X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 16 września 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis, gratuluję synka na świecie:-)!!!! Niech maluszek zdrowo rośnie :-)
    Kiedy to minęło, przecież niedawno pisałaś, że jesteś w ciąży. Ale czas leci.
    Ewwiel, na kiedy masz termin i jak sie czujesz?
    Hiacynta, gratuluję ciąży!!!
    Fajnie, że wyluzowałaś, ja póki co nie potrafię, ale w tym cyklu mam większy luz do starń i na razie nawet odpuściłam testy owulacyjne.
    Dziewczyny czy soję można łączyć z Dongiem? Tzn. 5 dni soi, następnego dnia kuracja Dongiem?
    Anna255, gratuluję :-)
    Co pomogło Ci w zajściu, w szczęsliwym cyklu brałaś clo plus Metforminę?




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2015, 19:11

    kis lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz, mi pomoglo IVF. Udalo sie za pierwszym podejsciem, ale zarodki i tak mialam slabe jakosciowo. Ponoc lekarze mowia, ze moze byc tak przy PCO, jak bylam poddana tej pierwszej stymulacji przy IVF, moglo miec wplyw na jakosc zarodkow to, ze najpierw rosly te, ktore od dawna juz zalegaly i nie byly tak do konca dojrzale, tj zdolne do zaplodnienia. Wiec mysle, ze jak naturalnie sie staralam, mimo ze wywolalam owulke dzieki clo lub dong quai rosly najpierw tej slabej jakosci jajeczka :/ kto wie czy tak jest... <3 moj ma nasienie ok, jedynie oslabiona ruchliwosc, wiec problem tkwil tez jakby troche po obu str - chyba wiecznosc bysmy musieli czekac, nim zdarzylby sie "cudowny dzien", gdzie jego szybki plemnik dotarlby w koncu do mojego jajeczka i doszlo do zaplodnienia :/ eh... wiesz stracha mam o ciaze, bo jak sie juz udalo, to boje sie ja stracic, bo wiem, ze latwo znow nie zajde, ale dla malucha staram sie myslec pozytywnie :)

    kciukam za wszystkie staraczki i sle wiruski dla was :*********** <3

    Agnella, kis, Olessia88 lubią tę wiadomość

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 września 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255, będzie dobrze i ciesz się tą cudowną chwilą :-)
    Gdyby były rzeczywiście słabe...to by się nie przyjęły od razu, in itro od razu by się nie udało :) Naprawdę na ogól pary przechdzoą do 3 prób, aby się udało, fajnie, że u Ciebie szybko:-)
    Jeszcze raz gratuluję, najważniejsze, że za Wami starania, pozytywny efekt jest :-)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Olessia88 Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 19 września 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wielkie gratulację i teraz jeszcze więcej zdrówka dla Ciebie i fasolki.
    Dziewczyny byłam w czwartek na monitringu. Lewy jajnik - nic z siebie nie dał. W prawym mam pęcherzyk 1cm.. :) ucieszyłam się jak dziecko! wiem, że to nic, ale był to dopiero 7my dzień cyklu. Pierwszy raz od 10mcy "coś" urosło. Po takich dawkach leków jak przyjmuję to i tak mało, ale dla mnie nadzieja. We wtorek zobaczymy czy coś więcej wyszło. Do 5tego dnia cyklu brałam 2*1 tab clo. Teraz wspomagam się dongiem :) 3majcie kciuki, ja za Was 3mam :)

    Agnella, Anna255 lubią tę wiadomość

    Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...
    Antoine de Saint-Exupéry
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 19 września 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis wrote:
    hej

    ja urodzilam , mam synka slicznego w domku :)
    buziaczki dla Was i kciuki <3

    ewwiel co u Ciebie ? :)

    Kis <3

    kis lubi tę wiadomość

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 20 września 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis, gratuluję <3 I życzę dużo radości :-)

    Dziękuję dziewczyny za pamięć :-) Pomału zmierzam do finału :-) Kilka razy nastraszyły mnie skurcze przepowiadające. W pt miałam USG, Nasz córcia waży 2720g, a szyjka już zrobiła się miękka, choć dalej długa i zamknięta. Przez te moje długie cykle mam zamieszanie z terminem porodu, bo wg owulacji wychodzi mi na 30.10 a wg OM na 16.10 (stąd 2 suwaczki). Na początku ciąży lekarka wpisała mi ten termin z owulacji, jednak w pt zmieniła na ten z OM, więc już zgłupiałam czym się sugerować i kiedy moją ciązę będę mogła uznać za donoszoną. Choć patrząc na wymiary córci i na tsunami w moim brzuchu, to bliższy jest mi opis z pierwszego suwaczka. Mała już uciska mnie strasznie na dole, brzuch też nisko, więc jest szansa, ze urodzę przed termine. Mąż wraca z trasy w środę i już go chyba nie puszczę w koleną, bo nie chcę być sama w czasie porodu.

    Trzymam kciuki za Was dziewczyny, zebyście jak najszybciej znalazły się po fioletowej stronie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2015, 19:52

    Agnella, kis, Yousee lubią tę wiadomość

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • aiszza1 Koleżanka
    Postów: 63 5

    Wysłany: 25 września 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 25 września 2015, 17:46

    aiszza1
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 25 września 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Dzięki Wam dowiedziałam się o Dong Quai. Brałam go w dawce 2x3 tabletki 8-12 dc, a w 13 dc 2x4 tabletki . Owulację dostałam szybciej, w 20 dc a nie w 25 :) Jeżeli się nie uda to w następnym cyklu wezmę aż do owulacji, może uda się ją przyśpieszyć jeszcze bardziej :)
    Dodam że przy dawkach, które brałam nie miałam żadnych skutków ubocznych. Zero jakiś krwawień, plamień czy nitek krwi. Dlatego jeżeli przyjdzie @ to będę brać dawkę 2x4 na dobę. Czy któraś z Was przyjmowała taką ilość?

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 września 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że ja tak właśnie łykałam. Próbowałam spr na wykresie, ale nie chce się załadować wstecz

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 28 września 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Już kiedyś mi pomoglyscie i znowu potrzebuję Waszej rady :) Możecie zerknąć na mój wykres i powiedzieć czy brać jeszcze Donga? Jestem dopiero po drugiej @ po porodzie i ciężko mi jest stwierdzić czy owu już była czy nie. Jak będę po owu to musiałabym wziąć luteine, bo poprzednio miałam niski progesteron i gin mi kazał brać od 18 dc, tyle że cykle były bardziej przewidywalne ;) Czy jakaś dobra dusza mi pomoże? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:31

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 29 września 2015, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli starasz się o malucha to przy takich nieregularnych cyklach warto pomyślec o monitoringu.
    Karmisz piersią?
    Od kiedy bierzesz donga i w jakich ilościach? Wykres nie wskazjuje, żebyś była po owu

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 30 września 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, tak jak napisałam, to jest dopiero moja druga @ po porodzie, po prostu jeszcze musi wszystko się uregulować. Zaczęłam brać Donga od 9 dc 2 tabletki, później zwiekszylam do 4 tabletek, z tym że na opakowaniu jest napisane że dawka to 3 tabletki dziennie, więc myślę że nie przesadziłam. Nie wiem czy dzisiaj brać, bo wczoraj wieczorem mnie bardzo podbrzusze bolało jakbym miała @ dostać... Piję też Inofem, póki co jedną saszetke dziennie, w następnym cyklu zwieksze do 2.

    Nie karmię piersia juz 2 miesiące. Myślę że owu jeszcze nie było, jakby była to powinna tempka już wzrosnąć. Mam Baby Compa i on prognozuje owu na jutro, tylko że pewnie się opiera na długości poprzedniego cyklu, zobaczymy ;)

    Edit, no dobra, wzięłam jednak 3 tabletki Donga ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2015, 09:24

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Dora88 Przyjaciółka
    Postów: 149 47

    Wysłany: 2 października 2015, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja jestem 2 mies po porodzie tez mysle o ponownym starankowie....al tak za rok zeby nasza córcia podrosła troszke...

    mi nie stwierdzono pcos i tez troche sie starałam o dzidzi
    stymulowali mnie clo a pozniej na pekniecie pregnyl i tak kilka razy i nic!!!!!!
    załatwiłam sobie metformine i po pierwszym cyklu brania ciążżżżżżża.

    daktylek lubi tę wiadomość

    Kiedyś to się stanie... i się stało.... Kocham
    d5f2d2ef3d.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 2 października 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora 88 na własną rękę bralas metformine? Mialas skutki uboczne? W jakiej dawce? CiążA była w trakcie pierwszego cyklu czy w kolejnym?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 3 października 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora88, wielkie gratulacje :-)
    Sama brałas na własną rękę ten lek, jak go znosiłaś?
    Ja mam receptę w dom glucophage xr, od koleżanki, nie wiem czy nie wykupić. Jestem szczupła, mam dużo ruchu na razie żaden gin mi nie zalecił. Ale kusi mnie ta opcja, tym bardziej, że często dziewczyny na samej metforminie zachodzą w ciąże, kiedy stymulacja owulacji u nich sie nie powiodła i starają się już od dłuższego czasu. Po nocach już tylko myśle o zaciążeniu, a teraz o tym leku...

    daktylek lubi tę wiadomość

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 3 października 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella mam identycznie jak Ty. Ale recepty nie mam. Zastanawiam sie nas clo. A dopiero jak to nie podziała moze droznosc i meta?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 3 października 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, ja jestem pierwszy cykl na ziółkach Klimuszki, ogolnie staram sie póltora roku. Do tego biore razem z mężem proszek Maca, do tego witaminy, ja do tego Dupek, Euthyrox . Czy do takiego zestawu moge brać jeszcze niepokalanka? Nie chciałabym przesadzic z tymi tabletkami, ziółkami.

    Wyniki moje są dobre, drożne jajowody itd.a ciąży brak. Mąż 2 razy badany- wyniki dobre.

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 3 października 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi jak z owulacją? Podrzuć swoje wyniki
    Niepokalanek będzie ok

  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 3 października 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Stiffi jak z owulacją? Podrzuć swoje wyniki
    Niepokalanek będzie ok

    owu jest :) byłam teraz u gina w drugiej fazie- owu była, endometrium odpowiedniej grubości, pęcherzyk pękł . Progesteron ok , wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2015, 21:41

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 3 października 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    owu jest :) byłam teraz u gina w drugiej fazie- owu była, endometrium odpowiedniej grubości, pęcherzyk pękł . Progesteron ok , wszystko ok.

    czyli ten niepokalanek nie zaburzy mi nic? Moge go w takim razie brać z ziołami Klimuszki, proszkiem Maca itd.? nie chce sobie czegoś rozlegulować ... :( albo przesadzić. Czy lepiej pić ziólka przez ok 3-4 miesiace i wtedy po tym czasie jak nie zajdę brać niepokalanka??

    to mój pierwszy cykl z ziólkami Klimuszki

    biore jeszcze Dupka i Euthyrox, wiesiołek, kwas foliowy , magnez, i ogolnie witaminy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2015, 21:45

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ