X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i co do wagi, to od lipca jestem na diecie od dietetyka, ograniczam cukier i węglowodany. Mam nadzieję, że to również pomoże :)

    Yousee lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podpowiedzcie, ovu srednio ok 15-17 dc, ostatnio monitorowany, pecherzyk pieknie rósł,pękł, biore dostinex,eutyrox, kwas. No a w tym cyklu postanowilam sprobowac znowu z ziolkami ojca sroki ( pilam je rok temu w lutym i sie udalo na 8tyg :( pozniej sierpien-pazdziernik ale niepomogly) i dzis12 dc i nic, nie ma zadnego pechrzyka, pewnie juz nie ma szans na ovu w tym cylku, ale czym sie poratowac w nastepnym zeby pecherzyki rosly, bo jak widac ziolka juz na mnie nie dzialaja. .

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, drugi dzień pije zioła o. Klimuszki na zrosty. Zniknęły upławy i ból. Mam nadzieje że pomogą :) kto ich jeszcze używał?

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousse, muszą zadziałać.
    Widzę na suwaczku, że masz małego zcarnulka w domu. Ja też mam małą czarną, tyle że sunię :-)

    Mambella, to jeszcze nic nie świadczy, że owulacji nie będzie. Oczywiście zdarza się, że może to być akurat cykl bez owulacyjny.
    Al...ja kiedyś byłam w 10dc, zero pęcholka i lekarka powiedziała, że owu na bank nie będzie, poszłam do innej ginki po 7-9 dniach, bo miałam upławy, przy okazji usg i był pęchol 17mm!!!
    U Ciebie owulacja może być 20-21 dc!!!! W ciągu 8 dni pęcherz może urosnąć.
    Ja byłą w szoku jak miałam owu w 21dc, przecież lekarz mówił, że owu tylko w 14 dc i potem cykl stracony. Dobrze, ze wtedy nie wzięłam intuicyjnie duphastonu od 16 dc, bo bym zablokowała sobie jajko.
    A ja w tym cyklu nic nie biorę z leków - żadnego clo i duphka czy lutki, żadnych ziółek, no jedynie nagietek piję. I naturalne wspomagacze - migdały, pestki słonecznika(chociaż one bardziej dla zdrowia niż na płodność), magnez b6 - muszę, bo kawki dużo piję :-)
    I winko zaczynam od dziś;-) :) To akurat smaczna część tego endometriowego menu:-)
    Nie wiem, ale mam już dość tych starań, serdecznie dość, jeden miech odpuszczam.
    I mam doła,odebrałam wyniki:
    3dc
    FSH 7,5
    LH 10,5
    testo <20
    Martwię się tym FSH, mam 30 lat, czy to już rezerwa jajnikowa się wyczerpuje?
    Wiem, że muszę się spieszyć :(
    Czekam jeszcze na wynik DHEA S I 17 OH progesteron - dopiero za tydz mi wydadzą.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella wrote:
    Dziewczyny podpowiedzcie, ovu srednio ok 15-17 dc, ostatnio monitorowany, pecherzyk pieknie rósł,pękł, biore dostinex,eutyrox, kwas. No a w tym cyklu postanowilam sprobowac znowu z ziolkami ojca sroki ( pilam je rok temu w lutym i sie udalo na 8tyg :( pozniej sierpien-pazdziernik ale niepomogly) i dzis12 dc i nic, nie ma zadnego pechrzyka, pewnie juz nie ma szans na ovu w tym cylku, ale czym sie poratowac w nastepnym zeby pecherzyki rosly, bo jak widac ziolka juz na mnie nie dzialaja. .

    zacznij brać donga to i szansa na owu będzie, tyle że zapewne ok 20 któregoś dnia cyklu jeśli zaczniesz brać już

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella nie załamuj sie. To tylko wyniki i dużo rzeczy wpływa na nie. Dziewczyny zachodzą nawet gdy maja grubo odbiegające od normy wyniki.

    A to zdjęcie na suwaczku jest identyczne jak moj pies :) kochany zwierzak, najlepszy środek antydepresyjny ;)
    A ziolka chyba cos działają skoro widzę poprawę.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    zacznij brać donga to i szansa na owu będzie, tyle że zapewne ok 20 któregoś dnia cyklu jeśli zaczniesz brać już[/QUOTE



    U mnie niestety po dongu nie było owulki... a brałam zawzięcie, a endometrium miałam tak małe jak w żadnym innym cyklu wcześniej.. i śluz jak zawsze kapał na zewnątrz i nie musiałam nawet głębiej sprawdzać to w tym cyklu gleba.. i już widzę, że cykl się wydłużył, bo nawet na dupku przychodził regularnie a tu cisza. Teraz mam wyrzuty sumienia, że go brałam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 14:58

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mambella nie załamuj się, też miałam podobną sytuację, a jednak pęcherzyk urósł i owulka była później. Uszole do góry! aga.just ma rację z dongiem warto spróbować. Ja zaczęłam brać późno i 100 % pewności nie mam, że owulka była, ale jajniki na pewno się ruszył,y bo czułam to. Brałam przez 4 dni po 3 tabletki na dobę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 15:08

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kita napisz proszę jak stosowałaś donga? W sensie od kiedy, ile, jak przebiegał monitoring.

    Edit. czytałam na wykresie :)
    Szkoda, że odpuściłaś dalszy monitoring. Donga zaczęlaś brać 11 dc, a skończyłaś 18dc i to Twój ostatni dzień monitoringu. Widać, że po dongu pęcherzyki zaczęły rosnąć. I jeśli 18 dc było 14 mm to fakt, trochę mało. Ale jest taka opcja, że urósł do tych 20 paru mm, owu była grubo po 20 dc i teraz okres Ci się przesunie ze względu na późną owulację. I nawet dupek nic nie pomoże :) Dlatego zawsze uważałam, że przy dongu należy się monitorować od początku do końca. Bo pisząc, że dong u Ciebie nie pomógł i że nie zadziałał nie masz 100% pewności, a powinnaś ją mieć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2015, 14:24

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam donga, zjadlam 2 tab, na moim opakowaniu zalecaja 3 tab, czy to nie za duzo? Jak bylam 11-12 dc u gina to byly male pecherzyki na lewym jajniku ok 6m, a od wczoraj (mniej) dzis (wiecej) pojawil sie rozciagliwy sluz jeszcze troche metny ale dobrze rozciagliwy, i mysle o co chodzi?? Mam nadzieje ze dong sobie ze mna poradzi! I sie zastanawiam ziolkaoj.sroki odstawic, czy moge pic z dongiem?

  • czarnaruda Przyjaciółka
    Postów: 84 244

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Nawiązując do tytułu wątku chciałam tylko napisać, a może się któreś z Was przyda, że brałam osobno Inozytol firmy A-Z Medica, 2 tabletki dziennie (czyli dawka 1000mg jednorazowo)przez cały cykl, plus kwas foliowy(sam bądź Vita-miner Prenatal)i się udało już w tym cyklu.
    Starałam się 0,5 roku, więc może to kwestia przypadku, ale podczas monitoringu miałam znacznie więcej dużych pęcherzyków, zbliżonej wielkości, niż we wcześniej sprawdzanych cyklach. Ginekolog stwierdził, że jeden z jajników jest powiększony i to mogą być torbiele, bo skoro cykl nie był stymulowany to nie wygląda to standardowo. Dodam, że nie mam PCOS.
    Inofolic zawiera również Inozytol, tyle, że dwa razy większą dawkę, więc spróbowałam i rezultat super. Mogę plecić.

    f2w3rjjgtyrmnqs7.png

    Córcia 2015
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    donga można łączyć ze sroką

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bylam dzis na monicie, we wtorek prawy jajnik uspiony, lewy z drobnymi pecherzykami, a dzis lewy uspiony, na prawym 13mm, szok! Wzielam donga w czwartek, piatek po 3 tab, do czwartku pilam ziolka nr 3 (wczoraj o nich zapomnialam i chyba juz dzis nie bede pic). I teraz mam pytanko ile tab brac donga? Kolejna wizyte mam we wtorek i sie okaze czy pecherzyk rosnie dalej :-))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2015, 20:34

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 1 lutego 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chciałabym wiedzieć jakie dawki najlepiej przyjmować. Nie wiem czy owe 3 tabl. zgodnie z instrukcją są dla wszystkich, nawet tych ważących więcej niż 50 kg ;)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 2 lutego 2015, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jeśli pije ziolka Klimuszki na zrosty to czy moge dodać do nich Donga czy lepiej odpuścić? Zastanawiam sie właśnie czy nie zaszkodzi.

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 2 lutego 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg mnie nie zaszkodzi

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh nic z tego, Dong odpada w tym cyklu, bo muszę się podleczyć antykami. No i czy tą klimuszkę mogę łączyć z antykami?

    Dziewczyny mam dość i nie wiem co robić, kogo słuchać :(

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • jolaaa89 Ekspertka
    Postów: 420 56

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Mam pytanie do Was. Mam torbiel na jajniku dość sporą. Na razie lekarz kazał czekać do miesiączki, a później zdecydujemy co z nią robić. Właśnie dziś dostałam okres i nie wiem czy w takiej sytuacji mogę brać donga? Dodam tylko, że dzięki niemu mam regularne cykle. Wiecie może jak to jest z dongiem i torbielą?

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yousse, masz brać 1 cykl anty czy 3?
    Czasami takie kuracje są potrzebne i ponoć po tych 2-3 miechach, od razu po odstawieniu, łatwiej zajść w ciążę.
    Ja bym wtedy nie piła już ziółek, jak coś na naturalnym cyklu i oczywiście Donga nie brała.
    Dziewczyny, czekam dalej na wynik 17 OH pgr(ma być dopiero 20 stycznia), ale odebrałam
    DHEA-S 1,56
    Normy:
    mężczyźni 0,25 - 4,5
    Kobiety w wieku rozrodczym 0,4 - 4
    kobiety w ciąży 0,2 - 1,2
    menopauza 0,1-0,3

    Czy nie jest za wysoki i czy trzeba brać na to jakiś steryd? Czy to świadczy o nadnerczach? Czy jest ok? Nie byłam jeszcze u gina i nie wiem kiedy pójdę. Póki co próbuję ten cykl naturalnie.

    Jolaaa89, nie wiem, nie pomogę jeśli chodzi o torbiel i Donga, poszłabym chyba do gina sprawdzić, i jak nie ma brałabym.

  • Mambella Autorytet
    Postów: 526 357

    Wysłany: 3 lutego 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dong pomogl ovu byla, choc za wczesnije, bo bylismy nastawieni na srode,czwartek wiec sie nie wstrzelilismy z serduszkami. Na jajniku zostala torbiel krwotoczna :-/

‹‹ 399 400 401 402 403 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ