X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena co dokładnie widział lekarz na usg? Płyn w zatoce? Duży pęcherzyk?
    Test ciążowy pozytywny w podczas rzekomej owulacji/terminu owulacji nie potwierdza jej :) Nie rozumiem zatem czemu sięgnęłaś po dong quai? Cz=hyba czytałaś jak i na co on działa???
    Wyniki hormonów mogą być w normie, a owulacji może nie być. To nie jest wszystko takie proste.
    do załączonych wyników podaj normy :)
    tsh - prosze podaj wynik

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga podaje to co mam:

    PRL - prolaktyna (ICD9:N59) (Surowica) 400,90 mIU/l

    kobiety: przed menopauzą 83 – 622
    Ciąża:
    I trymestr 189 - 4 051
    II trymestr 953 - 5 636
    III trymestr 1107 - 7 390 mIU/l x 0,047=ng/ml


    Estradiol (E2) (ICD9:K99) 135,6 pg/ml

    faza folikularna 12,5 - 166
    faza owulacyjna 85,5 - 498
    faza lutealna 43,8 - 211
    postmenopauza < 5,0 - 54,7
    Ciąża:
    I trymestr 215 - 4 300
    II trymestr 801 - 5 763
    III trymestr 1810 - 13 890


    Testosteron (ICD9:O41) 0,350 ng/ml 0,084 — 0,481


    Pęcherzyk(i) lewy jajnik- Pęcherzyk czołowy rozmiar 18,5mm x 11,2 mm. Srednica 14,9 mm.
    Objętość 1,223 cm3.
    Nie stwierdzono nieprawidlosci USG.
    Cyt. Ogolna ocena rozmazu w normie.

    Póki co takie mam tylko wyniki. Co do TSH niestety w takim kraju jak UK, nie dostaje sie wlasnych wynikow do reki. O to trzeba specjalnie się postarac. W każdym razie oni często alarmują, jakby chociaż cokolwiek odbiegalo od normy. Moj lekarz zapewnial, ze tarczycowe hormony sa w porządku, i nie ma powodow do obaw.


    Co do donga.. mam jeszcze dwa powoty poza pewnością wywołania u mnie owulacji. Po pierwsze chciałabym zniwelować ZNP , bo bywa z tym ciezko, jak i bolesność @..Co do tej drugiej kwestii, to niestety wiele kobiet u nas w rodzinie przechodzi je bardzo ciężko a co miesieczna garść brania tabletek jest za bardzo szkodliwa. Zdarzały się takie boleści, że trzeba było sięgać po zastrzyki. Na szczęście tylko w pierwszy dzien, ale funkcjonowanie w owym bez tabletek wiązało się z bolem, który raz doprowadził do omdlenia.Takze mam nadzieje, ze w tych kwestiach cokolwiek sie zmieni.

    Póki jestem jeszcze poza granicami kraju w najblizszym czasie planuje zakupic zel Pre-Seed i zobaczymy jak to bedzie z tym specyfikiem..



  • 3Bit Znajoma
    Postów: 29 5

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Czy zioła o.sroki nr.3 mogą mieć poronny wpływ na wczesną ciążę? Bo czytałam już z 10 wersji.

  • Basia90 Ekspertka
    Postów: 176 145

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3Bit wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. Czy zioła o.sroki nr.3 mogą mieć poronny wpływ na wczesną ciążę? Bo czytałam już z 10 wersji.

    Podbijam temat, mam to samo zapytanie odnośnie mieszanki Klimuszki na zrosty.. nie mohe nic konkretnego znaleźć czy przy podejrzeniu ciąży należy je odstawić czy można bezpiecznie pić?

    relgh371p970veew.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sroka 3 domomentu dwóch kresek jest bezpieczna, potem należy już nie pic
    Edit. Podobnie pewnie jest ze zrostami. W ciąży nie pilabym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2016, 21:38

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 24 kwietnia 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena w którym dniu cyklu robione były wyniki? Z którego dc badanie usg? Z badania wynika że jest dominujący pecherzyk, jednak nie ma pewności ze pękł.
    Co do tsh - wynik jest ważny. W Pl norma jest do 4, a dla staraczki wynik ok 2 już wymaga leczenia A przecież nadal jest w normie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2016, 21:37

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga wyniki byly robione 8dc. Z tego samego dnia jest równiez badanie USG,hormony procz tsh (gdyz te badania robilam jak pisalam wczesniej w UK, z miesiac temu). Chyba pojde znowu po skierowanie na badania do ginekologa, tylko, ze musialabym tlumaczyc wszystkie papiery na j.angielski, bo Ci sie nie znaja, pomimo, ze normy maja podane obok..i zapytam sie rowniez o ten wynik tsh, tylko kolejna wizyte mam u rodzinnego na 18.05.

    Co do pecherzyka, to ja rowniez nie mam pewnosci czy pekl, bo niestety nie starczylo nam czasu na kolejna wizyte i trezba bylo juz wracac.

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny...przez miesiac piłam "gotowca" o takim składzie:
    Ziele krwawnika (Millefolii Herba)
    Liść melisy (Melissae Folium)
    Szyszki chmielu (Lupuli Strobulus)
    Owoc niepokalanka (Agni casti Fructus)
    Ziele nawłoci (Solidaginis Herba)
    Liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae Folium)

    teraz chce sie przerzucic na mieszankę nr 3 ojca sroki ale....tą mieszanke wczesniejszą piłam 2-3 razy dziennie(tak pisało na opakowaniu) i generalnie rewelacyjnie sie po niej czuje-jestem zrelaksowana, @ była łaskawa-w sensie mało bolesna i takie tam...mysle że podziałała na mnie uspokajająco....zresztą lubie duzo pić więc bedzie mi brakowało ziół w ciagu dnia,bo sroke pije sie na wieczór....stąd moje pytanie: czy moge oprócz zioł sroki pitych wieczorem pić w ciągu dnia jakąś mieszankę uspokajającą? sa jakieś gotowe przepisy? ewentualnie np mogłabym połączyć szyszki chmielu, liscie melisy i chyba nawłoc działa tez uspokajająco.....
    jeszcze jedna wątpliwosć-w tych "moich" ziołach był niepokalanek..może to on tez na mnie dobrze wpłynał?

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena wyniki zasadniczo powinno robić się 3-5 dc, ale biorąc pod uwagę to co jest to tak:
    prolaktyna
    1 ng/ml = 20 mIU/l czyli u Ciebie wynik w przeliczeniu na ng to ok 20. Za wysoko. Powinno być max 15, a najlepiej jak jest poniżej 10.
    Nie wiem czy dobrze odczytuje wynik usg, ale średnica pęcherzyka 14,9 w 8 dc to dość sporo, bardzo dużo. Biorąc pod uwagę, że przęcherzyk pęka przy nawet 18 mm to jeśli dobrze odczytuje oczywiście, owu u Ciebie może być nawt ok 11-12 dc. Jak Ty to obserwujesz? W jakich dniach cyklu wg Ciebie jest owu?
    Dziwi mnie ta pewność, ze masz owu. Nie miałaś monitoringu cyklu, nie wiesz czy pecherzyk pęka.
    Nadal nie wiem jakie są Twoje cykle, jaka długośc. To ważne. Czy są regularne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2016, 13:20

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz Ci pisze. Ostatnio mam cos nieregularne cykle wahajace sié od 24-28 dni. Ostatni cykl to 24 dni. Poprzednich pare miesiecy temu mialam co 27 dni. @ trwa zawsze 5 dni z tego 1-2 dzien najgorszy. Wiec co proponujesz w zwiazku z prolaktyna?Dziwi mnie sam fakt tego, ze jakos nikogo prywatnie to nie obeszlo, ze jest podwyzszona..
    Gdzies dwa miesiace temu, zle sie czulam przez jakis czas i zrobilam test ciazowy (akurat wypadal 15dc)i wyszedl on pozytywny. Poszlam z tym do lekarza, wiec zrobili mi kolejne 2 i te byly juz negatywne, wiec uzasadnieniem byla owu..Chociaz wiadomo, co kobieta przezywa starajac sié o dziecko, kiedy test wychodzi pozytywny..no, ale mniejsza o to.
    Co do samej owu to zaobserwowalny podczas tego dnia u mnie jest wyglad i intensywnosc sluzu.Czasami rowniez zdarza sié, ze daja o sobie znac jajniki.
    Mam na telefonie kalendarzyk miesiaczkowy, ktory prowadze dosc intensywanie od ponad roku, i wg niego przewaznie dni plodne zaczynaja sie od 9 dc do 16, gdzie dzien owulacji wypada na 14 dc.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka długość fl wg wykresu?

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jakbyś wrzucika screeny wykresów byłoby fajnie :)
    Z prl - ogólnie prolaktyna hamuje wzrost pęcherzyka lub problem z peknieciem. Pytanie cxy u ciebie ten wyższy poziom coś utrudnia czy nie. Jeśli nie, to nie ma co cudowac, ale jeśli byłby problem z owulacja to wtedy bromergan

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2016, 20:53

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podaje link do wykresu.

    https://ovufriend.pl/graph/118d65e5a97bccf437db5a1ac39b2a89

    Takze wg niega od jutra zaczynaja mi sie dni plodne..

    Wczoraj rozmawialam z mama, ktora jest pielegniarka i zna sie troche na wynikach badan i powiedziala, ze poziom prolaktyny mam w normie.
    Co innego jakby byl on ponad 25.

    " 5-25 ng/ml - mieścisz się w normie,
    powyżej 25 ng/ml - możesz mieć nieregularne okresy i cykle bezowulacyjne,
    powyżej 50 ng/ml - może dojść do zupełnego zatrzymania miesiączki,
    powyżej 100 ng/ml - budzi podejrzenie guza przysadki mózgowej "..

    No nic, bedziemy probowac nadal.

  • Kikaaa Przyjaciółka
    Postów: 293 39

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koleżanki mam pytanie mam prolaktynę 585 norma do 637 czyli górna granica normy, czy macie jakieś doswiadczenie z castagnusem, czy rzeczywiście działa na prolaktynę. Po bromergonie strasznie źle się czułam i postanowiłam brać 2 x castagnus czuję się spokojniejsza i taka trochę zamroczona jak po bromergonie ale jest to przyjemne.

    Króraś z Was pisała, ze prolaktyna najlepiej do 15, wydaje mi się, ze przelicznik 1-20 nie jest taki przy mU/l ponieważ nie wychodzi 637/20 i to nie jest ta norma, czyli może być to 24 gdzieś tak czytałam???? Jakieś sugestie

    ?pokaz=69995759d13fdd9bc.png


    Aniołek 4.03.2014
    Pusty pęcherzyk 11.03.2015
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wracam do ziół ojca sroki nr 3 czy ktoś łączył te zioła z inofem? Jak myślicie można to pić razem?

    hiacynta99. lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myslę że tak...ja pije imofena a od następnego cyklu startuje z ziolami ojca sroki....

    ja miałam inne pytanie-tam wyzej gdzieś-ale nikt mi nie odpowiedział bo post pewnie za długi..;)

    chodzi o picie innych ziół w ciągu dnia jakiejś mieszanki uspokajającej itp jesli pije wieczorem sroke...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 17:06

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena z prl tak jak z tsh. Mieścić się w normie to jedno. A dwa - to, to że czasem mieścić się w normie nie oznacza, że dany hormon nie robi bałaganu w naszym organiźmie. Wiele dziewczyn z forum potwierdzi moje obserwacje :) Radzę nie sugerować się laboratoryjnymi widełkami :)
    Do tego dochodzi jeszcze możliwość hiperprolaktynemii czynnościowej.

    Marcjanna inofem + Sroka, jest ok

    Allmita zależy jaka to mieszanka uspokajająca. Jeśli sama melisa to ok, można łączyć. Jeśli jakieś inne, skomplikowane cuda to nie wiem. Sama osobiście bym nie łączyła.

    Kikaaa prl teretycznie norma jest do 25 jak wyżej Lena wrzuciła. Jednak nie jedna z dziewczyn na forum zauważała, że problemy z owulacją pojawiały się z wynikiem np. 18 a przy braniu bromka małej ilości problem się rozwiązał. Dlatego ogólnie dla STARACZEK! najlepiej jeśli poziom utrzymywany jest poniżej 15. Może być np. prl podstawowa ok, a może występować hiperprolaktynemia czynnościowa i może ona być problemem. Tak było min. u mnie, gdzie prl podstawoą miałam na poziomie 8 a byłam na bromku. Spróbuj właśnie jego. Zacznij od małej dawki, 1/4 tabletki, na noc. U mnie po kilki dniach dniach dolegliwości minęły.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena na wykresie bez temeperatur od początku cyklu, bez badania szyjki, nic mi to nie powie :)

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dopisuję do czarownic:)

    aga. just....1. cykl z DONG QUAI...była soja i zioła na I fazę...
    jeju.........1. cykl z DONG QUAI...był castagnus dwa cykle
    zielarka......1. cykl z maca
    Ania1986......1. cykl z orginalnym skladem z ziolami o.sroki nr 3
    Lithe123......1. cykl z ziołami 1/2 faza
    Kiti..........Następny cykl z DONG QUAI...był castagnus i maca
    Mycha28.......1. cykl z herbatka z lisci malin i nagietkiem w I fazie i pokrzywa w II fazie...zeszly cykl z maca ale tylko kilka dni na poczatku i dziurawcem przez prawie caly cykl
    Weronika86....1. cykl z soja i dong quaiem
    Robotka1......1. cykl z ziołami O.Sroki, dong quai.
    kejti91.....1. cykl z ziolami o. Sroki nr 3
    cherry84.....1.cykl z soja i dong quaiem
    Lonia1990......1 cykl mieszanka 3 ojca sroki


    Przy okazji, mąż też może pić?

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lonia, tak maąż jak najbardziej może pić :)

    Z tą prolaktyną chodzi o to, że bierze się ją pod włos jeśli u kobiety jest problem z owulacją. Bo np. - kobieta może mieć poziom prl powiedzmy nawet powyżej normy, bądź w górnych granicach a owulacja u niej występuje i jest ok (czyt. pęcherzyk rośnie, pęka bez problemów i bez żadnej ingerencji hormonów z zewnątrz). I w takim przypadku nie ma sensu obniżać poziomu prl. Tak jak pisałam to kilka postów wyżej Lena odnośnie Twojego wyniku. Widać, że kobieta sobie radzi, a właściwie jej organizm z taki poziomem, i nie zaburza on pracy organizmu.
    Są jednak przypadki, że prl, która jest w nadal normie, czyli ponżej 25, a jej poziom to np. 18 - i tu kobieta ma problem, a bo pęcherzyk nie rośnie, a u innej rośnie a nie pęka. I wtedy należałoby obniżyć poziom prl. Wtedy eliminuje się każdą, nawet najmniejszą potencjalną przeszkodę, żeby być bliżej celu.

    Mam nadzieję, że jaśniej teraz napisałam o co mi chodzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2016, 19:33

‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ