X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 28 maja 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandri ja juz mialam jedna przeprawe z kwasem foliowym.Bralam go jakies 6mcy temu przez 5mcy.Niestety dziala on na mnie jak plachta na byka.Moje nerwy siegaja apogeum.Od zoladka mnie skrecalo normalnie..Po odstawieniu poczulam sie duzo lepiej i do tego duzo spokojniejsza,ale przed badaniami trzeba brac.Jak mus to mus i moj M musi to przezyc.

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 29 maja 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cos ty... szok... Nie wiedziałam ze mozna miec nietolerancje na kwas foliowy. Ale w ciazy będziesz brać? Czy jak? Bo chyba trzeba?

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 30 maja 2016, 01:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam,ze jednym ze skutkow ubocznych jest rozdraznienie i pobudzenie.Zdarza sie bardzo rzadko,ale ja naleze do grona tych wybranych.Spobuje sie jakos do tego przyzwyczaic,bo jezeli uda mi sie zajsc w ciaze,to dla dobra dziecka bede stosowac.
    A dzis jeszcze bezsenna noc.Nie wiem czy to ma zwiazek z tym,ze bralam kwas bardzo pozno,czy jestem przewrazliwiona juz?!

    A jak u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2016, 01:53

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 30 maja 2016, 03:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znalazlam..bo nawet na 5min oka nie zmruzylam :(

    DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

    "Kwas foliowy rzadko wywołuje działania niepożądane. Najczęściej występują skórne reakcje alergiczne. Bardzo rzadko może jednak dojść do wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych w postaci obrzęku naczynioruchowego lub skurczu oskrzeli.

    Niezbyt często: Zaburzenia układu immunologicznego: skórne reakcje alergiczne (wysypka, świąd); Rzadko: Zaburzenia żołądka i jelit: gorzki smak w ustach, wzdęcia, nudności, wymioty, biegunka; Zaburzenia psychiczne: brak łaknienia, trudności w zasypianiu, senność, nadmierna pobudliwość nerwowa, depresja; Bardzo rzadko: Zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli."

    Takze mam problem z tym kwasem,bo chyba dlugo na bezsennosci nie pociagne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2016, 03:12

  • sandri_1 Autorytet
    Postów: 762 295

    Wysłany: 30 maja 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, powiem ci ze nie przyszlo mi to do glowy, ale jestem senna od kilku miesiecy. Duzo spie w nocy, ok 10godzin. Dodatkowo w dzien muli mnie spanie. Czesto poloze sie drzemnac. Nigdy tak nie mialam. Teraz potrafie wstac rano mężowi śniadanie zrobic i polozyc sie jeszcze na 2,3godz. Nigdy wcześniej tak nie bylo. Jak wstalam rano to bylam pelna energii. A teraz masakra. .. Moze to byc efekt uboczny kwasu foliowego?

    w4sqs65ge24sefoo.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 31 maja 2016, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie o niepokalanka. Postanowiłam zaryzykować z castagnusem bo mam problem z prl po obciażeniu, ta podstawowa jest w dolnej granicy normy. W zeszłym cyklu wzięłam tylko 3 tabl ale odstawiłam szybko bo czułam się fatalnie. W tym stwierdziłam, że mimo samopoczucia pociągnę dalej kurację z tym, że biorę 1/2 tabl tylko. No i jest 9dc a ja dalej plamię, 4 dni normalnej @ a teraz brązowe plamienia ;( czy któraś też tak miała i później przeszło czy jednak to znak, że powinnam to odstawić?

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 31 maja 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiscie z castagnusem nie mialam nic wspolnego,ale wiem co bym zrobila na twoim miejscu Xaxa.Skoro plamisz,to organizm daje Ci jasno znac,ze cos jest nie tak...
    Po co masz tak ryzykowac?Moze sprobuj jeszcze czegos innego?

  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 31 maja 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandri ja odstawilam po tej nieprzespanej nocy kwas foliowy i powiem Ci,ze nawet spokojniejsza sie czuje.Nic na to nie poradze,ze moj organizm wlasnie tak na niego dziala..Trzeba bedzie stosowac inne zamienniki.

    Swego czasu pracowalam z dziewczyna,ktora przyjmowala kwas foliowy i dzialal na nia bardzo mulaco i uspypiajaco.Sama mnie wtedy namawiala,zebym zaczela go brac,bo dodatkowo ja uspokaja i wycisza.Jak widac kazda z nas ma inne doswiadczenia a leki nie zawsze beda dzialac na nas tak samo,bo organizmy sa rozne.



  • hiacynta99. Autorytet
    Postów: 385 510

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/4caf48306068.jpg

    Witam wszystkie zielarki <3 my juz wreszcie razem !!!
    2 lata wyczekiwany Mikuś. <3

    18 maja sie urodził :-) 3900 i 58 cm <3<3

    Teraz się zastanawiam co będzie z moja endometrioza? Czy bede brała jakies hormony? Czy wspomagać sie ziołami

    ewwiel, aga.just, kis lubią tę wiadomość

    hsxq6uc.png
  • Na imie jej Lenka Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znamy sie,ale moje gratulacje dlugo wyczekiwanego malenstwa!!:)

  • hiacynta99. Autorytet
    Postów: 385 510

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tym wątku daleko z przed są moje wpisy :-) dużo tu nowych dziewczyn! A stare zielarki poznikały :-)

    hsxq6uc.png
  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poznikały :-) Ja jestem od czasu do czasu :-) Czekam na powrót płodności i penie znów wróćę do ziół :-) Hiacynta99 nigdy za dużo gratulacji, więc i tu ci pogratuluje :-)

    hiacynta99., kis lubią tę wiadomość

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są Stare,są :) gratulacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2016, 21:36

    hiacynta99. lubi tę wiadomość

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 2 czerwca 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa bromergan, castangus za słaby. Podaj dokładne wyniki. Co z owulks i Ciebie?

  • Lonia1990 Autorytet
    Postów: 690 264

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just mogę na priv do Ciebie? Ty jesteś taka obeznana w temacie PCOS, a ja dopiero raczkuję...

    aga.just lubi tę wiadomość

    Starania od X 2015 - PCOS, IO, Niedoczynność tarczycy
    16.01 - sonohsg 16.05 - laparoskopia - jajowody udrożnione
    5djypc0zkgziy9mr.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta, pamiętam Cię z wątku. Gratuluję synusia :-)!!!!
    Ewwiel, co u Ciebie, jak dzidziuś się ma :-)???
    Znowu do akcji starankowej chcesz się włączyć czy tak po prostu, aby wszytsko było w porządku z płodnością :-)?
    Ja pewnie jak urodzę, zaraz będę myślała jak tu organizm przygotować do kolejnej ciąży. Ale najpierw muszę Malutką urodzić, termin mam na początek października.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2016, 06:27

    hiacynta99. lubi tę wiadomość

  • ewwiel Autorytet
    Postów: 2189 1272

    Wysłany: 4 czerwca 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, ja Ci chyba jeszcze nie gratulowalam córeczki. Cieszę sie, ze Ci sie udalo:-) Moja Ala tez jest pazdziernikowa. Rośnie mega szybko. Rozumie coraz więcej, pelza po podlodze, pięknie sie bawi. Póki co jest bezzębna i ciągle karmimy sie piersią.
    A odpowiadając na twoje kolejne pytanie, to tak, planuje jeszcze jedno dzieciatko i bede sie starala organizm wyregulować, no chyba, ze splata mi on niespodziankę i wyreguluje sie sam po karmieniu ;-) zobaczymy jak to się wszystko ulozy :-)

    Agnella, hiacynta99. lubią tę wiadomość

    klz9zbmhhlezszdo.png

    jox6io4puam380xd.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuję :-)!!!
    Dużą już masz córeczkę i tez pażdziernikowa :-)
    Pewnie jak skończysz karmienie to się ładnie wszystko wyreguluje i szybko się uda.
    Też bym chciała mieć więcej dzieci :-)
    W końcu jest parę sposobów i dużo "przepisów" z forum ;-) :-)

  • letty Autorytet
    Postów: 458 314

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam październikową córę :-) ale moja to już gadająca :-P a teraz czekamy ma sierpień :-)

    Agnella lubi tę wiadomość

    wnid8ribpqlokjkp.png
    ckaivfxmzxh7kbdm.png
  • Magdal90 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 5 czerwca 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie - mam niski estradiol - w 3 dniu cyklu 32, podejrzewam, że słabo wzrasta, bo innym cyklu mierzyłam go 10 dniu i miał tylko 50.
    Prolaktyna i progesteron w 21 dniu cyklu na poziomie 22
    Odczuwam owulacje, ból jajnika, śluz itd wszystko ok...ale ciąży jak nie było tak nie ma. Nie biorę żadnych leków.
    Czy jest coś na poprawę tego estradiolu?

    Magdal90
‹‹ 433 434 435 436 437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ