X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sprobuje donga ewentualnie po clo, niestey picie zioł sroki u mnie sie zakonczyło bolem brzucha, takze odpada.

  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Miu owu nie było, więc donga teoretycznie możesz brać. Ale - ten skok 13/14 dc może wskazywać, że coś tam się zaczęło dziać np. pęchol urósł, ale nie dał rady pęknąć. Więc branie donga w takiej syt mija się z celem i nic nie da.
    Jaką dawkę donga brałaś? Masz ten 520 mg?
    Eh no nic, widać bez potężnych lekarstw to mi już nic nie pomoże :(.

    Mam donga firmy Meridan, ekstrakt Dzięgla chińskiego 6:1. 400mg waga kapsułki. Zawartość w 1 kapsułce - fitoestrogeny min. 4mg.

    A co ze Sroką? Pić dalej czy olać to? Bo dość uciążliwe jest wstawanie w nocy do wc ;P, mam chyba mały pęcherz.

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    wg jakiejstam szkoly to wogole trzeba najpierw go nagrzac w srodku i potem nie wyjmujac wlaczyc
    ja oczywiscie robie na skroty wlaczajac po drodze przed wsadem ;)

    Na logikę to chyba nie ma aż takiego znaczenia, ważne aby robić zawsze tak samo i nie zmieniać warunków. Więc jeśli włącza się w buzi - robić tak cały cykl, jak poza - też tego nie zmieniać bo wtedy faktycznie może się wkraść błąd.

    A u każdej osoby temperatury są inne, ja mam np naturalnie normalną temp ciała 34,6 ;). Przy 36,6 to już gorączka.

    Ja tam włączam przed ;)

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu95 wrote:
    Na logikę to chyba nie ma aż takiego znaczenia, ważne aby robić zawsze tak samo i nie zmieniać warunków. Więc jeśli włącza się w buzi - robić tak cały cykl, jak poza - też tego nie zmieniać bo wtedy faktycznie może się wkraść błąd.

    A u każdej osoby temperatury są inne, ja mam np naturalnie normalną temp ciała 34,6 ;). Przy 36,6 to już gorączka.

    Ja tam włączam przed ;)
    ja tez wlaczam przed:D a goraczki nigdy w zyciu nie mialam,max 37 stopni:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 21:02


    u5cvp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miu Sroka daje najlepsze efekty jak się pije cały cykl, więc jak dla mnie to pić :)

    Miu95 lubi tę wiadomość

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem....już udostępniam wykres w stopce, sorry :-)

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakich jeszcze powinnam spróbować ziół na owulke jeśli nadal mi się nie udało ?? Do tej pory 3c z dongiem i 2 ze sroką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 16:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis wrote:
    Jakich jeszcze powinnam spróbować ziół na owulke jeśli nadal mi się nie udało ?? Do tej pory 3c z dongiem i 2 ze sroką.
    spróbuj może do donga dodać soje? ale o dawkowanie to musisz sie pytac weronike86 :)

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    spróbuj może do donga dodać soje? ale o dawkowanie to musisz sie pytac weronike86 :)


    a co to jest ta soja i na co ona działa? to jest proszek czy tabletki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 20:17

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki, które zawierają izoflawony sojowe np. http://www.doz.pl/apteka/p57479-MenoPrim_kapsulki_60_szt czy http://www.doz.pl/apteka/p8791-Soyfem_tabletki_powlekane_30_szt

    Ale o soję to do Weroniki, bo ona z nią miała najwięcej do czynienia.

    Może zwiększ dawkę donga? Bo ja z soją bym nie eksperymentowała za bardzo.
    Bo u Ciebie badania ok??

    kis lubi tę wiadomość

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o to jest pytanie , nie mam dobrych wspomnień z mojego leczenia bo trafiałam do konowałów, leniów i wróżek. Przykład- jak mówiłam gin o tym, że mam @ za szybko to zamiast zlecić jakieś badania to po prostu napisała mi w papierach - niedomoga lutealna. Super normalnie wróżka.
    Teraz jestem zapisana do kliniki mam termin na 25 sierpnia i mam nadzieję, że tam się mną zajmą należycie chyba.. zlęcą jakieś badania w kóńcu i jakoś poprowadzą

    donga łykałam 2x2, nawet się zastanawiałam czy to nie za dużo czasem, że nic się nie dzieje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 22:37

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja juz pije zioła ojca Sroki 5 cykl i nic :( kupiłam na Allegro, może jakieś trefne?

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis też brałam 2x2, to i tak duża dawka, więc więcej chyba już nie ma co w siebie ładować
    Kis a Ty kochana nie masz aktualnych badań???? Prl? Tsh? Glukoza po obciążeniu? Testosteron? Lh? Fsh?
    Nie załamuj mnie.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee wrote:
    Hej, ja juz pije zioła ojca Sroki 5 cykl i nic :( kupiłam na Allegro, może jakieś trefne?

    a jak u Ciebie z badaniami? Z czym masz problem?
    Sprawdzaliście problem męski?
    Ja też miałam z all zioła i było ok. Choć teraz mieszałabym sama, kupując wszytsko w zielarskim.
    Robiłaś przerwę po 3 mies ziół?

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    a jak u Ciebie z badaniami? Z czym masz problem?
    Sprawdzaliście problem męski?
    Ja też miałam z all zioła i było ok. Choć teraz mieszałabym sama, kupując wszytsko w zielarskim.
    Robiłaś przerwę po 3 mies ziół?

    Ja mam LH, Estradiol w normie, problem z nieco wyższym TSH, wyższa prolaktyna (33) oraz niski testosteron... a i jeszcze co chwilę jakaś torbielka na jajnikach.
    Problem mam również z jelitami, choruję na Crohna i w ubiegłym roku miałam operację w celu usunięcia ropnia między jelitami.
    Dopiero zaczęłam 2 mc temu diagnostykę, mąż jeszcze nie badany...
    W ogóle dla mnie to coś strasznego, nie spodziewałam się, że będę mieć problem z ciążą (już raz zaszłam, ale niestety poroniłam).

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousee podaj wyniki badań, które robiłaś - lh, estriadol
    Leczysz tarczycę? Bierzesz bromka na podwyższoną prl?
    Torbiele na jajnikach pewnie po niepękających pęcharzykach - efekt wysokiej prl. Pęcherzyki rosną, ale prl uniemożliwia im pęknięcie, nie dochodzi do owulacji, powstaje torbiel i nie ma szansy zapłodnienia.

    Zioła pomagają, ale nie leczą tak poważnych problemów jak tsh czy prl. Więc nie dopatrywałabym się, że w nich twi problem, że są trefne.

    Miałaś monitoringi?
    Obserwujesz się - temperatura, wykres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 13:02

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, moje wyniki: FSH 8,05, LH 7,68, Estradiol 30,63, Prolaktyna 33,91, Testosteron 3,25.
    TSH miałam około 5, ale na to biorę już Euthyrox, a na prolaktynę Bromka (1tabl).
    Kiedyś prowadziłam obserwację, ale przestałam, bo poprzedni rok w większości leczyłam jelita i nawet nie myślałam o ciąży, a teraz teoretycznie jelita ok więc zaczęłam starania. Od nowego cyklu wrócę do obserwacji.
    Dzięki za odpowiedź :) tutaj czuję, że nie jestem z tym sama :)

    aga.just lubi tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisałam kobyłę i skasowałam, wrrr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2014, 13:15

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    You dobrze, że leczysz prl i tsh. Super i kamień z serca, uff
    Pamiętaj, że bromka się nie odstawia, aż do ciąży i potem już gin/endo decyduje co i jak. Po odstawieniu teraz prl skoczy z efektem jojo.
    Zachęcam do samoobserwacji - wykres, śluz. To bardzo pomaga. Widać czy był skok, jaka jest II faza itp.
    Warto by zrobić monitoring - wtedy jak na dłoni widać co się dzieje w cyklu, kiedy i czy była owulacja, jak rosną pęcherzyki.
    W 7/8 dpo warto zbadać progesteron.
    Po @ możesz do Sroki dorzucić Donga. 1-2 tabletki do skoku bądź do powierdzenia owu przez gina jeśli zdecydujesz się na monitoring.

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, a gdzie ten monitoring można zrobić? Ginekolog coś takiego prowadzi, jaka cena?

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
‹‹ 301 302 303 304 305 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ