X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju, dziewczyny, ale tu dzis dyskusja, ciężko mi było nadrobić, bo ciągle stron przybywa :-)

    Wiecie co, ja się zastanawiam, skąd się biorą ci wszyscy ginowie, po co ten zawód wybrali, chyba tylko dla kasy, bo z wiedzą to u nich krucho.

    U mnie tez podobna sytuacja. Żaden z ginów jakoś nie wpadł na to, ze moge mieć pcos. Dopiero na ostatniej wizycie u endo-gina, on na pierwszy rzut oka powiedział, że prawdopodobnie mam pcos. Jajniki ok, owulacja prawidłowa (na Dongu), ale zlecił badania : wolny testosteron, androstendion, 17 oh progesteron, insulina i glukoza na czczo i po obciążeniu. I tak jak do tej pory mam tylko wyniki glukozy i insuliny, glukoza ok w obu przypadkach, natomiast insulina (na czczo ok) po obciażeniu 84 (norna do 24). Wieć spodziewam się reszty wyników kiepskich i potwierdzonego pcos.

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez już ide spać, mój mąż wrócił i musze z Nim pogadać o odwołanej IUI i o reszcie :) dzięki za dziś :) dużo się dowiedziałam :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, u mnie podobnie, 53 kg przy 162 cm, więc tez w porządku. Mam 28 lat, więc tylko rok różnicy :-) Szczerze to nie spodziewałam sie takie wyniku insuliny. Jak moja lekarka pierwszego kontaktu (a szczerze powiem, ze dobra lekarka i dosłownie w każdej dziedzinie medycyny obeznana) zobaczyła te wyniki to była w szoku. Mówiła, ze na takie wyniki z reguły kieruje się osoby z otyłością a nie szczupłe jak ja.

    Az się boję tej diagnozy endo-gina, no i punkcji...

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka tak sobie jeszcze myślę o Twojej prl i tego, że w klinice nie chcą jej leczyć.
    Wysoka prl to najczęściej problem z owulką i/lub pękaniem pęcherzyków.
    Jeśli bierzesz Clo i pregnyl - to cały proces owulacji stymulowany jest sztucznie. Wtedy prl w sumie do niczego Ci nie jest potrzebna, bo sztuczne hormony wykonują pracę za Twój organizm.
    Szkoda jedynie, że pakują w Ciebie clo i pregnyl skoro wyregulowanie prl mogłoby sprawić, że zaczniesz owulować naturalnie! Że Twój org zacznie sam pracować.

    Jeśli tym kieruje się lekarz to jest to naprawdę przykre i chore podejście do "leczenia".
    Clo można brać chyba 6 cykli jedynie, a co potem... ???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ale ja mam wrażenie że niektórzy lekarze nie chcą leczyć tylko invitro by robili od razu najlepiej, jestem zwolenniczką lekarzy, którzy lubią naprotechnologie bo oni chętnie wszystko sprawdzają i chcą unormować.

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a ja mam problem z interpretacją śluzu
    wczoraj i dziś jest taki glutkowaty kremowy i w palcach da się go rozciągnąć (nie sporo ale da) no i jest go malutko/ to mam sobie wpisać rozciągliwy na wykresie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2014, 22:54

  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis wrote:
    dziewczyny a ja mam problem z interpretacją śluzu
    wczoraj i dziś jest taki glutkowaty kremowy i w palcach da się go rozciągnąć (nie sporo ale da) to mam sobie wpisać rozciągliwy na wykresie ?
    Z tego co kojarzę, to trzeba wpisywać najbardziej płodne cechy śluzu, więc zaznaczyłabym rozciągliwy, jeśli taki jest a resztę cechy wyglądu dopisz sobie w uwagach :-) przynajmniej ja bym tak zrobiła :-)

    kis lubi tę wiadomość

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Miu Srokę 3 można pić cały cykl, więc nie musisz odstawiać.
    Nie masz możliwości monitoringu?
    Zerknę jutro na Twoją temp i może coś wymyślimy z dongiem.
    Dzięki! Byłabym wdzięczna :).

    Nie mam monitoringu, myślałam o tym ale nawet nie wiem czy mogę sobie ot tak z czapy do gin iść na NFZ i powiedzieć, że chcę monitornig. Bo chodziłam do endo-gin prywatnie i odpuściłam z wielu powodów ostatnią wizytę w zeszłym tygodniu, zmieniłam lekarza i teraz usg będę miała dopiero 18 września już w klinice.

    Idę zaparzyć ziółka Sroki ;).

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu czekamy na tempkę :)

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Miu czekamy na tempkę :)
    Dzisiaj temp poszła znowu w dół :(, po co ja się łudziłam ehh. I na dzisiejszym teście owu praktycznie zerowa druga kreska, wczoraj chociaż była zarysowana.
    Jak tak dalej pójdzie to będzie piękny wykres w stylu "góry i doliny" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 10:08

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu a może spada właśnie na owu?

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu owu nie było, więc donga teoretycznie możesz brać. Ale - ten skok 13/14 dc może wskazywać, że coś tam się zaczęło dziać np. pęchol urósł, ale nie dał rady pęknąć. Więc branie donga w takiej syt mija się z celem i nic nie da.
    Jaką dawkę donga brałaś? Masz ten 520 mg?

  • Florka Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny jestescie niezle. Jestem pod mega wrazeniem! Niejeden doktorek moglby sie od was uczyc :). A propos naprotechnoligii to ja juz jedna wizyte w takiej klinice zaliczylam i teraz obserwuje sluz w inny sposob - tylko uzywajac papieru toalet przy kazdej wizycie w toalecie. Zlecili mi zrobienie rozny testow lacznie z alergiami pokarmowymi i przede wszystkim laparoskopwe usuniecie miesniaka. No zobaczymy co z tego wyniknie :)
    Moglybyscie luknac na moj wykres i ocenic co moze byc przyczyna moich skokow? Dzwnie to wyglada :/ w tym cyklu jestem tylko na ziolach na miesniaki. Reszte odstawilam jak sie dowiedzialam ze mi miesniak ponad 2cm urosl w ciagu kilku miesiecy :(. Dziekowka!

    http://ovufriend.pl/graph/57aef9fd1fb9096d9105e0590a2805a6
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florka wrote:
    Kurcze dziewczyny jestescie niezle. Jestem pod mega wrazeniem! Niejeden doktorek moglby sie od was uczyc :). A propos naprotechnoligii to ja juz jedna wizyte w takiej klinice zaliczylam i teraz obserwuje sluz w inny sposob - tylko uzywajac papieru toalet przy kazdej wizycie w toalecie. Zlecili mi zrobienie rozny testow lacznie z alergiami pokarmowymi i przede wszystkim laparoskopwe usuniecie miesniaka. No zobaczymy co z tego wyniknie :)
    Moglybyscie luknac na moj wykres i ocenic co moze byc przyczyna moich skokow? Dzwnie to wyglada :/ w tym cyklu jestem tylko na ziolach na miesniaki. Reszte odstawilam jak sie dowiedzialam ze mi miesniak ponad 2cm urosl w ciagu kilku miesiecy :(. Dziekowka!
    lekarze mają wiedzę ale nie mają czasu ani ochoty jej używac ;) czesto tez nie maja wiedzy o pacjentce,nie siedza jej w glowie i niejako musza zgadywac wiele rzeczy a to jak wiadomo jest meczace:) ja tak wlasnie widze lekarzy

    co do Twojego wykresu to jest mocno zabkowany- moze mierzysz o roznych godzinach,ale w roznych miejscach? albo czasem termometr wlaczasz przed wlozeniem a czasem po?


    u5cvp2.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja Wam coś napiszę. W tym cyklu mam jakąś masakrę....na początku było pięknie, zaczęłam brać 6,7 i 8 dc dong quaia ale dostałam konkretnego bólu szczęki i pani doktor zapisała mi antybiotyk oraz aulin. Antybiotyk miałam brać od 13 dc do 17 dc, tzn ja tu WAm tak w związku z cyklem opisuję :-) Więc przerwałam branie dong quaia słusznie podejrzewając, że pani dr będzie chciała ciachnąć mi ósemkę.Odstawiłam, bo dong mógłby spowodować lawinę krwi i się nie pomyliłam, nawet po odstawieniu miałam kłopot z krwią w paszczęce do wieczora a rano miałam zabieg.Do rzeczy....odstawiłam donkolca i niestety cykl się wlecze, po przeczytaniu ulotki aulinu, nieco po fakcie, okazało się, że lek może zaburzać płodność. Później oczywiście po ekstrakcji kła za dużo nie jadłam i co za tym idzie nie brałam metforminy....no i wróciłam do niej w 32 dc....dong quaia wzięłam powtórnie od 35 dc do 41 i po odstawieniu zrobiły mi się ładne temperatury....Ładne z języku jeju znaczy się w miarę w jednej linii a nie skaczące o pół stopnia albo lepiej :-) No ale cóż dalej? Dziś już jest kilka dni po odstawieniu donga i cisza....wcześniej bolały mnie jajniki i to konkretnie....wcześniej to jeszcze zanim donga brać w tym cyklu drugi raz zaczęłam....dziś wzięłam to paskudne ziółko co to nie chce działać i albo coś ruszy albo wywołam ten cholerny okres.Z jakiegoś powodu tempka się ustabilizowała. Co WY o tym myślicie....po owu chyba nie jestem, co nie :-D ? :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju nie masz wykresa?


    u5cvp2.png
  • Florka Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej olencja. No wlasnie nie. Mierze zawsze o tej samej porze, ten sam termometr, to samo miejsce - pod jezykiem z lewej strony i zawsze wlaczam przed wpakowaniem do buzi :)
    Dziwne :/

    http://ovufriend.pl/graph/57aef9fd1fb9096d9105e0590a2805a6
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju, słońce a jak bys tak poszła na monitoring luknąć co tam się dzieje coś rośnie a może nie i wtedy w razie co @ wywołasz. Bo teraz to nie wiesz nic. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 19:34

    aga.just lubi tę wiadomość

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florka wrote:
    Hej olencja. No wlasnie nie. Mierze zawsze o tej samej porze, ten sam termometr, to samo miejsce - pod jezykiem z lewej strony i zawsze wlaczam przed wpakowaniem do buzi :)
    Dziwne :/

    a to nie jest tak że trzeba włączyć termometr już w środku ?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis wrote:
    a to nie jest tak że trzeba włączyć termometr już w środku ?
    wg jakiejstam szkoly to wogole trzeba najpierw go nagrzac w srodku i potem nie wyjmujac wlaczyc
    ja oczywiscie robie na skroty wlaczajac po drodze przed wsadem ;)

    aga.just, kis lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
‹‹ 300 301 302 303 304 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ