Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🍀✨ Z plecakiem doświadczeń 🎒 Weteranki IVF ✨🍀
Odpowiedz

🍀✨ Z plecakiem doświadczeń 🎒 Weteranki IVF ✨🍀

Oceń ten wątek:
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 20 maja, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Cień, u jakiego immunologa jesteś? Dobrze kojarzę, że u Jarosz?


    Tak u Jarosz. Ale z jej propozycji był tylko Encorton 2×1 po 5 mg.

    To w klinice zapadła decyzja, żeby było 1×1 10 mg.
    Do tego Accofil, heparyna, Decapeptyl Daily i Atosiban.
    To już była inwencja ginekolog.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Milagro ❤️‍🩹 Autorytet
    Postów: 1414 2002

    Wysłany: 20 maja, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Tak u Jarosz. Ale z jej propozycji był tylko Encorton 2×1 po 5 mg.

    To w klinice zapadła decyzja, żeby było 1×1 10 mg.
    Do tego Accofil, heparyna, Decapeptyl Daily i Atosiban.
    To już była inwencja ginekolog.
    Rozważcie intralipid, on też pomaga wyciszyć adenomiozę. Atosiban na skurcze ok, o ile przed transferem masz test UMA (kurczliwość macicy) i są wskazania. Moja klinika 2h przed transferem każe brać 2x nospa max, potem na wieczór znowu 2x1 i w kolejnych 3 dniach 3x1. Ja mam do tej pory brać doraźnie, jak tylko poczuje kłucia itp. Do tego możesz np 2 tyg przed transferem zacząć stosować magnez, on tez dobrze wpływa na macicę.
    Encorton ja mam 10mg rano, nie rozbijam tego na dwie tury.
    Jesteś mega waleczna i ja Ci bardzo mocno kibicuję 😊

    Cień, Rafiki lubią tę wiadomość

    👩‍🦰84'
    2007 naturals 11 tc 💔
    2023 1IUI 6 tc💔 / 2-4IUI 👎
    IVF:
    I IVF 12/23 ❄️❄️❄️❄️ -> PGT-A ❄️❄️
    03/24 FET 5.1.1👎
    2x Ryeqo
    08/24 FET 5.2.2 cb 💔
    II IVF 10/24 ❄️
    3x diphereline
    04/25 FET 3.1.2 cb 💔
    III IVF 06/25 ❄️ 5.2.2 ->PGTA ❌️
    IV IVF 02/26 AZ FET 3.1.2 👎
    V IVF 05/26 AZ FET 4.2.2 (intralipid, encorton) 🍀
    β: 6dpt 36; 9dpt 209; 13dpt 1287; 15dpt 2214; 18dpt 5843 GS+YS; 25dpt CRL 5,7mm ❤️;
    7+1 SOR krwawienie- crl 9,5mm❤️ - krwiak 🥺
    7+5 crl 13.4mm
    8+5 crl 2,18 cm 🥰

    ✖️Adenomioza, MTHFR i PAI hetero, KIR AA, brak tarczycy, NK19%, CD4+/CD8+, rozjechane cytokiny, CrossMatch 20%, Allo Mlr 0 ❌️

    ✔️CD138, CD56, kariotyp, MUCH, Helicobacter, CA125, celiakia, gastroskopia, antytrombina III, białko S, białko C, pasożyty, ANA, Ferrytyna, Homocysteina, B12, D3, immunoglobulina IgA

    "Czasem od rozpaczy do pogodzenia się z losem trzeba pokonać bardzo długą drogę."
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 20 maja, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krakowiankq wrote:
    @Cień,
    Ja już sama nie wiem co w takiej sytuacji. Chyba nie ma jednej słusznej drogi.

    Po ostatnim transferze byłam przekonana, że muszę koniecznie zrobić ponowną histeroskopię, menopauzę, antybiotyki. Próbowałam wymusić na Sydorze immunoglobuliny bo przecież trzeba zrobić wszystko! Byłam oburzona, że lekarz proponuje transfer w kolejnym cyklu itd.
    Po kilku tygodniach mi przeszło. Uznałam, że najważniejszym moim zasobem teraz jest czas. Nie chcę opóźniać kolejnego transferu o pół roku z powodu tego, że dojechał mnie cały proces in vitro i wpadłam w pętlę przekonania, że im więcej zrobię tym mam większą kontrolę bo to pozory.
    Tak na prawdę transfer nawet top zarodka po pgt-a z full obstawą leków i wszystkim co możliwe do tego (fizjoterapia, akupunktura i inne cuda wianki), może się nie udać. Nie wiemy co idzie nie tak i co można jeszcze poprawić. Możliwe, że nic więcej się nie da i wszystko było zaopiekowane. Może kolejny zarodek w tym samym, dobrze przygotowanym środowisku akurat da radę. Najważniejsze, że nic oczywistego nie jest ewidentnie zaniedbane.
    Jak dojdziesz do siebie, jestem przekonana, że podejmiesz odpowiednią decyzję. Widzę, że masz w sobie dalej dużo woli walki :)



    Ja rozważam jeszcze to wyciszenie, bo nigdy wcześniej tego nie miałam. No i chciałabym w miarę szybko podejść do kolejnego transferu — najpóźniej we wrześniu. Takie mam teraz przemyślenia.
    W środę mam wizytę u lekarki w Bocianie, zobaczymy, co ona powie. Pamiętam jednak, że teraz „zalecają” transfery nie częściej niż co 3 miesiące. No i nigdy nie wiadomo, czy we wrześniu znowu nie zabraknie im środków z programu.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 883 373

    Wysłany: 20 maja, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope85 wrote:
    To jeszcze ja się podzielę updatem. Wczoraj miałam pierwsze usg w trakcie stymulacji. Bałam się bardzo że nie zareaguje na ten nowy lek. Ale na ten moment reakcja jest. Mamy 9 AFC ok 10-12 mm. Jutro kolejny podgląd.

    Wiem że szanse są nikle ale dopóki nie znam wyniku to się mogę jeszcze naiwnie łudzić że teraz ta stymulacja mnie pozytywnie zaskoczy 😅 trzymam się tej myśli az do punkcji 🤪

    A wracając do wlewów. Jeśli nie pomogą na komórki to chociaż tyle będę z tego miala że się lepiej czuje. Mam jakoś tak dużo energii i bardzo jasny umysl (w odróżnieniu do dotychczasowej mgly mozgowej). To tyle z plusów. Bo mój mąż jak się dowiedzial ile to kosztuje (a place za to sama 🙃), to mi zrobil awanture, strzelil focha itp. Mezczyzni sa dziwni. Mogą inwestować na giełdzie i tam tracić. Ale wydawanie pieniędzy na zdrowie to już jest glupota wg nich 🙃

    Moj też sceptycznie podchodził do wielu rzeczy, ale jak go ofukalam i powiedziałam, że też bym wolala wydawac moje pieniądze na nowe ciuchy, a nie na lekarzy i suple i że nie robie tego dla siebie tylko dla nas i jak ma chęć to niech sam przejdzie przez te stymulacje i bieganie po lekarzach i że powinien nosić mnie na rękach, za to co już przeszłam.. I że dalej mam siłę walczyć... zatrzymał się i pomyslal i orzrstal. na wlewy wydałam worek pieniędzy. Wierzyłam w nie bardzo. Mi się udało. Mam zdrowe zarodki. Czy będzie dziecko przy moich problemach z macica ..nie wiem...ale zrobiłam wiele żeby się udało.

    Hope85, Woczekiwaniu, MalenaMi, Mary27 lubią tę wiadomość

  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2433 4289

    Wysłany: 20 maja, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Ja rozważam jeszcze to wyciszenie, bo nigdy wcześniej tego nie miałam. No i chciałabym w miarę szybko podejść do kolejnego transferu — najpóźniej we wrześniu. Takie mam teraz przemyślenia.
    W środę mam wizytę u lekarki w Bocianie, zobaczymy, co ona powie. Pamiętam jednak, że teraz „zalecają” transfery nie częściej niż co 3 miesiące. No i nigdy nie wiadomo, czy we wrześniu znowu nie zabraknie im środków z programu.

    Rozumiem. Wielu osobom to pomogło. U mnie po wyciszeniu pierwszy raz w życiu ruszyło.
    Jeśli są wskazania medycznie to można ten okres 3 miesięcy przedłużyć. Tu nie powinno być problemu.

    Cień lubi tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • krakowiankq Autorytet
    Postów: 2433 4289

    Wysłany: 20 maja, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Moj też sceptycznie podchodził do wielu rzeczy, ale jak go ofukalam i powiedziałam, że też bym wolala wydawac moje pieniądze na nowe ciuchy, a nie na lekarzy i suple i że nie robie tego dla siebie tylko dla nas i jak ma chęć to niech sam przejdzie przez te stymulacje i bieganie po lekarzach i że powinien nosić mnie na rękach, za to co już przeszłam.. I że dalej mam siłę walczyć... zatrzymał się i pomyslal i orzrstal. na wlewy wydałam worek pieniędzy. Wierzyłam w nie bardzo. Mi się udało. Mam zdrowe zarodki. Czy będzie dziecko przy moich problemach z macica ..nie wiem...ale zrobiłam wiele żeby się udało.

    Powinien nosić na rękach, zdecydowanie:)

    Lili@ lubi tę wiadomość

    👱‍♀️88' 👱81' starania od 10.2022
    IVF I: 03.24 14/10🥚5z 0️⃣❄️
    IVF II: 08.24 16/11🥚6z 4️⃣❄️
    10.24 FET I 5.1.1❌
    11.24 FET II 4.1.1❌
    12.24 histeroskopia: cd138✅️ NK⬆️
    03.25 FET III 3.1.1❌ Accofil,Smoflipid,Encorton, heparyna,HCQ-Jarosz
    04.25 FET IV 4.2.3❌
    IVF III 05.25 14/9🥚6z 2️⃣❄️->PGT-A0️⃣
    IVF IV 08.25 16/13🥚11z 7️⃣❄️->3️⃣❄️❄️❄️ PGT-A✅️
    11.25 histeroskopia: polipy, adeno, cd138❌️
    antybiotyki, Zoladex✔️
    02.26 FET V 5.1.1 Prograf, Accofil-Sydor
    7dpt 71 12dpt 684 14dpt 1457 18dpt 3269 32dpt 4807 brak zarodka 8tc❌️
    06.26 FET VI 4.1.2 6.d.7dpt 70 10dpt 299 14dpt 2062 18dpt 3560 21dpt 3270 7tc❌️

    usunięta przegroda, AMH 2,2
    ❌️endometrioza III, adenomioza
    KIR Bx tylko 2DS2✔ ♀️C2 ♂️C1/C2
    ✖NK, IL-10, PAI-1, V R2, ferrytyna, PRL
    cross (APC) 52%,(Prokocim) negatywny🧐, allo-MLR 41%
    ♂️m.0%
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 20 maja, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Cień kibicuje każdemu. Podczytuje cały czas. Tak mi przykro i rozumiem Twoje myśli, bo mam podobnie. 9 transferów za mną i nic, a lekarze nic z tym nie robią. Tulę mocno :(


    Nie wiem, jak to robisz, że masz jeszcze siłę na kolejne podejścia. Ja bardzo emocjonalnie podchodzę do każdego transferu i kompletnie nie mam dystansu. Zaraz po transferze w głowie układam już datę porodu, kolejne wizyty i cały terminarz ciąży.
    To wszystko jest tak trudne, że chyba tylko kobieta mierząca się z niepłodnością naprawdę potrafi to zrozumieć.
    Dlatego tym bardziej podziwiam Twoją wytrwałość ❤️

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2536 4670

    Wysłany: 20 maja, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafiki wrote:
    Wydaje mi się, że przede wszystkim mało kto to potrafi dobrze zrobić. Jeden z lekarzy, na którego trafiłam po drugim poronieniu powiedział, że on od razu kieruje do Barskiej, bo się w tym specjalizują: w adenomiozie i w ogóle niepłodności. Większość lekarzy w histero nie widzi adenomiozy albo nie wiedzą co z nią zrobić ;(
    Jestem w tym samym punkcie co Ty Cień. Miałam histerolaparoskopie w grudniu w szpitalu i nie było widocznych żadnych zmian, ale czy na pewno nic tam nie ma? Nie chce co chwilę tam „grzebać” a jednocześnie może się okazać, że to jest dobry kierunek i jestem w kropce.
    Zbieraj siły Kochana i trzymaj się.
    Zgadzam się z tymi słowami. Jak w każdej dziedzinie medycyny - wąska specjalizacja jednak robi ogromną różnicę. Mam wrażenie, że często problemem nie jest nawet sam brak badań, tylko interpretacja wyników, umiejętność wychwycenia subtelnych zmian oraz powiązanie ich z historią pacjentki😕

    Cień myślę, że jeśli nie miałaś wyciszenia to jest to bardzo dobry pomysł do wykorzystania przy kolejnej próbie. Trzymaj się🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 20:44

    Cień, Rafiki lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, allo 0%, cross ~50%, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2536 4670

    Wysłany: 20 maja, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro ❤️‍🩹 wrote:
    13dpt i beta 1287 🥹🥹 waleczny kropuś 🍀
    Cudo🥰🥰

    Milagro ❤️‍🩹, Cień lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, allo 0%, cross ~50%, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • Mery0211 Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 21 maja, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagro ❤️‍🩹 wrote:
    Dziewczyny, mam dziś betę 13dpt i od wczoraj stres mnie dojeżdża na maksa :( włącznie z tym, że od wieczora mnie mdli. Wierzę w tego małego siłacza i bardzo, ale to bardzo chciałabym mieć dziś prawidłowy przyrost. Robię betę w innym labo, więc biorę też poprawkę na wynik (wcześniejsze dwa badania robiłam w klinice).
    Tak niestety działa głowa osoby po przejściach. Naprawdę czasem chciałabym nie mieć tego bagażu doświadczeń i móc jak świeżynka cieszyć się z wysikanych dwóch kresek, nie wiedzieć co to beta, progesteron i od razu po teście ogłaszać całemu światu ciążę.. ech, takie mnie nachodzą czasem myśli.
    Tymczasem zbieram się do labo, a Wam życzę spokojnego dnia obfitującego w dobro 🍀😊

    Milagro doskonale Cię rozumiem, jestem po 6 poronieniach a we wtorek 26.05 podchodzę do 10 transferu. Zawsze jak się udaje są dwie kreski, beta przyrasta jest radość która się miesza ze strachem a gdyż nadchodzi tydzień że zawsze wszystko się kończy to nie mogę sobie znaleźć miejsca ze stresu. Teraz też tak na chłodno do tego podchodzę zamiast się cieszyć, to z tyłu głowy jest to że znów się będę stresować i że znów pójdzie coś źle. Czemu ta walka musi być taka ciężka…

    Cień tak mi przykro, przytulam 🫂

    12.10.2024- transfer 2 dniowego zarodka
    27dpt- 🖤
    21.03.2025 transfer ❄️
    21dpt 🖤
    Leczymy się od 2022,
    2 kliniki w Polsce teraz Czechy, podchodzimy do AK ze względu na wiek
    4 dawczynie
    9 transferów
    6x poronienie 5-6 tydz raz tylko widziałam serduszko
    Jestem pod opieką dr.Jarosz
    26.05 transfer
    6dpt 20,8
    8dpt 90.5
    10dpt 179
    13dpt 310
    14dpt 374
    16dpt 877
    18dpt 1591
    20dpt 2970
    24dpt❤️
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 21 maja, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mery0211 wrote:
    Milagro doskonale Cię rozumiem, jestem po 6 poronieniach a we wtorek 26.05 podchodzę do 10 transferu. Zawsze jak się udaje są dwie kreski, beta przyrasta jest radość która się miesza ze strachem a gdyż nadchodzi tydzień że zawsze wszystko się kończy to nie mogę sobie znaleźć miejsca ze stresu. Teraz też tak na chłodno do tego podchodzę zamiast się cieszyć, to z tyłu głowy jest to że znów się będę stresować i że znów pójdzie coś źle. Czemu ta walka musi być taka ciężka…

    Cień tak mi przykro, przytulam 🫂



    Będę trzymać kciuki aby ten 26 maja,dzień matki był szczęśliwy ❤️

    Mery0211, MalenaMi lubią tę wiadomość

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Cara Autorytet
    Postów: 694 417

    Wysłany: 21 maja, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    Ja rozważam jeszcze to wyciszenie, bo nigdy wcześniej tego nie miałam. No i chciałabym w miarę szybko podejść do kolejnego transferu — najpóźniej we wrześniu. Takie mam teraz przemyślenia.
    W środę mam wizytę u lekarki w Bocianie, zobaczymy, co ona powie. Pamiętam jednak, że teraz „zalecają” transfery nie częściej niż co 3 miesiące. No i nigdy nie wiadomo, czy we wrześniu znowu nie zabraknie im środków z programu.
    U mnie wyciszenie mialo być tym brakującym puzzlem. Niestety, na Diphereline też nie wyszło :( Więc to nie jest złote lekarstwo niestety. Ale może tak jak dziewczyny piszą, umów sie do Barskiej? Niech ktoś zerknie na macice i adeno, czy rzeczywiście to jest przyczyna.
    A w immuno nic Ci nie wyszło, że masz od dr J tylko encorton? Dobrze, ze w klinice Ci dali obstawę. Moze ewentualnie ten intralipid dorzucić? Nie zaszkodzi, a może pomóc.

  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 2565 2115

    Wysłany: 21 maja, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zalecenia od dr Jarosz, aby Encorton przyjmować w trakcie posiłku. Czy Wy stosujecie się do tej zasady? Chodzi o to, że śniadanie jem znacznie wcześniej niż o 8:00 i zastanawiam się czy tą pierwszą tabletkę można przyjąć o 8:00, ale bez posiłku. Czy może lepiej przesunąć tą pierwszą dawkę na 6:20?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 08:56

    Starania od 11.2018
    🧔‍♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
    👱‍♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
    ❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.

    I IVF 12/2023
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
    ➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
    II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
    🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
    PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
    ➡️II FET 28/01/2025
    Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
    ➡️III FET 28/04/2025
    Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
    III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
    IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
    (5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
    ➡️IV FET 08.06.2026
    BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔
  • MagdaLena88 Autorytet
    Postów: 1537 2995

    Wysłany: 21 maja, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Mam zalecenia od dr Jarosz, aby Encorton przyjmować w trakcie posiłku. Czy Wy stosujecie się do tej zasady? Chodzi o to, że śniadanie jem znacznie wcześniej niż o 8:00 i zastanawiam się czy tą pierwszą tabletkę można przyjąć o 8:00, ale bez posiłku.

    Ja myślę, że te godziny są orientacyjne, tak podane, że większość je śniadanie o 8 rano;) encorton mocno podraznia żołądek. Jak nie zjem go z większym posiłkiem to boli mnie brzuch. Więc jak jesz śniadanie o 7 czy o 6.30 to brałabym po prostu do śniadania. Ja czasem jem o 8 śniadanie czasem o 9.30. Obiady też jem różnie.. wczoraj byliśmy na mieście i zjadłam o 18 i wzięłam encorton. Ale nie polecam przesuwać wieczornej tabletki bo potem ciężko o regenerujący sen.

    Ona 38 lat-AMH 12.24. 0,9 08.25-1,42 Kir BX, Homocysteina 11,86❗️ 10.25. 13,8- 04.26
    On 41 lat-morfoglia 0%❗️
    Kariotypy prawidłowe
    10-12. 24' 3×IUI ❌️
    Styczeń 25-1 procedura-6🥚 1 zarodek 4.1.1
    10.02. 1 Transfer beta 9dpt 0,3✖️
    Marzec 25'-2 procedura 6🥚 1❄️3.2.2
    22.05. 2 Transfer beta 6dpt 0,7✖️
    Zmiana kliniki Invicta➡️Bocian
    biopsja endometrium CD56 >200❌️
    Cross Match-10.25 60,2%04.26-28,5
    1/26'-3 procedura-Ovaleap 300 i Mensinorm 75, 6 🥚, 2 dojrzałe- 2 zarodki, 2 zdrowe po PGTA ❄️❄️
    Immunosupresja -Equoral i Encorton -11tygodni
    07.05.26- 3 Transfer, Encorton, Smoflipid, Accofil, Cyclogest,Duphaston,Besins 6dp beta 0,2✖️
    ✨️czyli tak wygląda nasz koniec...✨️
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 2565 2115

    Wysłany: 21 maja, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaLena88 wrote:
    Ja myślę, że te godziny są orientacyjne, tak podane, że większość je śniadanie o 8 rano;) encorton mocno podraznia żołądek. Jak nie zjem go z większym posiłkiem to boli mnie brzuch. Więc jak jesz śniadanie o 7 czy o 6.30 to brałabym po prostu do śniadania. Ja czasem jem o 8 śniadanie czasem o 9.30. Obiady też jem różnie.. wczoraj byliśmy na mieście i zjadłam o 18 i wzięłam encorton. Ale nie polecam przesuwać wieczornej tabletki bo potem ciężko o regenerujący sen.


    Dziękuję za poradę. 🙂

    Starania od 11.2018
    🧔‍♂️ 90: nieprawidłowy kariotyp: translokacja 14/21, oligozospermia
    👱‍♀️ 93: AMH: (07.2023)- 2.96, (10.2025)-1.91
    ❌Komórki NK z krwi 21.3%❌KIR AA ❌Cross-match luty 2025:30,1%, maj 2025:36.9%.

    I IVF 12/2023
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy
    ➡️I FET 17/06/2024, BetaHCG: 8dpt: 13,50, 10dpt: CB 💔
    II IVF 10/2024 (zmiana kliniki)
    🥚16 pobranych, 12 dojrzałych, 8 zapłodnionych, ❄️❄️❄️
    PGT-SR (zdrowy, trisomia 21, mozaika niskiego stopnia chromosomu 2)
    ➡️II FET 28/01/2025
    Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt-97.40, 10dpt-174, 13dpt-163, 14dpt-115 💔
    ➡️III FET 28/04/2025
    Immunosupresja,Accofil, Smoflipid
    BetaHCG: 8dpt 15,30, 10dpt: CB 💔
    III IVF 11.2025 🥚15 pobranych, 10 dojrzałych, ❄️❄️❄️
    IV IVF 01.2026 🥚13 pobranych, 7 dojrzałych, ❄️❄️❄️❄️
    (5 zdrowych, 1 mozaika, 1 nieinformatywny)
    ➡️IV FET 08.06.2026
    BetaHCG: 8dpt-31,90, 10dpt-CB 💔
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1693 2418

    Wysłany: 21 maja, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Dziękuję za poradę. 🙂
    Encorton biorę o 6 i o 12. Ze względu na problemy ze snem druga dawka tak wcześnie. Będę rozmawiać na dniach z dr czy nie brać jednej dawki z samego rana. Widocznie jestem bardzo wrażliwa na lek bo mam bardzo duże problemy ze snem

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
  • Cień Autorytet
    Postów: 1428 1552

    Wysłany: 21 maja, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    U mnie wyciszenie mialo być tym brakującym puzzlem. Niestety, na Diphereline też nie wyszło :( Więc to nie jest złote lekarstwo niestety. Ale może tak jak dziewczyny piszą, umów sie do Barskiej? Niech ktoś zerknie na macice i adeno, czy rzeczywiście to jest przyczyna.
    A w immuno nic Ci nie wyszło, że masz od dr J tylko encorton? Dobrze, ze w klinice Ci dali obstawę. Moze ewentualnie ten intralipid dorzucić? Nie zaszkodzi, a może pomóc.



    Trochę te komórki NK były na granicy no i cytokiny nieco rozjechane, dlatego ten Encorton.
    Ta Barska chodzi mi po głowie i Intralipid plus trochę wyciszenia,chociaż z miesiąc.

    40+|Hashimoto | 🌺 endo/adeno
    🧪 AMH 0,34
    🧬 MTHFR C677T | PAI-1 4G/5G
    🧬 KIR Bx (2DS1+, brak 2DS3)
    💉 IVF od 2019 r.
    → 9 procedur IVF/ICSI
    → bardzo niska odpowiedź (0–1 oocyt)
    → 6 transferów ET/KET
    → 2× CB 🤍
    → VI 2025 transfer: ciąża → poronienie w 8 tc 💔
    🧫 CD56 ↑ (54)
    🧪 Th1 ↑ (TNF ↑, IL-10 ↓)
    → V 2026: transfer na lekach immunologicznych
    β-hCG: 0

    Na tym zakończymy.
  • Lunkaaway Autorytet
    Postów: 934 4134

    Wysłany: 21 maja, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Mam zalecenia od dr Jarosz, aby Encorton przyjmować w trakcie posiłku. Czy Wy stosujecie się do tej zasady? Chodzi o to, że śniadanie jem znacznie wcześniej niż o 8:00 i zastanawiam się czy tą pierwszą tabletkę można przyjąć o 8:00, ale bez posiłku. Czy może lepiej przesunąć tą pierwszą dawkę na 6:20?
    Bez posiłku po encortonie miałam okropne mdłości i rewolucje.

    Woczekiwaniu lubi tę wiadomość

    01.2012 13tc💔
    🙍‍♀️'84 🙍‍♂️'77
    2018 - usunięcie guza lewego jajnika
    09.2024 I IVF / 9🥚→4xMII→ 1❄️(5 doba)✔️
    6.11.2024- I transfer 4BB ❌ beta HCG< 3,2
    11.2024 II IVF / 7🥚→4xMII→ brak zarodków❌
    📆 10.01.2025 histeroskopia i usunięcie polipa
    📆 31.01.2025 zmiana kliniki. Start III Procedury.
    Długi protokół - 💉💉Gonapeptyl/ Omnitrope 2,5 j./GonalF330 + 150 Menopur/450 Menopur
    03.2025 III IVF / 17🥚→14xMII→ 6❄️(5 doba)✔️
    03.2025- II transfer 8A/ 🍀17.03.2025 10dpt Bhcg 25, 12 dpt 43, 14 dpt 35 cb💔
    🍀12.05.2025 III FET 4.2.2
    29.07.2025 14tc💔/Franuś/ Zespół Edwardsa
    02.2026 IV IVF ⏳4MII/VII ET 1 ❄️/10 dpt 149/12 dpt 400/14 dpt 906
    9+0 test Panorama/ zdrowa dziewczynka
    13+6 I Prenatalne
    19+ 6 II Prenatalne
    preg.png
  • MagdaLena88 Autorytet
    Postów: 1537 2995

    Wysłany: 21 maja, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_111 wrote:
    Encorton biorę o 6 i o 12. Ze względu na problemy ze snem druga dawka tak wcześnie. Będę rozmawiać na dniach z dr czy nie brać jednej dawki z samego rana. Widocznie jestem bardzo wrażliwa na lek bo mam bardzo duże problemy ze snem

    U mnie ta granica to 16.30. Jak wezmę później to mogę spać w teorii 8-9 godzin ale budzę się nieprzytomna , zmęczona, wręcz zestresowana. Nie sądziłam, że taka malutka tabletka może namieszać we śnie 🫣

    Ona 38 lat-AMH 12.24. 0,9 08.25-1,42 Kir BX, Homocysteina 11,86❗️ 10.25. 13,8- 04.26
    On 41 lat-morfoglia 0%❗️
    Kariotypy prawidłowe
    10-12. 24' 3×IUI ❌️
    Styczeń 25-1 procedura-6🥚 1 zarodek 4.1.1
    10.02. 1 Transfer beta 9dpt 0,3✖️
    Marzec 25'-2 procedura 6🥚 1❄️3.2.2
    22.05. 2 Transfer beta 6dpt 0,7✖️
    Zmiana kliniki Invicta➡️Bocian
    biopsja endometrium CD56 >200❌️
    Cross Match-10.25 60,2%04.26-28,5
    1/26'-3 procedura-Ovaleap 300 i Mensinorm 75, 6 🥚, 2 dojrzałe- 2 zarodki, 2 zdrowe po PGTA ❄️❄️
    Immunosupresja -Equoral i Encorton -11tygodni
    07.05.26- 3 Transfer, Encorton, Smoflipid, Accofil, Cyclogest,Duphaston,Besins 6dp beta 0,2✖️
    ✨️czyli tak wygląda nasz koniec...✨️
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1693 2418

    Wysłany: 21 maja, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaLena88 wrote:
    U mnie ta granica to 16.30. Jak wezmę później to mogę spać w teorii 8-9 godzin ale budzę się nieprzytomna , zmęczona, wręcz zestresowana. Nie sądziłam, że taka malutka tabletka może namieszać we śnie 🫣
    Ojj może może. Ja już kombinowałam z tymi godzinami i nawet ta godzina 12 ta jest za późno bo nadal nie mogę spać. Na tą chwilę całkowicie odstawiłam lek pomimo że pani dr prosiła pozostawić 5 mg. Spałam po 2-3 godziny przez miesiąc. Sen jest dla mnie ważniejszy niż zalecenia,

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
‹‹ 230 231 232 233 234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z poczuciem winy i ze wstydem?

Poczucie winy i wstydu może wpływać na to, jak postrzegasz siebie, jakie decyzje podejmujesz i jak budujesz relacje z innymi. Jeśli nie umiesz ich rozpoznać i zrozumieć, mogą Cię przytłaczać, odbierać energię i podcinać pewność siebie. Nie musisz w tym tkwić. Nauka rozróżniania tych emocji i skutecznego radzenia sobie z nimi pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój i lepszy kontakt ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ