo. Podsumowując 3 procedury IUI to można uzbierać kasę na pół in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2019, 19:18

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    Zgadzam się z Tobą. Ja przeszłam 1 IUI i widząc ile takie w sumie byle co jak IUI kosztowało nas nerwów to od razu zdecydowaliśmy że kolejny krok to im vitro. W sumie 1 IUI to u mnie 1000 zł, plus wizyty, badania, paliwo. Podsumowując 3 procedury IUI to można uzbierać kasę na pół in vitro.
    Jak poprawiliscie morfologię?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • oloowa2709 Autorytet
    Postów: 502 421

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    My staramy się ponad 3.5 roku.. Nie byłam nigdy w ciąży. Mam cykle regularne, na ta chwile moje wyniki są ok, horomy unormowane. mąż zdrowy. Mimo comiesięcznych owulacji nie udało się zajsc w ciążę. Mam temdencje do zmiana. Torbiele na jajnijach i polipy w macicy... AMH spadło przez rok znaczącą.. Lekarz z kliniki i inny polecany zalecają in vitro.. W Nowy Roku planujemy podejsc do procedury. Nie mamy już sił na ta nierówna walkę...

    Starania od 04.2016,Niedoczynnośc tarzcycy,Mutacje MTHFR C677T i A1298C., PAI1 homo,Hiperprolaktynemia05.2017 HSG, drozne oba
    07.2018 histeroskopia Endometrium polipowate.
    Mąż OK.
    10.2018 Start Invimed, badania, cykle stymulowane, torbiel 8cm...
    03. 2020 start 1 procedura, krótki PROTOKÓŁ, stymulacja nieudana, punkcja odwołana.

    06.2020 naturalny cud 🙏34 dc II, 35dc bhcg 5854, 37 dc 12144, 41dc jest zarodek i jest ♥️
    Ciąża na clexane, acard, letrox, prenatal, luteina
    iv09g7rfalmky5ts.png
  • Poziomka6 Autorytet
    Postów: 738 353

    Wysłany: 11 grudnia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jak poprawiliscie morfologię?
    U nas wystarczyło więcej ruchu, lepsze jedzenie(owoce, warzywa, soki robione w domu, koniec z fastfoodami) i mniej palenia u męża. Były też orzechy brazylijskie i fertilmen plus, ale tego mąż już nie łyka a morfologia dalej 5%.

    evkill lubi tę wiadomość

    Starania od 2015.
    Morfologia 07.2017 - 0,9%
    Morfologia 03.2018 - 4%
    Morfologia 04.2019 - 5%
    Laparaskopowe usunięcie mięśniaka 07.2018
    Hsg -ok
    IUI 24.04.2019
    Histeroskopia 11.2019
    Kariotypy - ok
    IVF start 03.2020
    ICSI - beta w 7 dpt 34
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy dziewczyny,
    Przepraszam, że wcinam się w wątek, ale zostało mi jedno opakowanie menopuru 600 j. Nie otwarte i nie rozrobione. Przechowywane wyłącznie w lodówce ze stałym dopływem prądu (bez przerw).
    Może któraś z Was nie ma już refundacji i chciałaby się dogadać? Ważne do 02.2020.
    Jak coś, to proszę o informację na [email protected]

    Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim powodzenia i dużo nadziei.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
‹‹ 11 12 13 14 15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ