X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 marca 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Moze sprobuj ten castagnus faktycznie? ja bardzo go nie lubie jak dziewczyny biora bez badan bo moze namieszac ale jesli masz podwyzszona prolaktyne to wez, moze akurat sie uda.
    Weronika, ja sie nie dziwie za casta moze namieszać!! Teraz jak poczytałam to w ogóle branie go w zalecanych dawkach na prolaktynę uważam za bezsensowne. Wg badań dawki ok 120mg wręcz poprawiają laktację.

    Znacie preparat mastodynon? Tam w dzienniej dawce jest 2x168mg castagnusa. Ale znowu ma też inne składniki...

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 26 marca 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Weronika, ja sie nie dziwie za casta moze namieszać!! Teraz jak poczytałam to w ogóle branie go w zalecanych dawkach na prolaktynę uważam za bezsensowne. Wg badań dawki ok 120mg wręcz poprawiają laktację.

    Znacie preparat mastodynon? Tam w dzienniej dawce jest 2x168mg castagnusa. Ale znowu ma też inne składniki...

    Moj pierwszy cykla na ovu byl na castagnusie wiec zobacz co tam sie dzialo :( piersi mnie strasznie bolaly...nie moglam ich dotknac wogole, tragedia...plakalam czesto i czulam sie jak 100% w ciazy, latalam po lekarzach i uwazam ze jestem w ciazy! takze na mozg mi jeszcze zle podzialal :D a spalam po 12 godzin w nocy i 3 godziny w dzien! bardzo sie opuscilam w pracy i w domu a uparcie bralam rowne 90 dni, bo myslalam ze tak ma byc.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 26 marca 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    WSTAWAC SPIOCHY !!!! staraczka przyszla to wsyzsktie poszly ! ja wam dam ! zaczaruje was wy niewdziecznice :D:)

    Jestem juz w pracy, za 5 minut beda klienci.

    iwcia77 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 marca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Moj pierwszy cykla na ovu byl na castagnusie wiec zobacz co tam sie dzialo :( piersi mnie strasznie bolaly...nie moglam ich dotknac wogole, tragedia...plakalam czesto i czulam sie jak 100% w ciazy, latalam po lekarzach i uwazam ze jestem w ciazy! takze na mozg mi jeszcze zle podzialal :D a spalam po 12 godzin w nocy i 3 godziny w dzien! bardzo sie opuscilam w pracy i w domu a uparcie bralam rowne 90 dni, bo myslalam ze tak ma byc.
    To by pasowało z tym co wyczytałam. Co prawda nie wiem jaka dawke brałaś, ale widocznie casta może działać w obie strony, a efekt może być nieprzewidywalny. Kurcze, jak to trzeba jednak dokładnie się wczytać ze wszystko a nie brac na hurra. Tylko trochę się wkurzyłam, że na ulotce casta jest jak byk napisane na podwyższoną prl. A wg badań to g*** prawda, dawka jest za mała.
    Jak tak na szybko zaczęłam czytać o ciażach niby po casta, to w większości te dziewcyzny pewnie i bez niego by zaszły (młode, bez specjalnych problemow).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 12:38

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 26 marca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, dopisuję się i do Was. Dziś zamówiłam Donga, mam nadzieję, że dojdzie na czas, bo już 4 dc. Wiążę z nim wiele nadziei :)

    DO tej pory stosowałam Oeparol, ale bez szału. Bardziej pomógł mi na słabsze i rzadsze ataki migreny niż płodny śluz. No ale o Dongu naczytałam się tylu pozytywnych informacji, że muszę spróbować :)

    aga.just, weronika86 lubią tę wiadomość

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 marca 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) jesty tu kto ?

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Aga, budujecie się?

    Aga, mi się kojarzy że wspominałaś coś że po zbyt dużych dawkach B6 się źle czułaś.
    Kochane] doradźcie mi coś plizzz.

    Tak - budujemy się :) W tym roku chcemy się wprowadzić na BN :) Więc mam nadzieję, że już w 4 albo choć z brzuchem :)

    Ja po 200 mg czułam się masakra, chodzić nie mogłam tak mnie nogi bolały. Przy 150 też było nieciekawie.
    Teraz biorę 100 i jest ok.
    Może zacznij od 50 i jak będziesz czuła się ok to wtedy spróbuj na 100.

    Wg mnie - zbadaj prl. Jak będzie wysoka to dostaniesz bromek i nie cudowałam bym z casta. I wsio.
    Z ziół Sroka i dorzuciłabym donga po @ przez 4,5 dni po 1 dziennie.

    lithe123 lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe ta sobie jeszcze myślę o tym casta - że jak ktoś ma swoje fajne i ok cykle jak zielarka to nie zaszkodzi pewnie. Ale jak my np. po kp to nie sądzę, żeby nam zahamował laktację, bo tam są za małe dawki.
    A Ty masz jeszcze pokarm? Mi gin mimo, ze skończyłam karmić w sierp od razu dał bromka jak usłyszał, że czasem mi coś tam kapnie przy miętoleniu. A dodam, że prl tą podstawową mam ok, bo coś ok 8. A mleko mimo to miałam. Teraz po miesiącu bromka sucho. Ale nadal biorę, bo po MTC miałam wyższą. Zmniejszyłam jedynie dawkę na 1/2 na noc zamiast całej.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejti jak będziesz się czuła ok po dongu to mozesz brać takie dawki :D Ja brałam 4 dziennie, a Staraczka to chyba po 8 :P

    kiti lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej baby ja zaraz jem obiadek i łyka pierwszego donga mam nadzieję że mnie ze mnie nie pogoni bo w pracy jeszcze jestem ;)

    kiti, weronika86 lubią tę wiadomość

  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Kejti jak będziesz się czuła ok po dongu to mozesz brać takie dawki :D Ja brałam 4 dziennie, a Staraczka to chyba po 8 :P
    hehe dzięki Aga za odp. to jak @ sie skonczy to wypróbuje bo zalezy mi na wszesniejszej owulce ;p

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko zacznij od małej dawki, bo każdy reaguje inaczej na donga. Werka po większej dawce b. źle się czuła.

    kiti, weronika86 lubią tę wiadomość

  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam 2 razy dziennie po 4 tabletki az do skoku i dobrze się czułam mysle ze mogłabym brac nawet po 5 na jeden raz :D

    kiti, weronika86 lubią tę wiadomość

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Tylko zacznij od małej dawki, bo każdy reaguje inaczej na donga. Werka po większej dawce b. źle się czuła.
    no wlasnie, dlatego sie zastanwialam...zobacze, ja bedzie dobrze to zwieksze dawke :)

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 marca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj od 2 dziennie i jak będzie ok to zwiększaj. Można brać do skoku i można więcej niż te 8 - tylko jak się czujesz ok.
    A masz problemy z owulką? Bo jak nie masz to mniejsza dawka zadziała spokojnie.

    kiti lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie ani ginek ani endo nie chcieli dac bromka!
    Mimo, że zgodnie stwierdzili, że skoro od 3 tyg nie karmię (wtedy byłam na wizytach) to na pewno mam podwyższoną.
    Powiedzili, że jak po 3 mcach bede miała podwyższoną to dostanę, bo takie gwałtowne działanie nie jest dla mnie dobre i przyniesie wiięcej szkody niż pozytku.
    W sobotę mam plan choćby się paliło i waliło jechac do lab i sprawdzić jak tam TSH, a przy okazji zrobię też PRL. Co do badania po obciążeniu jak pytałam to endo mówiła, że to nie ma znaczenia i nie musze robić...
    Tak pozytywnie piszecie o dongu, że chyba się skuszę... jeszcze zdążę kupić, @ się dopiero rozkręciła. Myślisz ze taka mała dawka coś mi da?
    Weronika - co sądzisz o dongu dla mnie?
    aga.just wrote:
    Tak - budujemy się :) W tym roku chcemy się wprowadzić na BN :) Więc mam nadzieję, że już w 4 albo choć z brzuchem :)

    Ja po 200 mg czułam się masakra, chodzić nie mogłam tak mnie nogi bolały. Przy 150 też było nieciekawie.
    Teraz biorę 100 i jest ok.
    Może zacznij od 50 i jak będziesz czuła się ok to wtedy spróbuj na 100.

    Wg mnie - zbadaj prl. Jak będzie wysoka to dostaniesz bromek i nie cudowałam bym z casta. I wsio.
    Z ziół Sroka i dorzuciłabym donga po @ przez 4,5 dni po 1 dziennie.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O fuuuu ale mi się nim odbija :-/

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, żeby moje pytanie nie zaginęło ;)
    To dla takiego egzemplarza jak ja - cykle w miare regularne owulacyjne, ale nie idealne (chociaż porzedni był już bliski ideałowi), po długim karmieniu piersią - własnie zaczęłam drugi cykl po odstawieniu.
    To ile i przez jaki okres czasu donga?
    Aga proponuje 4-5 dni po 1.
    Z tego co czytałam to po @ znaczy że nawet najmniejszego plamienia nie może być być. To u mnie będzie ok.7-8dc. Czyli od 8 do 12dc. Po ilu dniach moge się spodziewac owulki?
    Donga dostanie się normalnie w aptece? Czy trzeba zamawiać?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 14:18

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • kiti Autorytet
    Postów: 2171 4230

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A masz problemy z owulką? Bo jak nie masz to mniejsza dawka zadziała spokojnie.[/QUOTE]

    w sumie to nie wiem, bo przed braniem bromka mialam nieregularne cykle, jak chodzilam do ginka to pecherzyk pomalu rósł ale niby pekał, ale według gina to nie były dobre owulki. Po wprowadzeniu bromergony cykle sie poprawiły o 100% bo pecherzyk ładnie rósł i szybko owulki były, no ale trwało to tylko kilka miesięcy bo od stycznia znow sie wszystko pochrzaniło ;/ i cykle się wydłużyły, śluzu płodnego bardzo mało itp. Mam nadzieje ze dong da kopa moim jajniczkom :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2014, 14:32

    Amelka <3
    201509114956.png
    Aleksander <3
    ex2bi09k0ms1b5pi.png
    Nasz Aniołek * 11tc (21.04. -02.07.2016)
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 26 marca 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam posta na innym wątku, ale chyba nikt tam nie zagląda, więc go skopiuję tutaj :)

    Hejo :) Dziewczyny, a jak soja działa na wasze endometrium? Ja jadłam ją właśnie na jego poprawę i jadłam prażone nasiona soi, które sama zrobiłam.

    "Prażone nasiona soi i mąka sojowa, stanowią produkty żywnościowe o największej zawartości izoflawonow:130-170 mg/100 g."

    Zjadłam tego jakieś 300g w pierwszej fazie cyklu i endometrium wyrosło do 13,5 mm (15dc), a ostatnio w 27dc miało 5mm. Byłam stymulowana clo i ovi, więc nie wiem czy soja miała jakiś wpływ u mnie na jajeczka.

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ