X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 3 lutego 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, na razie jeden, po @ globulki, potem wymazy i wymazem do ginki. Zadecyduje co dalej.
    Ale poleciła mi okłady z borowiny :) lekarz nieograniczony jedynie farmacją :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 4 lutego 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zamierzam brać dong quai i potrzebuje porady jak długo go brać. Moja @ ok 3 dni plus 1 plamienia natomiast cykle są długie ok 35-40 dni owy bywa 18-24 dc fl ok 14-16 dni zazwyczaj 16
    Cytalam że niektóre z was biorą tylko kilka dni, więc proszę o podpowiedź bo u mnie od 1 dnia po ustaniu plamien do owulacji mija ok. 15 dni,

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 5 lutego 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella próbujesz w następnym cyklu jeszcze?

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:) brała któraś z was macę? ona ponoc dobra na równowagę hormonalną,
    mozna ją brać cały cykl czy inaczej?
    Ja mam takową w domu i zastanawiam się jak jej użyć ,bo w smaku też nie jest najlepsza

  • Nalunia Autorytet
    Postów: 761 529

    Wysłany: 5 lutego 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda* wrote:
    hej:) brała któraś z was macę? ona ponoc dobra na równowagę hormonalną,
    mozna ją brać cały cykl czy inaczej?
    Ja mam takową w domu i zastanawiam się jak jej użyć ,bo w smaku też nie jest najlepsza

    JA maca karmię męża - po 2 tygodniach mówił że fajnie działa na koncetrację i duzo lepiej się po niej czuje, ja już nie mieszałam, piję ziolka nr 3 + donga biorę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 20:51

    [img][/img]
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 6 lutego 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Witam. Czytałam ostatnio w jakiejś babskie gazecie, że mięta pita 2x dziennie od 1 dc do 5 dc obniża testosteron. Słyszała któraś o takiej terapii ?

    Też się z tą opinią spotkałam. Lepiej swoim panom nie parzyć miętki ;) Sobie jak najbardziej :D

    Martoszka, hipisiątko lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 6 lutego 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny

    Mam pytanie zwiazane z Dongiem. Kupilam sobie taki firmy Solgar i jedna tabletka zawiera :
    Dong Quai root extract (2:1) 50mg
    Raw Dong Quai root powder 200mg
    Zalecana dawka na opakowaniu to jedna tabletka dziennie. Czy ktoras z Was brala Donga tej firmy?
    Dopiero zaczynam przygode z nim i nie bardzo wiem jak go brac. Mysle, ze na poczatek wezme po jednej dziennie do skoku, czy myslicie ze to wystarczy?

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • ciri82 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 6 lutego 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    She Wolf wrote:
    Hej dziewczyny

    Mam pytanie zwiazane z Dongiem. Kupilam sobie taki firmy Solgar i jedna tabletka zawiera :
    Dong Quai root extract (2:1) 50mg
    Raw Dong Quai root powder 200mg
    Zalecana dawka na opakowaniu to jedna tabletka dziennie. Czy ktoras z Was brala Donga tej firmy?
    Dopiero zaczynam przygode z nim i nie bardzo wiem jak go brac. Mysle, ze na poczatek wezme po jednej dziennie do skoku, czy myslicie ze to wystarczy?

    Hej, tej firmy nie znam, ja mam ze Swansona i tam jest w jednej kapsułce 530 mg. Ja biorę 2 razy po 2 przez 4 dni. Nie mam po tym żadnych atrakcji, pewnie jak bym brała więcej, też nic bym nie czuła. Nie mówię oczywiście o pozytywach, bo te są odczuwalne jak najbardziej. ale ja biorę go już 3 miesiąc.

    She Wolf lubi tę wiadomość

    Lenka 19.06.2010r. Rodzeństwo?
  • ciri82 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 6 lutego 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda* wrote:
    hej:) brała któraś z was macę? ona ponoc dobra na równowagę hormonalną,
    mozna ją brać cały cykl czy inaczej?
    Ja mam takową w domu i zastanawiam się jak jej użyć ,bo w smaku też nie jest najlepsza
    ja biorę macę razem z mężem, napewno świetnie wpływa na libido:) czujemy się jak 18 latki hi hi poza tym wspomaga pracę mózgu, pamięć i koncentrację oraz wpływa na gospodarkę hormonalną. no, same plusy normalnie:)

    Lenka 19.06.2010r. Rodzeństwo?
  • ciri82 Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 6 lutego 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, bierzemy cały cykl, ja mam w kapsułkach, więc smaku nie odczuwam.

    Lenka 19.06.2010r. Rodzeństwo?
  • She Wolf Autorytet
    Postów: 4204 5571

    Wysłany: 6 lutego 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri82 wrote:
    Hej, tej firmy nie znam, ja mam ze Swansona i tam jest w jednej kapsułce 530 mg. Ja biorę 2 razy po 2 przez 4 dni. Nie mam po tym żadnych atrakcji, pewnie jak bym brała więcej, też nic bym nie czuła. Nie mówię oczywiście o pozytywach, bo te są odczuwalne jak najbardziej. ale ja biorę go już 3 miesiąc.


    Mysle, ze na poczatku wezme po 2 tabletki, a jak bede sie dobrze czula, to moze doloze wiecej. Dzieki za odpowiedz :*

    25 cs; 3 IUI udane <3 - 15.04.17
    17 cs <3 2.11.2019
    P. 04.03.2014 - 10tc [*] D. 19.08.2018 - 11tc [*] 5.9.2023 - 5tc [*] <3 <3 <3

    45 lat | Hashimoto | Endometrioza | MTHFR 1298A-C homo | Czynnik V(R2) hetero | NK 21,5% —> Encorton 20mg, po 2 cyklach —> NK 8% | ANA2 1:2560 typ drobnoziarnisty
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 7 lutego 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela87 wrote:
    Mambella próbujesz w następnym cyklu jeszcze?
    Pewnie, choc ciagle iskierka nadzieji jest :-P ale brzuch boli juz na @ jak w poprzednich cyklach, dotego prawy jajnik wiec dzien w dzien boli brzuch. Nie wiem czemu juz od 2 dnia po owu brzuch juz tak szaleje hmm. A dzis sie obudzilam z takim mega mega bolem gardla:-( a mialam jechac do mojej kochanej bratanicy :-(.
    Musze obmyslic plan brania donga po @ bo chcialabym zeby pevherzyk byl juz spory na wizycie u gina a wizyty mozliwe tylko w soboty a to bylby ok 12dc. W tym cyklu sprawdzilo sie to co pisala jedna z dziewczyn (przepraszam nie pamietam ktora), wzielam 6tab donga- ostatnia w piatek, i 4 dnia byla juz owulacja.

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuuu lecz gardziołko, ogólne zdrowie też ma znaczenie :) Ja zacznę brać zaraz po @ po 4 tabletki dziennie (chyba 2x2)- mam donga z firmy new czy now jakoś tak i tam zalecana dzienna dawka to 3 szt. Widziałam, że niektóre dziewczyny biorą najpierw dwie i co dnia zwiększają dawkę nawet do 6 tabl. dziennie, ale nie wiem czy są ku temu jakieś przesłanki.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję porady - chodzi mi o obniżenie prl i tsh. są co prawda w górnych granicach normy ale akurat te hormony warto obniżać żeby zwiększać szanse zwłaszcza przy złych wynikach nasienia. i tu moje pytanie czy można łaczyć castagnus ze sroką nr 3 i czy w ogóle jest sens łączyć? Castagnus obniża prl a sroka reguluje całą gospodarkę hormonalną tak?

    Klara87 lubi tę wiadomość

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 11 lutego 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję porady - chodzi mi o obniżenie prl i tsh. są co prawda w górnych granicach normy ale akurat te hormony warto obniżać żeby zwiększać szanse zwłaszcza przy złych wynikach nasienia. i tu moje pytanie czy można łaczyć castagnus ze sroką nr 3 i czy w ogóle jest sens łączyć? Castagnus obniża prl a sroka reguluje całą gospodarkę hormonalną tak?

    Czytałam, że można i niektóre kobitki tak robią.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa można łączyć ale najlepiej monitoruj wtedy cykl bo możesz przestymulować się (czyli będzie bardzo dużo jajeczek). Powodzenia ;)

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Myszusia, w przyszłym cyklu na pewno chcę monitoring sobie robić, więc będę obserwować co i jak bo faktycznie tego przestymulowania trochę się obawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa84 wrote:
    Dziewczyny zamierzam brać dong quai i potrzebuje porady jak długo go brać. Moja @ ok 3 dni plus 1 plamienia natomiast cykle są długie ok 35-40 dni owy bywa 18-24 dc fl ok 14-16 dni zazwyczaj 16
    Cytalam że niektóre z was biorą tylko kilka dni, więc proszę o podpowiedź bo u mnie od 1 dnia po ustaniu plamien do owulacji mija ok. 15 dni,

    Ewa, ja pierwszy cykl z dongiem brałam tak, że brałam 4x2 czyli w sumie przez 4 dni wzięłam 8 tabsów i odstawiłam. 5go dnia po odstawieniu była piękna owulka (nie potwierdzona monitoringiem, ale był odpowiedni skok, śluz, szyjka).
    Stosowałam tak bo na tym wątku kilka dziewczyn pisało, że tak brało i u mnie też podziałało. Możesz wziąć tak samo i odstawić i zobaczyć czy będzie owulka. Jak będzie to git, a jak nie to bym w dalszym ciągu brała do skoku po dwie tabletki dziennie.
    Ale dodam jeszcze, że w kolejnym cyklu po takiej samej dawce jak w pierwszym nie było reakcji tzn. śluz był i organizm podchodził do owulki, ale jakoś nie mógł się zebrać. Ale ja mam niski poziom LH i to pewnie dlatego. i musiałam jeszcze 2 dni po dwie tabletki brać, żeby był taki sam efekt.

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Zastanawiam sie, czy nie bede musiala zaczac sie wspomagac ziolami.
    Powiedzcie mi, czy konsultujecie to ze swoimi lekarzami, czy same "na czuja" bierzecie?

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie, poobserwuj swoje wykresy, zastanów się co Cię niepokoi, jakie masz objawy, poczytaj sobie na pierwszej stronie jakie zioła mogą Cię wspomóc i albo bierz je na własną rękę ewentualnie radząc się doświadczonych zielarek których tu nie brakuje :) albo idź do lekarza, jeśli czujesz taką potrzebę i się z nim skonsultuj. Tylko większość lekarzy albo nie będzie wiedziała za bardzo o czym mówisz, albo uznają Cię za wariatkę :)
    oni uznają tylko medycynę konwencjonalną.
    na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że jak narazie żadnych leków, hormonów nie brałam (ok, poza luteiną w ostatnim cyklu), a radzę sobie z niepojawiającą się samoistnie od 3 cykli owulką właśnie ziołami. zioła potrafią pomóc na baaardzo wiele przypadłości:)

    Idgie lubi tę wiadomość

‹‹ 400 401 402 403 404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ